PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 170 023
oceny
8,0 10 1 170023
7,0 45
ocen krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Film mi się podobał, ale zakończenie mocno kontrowersyjne.
1. Co z Kapitanem Ameryką? Szczerze mówiąc to co teraz zrobili twórcy wyklucza większość filmów z jego udziałem. Stworzyli multiwersum- Kapitan żyje w dwóch liniach czasowych (no ale np. Kapitan żył sobie w przeszłości- nie rozszyfrował Hydry, pozwolił Bucky’emu zabić rodziców Starka, nie ochronił przyjaciół, jak mógł gadać z Peggy Carter na łożu śmierci w Zimowym Żołnierzu skoro jest z nią żonaty?! ) Nie mógł po prostu odejść na emeryturę i przekazać tarczę następcy- no i dlaczego został nim nagle Falcon, logiczniejszy wydaje się Bucky.
2. Wszyscy wiedzieli, że ktoś zginie, ale kto stawiał na Iron Mana i Czarną Wdowę? Wszyscy byli pewni, że zginie Kapitan, a wydaje się że wytwórnia zabiła postacie, których aktorzy otrzymują największe pieniądze. No i co z Evansem? Oficjalnie nie ma kontraktu na następne filmy, ale niby żyje. Myślicie, że będą chcieli do niego wrócić w kolejnych filmach?
3. Nieścisłości, których wiele. Co stało się z Lokim, kiedy zniknął z kamieniem? Skąd wzięła się armia Asgardu, która nie istnieje? Jak Nebula mogła zabić samą siebie z przeszłości i nadal żyje? Najwięcej oczywiście namieszali z Kapitanem.

Film bardzo mi się podobał (do pogrzebu Iron Mana), ale do zakończenia mam mieszane uczucia. Jednym będzie się podobało, innym wręcz odwrotnie. Ja szczerze mówiąc jestem zszokowana, dla mnie przekombinowali.

ocenił(a) film na 8
ciosina

No i jesteśmy już po zwiastunie Spider-Mana :) Jak widać MCU idzie w kierunku multiversum. Na ten moment, nasyła mi się kilka pomysłów:
1. Mysterio - w rzeczywistości może nie pochodzić z innej linii czasowej, lecz po prostu jak to mistrz iluzji - ściemnia ;)
2. Jeśli Mysterio rzeczywiście pochodzi z innej linii czasowej to znaczy, że podróże między liniami i wymiarami są dalej możliwe, a to z kolei stwarza szansę na powrót znanych postaci ;)
3. Multiversum to szansa na wprowadzenie X-Men, Fantastycznej Czwórki, czy przeciwników takich jak Galactus.
4. W kontekście rozwoju multiversum, najbardziej sensownym wrogiem Avengers wydaje się jednak Kang Zdobywca, który zna się na manipulowaniu czasem ;)
5. Wprowadzenie Kanga mogłoby też rozwiązać problem ze starzeniem się aktorów. Za 7-8 lat, Marvel/Disney stanie przed wyzwaniem polegającym na zastąpieniu części starzejących się aktorów. Można to zrobić albo drogą recastingu albo za pomocą rebootu serii. Tymczasem dzięki istnieniu różnych linii czasowych można dokonać łagodnego rebootu, za sprawą scalenia ich w jedną całość, a do takiego scalenie mogłoby dojść za sprawą... Kanga :) Po scaleniu można podmienić wszystkich aktorów, a także przywrócić takie postacie jak Kapitan Ameryka, Iron Man, Czarna Wdowa czy Quicksilver, gdyż świat Marvela w pewnym sensie zacząłby się od początku - jak to z resztą co jakiś czas dzieje się w komiksach :)

ocenił(a) film na 8
kari_2001

Czy ktoś mi może powiedzieć co się stało z Gomorą?

snoopski

nie wiem czy pomogę po takim czasie ale odpowiem bo też się nad tym zastanawiałam ;) Gamora jaką widzimy tutaj jest inną osobą, nie znienawidziła jeszcze thanosa aż tak bardzo, nigdy nie poznała strażników i nie znała też Starka - dlatego nie ma jej na pogrzebie, obstawiam że gdzieś się ulotniła, uciekła i nie zdziwiłabym się gdyby na tym przynajmniej częściowo opierała się fabuła nowych strażników

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones