PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 127
ocen
6,0 10 1 74127
4,4 17
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Sezon oficjalnie otwarty. Jurassic June, wspaniały miesiąc pełen wszystkiego co dinozaurowe. Zabawki, gry, słodycze, a za tydzień w końcu i nowy film. Wszystkiego najlepszego życzę wszystkim fanom. Strzeżcie się spoilerów, bo teraz to będzie istne zatrzęsienie wszystkiego.

Nie jest to zbyt nowy news, ale w Auchan teraz dostarczyli świeży mercz w związku z zbliżającą się premierą:
https://www.gazetkonosz.pl/auchan/aktualna-gazetka-oferta-jurassic-world-od-srod y-23-05-2018/

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Budżet 260mln$, sprawy promocyjne 180mln$ chyba trochę przesadzili? Moim zdaniem film szczególnie w USA więcej niż 300mln nie zarobi, wszystko zależy od Chin.

themoore

JW zarobił 1,5 miliarda dolarów a ten film ma zarobić 300mln? Watpię.

ocenił(a) film na 7
Inconscient

JWFK wchodzi do kin tydzień po The Incredibles 2, czyli kolejny powrót po latach. Nie zdziwiłbym się gdyby na rynku Azjatyckim zarobił więcej niż w domu.

ocenił(a) film na 8
themoore

Tylko, że z rynku azjatyckiego wraca tylko 20% kasy, a z amerykańskich kin 50%.

themoore

Film zarobi na pewno grubo ponad 400mln$ w USA patrząc na wyniki pierwszej części (chociaż trzeba też tu wziąć pod uwagę fakt, że to było przebudzenie serii). Globalnie myślę, że bedzie to 800mln$ - 1mld$.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Najpierw TheGamingBeaver ze swoim Jurajskim Miesiącem (maj), a teraz drugi Jurajski Miesiąc (czerwiec)! Rewelka! :)

ocenił(a) film na 8
Axel_Foley17

No to z azjatyckich spoilerów,zwiastunów dowiedzieliśmy sie kto niechcący wypuścił Mozazaura na wolność ;)

ocenił(a) film na 9
BarryGDZ

Jeżeli możesz, to proszę nie ujawniaj tego tutaj :)

Axel_Foley17

Wheaton

ocenił(a) film na 9
HeartQW

No wiesz co. Myślałem, że dojrzały jesteś :/

Axel_Foley17

Żartuję przecież :D chciałem tylko zobaczyć Twoją reakcję na drugi spoiler, który ci dałem
Na tem pierwszy niezbyt miło się do mnie odezwałeś

HeartQW

Ten*

HeartQW

Są już pierwsze opinie. Niestety troszkę słabiej niż przy ostatnim filmie (póki co):
https://www.rottentomatoes.com/m/jurassic_world_fallen_kingdom

ocenił(a) film na 9
HeartQW

Spoko. Po prostu brzmiało to wiarygodnie i myślałem, że to na serio spoiler.

użytkownik usunięty
Dawid0126

Idziecie do kina w dniu premiery czy w weekend? Ja już zaklepałem bilet na piątek na 3D, Napisy, dźwięk Atmos :P
Swoją drogą jest wiele seansów z dubbingiem. Ja bym tego kijem nie tknął.

ocenił(a) film na 9

Piątek, pierwszy możliwy tego dnia seans w IMAX 3D z napisami. Drugi seans planuję tego samego dnia w zwykłym kinie po południu w 2D i eksperymentalnie z dubbingiem, gdyż zwyczajnie chciałbym wiedzieć, jak im ta ciekawostka wyszła. Prawdopodobnie możemy się spodziewać, że zdubbingują wszystkie filmy z tego uniwersum, jak to zrobili w wydaniu Blu-ray wszystkich Star Warsów.

ocenił(a) film na 10

W Zielonej Górze pierwszy seans premiery i jedyny jutro o 19:20,ale Bilecik jest i czekamy czekamy!

ocenił(a) film na 8
Dawid0126

Niestety wczesne recenzje nie sa zbyt optymistyczne

panr

Film zbiera gorsze oceny niż JW..

ocenił(a) film na 9
Joecrou

Nie ma co sugerować się recenzjami w internecie.

Axel_Foley17

A jeżeli miałby dobre oceny, to wtedy byłby wiarygodne opinie?

Ja nie ukrywam, że nie mogę się doczekać premiery oraz by pość do kina, ale obiektywnie, sam mam wiele obaw co do filmu. Chyba największą jest to, że będzie "przedobrzony", a mówiąc po ludzku, za dużo wszystkiego w niedającej sobie z tym rady fabule (lub jej braku) ;)

Mam nadzieję się mylić :)

ocenił(a) film na 9
Inconscient

Chodziło mi o to, że jak np. jarasz się nadchodzącą premierą jakiegoś filmu, a recenzje mówią, że jest zły, to nie ma potrzeby sugerować się złymi recenzjami, a dobrymi.

Też mam nadzieję na sukces tego filmu :)

panr

Ja tylko idę na to, bo chcę zobaczyć dinozaury. Reszta mnie nie obchodzi

panr

Czyby Bayona spieprzyl film tak jak przewidywalam? Az sie musze przekonac jak bardzo.

cumartesi

Podejrzewam że gdyby nie Bayona, to ten film nie dobiłby nawet do 30% pozytywnych recenzji, i okazał się totalną klapą na każdej płaszczyźnie (może z wyjątkiem efektów specjalnych)

Joecrou

Ten film jest klapa. Ale badzmy sprawiedliwi... Trevorrow i jego scenariusz zawinili w rownym stopniu co niemrawy rezyser. Film jest po prostu zly. Bayona umie krecic tylko slabe horrory, co widac po Jurassic World. A scenariusz... hmmm.... moze zamilkne :(


cumartesi

Wiekszość recenzji chwali reżyserie. Ponoć jest to największy plus filmu. Reżyser robi co może, by wycisnąć coś z kiepskiego scenariusza. A Bayona nie miał jeszcze gniota na swoim koncie.

Joecrou

To teraz juz ma, chociaz dla mnie wszystkie jego filmy zahaczaja o profesjonalna nazwe "gniot". Nie lubie ani jego ani jego filmow - a teraz nie lubie tez Jurassic Park. Chociaz oczywiscie scenariusz to nie jego wina.

Plusem sa efekty specjalne, ale jest ich taki natlok w kazdej scenie, ze to juz smieszne.





Dawid0126

To może być spoiler!








...





Dopiero miałem chwile na przeczytanie recenzji i są tożsame do moich obaw, czyli fabuła nie daje rady, postacie są bezpłciowe a za filmem nie można nadarzyć i nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.

Też jest sporo przytyków do niedorzecznych sytuacji w filmie i tego, że pod tym względem film przebił wcześniejsze.

:(

ocenił(a) film na 8
Dawid0126

Kurde... tam gdzie czytam recenzje filmow tam FK nie daje rady ;-( Jak napisal kolega wyzej — za duzo, za szybko i scenariusz nie daje rady... Sporo zarzutow wlasnie do tego, ze scenariusz polozyl film... Ze jest jakby podzielony na 2 wersje — Trevorrowa i Bayony i to sie bardzo rzuca w oczy... Podobno UWAGA SPOILER?...








...najbardziej dziwna rzecza w filmie jest to, ze czesc postaci nagle wyparowuje w drugiej czesci filmu (nie zdradze o kogo chodzi) i nie wiadomo o co chodzi (albo jest to slabo wyjasnione)...

ocenił(a) film na 8
panr

Aczkolwiek ta recenzja podnosi mnie troche na duchu ;-) https:// www.youtube.com/ watch?v=7KucPuMkM3g
(nie wiem czy juz moge wklejac linki, wiec rozdzielilem go)

panr

Na imdb też szału nie ma. Narazie tylko 2 tyś głosów, a średnia już poniżej 8, a będzie tylko spadać..

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Pierwsze Jurassic Park np. Na filmwebie ma tylko średnia 7.0 wiec nie ma sie co dziwić że fallen kingdom bedzie miało mniej, mimo tego że to dobry film, ludzi nie kręcą dinozaury ani to co sie z nimi dzieje. Wiekszosc ma to gdzieś, inaczej bylo by gdyby w filmje były gołe panienki i sex :) W skrócie - to nie jest film dla wszystkich i niektórzy nie powinni go oglądać!

marek36_filmweb

Na imdb pierwszy park ma 8.1 . Fallen kingdom jak narazie 7,3 a będzie jeszcze spadać, jak dojdzie więcej głosów. (JW ma tam 7.0)

ocenił(a) film na 10
Joecrou

Imbd 7.3 3.100 głosów

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Ooo święte słowa!

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

No i tak jak wspominałem już kiedyś film powinien trwać dłużej żeby lepiej go niektórzy mogli zrozumieć, ale to jedyny minus jak dla mnie - czas filmu

użytkownik usunięty
marek36_filmweb

To fakt, ja liczyłem na 2,5 godziny, ale nie ma co wybrzydzać.

ocenił(a) film na 10

Dokładnie, nawet jak bylo by nie wiadomo jak dobrze to dla niektórych będzie dalej źle, nie dogodzisz, ja sie ciesze z tego że choc by zobacze blue i rexy i ogólnie lubie J A Bayone film miał być straszny i ponoc jest :)

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Walić spoilery, walić oceny za 11,5h będę siedział z pampersem na dupie w kinie,!!! To już dziś Jurassicomaniacy!!!! Pozdrawiam i Zycze wielu wrażeń!

ocenił(a) film na 7
FanJurajska

Godzina 19.00 IMAX - czuje się jakbym znów miał 8 lat o.O

ocenił(a) film na 10
Jacoby89

Yeah to jest to!

ocenił(a) film na 9
FanJurajska

Ja już za 2 godziny... Jezu, to już dziś! D:

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Tylko nie odzywaj się do północy :)

ocenił(a) film na 9
FanJurajska

Świeżo po seansie. Bez spoilerowo powiem tyle, że to jest dokładnie to, co Colin Trevorrow zapowiadał. I dopiero teraz mnie to zszokowało. Oj bardzo.

Muszę to przetrawić. Wybieram się na drugi seans. Już dzisiaj. Wieczorem spróbuję jakieś mini bezspoilerowe podsumowanie wrażeń napisać.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Napisz czy warto? Czy duzo zostalo pominiete w trailerach?

ocenił(a) film na 9
tupti92

Dla fana zawsze warto. Ale film szokuje na tyle, że może nie być dla każdego. Wyobraź sobie kontrowersje, jakie wywołał Jurassic World, i pomnóż to przez 2, może nawet 3.

W trailerach dużo pokazali, ale niektóre sceny były wyraźnie inne. Kilku masywnych plot-twistów nie zdradzili. Film jest strasznie gęsty, dzieje się od groma. Niektóre sceny wydają się nieco za szybkie, więc film rzeczywiście mógłby być te minimum 10-20 minut dłuższy, by złapać oddech i przetrawić nieco w locie. Ale bawiłem się doskonale. Było kilka kontrowersyjnych momentów, kilka fan-serwisowych, podczas których chciałem krzyczeć na całą salę "WŁAŚNIE TAK!", i w jednym nawet muszę przyznać, poryczałem się jak dziewczyna.

użytkownik usunięty
Raptosaur

Ja miałem iść dzisiaj na 12:45, ale oczywiście zastała nas awaria. Wszystkim oddali kasę, ale ja idę jutro na tą samą godzinę na starym bilecie. Powiedzieli, że nie będzie problemu. A na początku chcieli nam wcisnąć, że wpuszczą nas za 2h na dubbing! Ja podziękowałem.

ocenił(a) film na 9

Ja też miałem iść dzisiaj, ale z powodów osobistych wybiorę się dopiero jutro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones