PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713552}
7,6 170 541
ocen
7,6 10 1 170541
7,2 40
ocen krytyków
Logan: Wolverine
powrót do forum filmu Logan: Wolverine

Idąc na ten film miałem naprawdę duże nadzieje. Nadzieje nie na arcydzieło, a na film o X-menach/Wolverinie, który nie będzie skopany. Film zaczyna się spokojnie, mamy tutaj naszego bohatera zgorzkniałego do szpiku kości, który to zmaga się ze swoimi problemami, KURDĘ FILM 10 na 10. Niestety film trwa dalej. Pojawiają się jak zawsze "ci źli", którym brakowało tylko diabolicznego śmiechu aby przebić magiczną granicę dzielącą film akcji od parodii. W międzyczasie Logan spotyka swoją córkę, która tak naprawdę nie jest jego córką, ale to wszystko i tak nie ma większego znaczenia, bo następna część filmu, będzie opierała się na budowaniu relacji ojciec-córka przeplatana siekaniem między bezmózgich żołnierzy, którzy z niewyjaśnionych przyczyn bardzo boją się strzelać i wbiegają wprost na szpony naszej dwójki. Tam gdzieś z boku wciąż krąży xavier, który to poucza Logana czym jest tak naprawdę życie. I moim skromnym zdaniem jest to najlepiej wykreowany wątek w całym filmie. Gdyby poświęcono tyle samo czasu na przedstawienie relacji tej dwójki zamiast uparcie nieudolnie budować relację między Loganem a Laurą, to film zyskał by dużo w moich oczach. Oczywiście to też jest przeplatane bezsensowną sieczką, która ma tylko za zadanie pokazać jak Ci źli są jeszcze bardziej źli niż źli... I aby nie było, to przecież Wolverine, sieczka tu jest nawet wskazana, ale oglądając to można spokojnie przewidzieć kiedy będzie i jaki będzie jej rezultat. Dodatkowo CGI... Nosz kurde, nie wiem czy to ja mam jakiś super-wzrok, czy to wina dużego ekranu IMAX, ale CGI widać na kilometr jak w tych nisko budżetowych filmach katastroficznych. Ucieszy się na 100% fandom x-menów czy samego Wolverina, bo praktycznie przez cały film można dostrzec mniejsze lub większe smaczki ze świata x-menów. No i myślę, że nie będzie dużym zaskoczeniem, że film nieuchronnie dąży do finałowej walki z bossem, ale tutaj muszę postawić kropkę i zaprosić do dyskusji.

miroslawkosiorkiewicz

odpowiedz jeszcze glupsza od samej recenzji , hehe :D

ocenił(a) film na 6
pawelkkk

Wydaje mi się, że rozumiem już twój problem. Proszę, ta książka może bardzo Ci pomóc jak dorośniesz

http://www.empik.com/mowimy-uprzejmie-poradnik-jezykowego-savoir-vivre-u-marcjan ik-malgorzata,prod9250061,ksiazka-p

miroslawkosiorkiewicz

problem w tym ze nic nie rozumiesz , ani z mojej wypowiedzi ani z tego fimu ;)

ocenił(a) film na 8
miroslawkosiorkiewicz

A o czym chcesz dyskutować ? :) mamy Ciebie przekonywać dlaczego wielu widzom się film podobał :) ?? bez urazy ale to tak samo płytkie jest jak i Twoja recenzja...

mirek82

Dla mnie i mirek82 i Headhopper to dwaj niedojrzali i niepowazni chlopcy/mezczyznidzieci ?!?!?
Infantylni i ograniczeni.
Kloca sie jak dzieci w piaskownicy.
Jestescie beznadziejni. Ani jeden ani drugi nie odpusci. Jestescie naprawde zalosni.
Zachowujecie sie jak dwa niedorozwoje. Dwaj idioci.
Ogarnijcie sie. ZAl na was patrzec. No chyba, ze macie po 12 lat.

ocenił(a) film na 8
NokiaFi

HeadHoper4Warsaw ma 35 lat czym sam się szczyci... mało tego jest bardzo dojrzały inteligentny oraz obeznany z filmem taki geniusz filmwebu...
Ja w przeciwieństwie do niego nie upubliczniam swoich danych przez to że nie szukam tu przyjaciół jak to On robi... wychwalając się swoimi wirtualnymi znajomymi którzy zawsze mogą liczyć na niego w postaci posłania mu prywatnej wiadomości :D

ocenił(a) film na 6
mirek82

Hmm, zastanawia mnie na czym twoim zdaniem ma polegać dyskusja jak nie na wymianie zdań? Dla użytkownika tego portalu, który postanowi przeczytać moją wypowiedź, twój wpis nic nie wnosi poza infantylną próbą zdyskredytowania mojej osoby. Widzę, że tak jak kolega pawelkkk masz braki ze szkoły podstawowej, więc również Cię pokieruję. Spróbuj zacząć od tego, aby przekonać czytelnika twojego wpisu, że TWOIM ZDANIEM moja wypowiedź jest "GUPIA", wymień kilka powodów dla których tak jest. Czasami mam wrażenie, że portal ten opanowali domorośli 13-to latkowie, dla których kulturalna wymiana zdań to coś niezrozumiałego.

ocenił(a) film na 8
miroslawkosiorkiewicz

Ale co chcesz usłyszeć kiedy i tak żaden z moich argumentów Ciebie nie przekona do tego aby zmienić zdanie o tym filmie :)
Tobie się nie podobał i spoko masz do tego prawo bo gusta są różne lecz po co Ja mam Ciebie przekonywać dlaczego ten film mnie poruszył ?
Idąc do knajpy też przez namowę kumpli kupujesz piwo które cię odrzuca ? pewnie nie więc i tutaj nie widzę sensu dyskutować o czymś o czym już masz wyrobione swoje zdanie...

ocenił(a) film na 6
mirek82

Może być to dla Ciebie wielkim zdziwieniem, ale poza mną i Tobą jest jeszcze bardzo wielu czytelników tego forum. Wielu ludzi może przeczytać mój wpis i na jego podstawie wykreować jakąś opinię. Ty jako aktywny uczestnik tego forum, możesz wyrazić swoją opinię na temat filmu, wyjaśnić dlaczego nie zgadzasz się z moją opinią. Osoba trzecia czytająca komentarze mogła nie widzieć filmu i zastanawia się czy warto. W przypadku gdy nie dostaje tylko opinię negatywną/pozytywną nie ma obiektywnego spojrzenia ponieważ KAŻDA opinia jest subiektywna. Nie masz przekonać mnie, możesz pomóc osobą niezdecydowanym pójść na film, który może im się spodobać.

Jak już bawimy się w takie analogie.
Mamy osobę A, która nienawidzi owoców morza, osobę B, która je uwielbia i osobę C, która nigdy ich nie jadła. Jeżeli osoba C otrzyma tylko negatywną opinię na temat owoców morza, może nigdy ich nie spróbować pomimo tego, że nie ma pojęcia czy będzie jej to smakować czy nie. W momencie gdy osoba C dostanie opinię negatywną i pozytywną na drodze dedukcji może zdecydować się spróbować. Natomiast z drugiej strony jeżeli osoba C otrzymałaby tylko pozytywną ocenę, może ją spotkać zawód po spróbowaniu np ośmiorniczek, co bardzo zniechęci ją do dalszych prób. A kto wie, może zasmakowały by jej małże. Tu znów mając uargumentowaną opinię negatywną (o ile tak to można nazwać) oraz pozytywną, osobnik C może spróbować więcej niż 1 dania z całego stołu.

Postarałem się to już wyjaśnić jak najprościej się da... Ja bardzo bym chciał poczytać taką konstruktywną wymianę zdań, zanim zdecyduje się pójść na film do kina.

ocenił(a) film na 8
miroslawkosiorkiewicz

Ty to lubisz się rozpisywać :)
Dla osób które filmu nie widziały polecam powierzchownie przejrzeć forum a nie zagłębiać się w treść szczególnie bardziej rozpisaną... wiele ludzi świadomie lub nie zdradza spojlery i nie mówię tu akurat o Tobie lecz o innych psotnikach :)

ocenił(a) film na 5
miroslawkosiorkiewicz

"zaczyna się spokojnie" :DDDD Pierwsza scena i od razu Logan zarzyna 5 ludzi gdzie jednemu odcina rękę a drugiemu nogę

użytkownik usunięty
miroslawkosiorkiewicz

Ja to tam nic do tego nie mam, bo każdy ma prawo do swojej opinii, ale dziękuje, że to napisałeś... Miałem niezły ubaw czytając wszystkie "dyskusje".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones