PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698051}
6,8 115 353
oceny
6,8 10 1 115353
5,0 23
oceny krytyków
X Men: Apocalypse
powrót do forum filmu X-Men: Apocalypse

Prószków

ocenił(a) film na 7

Kaleczony polski rozwalił system :)

ocenił(a) film na 7
chomikwader

tylu jest Polaków w USA a nawet u nas są Polscy aktorzy. Tak trudno to zrobic?

ocenił(a) film na 5
chomikwader

Nie tylko język polski, mnie rozwaliło przedstawienie Polski. Zapewne tak o Polsce myślą Amerykanie. Jakaś huta gdzie pracują mega koksy, a po pracy do domku gdzie już czekają jelonki przy studni a w lasku otaczającym domek śmigają elfy i skrzaty.

chomikwader

straszne :) słuchać się nie da... przewijałam co chwila żeby zrozumieć co oni mówią

ocenił(a) film na 8
chomikwader

Może i rozwalił, ale posłuchaj sobie Amerykanina mówiącego po Polsku, a Brazylijczyka albo Włocha. Amerykana zrozumiesz, a Brazylijczyka i Włocha już nie.
Uważam że Magneto i jego PL to takie mocne 7/10.

chomikwader

Magneto mówił lepiej po polsku niż niektórzy polacy. Wystarczy posłuchać sepleniącej Kazi :D

chomikwader

Masakra. Tak samo jak w polskich filmach i grach mówią pseudo rosyjskim...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
chomikwader

poza tym brak konsekwencji, wita się z żoną i oboje po polsku po jednym zdaniu, a dalej kontynuują po angielsku, kto tak tak robi w normalnym świecie, nawet imigranci jeśli znają język ojczysty to w nim się komunikują w domu, bo to naturalne zachowanie

ocenił(a) film na 5
chomikwader

Polacy w tym filmie zostali pokazani jako mordercy kobiet i dzieci.

Nat gut.

chomikwader

Ten polski faktycznie był bolesny. Zepsuł cały dramatyzm sceny w lesie. Podczas jej oglądania miało się mieszane uczucia - niby nie ma z czego chichrać, bo ludzie umierają, ale po usłyszeniu tych kiepskich i sztucznych kwestii po polsku czuło się zażenowanie. Nie dość, że mówią jak niedouczeni obcokrajowcy (a przecież to niby Polacy-tubylcy), z akcentem, to jeszcze niepoprawnie, no i nikt nie używa takich sformułowań. Już lepiej, jakby cały czas wszyscy mówili po angielsku, trudno, przynajmniej by się tak nie wyróżniali. A skoro już się robi teksty w obcym języku (nieobowiązkowe to przecież jest), to niech to będzie profesjonalnie, na poziomie. Wystarczyło zapytać pierwszego z brzegu Polaka, żeby im pomógł. Przecież na to wystarczy poświęcić dosłownie chwilkę. I zabawny był ten paker w hucie, w obcisłej podkoszulce. Ciekawe, skąd hutnicy mają takie muskuły, no i gdzie ich obszerne stroje ochronne z azbestu, hełmy, osłony na oczy, rękawice... ;)
Ale poza tymi drobiazgami reszta filmu była bardzo fajna. Super się to oglądało, tak po prostu, po dziecięcemu radośnie. :) W porównaniu z gniotowatymi (z filmu na film coraz bardziej) Avengersami, X-Meni trzymają niezły poziom. I rozrywkowo, i pomysły ciekawsze, i plot twisty, wreszcie aktorsko miażdżą tamtą marvelowską serię. Charyzmatyczni McAvoy i Fassbender, szorstka i konkretna Lawrence to klasa sama w sobie, a do tego mamy uroczych drugoplanowców, jak choćby świetny, zabawny aktor grający Quicksilvera. :) Choć i w Avengersach, i w X-Menach mamy grupę ludzi o supermocach, to tylko w X-Menach twórcy potrafią to efektownie wykorzystać. Tu bohaterowie współdziałają ze sobą, wspierając się i uzupełniając zdolnościami. Avengersi to banda dresiarzy, piorących się po gębach, tyle że dresiarzy w drogich lateksowych kostiumikach. ;)

chomikwader

Przepraszam za słowa, ale mózg rozje***y xD miałem nie komentować, bo po co jednak nie mogłem się oprzeć musiałem gdzieś przelać emocje :D zażenowanie i komizm nie ma żadnych granic patrząc - tfu - oglądając polskie wątki xD
MASAKRA!!!

ocenił(a) film na 5
chomikwader

A polscy milicjanci z łukami??? O co chodzi???

ocenił(a) film na 7
chomikwader

Kaleczysz polski to akurat ty. Pruszków

ocenił(a) film na 7
tomaszjozefowski2884

Tak się składa, że są dwie miejscowości Pruszków i Prószków. Nie będę się sprzeczać, ale wydaje mi się, że w filmie jest ten który podałam w temacie.

ocenił(a) film na 7
chomikwader

Dzisiaj oglądałem i napewno nie jest to ten który podany został w temacie

ocenił(a) film na 7
tomaszjozefowski2884

W takim razie mój błąd.

ocenił(a) film na 7
chomikwader

Faktycznie, właśnie sprawdziłam i masz rację, to był Pruszków. Następnym razem postaram się nie robić takich błędów ☺

ocenił(a) film na 4
chomikwader

Zgadzam sie. Powinni po prostu nagrać te sceny po angielsku i się nie yebać. A tak. Cóż. Wyszło jak wyszło, a wyszlo żenująco.

ocenił(a) film na 6
chomikwader

grunt ze wogole było po polsku inne filmy wszystko po angliku

ocenił(a) film na 7
chomikwader

Samego akcentu bym się nie czepiał. Owszem, nie brzmiało to dobrze, ale może nie było akurat statystów płynnie mówiących po polsku. Gorzej z dialogami. Czasami to brzmiało, jak polskie zwroty dosłownie przetłumaczone na angielski, czyli np. "Z góry dziękuję", jako "Thanks from the mountain", a nie "Thanks in advance" (dosłownie oznacza coś w rodzaju: "Dziękuję z wyprzedzeniem", a pierwsze tłumaczenie oznacza dosłownie dziękowanie komuś, stojąc na szczycie góry"). Co prawda, sam bym miał problem z dobraniem odpowiednich dialogów, bo nie pracuję fizycznie w jakiejś fabryce i nie należę do tego środowiska, więc nie do końca się orientuję, jak rozmawiają ze sobą na co dzień. Po prostu sam używałbym nieco innych zwrotów. Aczkolwiek na pewno miałoby to więcej sensu niż dialogi w filmie.

ocenił(a) film na 7
chomikwader

rozmowy pracowników brzmiały jak chinski pomieszany z czeskim

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones