PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 635
ocen
7,8 10 1 159635
7,1 39
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Ponieważ podobnie jak Rosjanie mają na punkcie Polaków kompleks.
W ich oczach Polak to pan Ukrainiec to biedny uciskany chłop.
Natomiast prawda miała się następująco.
Kozacy (Ukraińcy) uciekali przed władzą królewską na dalekie stepy Dzikich Pół. Uważali, że należy im się wolność ponad wszystko a w głowie im były przede wszystkim napady i grabieże.
W tym miejscu pragnę przypomnieć, że Rzeczpospolita Obojga Narodów była najbardziej liberalnym, tolerancyjnym i łagodnym państwem na świecie a elekcyjni królowie nie mieli zbyt dużo do powiedzenia bo elita narodu - szlachta pilnowała swoich praw. W takich krajach jak Rosja, Francja czy Brandenburgia chłopi nie mieli ani trochę lepiej a pewnie nawet i ciężej. Takie są fakty.
Kozacy z nienawiścią i zazdrością patrzyli na szlacheckie swobody oraz bogactwa. Tę sytuację wykorzystał narodowy bohater Ukraińców - bandzior, zdrajca i rogacz (porwano mu babę) Bohdan Chmielnicki. Wyjaśnił swoim ukraińskim kolegom, że nadszedł czas rżnąć szablami polskich panów na co tamci ochoczo przystali,
Podczas ukraińskiego buntu dochodziło do takich bestialskich okrucieństw, że daruję sobie ich opisywanie. Fakt, że Polacy z czymś takim się wcześniej nie spotkali. Mało tego. W ramach swej deklarowanej miłości do Rzeczpospolitej nasz drogi Bohdan sprowadził do Naszej ojczyzny Mongołów dla których mordy i grabieże były chlebem powszednim.
Ukoronowaniem buntu była zdrada Rzeczpospolitej przez Ukraińców - Ugoda w Perejesławiu. Ukraińcy oddali się pod opiekę rosyjskiego cara.
Gdy Kozacy przybyli tłumnie do Perejesławia na zawarcie ugody nagle proszę szanownego Państwa ogarnęła ich zgroza i zdumienie, ponieważ Rosjanie kazali bezwzględnie podporządkować się carowi. Nagle poczuli czym pachnie rosyjski bat kochanego batiuszki. Kozacy, bowiem przesiąknęli złotą wolnością Rzeczpospolitej, którą tak chętnie mordowali a która im dawała tyle swobody. Nie w smak im było bezwzględne zginanie karku przed carem. Część Kozaków zaczęła się buntować ale na to już było za późno i zmuszono ich siłą do poddaństwa a dzielny Bohdan dostał swoje 30 srebrników.
Tak więc Ukraińcy się odwdzięczyli Rzeczpospolitej.
W czasie powstań polskich car chętnie używał Kozaków aby Ci mordowali niepokornych Polaków.
A po latach nadeszły wołyńskie mordy gdzie Polaków zarzynano dla zasady.
Najzabawniejsze dla mnie jest to, że odległym skutkiem Pejeresławia jest dzisiejsza wojna między Ukrainą a Rosją.
Chcieli wolności to mają.
Ani kacap ani ukrainiec nie jest dla mnie bratem.

ocenił(a) film na 9
United_States_of_America

Można walczyć o niepodległość nie mordując niewinnych ludzi.

ocenił(a) film na 1
Lisowczyk

A Polacy podczas powstań śląskich nie robili tego co Ukraińcy na Wołyniu?

ocenił(a) film na 9
Pfizer

Nigdy nie słyszałem i nie czytałem, żeby Polacy dopuszczali się zbrodni ludobójstwa.
Sorry ale prawda jest taka, że jeżeli chodzi o historię to Rosjanie i Ukraińcy wiodą prym w zbrodniczych pogromach.

ocenił(a) film na 1
Lisowczyk

a powstania śląskie?

ocenił(a) film na 9
Pfizer

Co masz na myśli?

Lisowczyk

Hahaha no tak, cały świat ma na punkcie Polaków kompleks a Rosja i Niemcy to największy wróg. Nie ma to jak bezkrytycznie oceniać swój naród z przekonaniem o jego wyższości i być wrogo nastawionym do wszystkich nacji. Zawsze w Polsce było przyzwolenie na szowinizm. A te doszukiwanie się drugiego dna jest conajmniej żałosne. Prawda jest taka że gdybyśmy nie byli zależni od ZSRR a teraz od UE to Polska nie byłaby w stanie sama się rozwijać, tego kraju by już nie było. Skoro Rosja jest zła, Niemcy są złe, Francja jest be to kto według was jest dobry? My smiejemy się z Rosji i Niemiec a z nas się śmieje cały świat :)

laracrofttgo

Yesuuu... Nie przypuszczałem, że można tak bredzić.... Ile masz lat, 12? Napiszę tylko, że polskie PKB rosło najbardziej i najszybciej w okresie, kiedy Polska nie była członkiem UE, a z analizy przepływu kapitałów robionej przez uznanych ekonomistów wynika, że to Europa Zachodnia najbardziej korzysta na tej wspólnocie. Z każdego Euro przekazanego na Polsce ok 85% wraca w różnej formie na zachód. A przecież pieniądze w budżecie UE nie biorą się znikąd i Polska sama płaci wysoką składkę. Wstarczy wyguglować sobie: "Z każdego euro przekazanego do Polski przez niemieckich podatników Niemcy odzyskują 85 eurocentów"

prewitt

To ty Lisowczyk? To zwracam honor. Pomylić Wołyń i Grody Czerwieńskie to w twoim stylu. To nie prowokacja ani polityka historyczna. To zwykła głupota. Właśnie zamknąłeś tę fascynującą dyskusję.

Irry

??? Chyba ci się drzewko pomieszało, albo nie wiem. Napisałem do laracraftgo, odpisujesz ty. Dziwne.

ocenił(a) film na 9
laracrofttgo

Prawda jest taka że gdybyśmy nie byli zależni od ZSRR a teraz od UE to Polska nie byłaby w stanie sama się rozwijać, tego kraju by już nie było. - Jak to jest być totalnym kretynem? Gdyby nie ZSRR polska teraz byłaby gospodarczą potęgą z Kresami w swoich granicach. Mało tego. Komuna spowodowała cywilizacyjną zapaść, upadek gospodarczy oraz mentalną demoralizację. Nie wiem co bierzesz ale odłóż to albo po prostu wróć do liceum.

ocenił(a) film na 9
laracrofttgo

Twój ZSRR był taaaak idealny, że gdyby nie pobyt ruskiej hołoty w PRL od razu po wojnie przeciwko komunistom wybuchłoby krwawe powstanie. Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie jak Ty. Mentalność czarnucha niewolnika.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Nord_filmweb

Co Ty o mnie wiesz trollu?

ocenił(a) film na 1
Lisowczyk

Więcej , niż by ci się mogło zdawać .

ocenił(a) film na 9
Nord_filmweb

W d.... byłeś g.... widziałeś.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

ONR i NSZ to były neofaszystowskie polskie bojówki z okresu II wojny światowej które zamiast walczyć z Niemcami tropiły i wyłapywały Żydów by później przekazać ich Niemcom. Polacy nie tylko kolaborowali z Hitlerowcami, ale mieli znaczny udział w Holocauście. Pamiętajcie, że w Oświęcimiu Cyklon B do komory gazowej wrzucali właśnie Polacy, podobnie jak na wieżach strażnicy w Polskich Nazistowskich obozach zagłady stanowili głównie Polacy. To Polacy wydawali Niemcom swoich żydowskich sąsiadów. To Polacy palili Żydów w stodołach. ONR i NSZ zamiast walczyć z Niemcami zajmowali się głównie mordowaniem ludności Żydowskiej na ziemiach polskich czyli dzieci, kobiet i starców. Ci co najczęściej mówią o honorze ci honoru nie maja wcale. Film "Pokłosie" jest filmem ważnym i potrzebnym i opowiada samą prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Polacy w trakcie II wojny światowej dokonali najcięższej zbrodni w dziejach ludzkości gdyż wymordowali pod okiem nieprzyjaciela korzystając z okazji 6 milionów Żydów. Przecież wiadomo, że to Polacy dokonali Holocaustu na Żydach. Jedwabne, pogrom krakowski, pogrom kielecki, to tylko czubek góry lodowej. Silny antysemityzm w Polsce był od Kazimierza Wielkiego. Polacy na II wojnie światowej skorzystali najbardziej bo mogli palić swoich sąsiadów w stodołach. Mówimy Polskie Obozy Zagłady bo fizycznie znajdowały się w Polsce. To co się Żydom działo źle, działo się w Polsce. Natomiast nie możemy obwiniać wszystkich Niemców za sam Holocaust, ponieważ nie każdy Niemiec to nazista. 11 listopada polscy neonaziści organizują pikietę w Warszawie.

ocenił(a) film na 9
Picadillo

Zesrałem się ze śmiechu przez Ciebie.
Musiałem zmienić gacie.
You make my day.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Mówią ci coś imiona i nazwiska Alex Piorkowski i Heinrich Skodzensky ?

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Jakiej narodowości był Feliks Dzierżyński?

ocenił(a) film na 9
Picadillo

Przeczytałem. Piorkowski był niemieckim zbrodniarzem. Nie zmienia to fakt, że jakiś jego przodek był pewnie polakiem. Reprezentował jako hitlerowiec niemiecki system zbrodni.
Podobnie jest z Feliksem. Był dzieckiem swoich czasów. Był komunistą a oni nie mają narodowości.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

Mają narodowość. Kiedy Gomułka w roku 1968 wyrzucił resztki Żydów z PRL to zostało usuniętych z tego kraju co najmniej kilkuset wysokich funkcjonariuszy UB pochodzenia żydowskiego. Izrael bez problemu przyznawał takim ludziom obywatelstwo nawet wtedy jeśli ktoś był stalinowcem i brał udział w zbrodniach komunistycznych. Obywatelstwo w Izraelu z automatu dostaje tylko ktoś kto jest Żydem a więc inni Żydzi się do tych osób przyznali. Zresztą jak próbowano krytykować osobników pokroju Baumana i Wolińskiej lub nawet niemrawo próbować ich karać to jaki był argument jakimi te osoby się broniły ? Otóż np Wolińska (Której Wielka Brytania nie wydała Polsce) twierdziła że nie może stanąć przed polskim sądem bo w Polsce panuje straszny antysemityzm. Podobnych argumentów użył Izrael gdy odmówił wydania Polsce Morela (Ten schronił się nie gdzie indziej niż w Izraelu a nie w żadnym innym kraju świata. Ciekawe czemu tam ? ) Gdyby to nie byli Żydzi to rzekomy antysemityzm polskiego wymiaru sprawiedliwości by ich nie obchodził.

Raedwald

A może podaj okres funkcjonowania UB w którym Polacy nie stanowiliby przynajmniej 60% składu osobowego? Dziwisz się postępowaniu władz Izraela? A polskim sądom rehabilitującym morderców bezbronnych kobiet i dzieci już nie? A pochodom narodowców w Warszawie, którym towarzyszy symbolika neofaszystowska też się nie dziwisz? Szkoda że ich marszruta nie prowadzi przez Wolę. Mogliby oddać część pamięci sojusznikom Brygady Świętokrzyskiej.

ocenił(a) film na 10
Irry

Nie rozmawiam z antypolskim komunistą. Gdybym mógł nałożyć ignora, jak to jest na niektórych forach to bym to zrobił. Miejsce antypolskich komuchów może być najwyżej w więzieniu.

Raedwald

Co ty tak się nadymasz? Pogadajmy jak leśny z ubekiem. Wała Wielkiej Wolsce!

Lisowczyk

Czyli Żyd komunista pozostaje Żydem a Polak komunista jest tylko komunistą. Kalizm czystej postaci.

Lisowczyk

Nikt przecież z Ukraińców nie chce być twoim bratem. Dla Ukraińców Polska, to tylko sposób zarobić więcej hajsu niż w domu. Braćmi są Litwini, Chorwacy, którzy wspierają, a nie mówią coś typu „sprzeciwiali się, to mają wojne z kacapami”. Dobra, mamy, walczymy, bo zbyt dużo daliśmy żeby mieć tą niepodległość, i za darmo tego nie oddamy. A braćmi przecież nigdy nie będziemy, bo bardzo dobrze pamiętacie historię, o zamiast żeby się skupić na sytuacji dzisiejszej, to wy się skupiacie na Chmielnickim i Banderze. No to powodzenia w takim razie. A braci z innych krajów to będziemy mieli.

ocenił(a) film na 9
Mynigga_2

Będziecie mieć.....ale stolicę w Moskwie jak Was Ruskie zjedzą za parę lat.
"Dobra, mamy, walczymy, bo zbyt dużo daliśmy żeby mieć tą niepodległość, i za darmo tego nie oddamy."
Co Wy daliście chachły? Za darmo dostaliście kraj bo sowiety upadły. Nigdy go nie wywalczyliście.
Nie potraficie nawet obronić własnego terytorium.
Sztuczne państewko zlepione z różnych terytoriów.

Mynigga_2

Jaka jest różnica między Ukraińcami w Polsce, którzy pracują na twoją przyszłą emeryturę, a Polakami w Wielkiej Brytanii? Może tylko tyle, że po polskim najeździe na wyspy Anglicy chcą Brexitu. A skupiają się nad Chmielnickim, bo jest ukraińskim bohaterem narodowym, który zainicjował proces emancypacji Ukrainy ze struktur Rzeczpospolitej. A miedzy Banderą a tzw. przeklętymi nie ma w zasadzie żadnej różnicy. Te same metody i cele.

ocenił(a) film na 9
Irry

"A miedzy Banderą a tzw. przeklętymi nie ma w zasadzie żadnej różnicy. Te same metody i cele." - Trzeba być zdeprawowanym debilem srającym we własne gniazdo, żeby pisać takie rzeczy. Coś czuję, że ktoś z rodzinki był ORMO albo w UB prawda? Czuć moskiewski odorek.
Różnica była taka, że żołnierze wyklęci nie nie parali się ludobójstwem i nie mordowali bestialsko cywili.
No ale żeby to wiedzieć to trzeba umieć czytać.

Lisowczyk

Parali się ludobójstwem i mordowali bestialsko ludność cywilną. I to nie raz. Chyba jestem naiwny oczekując merytorycznej rozmowy bez wycieczek personalnych. Ale i tak miło wykazać elementarny brak wiedzy i niedostatki erystyczne.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

Lisowczyk, Irry to śmieć bolszewicki i troll. Zwykle już się nie wdaje w polemiki polityczne bo to mi się znudziło ale nie karm trolla i go ignoruj. To stajnia Michnika i UB, z tym czymś nie ma co polemizować tylko to trzeba zagłodzić: Jak nie znajdzie nikogo kto się zniży do jego poziomu to da spokój i opuści forum. Gadając z czymś takim dajesz mu paliwo do dalszych plugawych wynurzeń. Ja już przestałem z tym czymś gadać, niech sobie opluwa nasz naród skoro póki co jest to u nas bezkarne. ale nie zaszczycaj czegoś takiego polemiką.

Raedwald

Widzisz Druhu-Zuchu, kiedyś przynajmniej starałeś się szukać argumentów merytorycznych, kłamliwych, bzdurnych, paranoicznych i dwulicowych, ale argumentów. A wiesz dlaczego tego nie robisz? Bo czynów części tzw. przeklętych nie da się usprawiedliwić, nie usprawiedliwiając działalności ukraińskich nacjonalistów czy rodzimego UB. Zbrodnię należy nazwać zbrodnią, niezależnie czy robi to Polak, Niemiec, Rosjanin czy Ukrainiec. Wiem że podwójne standardy to podstawa ideologii nacjonalistycznej, ale pewnych rzeczy, na pewnym poziomie przyzwoitości, usprawiedliwić się nie da. Ta władza może wielbić zbrodniarzy, ludobójców i pedofilów, ale to nie zmaże ich czynów. Pozdrawiam, Wała Wielkiej Wolsce!

ocenił(a) film na 8
Raedwald

Czytam sobie tak tę całą dyskusję i przeraża mnie, tak przeraża. Te obie strony Waszej wydumanej barykady (lub barykad), która wcześniej czy później zniknie, bo nic wieczne nie jest, nawet ten nasz ponoć inteligentny gatunek (choć w jego inteligencję to ja wątpię od dawna).
A przerażacie mnie, bo tak by tylko popracować nieco psychologicznie, propagandowo, dać poczucie silnej przynależności do zdyscyplinowanej grupy, wmówić, że "tyś lepszy od tamtego" i.... gotowe? Można dawać siekierę w rękę?
Dla mnie o tym jest "Wołyń".

ocenił(a) film na 10
Offi

Nie bardzo rozumiem czy to było do mnie ? Jest faktem że doszło do ludobójstwa i Ukraińcy to relatywizują. Żadne ludobójstwo nie może być zakłamywane i usprawiedliwiane bo to ''nasi'' bohaterzy. Tym bardziej że w wypadku Zagłady Żydów nikt by się na takie usprawiedliwienia nie odważył. Ukraińcy przeproszą, przyznają się do ludobójstwa, pozwolą pochować zabitych, i nie będzie sprawy bo nikt niczego więcej od nich nie chce. Wybaczyć można grzesznikowi który prosi o przebaczenie i wyznaje winy nie krętaczowi który stara się usprawiedliwić. Ukraińców to nic by nie kosztowało a chyba uważamy ich za ludzi dorosłych i cywilizowanych którzy biorą odpowiedzialność za swoje czyny, nie za dzikusów których się usprawiedliwia na zasadzie: ''No tak biedni dzicy niczego innego nie można się po nich spodziewać '' ? Ukraińcy obecni co prawda nie odpowiadają za samą zbrodnie ale za kult UPA i wołyńskie kłamstwo już tak.

ocenił(a) film na 8
Raedwald

Raczej ogólnie, choć to Twoje "izolować" mnie tak nieco zainspirowało. :)
I zupełnie nie chodziło mi o Ukraińców, ale zdania, zwroty, które się tu wymakają piszącym tak mimo woli, czasem niby żartem, czasem bardzo poważnie. A to "głodzić" (wiem, wiem trolla), "izolować", "kacap", "przemoc jest czasem niezbędna", "śmieć bolszewicki", "Polaczki".
Snujecie refleksje dotyczące win narodów i grup społecznych, ale ta refleksja już nie dotyka nas samych. Takie bandy, jak UPA tworzyli ludzie, urobieni propagandą, z wypranymi mózgami, chorzy z nienawiści.
I to o tym należy pamiętać, by takich Wołyniów, rzezi Woli, obozów koncentracyjnych nie było.
Dobrze sobie zadać pytanie, czy ja, ja osobiście, byłbym zdolny do czegoś takiego. Do prawdziwego "izolowania", "głodzenia", bo to "lewak", "kacap", "wróg narodu", "żydek" itd. itp. Co więcej, wy też relatywizujecie i tego nie dostrzegacie nawet.
Nie usprawiedliwiam Ukraińców, im też (choć pewnie nie wszystkim, jak i wśród Polaków) brakuje tej autorefleksji. Przyznania - tak byliśmy zdolni do nieludzkiego okrucieństwa. Ale też nie usprawiedliwię pogromu we Lwowie w 1918.
Ot, taka refleksja.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

To nie odpuszcza, to trzeba izolować.

Raedwald

Na napletek Dmowskiego, ale cięta riposta. Wała Wielkiej Wolsce!!!

Lisowczyk

I ani ten "Kacap" ani Ukrainiec brata w tobie mieć nigdy nie zechce :). Jeszcze jakiś czas temu zabawnie patrzyło mi się na takich zacietrzewionych Polaczków na jakiego każdym nienawistnym i jadowitym słowem się kreujesz, ale dzisiaj po prostu mi was żal. Domorosły historyk ze "starej warszawskiej rodziny", dumny Polaczek, którego jedynym powodem do dumy zostaje, pozorne notabene, zajęcie Moskwy przez polaczków. Wiesz w jakich okolicznościach miało miejsce to zdarzenie, "historyku"? :) Od zawsze się na to powołujecie :). "Kacap, Rusek, Ukrainiec, babę mu zabrali, barbarzyńcy" typowe składowe zdań małego polaczka, który w głębi serca wie, że jest i zawsze będzie nikim, jedynie kupą mięsa i kości przesiąkniętych zacietrzewieniem, małomiasteczkowością, nienawiścią, urazą i zazdrością. Polaczki Rosjanom panami? :D. Osiągasz jakiś rodzaj spełnienia wyklepując na swojej klawiaturce takie ksenofobiczne treści? Pełznij do nory z której wylazłeś. :)

Lisowczyk

Niezależnie od wszelkich zawiłości historii, już sam nagłówek tego postu "dlaczego Ukraińcy nienawidzą Polaków?" skazuje go na przemilczenie. Tako bowiem rzecze Lisowczyk, zadając tak sformułowane pytanie, że UKRAIŃCY NIENAWIDZĄ POLAKÓW, a jest to przecież równie oczywiste, co kulowatość ziemi, czy to, że po zimie przychodzi wiosna. Co do wartości merytorycznej postu, to część odpowiedzi wskazuje jasno i wyraźnie, że Lisowczyk traktuje historię bardzo wybiórczo, co świadczy o tym, że historykiem nie jest, tylko amatorem, ale za to stojącym po stronie aktualnie obowiązującej prawdy... Być może nosi nawet najnowsze kolekcje odzieży patriotycznej albo mocno kibicuje Wiśle czy Legii, whatever.

Lisowczyk

Dla Rosjanina Polaczek to PAN? Jesteś kolejnym żenującym domorosłym ekspertem od historii który to naczytał się propagandowych, nienawistnych polskich "pozycji historycznych". Też te wszystkie bajki słyszałem w szkole. Prawda jest taka ze polska jest była i będzie małym śmiesznym zaściankowym, zazdrosnym dzieckiem, wielkim gównem, które ani to jak ty to mówisz żadnego Kacapa, ani Ukraińca nigdy nie obchodziła. Tak samo jak twój komentarzyk wybredzony w zakompleksionym, trzęsącym się z nienawisci niczym baba z Parkinsonem ciasnym umyśle. Masz nad łbem flage USA, co? Dzieciak.

ocenił(a) film na 9
SemiPsychoticMix

Chcesz zobaczyć wielkie gówno to zawołaj majstra, który Cię zrobił.

Lisowczyk

polacy mordowali ukraioncow i najezdzali ukraine dlatego ukraincy ich nienawidza co nie usprawiedliwa rzezi wolynskiej ale nie robcie z polskich panow dobrych wujaszkow
a lisowczyk zamknij morde lisowczycy to byli mordercy

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

Bo mają ból dupy o to że my byliśmy swego czasu Pany a oni chamy. Ale to było krótkie. Głownie im chodzi o to że my ielismy tysiącletnią histoię jako kraj - swego czasu Polska wspólnie z Litwą była od Morza do Morza a ich państwo NIGDY NIE ISTNIAŁO - Dopiero 200 lat temu zaczeło się coś tam formować - taka prowincja rosjii jak nasz powiedzmy śląsk ale zdeczka bardziej odrębna na tyle że zaczeli se na poważnie prawa do bycia państwem rościć. Tak szybko jak się odrodzili wrócili do ZSSR. Jak źle my byśmy nie mieli oni przez całą Komunę i jeszcze do tego Oni nie mieli oddechu zwanego u nas Polską Między-wojenną. Oni byli cały czas ciśnięci rosyjskim Butem. I nie moga nam tego darować że to o nas się mówi jako o tarczy zachodniej europy kiedy to w rzeczywistosci oni przyjmowali te ciosy przez całą historię. Prawda jest tak a że nie potrafili być elastyczni tak jak Białoruś. Nie zbratali się ani z Unią ani z Rosją a teraz są tłamszeni Wojną. I Oni chwaląc Banderę i nienawdząc Polaków potrafią do nas jechac u nas mieszkać i pracować ....

ocenił(a) film na 9
mordarg

To daje do myślenia. Ten ich kompleks. Z jednej strony nie lubią Polaków a z drugiej strony jest to ich Ziemia Obiecana.

Lisowczyk

Jesteś zakompleksionym głupkiem i prostakiem o wykształceniu podstawowym ewentualnie zawodowym. Nie szanujesz ludzi, którzy mają odmienne zdanie. Piszesz kretynizmy o "zamachu" w Smoleńsku. Koloryzujesz historię własnego kraju. Polacy to jeden z najbardziej zakompleksionych narodów i taki jest fakt. Polacy spalili żywcem około 1400 Żydów w Jedwabnem, Wąsoszu i Radziłowie. Mamy jedne z najniższych PKB na osobę w UE. Gdzie ta wspaniałość narodu polskiego?

użytkownik usunięty
Lisowczyk

     

Lisowczyk

Myślenie, że jesteśmy najwyższą nacją jest właściwe nazistom, kibolom i narodowcom. Bo nienawiść do innych (którzy mają to, czego ja nie mam) jest im wypisana na czołach. I wstyd mi za nich. Spadajcie.

voleon

Chodzi o garbatonosy, mający słabość do dziecięcych napletków naród "wybrany"

Lisowczyk

Poczytaj sobie jak Szlachta traktowała naszych chłopów a pańszczyznę zniósł dopiero Car Aleksander. Najbardziej liberalnym państwem dla chłopów była Szwecja. Im państwo szybciej zniosło pańszczyznę tym stało się bardziej cywilizowane.

Lisowczyk

Ukraińcy chcą być niepodległym państwem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones