PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 127
ocen
6,0 10 1 74127
4,4 17
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Ale rozbieżność z tą premierą, jutro w barcelonie, 7 czerwca w niemczech, u nas 8 czerwca a w usa 22 czerwca.

ocenił(a) film na 9
marek36_filmweb

No w USA mają szczególne przerąbane. Ciekawe tylko dlaczego? Premiera około 8 czerwca by kolidowała tam z czymś innym może?

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Może chodzi o tradycje, ostatni dzień szkoly/ pierwszy dzień wakacji, kiedyś coś Colin wspomniał na ten temat

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

To jest podobno efekt tego, że film kręcono w większości w UK, czyli w Europie. Taki deal.

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

No i stało się. Na Twitterze wiele hiszpańskich wybrańców, którzy mieli okazję zobaczyć film na gali twierdzą zgodnie, że widowisko było świetne. Seans ponoć zakończył się 10-minutowym aplauzem.

https://twitter.com/CharlieJimene_z/status/998689858230112256

Jeden z sławniejszych fanów JP i twórców stron viralowych filmu wypowiada się o filmie następująco:
https://twitter.com/Jack_Ewins/status/998695892344561664

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Swoją drogą wyciekło to, jak będą wyglądały... napisy końcowe ;P. Całkiem ładna czcionka zresztą.

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

Ha ha no prawda . Sledzilem te wszelakie opinie na twitterze wczoraj w nocy i wiele bylo dość pozytywnych . 10 minutowy aplauz po filmie równiez nie wziął się chyba z niczego,gdyby była zwykła szmira pewnie poklaskali by moze chwilę ,albo wcale ;)

Raptosaur

Nie tak zgodnie :P Ktoś napisał że to najsłabsza część, albo że najgorszy film tego reżysera. Ale większość jest pozytywna.

ocenił(a) film na 10
Joecrou

Hejterzy zawsze się znajdą ;)

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Mała kompilacja newsów i newsików. Minus TV-Spoty. Kto będzie chciał, to sobie je wyszuka. Już się zresztą sam pogubiłem się przy nich. Niedawno też pokazano (oficjalnie czy nieoficjalnie?) klip z fragmentem z momentu T-Rex vs Karno przy żyrosferze. Choć zdaje się, że nie jest to kompletna scena. Wydaje się w środku ucięta.

Cały czas dostajemy całkiem sporo materiałów, ale przebiegu fabuły nadal jakoś nie jestem w stanie dokładnie określić. Może po prostu zbyt mało czasu poświęcam na szukanie czegokolwiek.

Nasze gwiazdy wracają z Hiszpanii po uroczystej premierze. Bayona postanowił zrobić poklatkowy film z śpiącym Chrisem Prattem... i czymś jeszcze:
https://twitter.com/FilmBayona/status/999215058185064448

Ostatnio dużo skeczy pojawia się w tematyce Jurassic World. Bodajże nie było wcześniej wrzucane to tutaj, więc daję linka. Choć szczerze powiedziawszy dosyć kiczowaty ten skecz i moim zdaniem dosyć słabo napisany i zagrany, by skutecznie promować film. Już lepszy był ten z Donaldem Gloverem broniącym InGenu w sądzie:
https://www.youtube.com/watch?v=N7HFXgyTya0

T-Rex zauważony w Tamizie, Londyn. Rozpoczyna się wielka kampania reklamowa filmu.
https://twitter.com/totalfilm/status/999260001653968896

Zdaje się, że mobilna gra Jurassic World: Alive jest już dostępna na platformie Android w Polsce. Sam ją już pobrałem, ale jeszcze nie miałem okazji dzisiaj jej wypróbować.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ludia.jw2&hl=pl

Lekkie spoilery:
Ostatnie materiały potwierdzają, że z uratowanych dinozaurów na stałym lądzie na pewno będą: baryonyx, prokompy, apatozaur i karnotaur.

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

Wyszedl tez spoooory b-roll (20 min), ale po 30 sek wylaczylem. Za duzo spoilerow... ☹️

ocenił(a) film na 9
panr

Wyszedł akurat wtedy, gdy skończyłem to pisać, mają świetne wyczucie czasu ;P. Obejrzałem całość i właściwie to tylko niecałe 10 min. Reszta była domontowanymi wcześniej pokazywanymi materiałami zza kulis. Spoilerów jakichś gigantycznych nie doświadczyłem, co najwyżej wiem teraz kto z kim będzie miał jakąś scenę dialogową. Podobny b-roll wyszedł przed premierą pierwszego JW.

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

Dla mnie juz wystarczajacym spoilerem bylo to czemu nie pokazuja Lockwooda (patrzac na to, ze ta scena z b-rolla ma miejsce jeszcze przed wyprawa na wyspe) . Wydaje mi sie, ze bedzie go w filmie po prostu bardzo malo. Moze 2-3 sceny. Pozniej pewnie niestety umrze i wszystko przejma "ci zli"

ocenił(a) film na 7
panr

Akurat niedawno oficjalnie opublikowano listę głównych aktorów w kolejności ich ważnosci / obecności na ekranie:

https://jurassicoutpost.com/john-hammond-still-looms-over-jurassic-world-in-new- fallen-kingdom-featurette/

James Cromwell chyba jest ważny :)

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Aktorzy dobrzy, brakuje tylko Sama Neila

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Swoja drogą Neill pewnie się ucieszy na widok Triceratopsow ;)

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

Neill bardzo bał się zaszufladkowania i brał jakiekolwiek inne role, żeby oddzielić swój wizerunek od tylko i wyłącznie Alana Granta. Aczkolwiek wątpię, żeby jakoś szczególnie nie lubił tej postaci :D

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Dla mnie Sam zawsze będzie Damienem Thorne'em ;)

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Newsy:

1. Universal na promocję filmu wydał 185 milionów dolarów.

2. Spoilery:
-
-
-
-
-
-
-dinozaury prawdopodobnie nie będą przewożone na Isla Sorna, tylko do jakiegoś rezerwatu stworzonego przez Lockwooda. W dalszym ciągu nie wiem, czy Isla Sorna w ogóle zostanie wspomniana w filmie.
-podobno film MA scenę po napisach. I nie wnosi ona jakoby nic nowego

Cohonez

Ciekawe

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Znów mam wieści:
1. Ian Malcolm pojawia się w filmie NIE TYLKO w scenie w Kongresie. Podobno jego wytłumaczenie teorii chaosu jest kanwą historii w filmie.
2. Postać grana przez Geraldine Chaplin nazywa się Iris. Jest opiekunka domu Lockwooda.
3. Sekwencja z łodzią podwodna ma tzw. master shot czyli scebe, gdzie dużo się dzieje a kamera nie ma cięć. Coś jak Eddie Carr wiążący linę z samochodem w The Lost World. Lub finałowa walka z Jurassic World. Nie wiem co ma być w tej scenie, ale Bayona mówił że starał się by wyglądało to ikoniczne.
4. Poza Owenem i Claire pewne postacie z nadchodzącego filmu pojawią się w JW3.
5. Colin Trevorrow musiał wykłócać się że Spielbergiem o użycie jakichkolwiek animatronikow w Jurassic World. Spielberg był zdania że ILM sprosta zadaniu i tyle. Dopiero Fallen Kingdom rekompensuje tamten wybór.
6. W Australii wydana została wydana książka z fabułą filmu. Tzw. junior novelisation która de facto zdradza cała fabułę filmu. Na forum Jurassic Mainframe parę z nich można znaleźć, ale część już usunięto. Przeczytałem tylko jeden i jak się okazało jedyny negatywny z nich, albowiem po reakcjach fanów wnioskuję że tajniki fabuły są w dużej mierze zgodne z życzeniami odbiorców.

To co ja przeczytałem dotyczyło Isla Sorna :)

Cohonez

A wiadomo coś o tym czy zwiastuny pokazywały cały film? Czy jednak dużo niespodzianek ukryli?

ocenił(a) film na 9
Snajper_21

To pierwsze.

ocenił(a) film na 7
Snajper_21

Z tego co zrozumiałem to wątki związane z Wu, Lockwoodem i Eli Millsem są istotne i tylko fragmenty pokazane są w trailerach. Jest podobno jakiś potężny spolier związany z Maisie ale nie miałem odwagi go czytać. Generalnie jeśli dla kogoś fabuła są tylko i wyłącznie sceny akcji to sporo z nich zostało faktycznie pokazanych, natomiast nie w całości. Weź pod uwagę że film jednak trwa te 120 minut, a my w klipach widzieliśmy może razem około 10.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Mastershot już na początku filmu? Zarąbiście! Czyżby nawiązanie do tegorocznego Ready Player One Spielberga, w którym w jednym z mastershotów na początku filmu swoje cameo miała Rexy? Swoją drogą mam wrażenie, że ten film będzie wręcz wypchany mniejszymi lub większymi mastershotami.

W sumie dokopujesz się do rzeczy, do których samemu zwykle nie mam czasu i wiedzy zajrzeć. Mógłbyś mi streścić bez spoilerowania, czy wątek Isla Sorna jest satysfakcjonujący z punktu widzenia fana? Bo po tym, jak się okazało, że zwierzęta na tej wyspie powymierały, mój zapał trochę osłabł. Cóż, sentyment do The Lost World: Jurassic Park I do Isla Sorna mam silniejszy niż nawet do pierwszego filmu, więc coś we mnie musiało pęknąć. ;)

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

1. Podobno scena z łodzią podwodną niekoniecznie musi być na początku filmu, aczkolwiek może jest to błąd w tłumaczeniu. Co do mastershotów, to mam nadzieję na wiecej niż jeden - sekwencja z ucieczką przed lawą, wpadaniem do wody i ratowaniem się przed spadającymi gadami aż prosi się o taką technikę. Tym niemniej Oscar Faura to raczej operator przykładający wagę do szczegółu (vide ujęcie kompsognata na tle zabawek), zatem nie wiem ile z tego faktycznie się spodziewać.

2. Pytasz o coś, na co odpowiedź jest spoilerem. Ale postaram się mimo to jakoś to ładnie przedstawić. Pytasz czy wątek Isla Sorna jest statysfakcjonujący. Według osoby, która czytała książkową (dla młodzieży) wersję fabuły - nie. Zaznaczmy jednak, że taka "nowelizacja" historii jest jakimś wycinkiem filmu i ostatecznie może się okazać, że w filmie jest inaczej.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

EDIT numeru 2.

Właśnie wyczytałem, że w filmie jest podobno totalnie pomijany w trailerach wątek (nie wiem jaki) - bardzo istotny. I tego wątku w książkowej adaptacji nie ma.

Zaś w samym filmie wzmianka o "innej wyspie" podobno się pojawia :)

ocenił(a) film na 8
Cohonez

No wlasnie wyczytalem cos gdzies, ze watek Sorny jest pominiety na rzecz tej "nowej wyspy". Jesli to prawda to bedzie troche slabo ;-(

Z kolei ten pomijany watek to tez podobno jakis super twist, ktory ma nas mocno zaskoczyc. Oby tak bylo

ocenił(a) film na 7
panr

Nie ma nowej wyspy, tylko nowa miejscówka na stałym lądzie.

Generalnie to mam wrażenie że Spielbergowi Sorna się źle kojarzy i jako producent ograniczał jej obecność jak to tylko możliwe.

ocenił(a) film na 8
Cohonez

Czyli ta makieta u Lockwooda to jest niby Nublar? Nie wiem czy on nie mowi nawet podczas tej sceny z b-rolla o jakiejs wyspie

Cohonez

Wiadomo coś jak wypada wersja 3d? Na jaką się wybierasz? Będzie sporo ciemnych scen, więc nie wiem czy 3d to dobry wybór.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

W IMAXie bylem na Jurassic World i bylo swietnie. Mam nadzieje, ze z Fallen Kingdom bedzie podobnie

panr

Tylko w drugiej połowie filmu będzie sporo ciemniejszych scen, a w 3d wszystko dodatkowo jest jeszcze mocno przyciemnione..
Warto dopłacać do IMAXa tak w ogóle?

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Imho tak. Jak bylem na IMAXie to wlasnie nie uraczylem tych ciemnych scen. Wg mnie jest duuuzo jasniej niz na zwyklym 3D, bo tez nie znosze.

panr

Jeżeli film nie będzie zbierał tragicznych recenzji, to myślę że będzie warto się wybrać do IMAXa.

ocenił(a) film na 10
Joecrou

Jako wielki fan jurassic park/world... Polecam tylko i wyłącznie 2d z napisami...

FanJurajska

Bo? Byłem na JW w zwykłym kinie na 3d i oglądało się świetnie. Nawet odświeżona wersja Jurassic Park w 3d wygląda lepiej niż większość nowych filmów w tym formacie.

ocenił(a) film na 9
Joecrou

Racja, ale jak byłem na Avengers: Infinity War, to w 3D źle się oglądało.

Axel_Foley17

Czemu źle się oglądało ? Trailer wyglądał świetnie w 3d.

ocenił(a) film na 9
Joecrou

Nie wiem. Tak jakoś przyciemnione było.

Dawid0126

Już za tydzień w sobotę! :D

ocenił(a) film na 8
HeartQW

Oby było na co czekać.
Jestem fanką serii i mam naprawdę ogromną nadzieję, że tego nie spartaczą.

ocenił(a) film na 10
HeartQW

Chyba w piątek?

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Piątek 8.06.2018

FanJurajska

Wiem, ale ja idę w sobotę :P

ocenił(a) film na 7
HeartQW

Kurde ja nie wiem kiedy obejrzę. W piątek wyjeżdzam na tygodniowy urlop i nie wiem kiedy zdążę do kina :D

Cohonez

Na jaką wersję się wybierasz?

ocenił(a) film na 7
Joecrou

Jeszcze nie wiem. Jeśli mamona dopisze to 3D. Multikino w Słupsku - here I come.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Ja idę w dzień premiery na szczęście. Prawdopodobnie nawet na dwa seanse. Najpierw 3D w warszawskim IMAX, potem na 2D, być może wersję dubbingowaną, by zobaczyć jak im to wyszło. Postaram się po seansie opisać swoje niespoilerowe pierwsze wrażenia.

Anyway, ponoć jutro bądź pojutrze ma być zniesione embargo na recenzje.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Najchętniej to ja bym poszedł w mieście w którym mieszkam, z tym, że szansa trafienia na niemiecki dubbing wynosi 90% ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones