PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1067}

Lęk pierwotny

Primal Fear
7,9 145 746
ocen
7,9 10 1 145746
7,1 27
ocen krytyków
Lęk pierwotny
powrót do forum filmu Lęk pierwotny

Norton

ocenił(a) film na 9

Ja nie mogę... jeden z najlepszych aktorskich występów jakie w życiu widziałam. Zagrał po prostu koncertowo, jeszcze jestem w ciężkim szoku. Cuba Gooding Jr musiał być w Jerrym Maguire zajebisty, skoro zgarnął mu Oscara. Pełen szacunek, Edwardzie.

ocenił(a) film na 9
karmelina_17

Sęk w tym, że nie był... :/

ocenił(a) film na 8
olowek

Był czarny. To wystarczyło.

ocenił(a) film na 9
karmelina_17

Jak wyżej. Norton swoja rolą nakrył czapką Gooding Jr. Cuba był po prostu dobry -tyle.
No ale gdzie by debiutujący biały chłopak miał zgarnąć Oscara sprzed nosa czarnoskórego wyjadacza. Toz to niepolityczne. Na kilometr śmierdziałoby rasizmem

ocenił(a) film na 8
air87

Było wiele przypadków w których czarny wygrywał choć konkurencja była dużo lepsza np. Halle Berry w 2002r albo 2014 lupita noyngo

ocenił(a) film na 9
brejdzi

z Lupitą to już było przegięcie po całej linii, jak zresztą z całym hypem na ten film o niewolnikach.

aktorka której nie widać na ekranie i której rola ogranicza się do kilku scenek zgarnia Oscara i zachwyty.. żenada

ocenił(a) film na 8
air87

Popieram

ocenił(a) film na 10
karmelina_17

Jest to chyba najlepszy debiut aktorski na dużym ekranie jaki kiedykolwiek widziałem

ocenił(a) film na 9
sobol1237

Mam tak samo! Nie mogę uwierzyć że to jego debiut!

ocenił(a) film na 8
karmelina_17

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
sobol1237

Zgadza się, oglądałam go ładnych parę lat temu, a wciąż pamiętam rewelacyjnego Nortona. Mistrz!

ocenił(a) film na 9
sobol1237

Po występie Hopkinsa w MIlczeniu Owiec to rola Edwarda jest 2 w moim top najlepszych wystepów aktorskich ever

ocenił(a) film na 10
karmelina_17

W sumie nie oglądałam jeszcze tego filmu, więc muszę obejrzeć i porównać. Ale Norton w tym filmie był fenomenalny, w jendej chwili ze słodkiego chłopczyka zamienal się w groźnego psychola. Geniusz. Dobrą rolę zagrał też w Fight club.

ocenił(a) film na 9
dasyppah_

Fight Club, jeden z moich ulubionych filmów ;) rzeczywiście, Norton był tam świetny, ale na mnie największe wrażenie zrobił scenariusz, zdecydowanie.

ocenił(a) film na 7
karmelina_17

racja, Edward rozwalił system. Szczególnie że pozostali aktorzy (głównie Gere) wypadli słabo, więc Norton uratował film. Pamiętam, że miałam ciarki na plecach jak za pierwszym razem wcielił się w Roya.

Ukłony należą się też ludziom od castingów. Mieli duży budżet, mogli wziąć "znaną twarz", a zdecydowali się na takiego niepozornego debiutanta. Chwała im za to ;)

ocenił(a) film na 9
lady_of_the_flowers_1891

Dokładnie, między Gere'em a Nortonem była wręcz ogromna przepaść! Ja pamiętam w jakim szoku byłam pod koniec w tej celi ;) Boże, obejrzałam ten film dobre kilka miesięcy, a wciąż jestem w ciężkim szoku jak tylko sobie przypominam grę Edwarda!

ocenił(a) film na 8
lady_of_the_flowers_1891

Gere wcale nie wypadł tak źle. Po prostu Edward wypadł znakomicie i troszkę przyćmił resztę, ale wg mnie Richard dawał radę i potrafił pociągnąć film kiedy na ekranie nie było Nortona.

ocenił(a) film na 8
DawidSt

DawidSt Tez tak uwazam, ze Gere byl dobry, bo ma on raczej opinie takiego amanta, co to w tanich romansach grywa (pewnie zaszufladkowanie przez Pretty Woman), ale tu dal rade, tak jak w Arbitrazu, tez byl swietny

ocenił(a) film na 9
karmelina_17

szczęka opada :D

ocenił(a) film na 8
karmelina_17

Norton był lepsze i to zdecydowanie, ale poprawność polityczna wygrała tę batalię.

ocenił(a) film na 8
karmelina_17

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale zapadl mi w pamięci jeden z dialogów :
- Jak on wygląda w rzeczywistości?
- Rzeźnik?
- Jak harcerz
- Harcerz?
- Z odznaką za zasługi

Kilkanaście lat później Norton wystąpił u Kochankach z księżyca w roli harcerza

Czarny_Lotos

raczej drużynowego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones