PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 261
ocen
6,0 10 1 74261
4,5 18
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
ocenił(a) film na 7
HeartQW

Isla Nublar: JP1, JW, JW2
Isla Sorna: JP2, JP3

Dawid0126

Jezu co tam się dzieje w tym filmie :O albo naprawdę będzie to prawdziwy hit albo przesadza... No nie wiem co myśleć. Na pewno robi giga wrażenie.

ocenił(a) film na 8
Dawid0126

https://m.youtube.com/watch?v=1FJD7jZqZEk

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Meega!

Dawid0126

Niestety wiadomo o filmie już wszystko. Serio darowaliby sobie pokazywanie co się stanie z Blue na wyspie.. I to że ich wykiwali.. Serio trzeba pokazać całą fabułe w zwiastunach?

ocenił(a) film na 8
Dawid0126

Ten trailer nie zrobił na mnie aż tak dużego wrażenia jak poprzedni, ale i tak jest moc!
Animatroniczna Rexy wygląda znakomicie, Indoraptor w pełnej krasie, ale na największą gwiazdę nieoczekiwanie wyrasta mozazaur. Ta scena pod wodą wygląda świetnie.
Ale zbliżenie na mordę Blue razi słabym CGI, tak jakby ta scena była jeszcze nieukończona.

ocenił(a) film na 9
KatalogFilmowy

Możliwe też, że tak po prostu działa laboratoryjne oświetlenie. W internecie widziałem ludzi twierdzących, że nawet Owen w tej scenie wygląda na CGI ;P. Tak więc bardzo możliwe, że w samym filmie to ujęcie będzie wyglądało tak niepewnie jak teraz, skoro mamy zaledwie 1.5 miesiąca do premiery. Ciężko stwierdzić.

Się tak zastanawiam, czy również w przypadku Fallen Kingdom za CGI odpowiedzialnych jest kilka firm, tak jak było to w przypadku Jurassic World. Oprócz bezbłędnego Industrial Light & Magic, również mniejsza firma Image Engine była odpowiedzialna za m.in. większą część ujęć z raptorami w pierwszym JW. I właśnie część z tych ujęć było moim zdaniem w tamtym filmie niedopracowanych pod względem animacji jak i oświetlenia przede wszystkim. Najgorszym moim zdaniem ujęciem w JW było to, w którym Blue zwraca głowę w kierunku gwiżdżącego do niej Owena na motorze, by odwrócić uwagę od Barry'ego. Bardzo podobnie pod tym względem wyszło to ujęcie z trailera.

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

To nawet nie chodzi o oświetlenie, po prostu model w tej scenie wygląda jakby był zrobiony z galaretki, jak najstarsze postacie tworzone w CGI. Kontrastuje to bardzo z tym, jak fotorealistycznie wygląda reszta.

Dawid0126

Ok, ochłonąłem :P

1. Co to za paskudny ryk podstawili pod Rexy ryczącą nad Karnotaurem? Był stanowczo lepszy wcześniej.
2. Czy się mylę, czy z tego trailera wynika, że Rexy nie znajdzie się w nowym miejscu? Jak na moje ona zostanie na wyspie...

Inconscient

CGI z zbliżeniu na blue wygląda tragicznie.

Joecrou

Zupełnie jak w jedynce. Mam nadzieję że to poprawiają.

Roko16

Poprawią*

Roko16

Wygląda 3x gorzej niż w JW.

Joecrou

Tak, wygląda to źle... I ten ryk Rexy na końcu. Jest nieadekwatny do jej ruchów, leci jak w"tle"

A tego Indoraptora to skrzyżowali z wiewiórką? Czemu on po budynkach łazi tyle? :>

Ciekawe co będzie z Karnotaurem. Nie wiemy jednak wszystkiego :)

ocenił(a) film na 10
Joecrou

A jak było w pierwotnym trailerze JW z mosasaurem...? CGI tragiczne.. W kinie palce lizać!

FanJurajska

Nie bardzo. CGI się praktycznie nie zmieniło od czasu trailera. Jedynie kolorystyka.

ocenił(a) film na 10
Joecrou

Była różnica i to diametralna.

ocenił(a) film na 8
Inconscient

Jest nieźle. Czemu wcześniej nie widzialem strzalki usypiajacej w szyi Blue ? mało spostrzegawczy jestem.Czyli jakis ziomal namawia Claire ,aby wciągnela w ta wyprawe Owena.a
Wywoza dinozaury z wyspy, to juz chyba po wybuchu ,skoro Owen i Claire leza na plazy mokrzy do suchej nitki. "To wszystko kłamstwo"
Licytacja dinusiów.
Poszukiwanie mozazaura ?
Zapowiada sie bardzo ciekawie.

ocenił(a) film na 10
BarryGDZ

Poszukiwania szczątek Indominus Rex raczej... Stawiam 2017 rok... W 2019 mniejsza grozniejsza hybryda... Indoraptor ujrzy światło dzienne...

ocenił(a) film na 7
FanJurajska

Zgadza się, poszukiwanie szczątek Indominusa. Widocznych zresztą na trailerze ;) Zastanawiam się tylko, skąd mogli wiedzieć, że szczątki się zachowają.

ocenił(a) film na 9
BarryGDZ

Cóż, strzałki wcześniej zwyczajnie nie było, dorenderowali ją w osobnej warstwie w postprodukcji. :P

Coś tak czułem, że w pierwszym trailerze Blue nie bez powodu tak dosyć nienaturalnie odchyla szybko głowę (wtedy wydawało mi się to trochę przesadzone i takie jakieś "creepy"). Dodatkowo "wzywa pomocy" tym charakterystycznym zwłaszcza dla Jurassic Park 3 skrzeknięciem, które zastąpiono teraz zwykłym rykiem. Ciekaw jestem, jaki będzie montaż dźwięku w pełnym filmie.

ocenił(a) film na 9
Inconscient

Raczej wątpię, by w samym filmie brzmiał ten ryk tak samo, jak w tym trailerze. Myślę, że montażyści tego trailera specjalnie strollowali widzów podbijając niektóre częstotliwości ikonicznego ryku T-Rexa, by brzmiał on tak dziwnie i inaczej niż zwykle i by ludzie mieli o czym gadać ;P. Podobne wrażenie miałem, gdy usłyszałem ryk T-Rexa w pierwszym trailerze gry Jurassic World: Evolution. Może tam nie przesadzili aż tak, ale wciąż brzmi znacznie inaczej i też dosyć dziwnie w porównaniu do tego, co było w filmach.

Dawid0126

Jestem pod dużym wrażeniem.

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Mówiąc szczerze, to ten trailer jakiś taki przekombinowany. Mój hype nieco osłabł.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Za dużo pokazane... Ale z biciem serducha wyjdziesz z sali kinowej na pewno!!!

ocenił(a) film na 7
FanJurajska

Ja mam wrażenie, że powrzucali losowe sceny - niektóre nawet niegotowe, bo co jak co za to ujęcie głowy Blue w laboratorium, to ktoś powinien oberwać.

Czy za dużo pokazane - zważ, że dalej nie ma:
- Lockwooda
- Wu jest na ułamek sekundy
- Wheatleya chyba też nie ma
- postacie Justice Smitha i Danieli Pinendy również na moment
- nie ma Stygimolocha i Baryonyksa
- Malcolm też na moment

Z mozazaurem i scenami z laboratorium to jednak trochę przegięli.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Dobrze. To będzie jak mówi Tomek Hajto.. Truskawka na torcie... Czuję że to bd z rozmachem 5 cześć Jurassic Park.... Szkoda mi trochę gnebienia królowej.....

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Baryonyks byl przez moment jak go helikopterem transportowali... Film będzie pełnego rozmachu... Szybki zdecydowany przebieg wydarzeń. Nie bd czasu na degustowanie pop cornu

Cohonez

Za dużo chcieli upchać.. Jakoś tak bez napięcia i emocji. No i już wiadomo że czaszka triceratopsa na 100 % znajduje się pod szklanym dachem. Więc dla mnie jest już oczywiste jak go załatwią.. Szkoda że pokazują ujęcia z ostatnich minut filmu..

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Jestem takiej teorii:
- Jezeli trailer jest dobry, to znaczy że film będzie jeszcze lepszy

ocenił(a) film na 8
Dawid0126

Kolejny plakat :v
https://www.instagram.com/p/BhuQvozHt-j/

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Nowy news odnośnie Jurassic World 3.

https://jurassicoutpost.com/jurassic-world-3-will-be-a-science-thriller/

Finalny zwiastun Upadłego Królestwa jest rewelacyjny! Niestety tylko pokazali za dużo i CGI ze zbliżenia na Blue w laboratorium powinni dopracować. Poza tym wszystko jest niesamowite!

ocenił(a) film na 10
Axel_Foley17

Finałowy trailer chiński z nowymi scenami:) https://www.facebook.com/jurassicparkpolska/posts/1757407590987591

FanJurajska

Nieee. Wielki dinozaur(Baryonyx) chce nas zjeść, pośmieszkujmy sobie! Jak ja nie lubie takich rzeczy wstawianych na siłę.. Myślałem że "smieszny" krzyk tego chłopaka to będzie jedyny akcent humorystyczny w tej scenie..

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

Rexy w scenach w deszczu wygląda po prostu niesamowicie! To ujęcie, kiedy goni kogoś w żółtej kurtce - poczułem się jak przy oglądaniu pierwszego Parku.
A indoraptor "wyjący" do księżyca to gotowy materiał na tapetę ;)

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

No, trochę ochłonąłem po wrażeniach z trailera. Ten trailer po ciężkim dniu pracy był dla mnie jak najlepsze lekarstwo.

Całościowo bardzo mi się podobał, mimo kilku lekkich zgrzytów (np. niedopracowane oświetleniowo CGI Blue w zbliżeniu). Chiński trailer był jednak moim zdaniem lepiej i spójniej zmontowany, a przy tym nie pokazywał zbyt wiele rzeczy, które mają się dziać w drugiej połowie filmu. Również oszczędził nam kilku spoilerów lub żartów (wycięli kciuk Owena zza Rexy), które chyba lepiej będą działać w samym filmie mam nadzieję. Cóż, w tym roku konkurencja ze strony innych blockbusterów jest silna. Zwłaszcza z strony widowiska Marvel Avengers: Infinity War. Domyślam się więc, że to dlatego tak dużo żartów w trailerach tego filmu do tej pory dostaliśmy. Przy czym podobna była historia w przypadku pierwszego Jurassic World, w którym jeden z późniejszych trailerów miał scenę z Claire smarującą się dinozaurzym łajnem, którą w samym filmie jednak wycięto ze względu na choćby spowolnienie tempa filmu. Możliwe, że w kinowej wersji nowego filmu również część z tych żartów z trailerów będzie lepiej zmontowanych lub w ogóle wyciętych.

Bayona to niepodważalny wizjoner. 25 lat istnienia marki Jurassic Park, i mimo tego ten reżyser jest w stanie pokazać nam ujęcia, jakich w tym uniwersum (a nawet w tym gatunku) jeszcze nie widzieliśmy. Mosasaur wyskakujący z wody w kierunku helikoptera podczas sztormu. T-Rex goniący za facetem w żółtej kurtce przeciwdeszczowej oświetlony jedynie reflektorem z helikoptera. Indoraptor na dachu i wchodzący do sypialni dziewczynki. Wszystkie te prześwietne ujęcia, i też inne których nie wymieniłem, nadają wyjątkowego klimatu temu filmowi, i już teraz wiadomo, że będzie to bardzo istotny dla uniwersum epizod. Nawet Blue biegnąca przez wybuchające laboratorium ma w sobie coś z techno-thrillerowego serca tego uniwersum (cytując luźno z pierwszej książki, "prehistoryczne stworzenie kroczące w nienaturalnym dla siebie otoczeniu" - było zdaje się coś takiego w rozdziale, w którym Grant zabijał raptory przy pomocy zatrutych jaj).

Nawet jeśli naprawdę dużo już pokazali, to nadal nie jestem w stanie określić, co dokładnie się w tym filmie wydarzy i do jakiego zakończenia to wszystko zmierza. Jest lepiej, niż w przypadku Jurassic World, gdzie sporo dopomógł wyciek opisu fabuły na prawie 1.5 roku przed premierą. Co prawda nadal mogę wydedukować mniej więcej kilka faktów na podstawie całego materiału, jednak nadal pozostaje cała masa niewiadomych.

Jedynie mam nadzieję, że montażyści dadzą radę z całym tym materiałem i oprócz bezustannej akcji będzie też wystarczająco miejsca na dawkowanie fabuły i emocji. Ma się wrażenie, że dotychczasowe trailery są tak naprawdę zbiorem scen z nie jednego filmu, a wręcz całej trylogii.

Dawid0126

Raczej nie robi mi zaspojlerowanie filmu przed jego obejrzeniem i nigdy nie sądziłem, że stwierdzę, że będzie czegoś za dużo w Jurassic. Ale tu odnoszę nieodparte wrażenie, że mogą przesadzić. Trochę mi się wydaję, że będzie samo wooo aaaa i roaar a fabuły jako takiej i głębszej jak ta ze zwiastunów nie uświadczymy. Tym samym jak dla mnie, poza efektami i widowiskiem, film może dużo stracić.

Mocno ostygł mój entuzjazm po przeanalizowaniu tych filmów. Oby tylko sam film nie zawiódł :)

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Tak się zastanawiam, dlaczego jutrzejszy Warszawski Comic Con jest tak gęsto promowany logiem Jurassic World: Upadłego Królestwa. Czy będzie na tym evencie coś więcej na temat tego filmu, czy tak tylko sobie reklamują, skoro niedługo premiera i nawiązali współpracę z Universalem. Na stronie głównej eventu nie udało mi się nic więcej znaleźć, dlatego jeśli ktoś coś wie, to niech się podzieli źródłami. W piątek i sobotę mam akurat wolne, więc możliwe, że i sam się wybiorę i poszukam. Może będą sprzedawać jakieś plakaty i inne gadżety w związku z samym Jurassic World: Fallen Kingdom. ;)

http://warsawcomiccon.pl/pl/

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Taka mała dygresja na temat dotychczas zauważonych podobieństw Jurassic World: Fallen Kingdom do The Lost World: Jurassic Park.

- Podwójny tytuł. Tylko odwrotnie.
- Logo przypomina po prostu bardziej zniszczone logo pierwszego JW. Zupełnie jak w Starej Trylogii.
- Jest to drugi film z tego uniwersum, w którym podczas oficjalnej polskiej dystrybucji kinowej tytuł, oraz logo są oficjalnie spolszczone. Pierwszym filmem był oczywiście Zaginiony Świat: Jurassic Park. *Zaznaczam przy tym, że spolszczenie "Park Jurajski" w tytułach filmów znalazło się dotąd tylko w dystrybucji telewizyjnej i w większości wydań starej trylogii na VHS, DVD i Blu-ray.
- Film zapowiadany jest jako znacznie mroczniejszy od poprzednika.
- Zdjęcia i oświetlenie Janusza Kamińskiego w TLW:JP dodawały do tej dino-dramy takiego charakterystycznego klimatu noir (polecam obejrzeć ten film w czarno-bieli). Zdjęcia i oświetlenie Óscara Faura w JW:FK + kilka nawiązań do dotychczasowej filmografii operatora i reżysera J.A. Bayona dodają do tej dino-dramy takiego charakterystycznego klimatu gotyckiego horroru.
- Fabularnie filmy są również podobne. Ekspedycja. Powrót na wyspę, by coś uratować. Equipment ekspedycji to nic innego jak... Mercedesy ;P. Łapanie dinozaurów. Spadanie z klifu do oceanu. Operacja chirurgiczna w celu ratowania dinozaura. Opuszczony i zniszczony park. T-Rex w klatce. Dinozaury transportowane statkiem. Przeniesienie akcji na stały ląd. Jedna mała dziewczynka, która zapewne pokaże nam jakieś zdolności, niekoniecznie gimnastyczne ;P. Jakieś corpo robi ciemne interesy i wmieszanych jest w to mnóstwo inwestorów. Dinusie robią chaos na stałym lądzie i zjadają biednych cywilów. A to wszystko skąpane w nocnym oświetleniu i deszczu. Jeszcze więcej odniesień zapewne wyłapiemy po premierze.
- Promocja filmu odbywa się na znacznie szerszym obszarze, niż w przypadku pierwszej części. Znacznie więcej firm robi zabawki, gry i inne artykuły związane z filmem. Być może będziemy się mogli jeszcze przez około dwa lata po premierze spodziewać kolejnych gier, tak jak w przypadku Trespasser: Jurassic Park (1998) i Warpath: Jurassic Park (1999).

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Mnie teraz zastanawia czy reżyserzy JW i Fallen kingdom nie przesadzili z Rexy... Tłumacząc że to ta z pierwszej cześci.... Prawie 30 lat ma ona dalej w formie.... A gdzie para Tyranozaurow z JP TLW?? No i młody T Rex??? Pomyśleli że tego nie zauważymy?? I kij z tym?? Trevorrov czy Bayona trochę przeklamali kawał dobrej historii pięknego filmu...

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Para Tyranozaurow z młodym byli na Isla Sorna tak jak Spinozaur i raptory z Jurassic Park 3, teraz nie wiadomo co sie dzieje z Isla sorna, ponoć wszystkie dinozaury stamtąd wygineły. Jurassuc World i Jurassic World Fallen kingdom pokazuja wyspe Nublar

FanJurajska

Ogólnie to nawet nie powinni nazywać tego t-rexa tym samym co w JP, skoro nawet się nie postarali by była jak najbardziej podobna do oryginału ..

ocenił(a) film na 8
Joecrou

A nazywają? W filmie ani razu nie pada stwierdzenie, że to ta sama osobniczka co w "jedynce", wiedzą o tym tylko ci, co śledzą strony internetowe i ogólnie zagłębiają się w lore całego uniwersum. Dla przeciętnego widza nie ma to żadnego znaczenia.

Rexy ma 30 lat, owszem, i jej czas już zapewne się zbliża, bo długość życia tyranozaura szacuje się właśnie na jakieś 30 lat. Dobrze że twórcy wzięli pod uwagę, że gady rosną całe życie - Rexy w zwiastunie jest gigantyczna, czyli taka jaki zapewne byłby 30-letni tyranozaur. W rzeczywistości prawdopodobnie rzadko który dożywał takiego wieku.

KatalogFilmowy

No może w filmie nie pada, ale reżyser potwierdził i jest to oczywiste tak jak piszesz. Przecież nawet blizny po walce z raptorem z JP są w złym miejscu... Jak już decydowali się na Rexy z jedynki, to jednak powinni zrobić to należycie...
A co do wielkości, to racja. (chociaż chyba nieco przesadzili, bo jest koło 2x większa niż największy znaleziony szkielet t-rexa, ale w sumie to chyba tylko na tym ujęciu z karnotaurem..)

FanJurajska

Nie ma tam już żadnych dinozaurów (w co wątpie), ponieważ Spinozaur zniszczył cały ekosystem. (Inne nowo sklonowane gatunki też miały w tym udział: Korytozaur, Ankylozaur i Stegozaur).

ocenił(a) film na 10
HeartQW

Spinozaur to rozumiem, ale bez mózgi Stegozaur czy ociazaly Ankylosaurus??? No i sarenka korytozaur.. Chyba że jakieś monstra tego gatunku powstały i taki korytozaur miał zęby trexa... Z resztą InGen nic nigdy nie było prawdziwe... Ja myślę że reżyserzy filmu, trochę się zagapili i zapomnieli o Sorna i dlatego tak teraz tłumaczone są losy Sorny... Obym się mylił i w nadchodzącym sequelu o niej wspomnieli... Wracając do trailera Zia mówi że Blue jest im potrzebna do czegoś innego.... Moze z jej DNA ma powstać super inteligentny Spino-Indominus?? Chyba że wrócą do pomysłu przed pierwszą częścią, bo pierwotnie Indominus Rex miał nazywać się D-Rex... Diabolous Rex... Zobaczymy, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

A i kolejne, recenzje, domysły.. Etc... https://www.instagram.com/p/BhxUrs3FCgj/

FanJurajska

Może z tym korytozaurem to przesadziłem... ale słyszałem, że do zniszczenia ekosystemu przyczynił się spinozaur i kilka innycy gatunków sklonowanych w 1993.
Także pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
HeartQW

No też tak słyszałem, ale dziwi mnie to... Moze po powstaniu tych gatunkow miały w sobie niebezpieczny wirus który rozprzestrzenil się po wyspie.... I zabił dinozaury...

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

Wy wiecie w ogóle, co to jest ekosystem i na czym polega równowaga?
Nie trzeba mordować na prawo i lewo, żeby ją zaburzyć. Czy króliki przyniosły do Australii wirusy, albo zabijały inne gatunki? No nie. A mimo to zniszczyły tamtejszą różnorodność biologiczną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones