Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

paulus1970

Muzykanci?

albo

http://www.filmweb.pl/film/W%C5%82%C3%B3cz%C4%99gi-1939-36231

VanKert

Mądrala i naiwniak

ale nie ma takiego tytułu ;)

VanKert

Może podpowiedzią będzie...
Francuski film.
I jest bez bez żadnych podtekstów. Kruczków, sklejek... itd.
Przeczytajcie i pierwsze skojarzenie.

paulus1970

no chyba każdy napisał już pierwsze, drugie, trzecie... ;)
i każdy miał jednak inne ;D

paulus1970

Dwóch przyjaciół?

paulus1970

Wieczni chłopcy ?

paulus1970

Dwaj ludzie z miasta ?

Montago

Dwoje przyjaciół z jednego miasta

taki sobie tytuł wymyśliłem ;D

Montago

Nie chce być inaczej, Brawo.

paulus1970

Przyjaciele na zawsze?

nawet francuskich filmów jest za dużo...
lepiej coś naprowadź jak nadal w nic nie trafiliśmy... :)

VanKert

Po coś jest ten Lwów, czyli albo jako przykładowe miasto, albo lokalizacja na wschodzie, albo specyficzna kultura, albo nawiązanie do zwierzęcej nazwy ;)
Tyle pierwszych skojarzeń po przeczytaniu zagadki :P :D

Montago

Chodziło mi o dwóch ludzików z jednego miasta.
Następnym razem będę ostrożniejszy,

paulus1970

aaaa... eeee... to który w końcu tytuł jest dobry? ;D

Dwaj ludzie z miasta ?
Czy komedianci?

VanKert

Podkreśliłem dosłowność.
Nie tłumaczę się.
Jak spojrzysz na tytuł?...Mam opisać treść. W każdej zagadce staram się zostawić w dowolności, wyobraźni ...kurczę jak powiem myślenia to mnie zjecie,

paulus1970

hehe tu nikt nikogo nie je, najwyżej ciut omawiamy zagadkę by next time nie było niedomówień / było składniej, prościej
każdy ma ciut inny styl
(czytaj: omówienia zagadek są po to byśmy się wszyscy lepiej rozumieli a nie by ucztować przy jedzeniu) ;))

paulus1970


" Komedianci " ? ( francuski)

Choć lepszy by był polski, "Komedianci z wczorajszej ulicy"...

Montago

Brawo.

paulus1970

no i trafiliśmy ;)

VanKert

Brawo Ty ! Brawo Ja !

(*^﹏^*)

Montago

a który tytuł jest dobry bo już nie wiem? ;D

Montago

brawo :)

VanKert

I jeszcze Fanka też trafiła ;)
Teraz trzeba strzelić sobie selfie na podium, Ona w środku, a my po bokach :D

Montago

ciekawe...
a dokładnie to o czym myślisz? ;)
te podium Twoje jak wygląda? stoi się tam aby? ;)

VanKert

Stoi...
Choć gdybymy tam był ja i dwie zwyciężczynie, to już by to nie było tak oczywiste :P

paulus1970

Włóczęgi ??

FankaKinomanka

Fanko...
Twój tytuł też pasuje. Chyba to moja wina jednak.
Za obszernie.

paulus1970

Nie, tak sobie strzeliłam po prostu ;)

FankaKinomanka

Strzeliłaś w włóczęgów ?
Oj, nieładnie, to raczej w Ameryce tak odstrzeliwują ten niechciany element... :0 :D

Montago

A co tam, czasem strzelam, ale często pudłuję więc przeważnie cel ma się dobrze ;)

FankaKinomanka

Podobno wkrótce w każdym powiecie wybudują strzelnicę, to będzie można poćwiczyć :D
Choćby i z Kałasznikowem :P

Montago

To już się w kolejkę ustawiam, jak puszczę serię kałachem to na bank coś ustrzelę :P

A cóż to, czyżby MON się wojny obawiało, że strzelnice obywatelom szykuje ;) rozumiem, że sami mamy się umieć obronić ;)

FankaKinomanka

Polacy są jednym z najbardziej rozbrojonych społeczeństw na świecie, co tyczy się również zaniku umiejętności i kultury obchodzenia się z bronią
https://www.ckm.pl/files/2016_05/europa-zbrojna-8346391714ad5efad3080cc8af8a9481 _d5a255.jpg

Grean

to raczej innych trzeba rozbroić (jednak)
lepiej nam nie rozdawać broni bo nie bardzo lubimy sąsiadów ;)

i nie powinni dawać broni ludziom z IQ poniżej 120 ;)

Grean

Uuu, nie sądziłam, że aż tak słabo u nas z tym, czyli jednak nie potrafilibyśmy się sami obronić.

FankaKinomanka

pewnie mamy się sami wystrzelać by na emerytury pozostałym stykło :)
good idea ;D

VanKert

Rzeźnia będzie :D

Montago

podobno też dadzą każdemu karabin i zapędzą na jakąś wojenkę, czemu nie.... no super... :)

paulus1970

myślę, że upieranie się przy precyzyjności opisu spowodowało zblokowanie... bo opis jest nie tyle precyzyjny co po prostu przykładowy... :) ;)

dla mnie dla tytułu "Komedianci" bardziej precyzyjnie pasowaliby Flip i Flap
a ci to akurat kojarzą mi się podobnie ale bardziej z radiem i swojskością chłopaków pewnego miasta...

ogólnie nie ma co się przejmować :D
Monti dał radę, dobry Monti, dobry.... ;)

VanKert

Taaaa, a teraz jeszcze za uszkiem podrap Montiego... :D


Dlatego to nie "Komedianci" wygrali, a Twój "Dwoje przyjaciół z jednego miasta".
Coś Paulusowi nie wyszło nawet wskazanie zwycięzcy :P

Montago

taaa, zdążyłem się zorientować, że coś nie tak ;)

co do mojego - nie ma takiego tytułu :D
wygrał chyba francuski film o tytule: "Dwaj ludzie z miasta" wskazany przez Ciebie :)

notabene jednak można było więc wpisać jakiekolwiek dwa znane nazwiska z Warszawy... ;)
ta "precyzyjność" mnie zwiodła... ;)
ale nie ma to jak sobie przypomnieć te postacie! i to chyba najważniejsze :) więc zagadka na ++ :)
bo powinny nas jakoś tam te zagadki rozwijać... :)

Montago

i dawaj już zagadkę :D bo ileż można czekać :D

Montago


paulus1970
w odpowiedzi na post: Montago | wczoraj

Nie chce być inaczej, Brawo.

Dzień dobry.
Potwierdziłem.

paulus1970


Witaj ;)

Nie zauważyłem tam na czyj post odpowiedziałeś, uznałem że na VanKerta...

Może na przyszłość, gdyby jakieś rozwiązanie zagadki nie było jednoznaczne, w potwierdzeniu prawidłowości wpisz po prostu ten właściwy tytuł.

Gdybyś tak napisał → Nie chce być inaczej, to "Dwaj ludzie z miasta" , Brawo. ← to w ogóle nie byłoby tej całej naszej ostatniej konwersacji ;)

Montago

To może bardziej dosłownie.

Zagadka.

Jared z Azylu.

paulus1970

Hmm...
Jared, czyli postać biblijna, czyli z Bliskiego Wschodu, a jak w Azylu to azylant, czyli tytuł to "Uchodźca"... :P

Montago

Azyl z dużej litery.... Czyli może nie "azyl"

zweistein

Azyl...jak najbardziej z dużej litery.

Dzień dobry.

To jest "dosłowniejsza" zagadka niż dosłowna.

zweistein

"Azyl"
Większej podpowiedzi być nie może.
Większa to chyba tylko - Cannes 2018.

paulus1970

Jak to nie?
AZYL- proszę, jest.

Montago

Cześć. Nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones