PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 181
ocen
6,0 10 1 74181
4,5 18
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
Cohonez

Tez o tym czytałem. Czyli maja pomysł na ostatnia część. Na pewno związana z nadchodząca premiera, po której juz nieco więcej będziemy mogli sie domyślać.

Jakoś ostatnio naszedł mnie taki pesymizm. Może przesyt i za dużo spoilerów sie naoglądałem i naczytałem. Jednak odnoszę wrażenie, ze z całej magii pierwszych dwóch części filmów JP i Zaginiony Świat) teraz juz beda tylko ryki, krzyki i więcej dinozaurów. Widowiskowe i to czego chcą widzowie, ale postacie i historie to juz nie to samo. Zreszta w JW przynajmniej jak dla mnie, nie przywiązałem sie do postaci. Nawet mogłyby zupełnie inne grać. Nie budzą Wr mnie żadnych emocji

ocenił(a) film na 7
Inconscient

Mam to samo. Niby Wu ma fajny dialog i postać Owena jednak budzi sympatię, ale po moich ostatnich odkryciach zakulisowych odnosze wrażenie, że studio chce z tego tytułu zrobić franczyzę do sprzedawania zabawek. Jak Transformers.

Cohonez

Obawiam się że Bayona tak naprawdę miał mało do powiedzenia w tym filmie... Studio chce więcej akcji itp. to tak niestety musi być..

Cohonez

A tak swoją drogą, to nie zaglebiałem się i nie chciałem wiedzieć czy ten indoraptor zginie. Ale już nie muszę. Dowiedziałem się z tego niusa o hybrydach w 3 części. Naprawdę colin nie mógł było tego wypowiedzieć po premierze FK? Masakra :)

Inconscient

Oprócz zestawu lego, to tak naprawdę pokazali to już w trailerach :) Przy JW chociaż nie pokazywali nic z końcowych scen...
Ale skoro potwierdził że ma nie być hybryd, to znaczy że indoraptor jest tylko jeden itp. ( chociaż średnio w to wierze, że porzucą temat militaryzacji hybryd itp. kiedy w każdym zwiastunie dają męczące już słowa Goldbluma )

Joecrou

W którym momencie pokazana jest smierć indoraptora w trailerach?

Inconscient

Jeżeli nie chcesz sobie zaspoilerować, to nie czytaj :P Ogólnie samej sceny pozbycia się indoraptora oczywiście nie ma, ale pokazali scenę na szklanym dachu, plus inne ujęcie z Owenem w tym samym miejscu, tylko poziom niżej, gdzie kamera jest ustawiona tak, by było widać czaszkę triceratopsa pod tym szkłem ;) (tej sceny nie pokazali w japońskim trailerze, który ogólnie nieco mniej spoileruje, nie licząc sceny z Blue, i jest lepszy)

Joecrou

nie raz było tak, ze to co było w trailerze, w filmie okazywało sie zupełnie inaczej wyglądać. Tu akurat niestety raczej nie będzie zaskoczenia :/

ocenił(a) film na 7
Joecrou

A szkło jest rozbite czy całe? :)

Cohonez

Nie no. To dopiero w 16 tv spocie :P

Dawid0126

Tak btw „life finds away” nie kojarzy mi się wcale z nadchodzącym filmem. Chyba, że tylko końcówka/morał ma ten cytat potwierdzać? Ktoś coś wie na ten temat?

ocenił(a) film na 8
Inconscient

Dlaczego nie kojarzy?
Kojarzy się, i to dwojako: po pierwsze, życie przetrwa wszystko, więc nawet erupcja wulkanu nie zdoła zniszczyć tego, co powstało na Nublar.
Po drugie, życie (w postaci indoraptora) raz jeszcze pokaże ludziom, że nie da się go stłamsić i zamknąć w klatce, i przypomni im, że zabawa w Boga nie popłaca.

KatalogFilmowy

1. Zdoła. Dinozaury się nie uratują, tylko kilka egzemplarzy ludzie.

2. Pod warunkiem, że indominus wydostanie się sam z klatki. W co wątpię.

Inconscient

*indoraptor :D

ocenił(a) film na 10
Inconscient

Haaa już wiadomo gdzie znajduje się rezydencja Lockwooda!!! I pewnie większość z was widziała zapewne koniec filmu....

FanJurajska

Tylko tego brakowało, sceny walki i informacji, gdzie jest posiadłość ;) i ta scena z Rexy... :/

Nawet tego mi się nie chce komentować, bo i tak stałem się tu pierwszy hejterem. Ale nic nie poradzę, że im dalej, tym mniej mi się podoba. Jak dla mnie jest przedobrzone i zaskoczy mnie to, jeżeli film się obroni fabułą (na co wciąż liczę).

ocenił(a) film na 10
Inconscient

Obroni! Scena z rexy jest nowa ikona! Życie Znajdzie sposób!

Dawid0126

Lew vs Rexy
Nowy spot xD

ocenił(a) film na 9
HeartQW

Dzięki za spoiler, idioto.

Axel_Foley17

Jeżeli nie chcesz spoilerów na temat filmu, to czemu wchodzisz na temat z najświeższymi informacjami na temat filmu? A później jeszcze masz pretensje, że spoiler i nazywasz mnie bezpodstawnie idiotą

Axel_Foley17

To nie był spoiler. Tv spot to nie jest nic związanego ze spoilerem. Pretensje to jak juz chcesz to kogoś mieć, to do ekipy odpowiedzialnej za promocje filmu...

ocenił(a) film na 8
HeartQW

Król Lew nie wyglądał jakoś na zbytnio przestraszonego hehe ;)

ocenił(a) film na 7
BarryGDZ

Wydaje mi się, że większość scen a niektóre na pewno, zostały zrealizowane na potrzeby zwiastunów i nie pojawią się na dużym ekranie. Tak bynajmniej powinno być jeżeli chcą powtórzyć sukces "jedynki".

ocenił(a) film na 7
Jacoby89

Nie sądzę. Mogą być zmieniane ale tylko odrobinę.

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Tak w ogóle to Owen z Clarie i resztą ekipy zrobią wjazd na wyspe żeby uratować samą blue i może po rexy, widać ich na wszystkich spotach tylko z jedna ciężarówka na której jest klatka, natomiast druga ekipa zabiera jak największą ilość zwierząt na ten statek. Wszystko możliwe że będą chcieli ukryć przed nimi rexy i blue

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Omijam szerokim łukiem TV spoty bo spoilery (dziękuję Universal). Za to udało mi się dowiedziec, że podczas imprezy upamiętniającej 25 lat Jurassic Park zaprezentowano uczestnikom pierwsze 10 minut Upadłego Królestwa. Opinie o tym fragmencie są tylko i wyłącznie entuzjastyczne. Jest klimat i akcja - są głosy że to najlepszy opening w serii.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

No ja też widziałem mnóstwo głosów odnośnie tych pierwszych minut filmu. Wszyscy są zgodni, że scena jest mocna, choć nikt nie wie na pewno, ile ona trwa ;). Jedni podają, że widzieli 5 minut, inni 7 (np. Klayton Fioriti z tych popularniejszych i bardziej ogarniętych youtuberów gadających na tematy jurajskie tyle podaje), jeszcze inni podają 10 i nawet 15 minut! W sumie dobrze, że to nie wyciekło online albo nie zostało pokazane oficjalnie. Wolałbym zobaczyć tę scenę z resztą filmu.

Z kolei TV-spoty staram się wychwycić wszystkie. Bez spoilowania co widziałem (nadal nie widziałem na tyle, by wiedzieć coś więcej o fabule filmu i jak się ona będzie toczyć) muszę powiedzieć, że dosyć ciekawe jest to, że część spotów używa starych wersji ujęć z jeszcze nie dokończonym CGI, a część ma pewne ujęcia wyraźnie zaktualizowane. I tak np. w scenach popłochu widziałem więcej dodanych gallimimów w tle i nawet stygimolocha. Z kolei w jednym spocie ujęcie z Blue wróciło w wersji bez pocisku z środkiem nasennym. Ujęcie z Rexy ryczącą na tle wybuchającego wulkanu chyba jednak będzie w filmie, gdyż to ujęcie w którymś z spotów dostało spory update CGI. I cóż, Universal rzeczywiście przesadza z wypuszczaniem takiej ilości TV-spotów. U nas to pal licho, film wychodzi za pół miesiąca. Amerykanie z kolei mają prze*rane, bo u nich przed 22 czerwca będzie już zapewne 75% filmu w TV-spotach zawarte ;D.

Raptosaur

Pewnie 5 minut. Sporo ludzi w ogóle nie ogarnia czasu trwania poszczególnych scen w filmach. Przykładowo gdzies czytałem jak ktoś narzekał że kartonaur to pewnie na 5 minut się pojawi... Kiedy to indominus miał okolo 9 minut łącznie w JW.(wiec carno to max minuta) Indoraptor pewnie bedzie miał kolo 7 minut.
Co do spotów, to nie wiem o co chodzi. Czy wytwórnia bawi się w to jak szybko przebiją JW w pokazaniu wszystkich interesujących scen przed premierą ? Tv spoty to powinny się pojawiać max dwa tygodnie przed premierą, i nie w takiej ilości.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

No właśnie - robimy zakłady czy w tv spotach ujrzymy np moment w którym na wolność wydostanie się Indoraptor.

ocenił(a) film na 9
rusekolsztyn

Podobno jest taki jeden spot, w którym tytule pisze "Indoraptor's Escape", ale nie oglądałem, bo spoilery :P

ocenił(a) film na 10
Axel_Foley17

Kiedyś ktoś napisał tutaj że Stygimoloch bd miał jaka znacząca rolę... Niestety dziś w kolejnym materiale z filmu to pokazali i nie tylko....

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

Spolerek.
..
...
...

....
....
Wygląda w tym materiale,ze Sinoceratops powalczy z Karnotaurem, teraz pytanko czy to przed czy po. jak naszego byczego jaszczura położył Trex.

ocenił(a) film na 8
BarryGDZ

Co siedzi w glowach tych ludzi od marketingu, ze puszczaja caly film we fragmentach przed jego premiera... Znowu to samo, a nawet nie wiem czy nie jest gorzej, bo teraz wiecej sie dzieje i duzo wiecej takich malych fragmencikow wycieka w tych spotach... Strach gdziekolwiek wejsc, bo wszedzie spoilery...

FanJurajska

W sumie ta scena ze Stygimolochem wygląda głupio, więc może i dobrze że już ją widziałem... Ale Karnotaura mogli sobie darować, serio fajnie byłoby się zaskoczyć w kinie. Do premiery pokażą wszystkie interesujące sceny. Jest gorzej niż przy JW...

Joecrou

Jest rownie irracjonalna co to z trexem i carno. A jeżeli one postępują po sobie to juz w ogóle. Kij tam z latającymi kulami ognia obok :D

Inconscient

Ale walka dwóch dinozaurów przynajmniej fajnie wygląda :P

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

No i są następne dwie sceny z filmu - Karnotaur i moment z nagraniem impringu podopiecznych Owena

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Ta z karnotaurem to mały kawałeczek filmu ze ścieżką dźwiękowa, tak mi sie wydaje. Natomiast to z małymi raptorami to spot

ocenił(a) film na 9
marek36_filmweb

W tej z karnotaurem to już w sumie 3 wersja ryku t-rex. Ciekawie, która będzie oficjalnie

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Już jutro w Barcelonie premiera Jurassic World: Fallen Kingdom. A 2 tygodnie później u nas :D

Cohonez

Ale to zleciało. Teraz tylko trzymac kciuki żeby film został dobrze przyjety. Nie ukrywam ze wynik poniżej 70% pozytywnych (JW ma 70) na rotten prawi że entuzjazm opadnie.. Chociaż Lost World ma tam jakieś 50 % a film wspominam dobrze..

ocenił(a) film na 7
Joecrou

Osobiście bardzo bym chciał dobrych recenzji, bo jakby nie patrzeć jest to jedno z kluczowych źródeł wiedzy nt jakości filmu. Promocja promocją, ale jednak oceny płynące z recenzji dla wielu osób są motywatorem do pójścia do kina.

Osobiście jestem spokojny o wizualną stronę filmu - po materiałach widać, że studio wzięło sobie do serca komentarze po poprzedniej części i zapodało animatroniki, wysokiej klasy CGI i dobrego operatora kamery - co jak co - już na trailerach niektóre z ujęć mają zadatki na bycie kultowymi.
Wciąż jednak nie jestem spokojny o jakość samej fabuły. Boję się słabej charakteryzacji postaci i traktowania pewnych wątków po macoszemu tylko dlatego, żeby móc pokazać akcję. Mam nadzieję, że Isla Sorna zostanie chociaż wspomniana w dialogach. Największą nadzieję w stronie fabularnej pokładam w scenie z Kongresu i w wątku Lockwooda - swoją drogą to dziwne, że w żadnym klipie go nie widzieliśmy. Wu widzieliśmy tylko trochę więcej.

Cohonez

Strona wizualna wygląda świetnie. Co do fabuły się zgadzam. I wydaje mi się że w żadnej opinii po tym pokazie nie ma nic o jakichś większych emocjach wywołanych przez film itp. Żeby nie skończyło się na tylko ładnym widowisku. Miało być sporo horroru, a też jakoś nie widziałem by wiele osób o tym wspominało.

ocenił(a) film na 7
Joecrou

Teraz dominują opinie zaproszonych fanów, a oni mogą nie do końca być obiektywni. Aczkolwiek 10 minut owacji nie zdarza się codziennie.

Ja po prostu chcę, żeby ten film był dobry. Z resztą marzeń sobie poradzę :D

Cohonez

Nie pamiętam żeby jakiś film po pierwszym pokazie miał więcej negatywnych opinii. Chyba zawsze przeważają pozytywy i zachwyty, a potem okazuje się że jest zupełnie inaczej ;)

ocenił(a) film na 8
Cohonez

Oho dopiero teraz moze wyleciec troche spoilerów. Pewno ktos cos tam ponagrywa,albo sie pochwali na forum co tam w filmie sie dzialo.

ocenił(a) film na 9
BarryGDZ

Mam nadzieję, że nikt nie będzie takim debilem, żeby wypuszczać spoilery w internet.

Axel_Foley17

Przecież Universal do premiery to pokaże cały film w spotach ..

ocenił(a) film na 9
Joecrou

Już pokazał ;(

ocenił(a) film na 7
Axel_Foley17

Nie doceniasz ludzi :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones