PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 417
ocen
6,4 10 1 129417
6,4 46
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

Dziwią mnie te nagrody,wywyżania dla tego filmu i aktorow - prawie tak jak w przypadku "Lady Bird".. Te oscary,globy itp. schodzą na psy. Jedyne co/kogo mozna pochwalic to Shannona,ktory ciagnie te filimidlo jak moze,a jest pominiety we wszystkich nominacjach - co jest żartem...

Ogolnie to szło to obejrzeć,dalem nawet 6 (choc zniesacznony sie czuje tym romansem i seksem ryby z kobietą),ale jak na ochy achy to cieniutko..

No! Obejrzalem wszystkich glownych kandydatow to nagród i nie mam złudzeń - "Trzy bilbordy" wziely rywali do buzi,przemielily,przeżuzyły,połknęły i wypluły ;) W każdej dziedzinie.

ocenił(a) film na 6

Bałwanku malutki- nawet nie umiesz ze zrozumieniem czytać, a co dopiero ripostować:)
Onanizm do swoich postów uprawiasz, upiększenia stosujesz bezpodstawne i właśnie Ty słyszysz te słynne strzały tam gdzie ich nie ma tak jak głębi w pustce:)
EOT- sprawdź dokładnie co to znaczy, żebyś znów się nie pomylił:)

użytkownik usunięty
Kris1985

Sam sprawdź skoro sam nie kończysz tematu tylko jak napalony geek reagujesz ma każdy wpis.
Ze zrozumieniem potrafię czytać, z języka polskiego przez cały okres nauki miałem piątki. Ty uczyłeś się pewnie w czasach, gdy układ pierwiastkowy miał z dwa potwierdzone i zaszeregowane odkryte pierwiastki.
A za obrazę wymierzoną w moją osobę przeproś, Panie Pisowcu. W realnym świecie nie byłbyś takim cwaniaczkiem i nawet słowa byś nie pisnął panie napinaczu internetowy. Jesteś przykładem tego, że naród polski upada kulturalnie, a ludzie są obraźliwi i aroganccy.

ocenił(a) film na 6

Nie martw się- w realnym świecie jesteś bezpieczny bo inwalidów, szczególnie tych umysłowych, nikt nie bije:)

użytkownik usunięty
Kris1985

I znów odpisałeś. Gdybyś kończył temat, to byś nie odpisywał, ale nie możesz arogancie zdzierżyć komentarzy negatywnych wymierzonych w ciebie.
I znów obrażasz, czyli jesteś zwykłym trollem. A w realnym świecie to raczej ty byś odniósł konsekwencje swych obelg. Ale może los już lub w najbliższym czasie cię ukarze i wtedy już nie będziesz taki ironiczny i wesoły.

ocenił(a) film na 6

Skończyłem temat miałkiego filmu, który jeszcze dostał statuetkę w ramach poprawności politycznej. Zgodnie z tym co napisałem.
Natomiast ponabijać się z takiego grafomańskiego onanisty własnym słowem i popatrzeć jak się gotuje w sobie, żeby tylko udowodnić coś czego nie ma to zawsze jakaś rozrywka.
W realnym świecie produkcie gimnazjum to byś nawet buzi nie otworzył, ale nie mnie Cię przekonywać bo przecież jesteś mocarnym mieczem Damoklesa spadającym na tych, których los jest przypieczętowany...:) (Nowe porównanie do grafomańskiej onanizacji- doceń moje dobre serduszko).

użytkownik usunięty
Kris1985

Nie w ramach "poprawności" tylko tryumfu gatunkowości.
Widzisz, co chcesz widzieć, produkcie szkół czasu PRL :-)
Gimnazjum kończył R.Lewandowski. To moja wina, że istniały wtedy gimnazja i trzeba było przejść cały łańcuch ogniw pośrednich, by dostać się na studia?
Nie uogólniaj, nie osadzaj.

Jeśli kończysz dyskusję, schowaj swą dumę i nie odpisuj.

ocenił(a) film na 6

R. Lewandowski to faktycznie idealny przykład gustu i dobrego smaku jak również nieposzkalowanej inteligencji świadczący o jakości obecnych produktów gimnazjalnych...
Tak samo tryumf gatunkowości jak Oscar dla L. Di Caprio, którego dostał na pocieszenie, że wcześniej go nie otrzymał...

użytkownik usunięty
Kris1985

Wiadomo, że Leo jak i teraz Deakins (choć zdjęcia w BR są jego naprawdę Najwybitniejszym dokonaniem ,wymagały dużo wysiłku) "wyżebrali' te Oscary - trafia się szansa, jakiś rok gdzie nie ma konkurencji, film, który bardziej spodoba się ludziom z Akademii...
Jednak lepiej nie pisać, że Leo wtedy nie powinien dostać nagrody - że powinni poczekać jeszcze z kilka lat aż zagra inną role, mniej polegająca na "pełzaniu" - gdyż fani tego aktora mogą źle to odebrać. Już teraz znów jest lament fanów Hansa, że nie dostał za muzykę.
Z filmów gatunkowych wygrał tylko Władca Pierścieni - ale i tu możesz napisać zarzut, że wygrał jako "podsumowanie całej trylogii". Scorsese też dostał za najsłabszy film - ale MA OSCARA. Teraz znów go "olewają" , jak w zeszłym roku za Milczenie.
Może ten "tryumf gatunkowego kina" nic nie zmieni, może należała się nagroda już Mad Maxowi (ale były wtedy inne film z "ważnymi tematami").
Lepiej pozwolić się cieszyć fanom, że ulubieni twórcy, aktorzy wygrywają, niż tak szukać dziury w całym. Del Toro znów wróci do "rozrywki", i nie wiadomo kiedy byłaby znów szansa go nagrodzić.

ocenił(a) film na 6

Nie powinien czekać- powinien ją otrzymać wcześniej, a ta nagroda była po to, żeby wszystkim zamknąć usta.
Do Władcy Pierścieni jako takiego nic nie mam, choć nie jest to dla mnie adaptacja idealna, natomiast i tak jedna z lepszych. W przeciwieństwie do bardzo słabego Hobbita.
Mad Max dla mnie był filmem bardzo przeciętnym, fabuła na poziomie opowiadania z pudełka po płatkach, wizualnie ok wszystko grało i śpiewało, ale tak poza tym było mizernie.
Ja uważam, że Del Toro zasługuje na Oscara, ale na pewno nie za ten film...

użytkownik usunięty
Kris1985

Akurat dla mnie ten był "kwintesencją" twórczości - zawierał wszystko z jego poprzednich filmów - scenografie Crimson peak zmieszaną, z tą z Pacific Rim, trochę teatralności, trochę "serialowości", postać abe'a z Hellboya, brutalność, mrok Labiryntu, itp.
Czyli to naprawdę nagroda za "całokształt".

użytkownik usunięty
Kris1985

Jest wielbiony przez kogo? Ciebie? - Imdb - 7.8 przy 68 tys głosów (czyli ok. 80% się podoba bardzo), Rotten tomattooes 8,4, Metacritic 8,7 (widzów 7.1), letterbox 8,1 (41 tys głosów). Panie fu...ignorancie.

ocenił(a) film na 6

Kto jest wielbiony? Ja napisałem o wielbieniu filmu?
Napisałem, że uwielbiam styl GdT, który tutaj poległ akurat.
O wielbieniu filmów Ty się wypowiadasz i piszesz, że jest wielbiony za to czy tamto- megalomania do potęgi...

użytkownik usunięty
Kris1985

Co do montażu to wydaje mi się, że mało kto na filmwebie ma prawo się na jego temat wypowiadać, - akurat każdy ma oczy i potrafi ocenić czy są ciekawe "przejścia" - jak np z kropli deszczu w tym filmie, które później zaczynają wirować, czy są po prostu zwykłe ciecia, przenikanie lub jakieś inne fajne triki jak np. w "Zakochanym bez pamięci". Albo czy istnieje montaż tak genialny, że go nie widać - Birdman.

ocenił(a) film na 6

A montaż to tylko oczy?:) Czy Ty wiesz z czego się składa montaż?:)

użytkownik usunięty

ohhh ahhhhhhhh

Kształt wody to jeszcze gorszy syf niż "bilbordy". Zastanawiam się jak za coś takiego można dać oskara. W tym filmie można znaleźć podobieństwa do "bilbordu" chociażby główna bohaterka kobieta zagubiona, myśląca i kochająca inaczej ,równie wynaturzona jak tytułowy potworek. Przeciwnikiem jej postawy jest człowiek, który kojarzy mi się z gestapowcem. Przeciwstawienie normalnej rodziny(ukazanej w złym świetle) z miłością z czymś bliżej nieokreślonym. Głównym przesłaniem tego filmu (pod tą prostotą) był przekaz nawołujący do tolerancji wszystkiego, każdej dewiacji, inności, wynaturzeń itp. dlatego też dostał oskara. Widać jakie wartości są promowane w Hollywood. Szkoda czasu na tak beznadziejne kino.

Czyli zakładasz że film będzie 10/10 zanim obejrzałeś? Dokładam cegiełkę do chłopaków i nawet nie oceniam tego filmu bo nic nadzwyczajnego w nim nie było...Scenariusz przewidywalny i tak jak ktoś napisał na głównej, film o stosunku kobiety z rybą...

ocenił(a) film na 4

Ja również głównie byłam zniesmaczona. Podobne odczucia, co przy obejrzeniu Istoty. Obejrzyj jeśli kręcą Cię takie klimaty. Owszem, aktorka grająca główną bohaterkę, zagrała fenomenalnie, ale co z tego skoro sama historia była słaba i wciąż tylko te odnośniki do seksu... Nie mówię ze z rybą, bo tam w zasadzie nic nie pokazali. Ale inne... Sama postać Richarda przyprawia mnie o mdłości. Po co pokazali jego rodzinę, scenę seksu...? Moim zdaniem zeby wypełnić lukę, dodać kilka minut. Albo wyobrażenie Elizy, że tańczy ze stworkiem... A jaki sens ma pokazanie, że się ona codziennie msturbuje? Za słabo byłoby widać, że jest samotna? A stary gej tylko po to, by nie była sama do porwania stworka... :)

użytkownik usunięty
elo_tu_justina

Wszystko ma cel, ale trochę długo tłumaczyć.
Kilka zagadnień:
Seks Stricklanda - zszokowanie widza: ) ale też ukazanie jak postrzega miłość - jako stosunek fizyczny, jak traktuje kobiety oraz, że w związku z tym, że jego "męskość" słabnie, tylko w taki sposób może "dominować"
Cały film jest o rożnym postrzeganiu miłości - uczcie duchowe, fizyczne, itp. Jest o rywalizacji damsko-męskiej w czasach nietolerancji (ale czy to tak się zmieniło przez lata?)
Masturbacja - wielu w realu tak robi, niekoniecznie z samotności, ale....Bohaterka też ma ukrytą "magiczną osobowość" - może w kontakcie z wodą ujawnia się jej prawdziwa natura?

mateos8

a ja sie zastanawiam czemu na plakacie jest napisane ze 13 oscarow i 7 zlotych globow,

TheLadyOfShalott

To jest taki chwyt stosowany na plakatach od lat :) To są podane nominacje.. Jest podpisane drobnym drukiem..No ale na pierwszy rzut oka przebijaja sie Oscary i Globy - czyli dwa najwieksze wyroznienia,co wizualnie podbija prestiż.. Ps. Globy byly juz rozdawane w tym roku ;)

ocenił(a) film na 8
mateos8

Człowieku, jaki seks z rybą, jak Ty tylko tyle widzisz to wg mnie to wskazuje na bardzo ograniczona wyobraźnię. Zresztą to jest przecież bajka dla dorosłych. W bajkach dla dzieci książęta zakochują sie w kobietach- rybach ( ba, w Odysei zreszta tez) , a królewny całują żaby.

alicjadsd

Wiedzialem,ze ktos sie do tego sformulowania doczepi :) Jak sie zorientowalem,ze nie za fortunnie to ujalem,to juz bylo "po ptakach"... Ja wszystko rozumiem,ale i tak dalej i ogolnie - w roznych innych aspektach - uwazam ten film za przereklamowany/przehejpowany.

ocenił(a) film na 8
mateos8

No. Taką wypowiedź to rozumiem. Pozdrawiam

alicjadsd

Rownież pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 3
mateos8

dokładnie. Po zeszłorocznym gniocie który wygrał tylko z powodu "murzyńskiej afery" myślałem że gorzej być nie może, jednak może.

ocenił(a) film na 6
mateos8

Mi się ten film skojarzył z powielaniem schematów Edwarda Nożycorękiego

ocenił(a) film na 5
mateos8

Mnie Shannon kompletnie nie przekonuje, gra identycznie jak w Iceman ;/ rozumiem, że to znów rola psychopaty... ale mógł wnieść w tę postać coś nowego, innego :/ Sally Hawkins - niestety podobnie jak w Maudie :/ gdyby nie mowa i specyficzne ułożenie rąk- miałabym wrażenie, że te postacie są identyczne. Cały film jest jak pizza z rodzynkami i czekoladą, nie to żebym nie lubiła pizzy, czekolady czy rodzynek, ale zestawienie tego w całość jest okropnie niezjadliwe :/

mateos8

Według mnie oscar się należał tylko i wyłącznie za scenografię bo była naprwdę dobra i niecodzienna. Najlepszy film? Najlepszy reżyser? Oglądając ten film miałem wrażenie, że oglądam spin-off "Hellboya" gdzie był podobny człowiek-ryba. Sceny typu walenie sobie palcówki w wannie trochę niesmaczne i wg. mnie niepotrzebne. Michael Shannon to napewno największy atut tego filmu. Dziwny film, napewno nie roku, nie wrócę do niego. Kolejny film z serii obejrzeć- zapomnieć po miesiącu. Dla mnie 5-6/10 i to głównie od strony technicznej, która jest bez zarzutu no i grę Michaela Shannona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones