PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Jestem zawiedziony.

ocenił(a) film na 7

Może niepopularna opinia, ale jestem świeżo po seansie i jestem zawiedziony. Film był dobry, na plus walka kapitanów, im ca thor vs thanos, reszta wydawała mi sie mocno nudna i dłużyła się niemiłosiernie. Przy IW siedziałem mocno w fotelu, tutaj zdarzyło mi się spojrzeć na zegarek. Zdaje sobie sprawę, że twórcy chcieli wneisc trochę emocji ale moim zdaniem zbyt duża część filmu była poświęcona rozstrzasaniu tych wszystkich śmierci połowy świata. Zmarnowany potencjał wielu postaci(Black order!!!!), Bezsensowna scena na vormirze, bezsensowna obecność rhodesa z nebula (nic nie zrobił), plus jeszcze parę innych by się znalazło. Film słabe 7/10, to i tak z sentymentu do potężnego IW.

ocenił(a) film na 3
elmiq

Odnośnie wątpu podupadłego boga, tak się zastanawiam bo Thor za kołnierz nigdy nie wylewał, pamiętacie te wszystkie uczty w Asgardzie? I że miał swoje lata to pił regularnie ileś tam dziesiątek/setek lat...to jakim cudem w 5 lat dorobił się takiego mięśnia piwnego?

Kiriana

Jako książę Thor był ciągle w ruchu, a tu śmieciowe żarcie plus siedzenie z tyłkiem w domu zrobiły swoje.

ocenił(a) film na 7
Raven_86

W pierwszym „Thorze” Odyn sam powiedział, że kto będzie godzien podnieść Mjolnira, posiądzie moc Thora. Więc nic dziwnego, że był w stanie rzucać błyskawicami.

ocenił(a) film na 9
nnowecka94

w końcu ktoś mądry

ocenił(a) film na 5
aquaori

Tyle ze tam sytuacja byla inna ale oczywiscie tzw "fani nienawidzacy krytyki" tego juz nie pamietaja. Juz zapomnialo sie o tym ze Odyn zabral moc Thorowi a nastepnie zakla ja w Mjolnirze (stad te slowa, bo w innym wypadku po co by to w ogole mowil ?). Nie, lepiej jest atakowac krytykow walacego piorunami KA. W Ragnaroku jest wyjasnione skad pochodzi moc Asgardczykow jak byk, no ale lepiej bronic Marvela w zaparte nawet jak film sie kupy sie nie trzyma.

ocenił(a) film na 9
nnowecka94

Wchodzi człowiek poczytać jakieś opinie, wrażenia, chce się pocieszyć się życiem i największym uniwersum jakie dała nam kinematografia, a potem czyta wypociny domorosłych szyderców którym przeszkadza jak ktoś się bawi ;-;
Cieszę się, że ktoś jeszcze oglądał filmy uważnie, zapamiętał co trzeba i nie rzuca wniosków pochopnie c:
Cap zaliczył fajną przemianę, Thor też. Każdy bardzo inną, ale przecież nie chcemy 20 takich samych historii.

ocenił(a) film na 3
M1cha_u

Człowieku z czym ty masz problem. Chcesz się pocieszyć NAJWIĘKSZYM UNIWERSUM JAKIE NAM DAŁA KINEMATOGRAFIA to sobie załóż temat gdzie napiszesz poemat ku czci i chwale wielkich braci russo, wielkiego marvela i wspaniałego disneya. Nikomu nie przeszkadza to, że ktoś się bawi na filmie. Niektórzy po prostu są nim rozczarowani i chcą wyrazić swoje zdanie, co w tym dziwnego?

Jeśli dla Ciebie przemiana z badassa który ratuje dupe wszystkim Avengersom w grubego menela-alkoholika który mamrocze coś pod nosem, przeszkadza, wszyscy go mają w dupie i dostaje łomot po spijaczonym pysku jest "fajną przemianą" to pozostaje mi współczuć ;)

ocenił(a) film na 9
Fass_

Wolnego szeryfie. To jest miejsce do dyskusji, niczego nie muszę sobie zakładać. Endgame mi się akurat podobał, cieszę się zakończeniem tego lubianego (choć powtarzalnego świata) ale większość ostatnich filmów Marvela mnie zawiodło, więc daleko mi od fanboja. Za to ty zachowujesz się jakby cię jeden z nich wyrzucił z roboty.
A Thor w końcu jest szczęśliwy. Zaczął wysoko, potem był na szczycie. Odniósł porażkę - załamał się. Od zawsze miał do tego tendencje. By odkryć w nim coś nowego scenarzyści zaplanowali akurat taką przemianę i ma ona sens - za co sobie ten film chwalę. A to czy się to już komuś podoba, czy nie... Też chyba wolałbym Thora wymiatacza, ale Endgame to nie koniec jego historii. Jestem pewien, że jeszcze zdąży się ogarnąć.
Chętnie jeszcze pogadam jak spuścisz parę i zamiast ataków personalnych podasz jakieś argumenty. A by zachować moc wypowiedzi dodam na koniec -> pozdrawiam ;)

nnowecka94

W "Thorze" Odyn powiedział to, gdy pozbawił syna mocy. Ja więc to odczytuję tak, że moc leżała sobie uśpiona i miała się przebudzić w tym, który pierwszy podniesie młot. Pierwszy podniósł Thor i moc do niego wróciła. Kapitan mógł więc co najwyżej machać młotem a nie walić piorunami.

ocenił(a) film na 3
Raven_86

Dokładnie tak. Cytat wyjęty z kontekstu byle tylko wybronić jakąś dziurę fabularną xD

ocenił(a) film na 6
nnowecka94

Też mi się tak wydaje StormBraker miał moc Hajmdala dzięki niej Thor mógł się przenieść odrazu do Wakandy. A młot miał taką moc jak Thor.

ocenił(a) film na 3
Raven_86

Ps. I tak Stark miał rację ;)

ocenił(a) film na 10
Fass_

Boze jak tu musi wszystko byc takie jak sobie byście to wyobrazili w swoich głowach... musi być logiczne dokladnie wyjasnione.. nie sentymentalne smutne .. jest rozwalka źle... nie ma źle.. prosta fabuła źle.. nielogicznie skomplikowana fabuła źle... dlatego zauwazylem z ciekawosci sprawdzając takich mocnych hejterów filmow iz na ich filmwebie w ocenach 90% produkcji jakichkolwiek jest przewaznie ponizej 6/10.. skoro cale uniwersum marvela ( mowie o filmach ) oprocz wypadku wg. CIEBIE jakim bylo infinity war... to dno.. to po co siadasz w ogole do ogladania takiego kina skoro Cie tak to irytuje... nie kumam

kobe7

Może jest masochistą?

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 4
kobe7

Hejterów? Uważam IW za naprawdę świetny i dobrze wyważony film. Ten nawet w połowie nie był tak udany.

ocenił(a) film na 5
nirvana79

Popieram . NA Endgame 2 razy umarłem z nudów i zmartwychwstałem

ocenił(a) film na 4
nirvana79

Tu akurat się zgadzam, w IW napięcie było budowane, czuło się ten narastający ciężar przegranej aż do bólu. A w endgame przewidywalna nuda.

ocenił(a) film na 5
Fass_

Aż nie wierzę że to mówię ale nawet Kapitan Marvel(film) był lepszy niż to coś, może miałem za wysokie oczekiwanie ale to zdecydowanie rozczarowanie roku do infinity war to to nawet startu nie ma i coś czuję iź wiele osób nie licząc fanbojów wyrazi podobną opinię.

ocenił(a) film na 5
sdhfu

I Znów się z tobą zgadzam, Endgame w porównaniu do kapitan Marvel to jak garnek pomyj

ocenił(a) film na 2
Fass_

Dobry i rozsądny komentarz. Ludzie nie mają porównania dlatego cieszy ich tandeta a Marvel/Disney urabiają sobie zautomatyzowanych konsumentów.

ciosina

Ach te teorie spiskowe. Świat nie byłby taki ciekawy bez nich, prawda?

ocenił(a) film na 2
John_Shepard

Whatever fits your imagine world.

ciosina

To tyczy się też Ciebie ;)

Fass_

Ej, a a w którym kinie oglądałeś, bo po tym jak opisujesz jak reagowali wydaje mi się, że siedzieliśmy na tym samym seansie.

ocenił(a) film na 3
Apostrofa

Cinema-City Bonarka, Kraków, seans o 20 w środę :P

Fass_

A to jednak nie; wychodzi na to, że ludzie wszędzie reagowali tak samo.

ocenił(a) film na 4
Fass_

Popieram Fassa, mam dokladnie takie same przemyslenia. Dodatkowo ta polityczna poprawnosc w scenie gdzie wychodza kobiecy bohaterowie. Czysty seksizm. Plus Falcon zostal capitanem ameryka bo jest czarny. Powinien zostac kapitanem afryka.

Fass_

Powiem tak, jestem fanboyem Marvela, co daje dychy tym filmom, ale z kolei Avengers: Koniec Gry jest dla mnie strasznie słabym filmem. Jestem w szoku, że wyszło tak słabo. Film za długi, nieśmieszny, Thor i Hulk byli żałośni w tym filmie, itp.

ocenił(a) film na 5
lakmen44

100% poparcia. Też lubię większość filmów z uniwersum Marvell aż do ostatniego seansu, który traktuję jako skok na kasę bo brakło już dobrych pomysłów by pociągnąć jakoś fabułę. Dramat

bratmat

Dokładnie tak. Zupełny brak pomysłu na ten film. Tylko marne nawiązania do poprzednich fimów. Drwina z fanów.

Fass_

A tak w ogóle, to wszyscy chyba zapomnieliśmy o jednej rzeczy. W Czasie Ultrona Steve poruszył młotem, ale nie był w stanie go podnieść. Co się niby zmieniło od tamtego czasu, że w Endgame mógł swobodnie go używać?

Raven_86

https://www.youtube.com/watch?v=o3bhQwY0KCY Pokaz mi w którym momencie młot drgnął chociaż

Dendlyj

Między 1:20 a 1:23. Słyszałeś ten dźwięk, jak młot lekko przesunął się po szkle? To skrzypnięcie, w momencie gdy Steve spróbował go unieść? Plus wyraźne zaniepokojenie Thora? Nie? To obejrzyj jeszcze raz, bo to tam jest.

Raven_86

No masz rację, jak mogłem to tak zignorować :D

Dendlyj

Wszyscy mi mówią, że czepliwa że mnie pinda i powinnam zmienić okulary na słabsze, bo za dużo widzę ;)

ocenił(a) film na 5
Fass_

100% zgadzam się z twoją opinią. Dałem 5 bo poniżej tej oceny filmów zwyczajnie nie oglądam - szkoda czasu . Jednak tą pozycję powinno się obejrzeć chociaż nie polecam nikomu kina - co najwyżej Netflix :-D

ocenił(a) film na 10
Fass_

to że lubisz mieć "nasrane do ryja", to wiesz... niekoniecznie musisz zdradzać swoje preferencje seksualne i fetysze na filmwebie. Powiedz rodzinie, może zrozumie :)

ocenił(a) film na 6
cha0s

Mam podobne odczucia j pk pierwszych 40 minutach przysypialem w fotelu. Dopiero od przybycia Thanosa cos sie dzieje
Film ratują teksty strażnikow galaktyki i Thora.
Nie wyszedł stajni Marvel ani ten film ani Captain Marvel.
Słabiutko.

ZeligP

Idziesz do kina na film który podsumowuje 11 lat uniwersum i mówisz, że ratują go TEKSTY? XDDDD
Chyba nie wiesz sam na co poszedłeś do kina.

Smaug_

Typowy nieogarniacz, iść do kina, nażreć się popcornu, wypić Colę i ma być AKCJA AKCJA AKCJA, bo jak są dialogi to przysypia.

ocenił(a) film na 4
John_Shepard

Ja również przyspiałem, a nie oczekiwałem samej akcji, oczekiwałem po prostu dobrego filmu a tego nie dostalem. Słabo, że krytykujes kogoś tylko dlatego, że ma inną opinię.

nirvana79

Dla mnie to jest po prostu śmieszne, każdy chyba wie na jaki film idzie i czego się spodziewać mniej więcej, a cieniasy wymiękają po 40 min, bo jest dużo rozmów, a mało akcji. Ludzie, bądźmy poważni.

nirvana79

Trzeba było wyspać się przed seansem, a nie oglądać do późna w nocy IW.

ocenił(a) film na 10
cha0s

Popieram acz nie do końca. Powiem tylko że pod koniec śmierć starka ruszyła mnie mniej niż kur.wą jeb.... visiona w infinity war. Bo tam to wszystko było jakieś nowe. Pomijam fakt napi... Thanosa przez 3 przypakowanych hero plus cpt Marvel a on daje radę bez kamieni. I jeszcze ich rozpi......No żart jakiś chyba.

motator

Bo rzeczywiście Thanos to taki sobie koleś, który bez kamieni nic nie potrafi. Tylko całkowicie przypadkiem udało mu się tak zlać Hulka na początku IW (i to bez kamieni), że temu odechciało wszystkiego i miał traumę do końca filmu... ;)

ocenił(a) film na 6
japkowyy

Racja....ale Thanos (z kamieniami) w IW nie daje rady Thorowi ze stormbreakerem a tutaj bez kamieni nie ma najmniejszego problemu z toporem i młotem???

mateuszkonin

No wiesz... nie od dziś wiadomo, że w MCU moc superbohaterów jest dobierana do danej sceny i akcji ;) Przy finalnym pojedynku napawałem się jego pięknem :) Nie analizowałem, po prostu oglądałem z bananem na twarzy :) To było coś co zapada w pamięci, coś o co wyobrażało się sobie czytając komiksy. Dlatego dla mnie Kapitan operujący młotem i tarczą to było coś epickiego, gdzie nawet przez myśl mi nie przeszło pytanie - 'ej czemu Thanos jest taki silny?' ;) Będąc bardziej szczegółowym i odnosząc się do Thora to też trzeba pamiętać, że Thanos prawie go zniszczył na początku IW. W finale Thor wziął Thanosa z zaskoczenia rzucając Stormbreakera i tym go pokonał (prawie), a nie w bezpośredniej walce ;) W EG 'troszkę' stracił formę, więc to jak wyglądała jego walka i że nie robiła większej różnicy w tym pojedynku było dla mnie zrozumiałe :) Peace! :)

japkowyy

Nie do konca! Zauwaz ze wtedy walczac z Hulkiem , Thanos mial power stone na rekawicy. Mysle ze wlasnie dlatego byl od niego silniejszy i go zlal.

ocenił(a) film na 7
cha0s

Niestety film ma tyle głupotek, że pasowałoby obejrzeć go ze dwa razy aby wszystkie wymienić.

Ogólnie mam dwa wrażenia. Film jest mało skomplikowany jak na rozbuchane terie królujące w necie od roku i bardziej infantylny (hulk schodzący po schodach czy kapitan komentujący swój tyłek).

W pewnych momentach miałem też wrażenie, że CGI jest zrobione gorzej, niż wcześniej - np. animowane hełmy lekko klatkowały na krawędziach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones