WFF 2011: Sekcja konkursowa Wolny Duch

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/WFF+2011%3A+Sekcja+konkursowa+Wolny+Duch-77919
W Konkursie Wolny Duch 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego znalazło się 15 filmów:



"Bengalski detektyw", reż. Philip Cox (Wielka Brytania/Indie/USA 2011), 90 min.

Zabawny portret fascynującej postaci współczesnego detektywa-showmana, pogłębiony wglądem w klasę średnią we współczesnych Indiach.

"Bliskie spotkanie z mahjongiem"  reż. Donald Li (Chiny 2011), 77 min.

Film, którego cała akcja rozgrywa się dookoła stołu do gry w mahjonga opowiada o morderstwie, zdradzie małżeńskiej, chciwości i innych ludzkich słabościach...

"Człowiek, który tańczy", reż. Sergio Aisenstein, Pablo Pintor (Argentyna 2010), 84 min.

Hector Mayoral, największy tancerz tanga wszechczasów, wyrusza na poszukiwanie swoich starych przyjaciół, tancerzy milonga, którzy wykonują obecnie zwykłe, przyziemne zawody. Chce, by wspólnie przywrócili tajemnicę tanga.

"Deski" reż. Adam Pesce (USA 2011), 95 min.

W latach osiemdziesiątych pewien biały człowiek zostawił deskę surfingową w odległej wiosce w Papui Nowej Gwinei. Film opowiada o następstwach tego wydarzenia.
 
"Dusze much",  reż. Jonathan Cenzual Burley (Hiszpania 2011), 80 min.

Film w konwencji realizmu magicznego. Dwaj bracia poznają się w drodze na pogrzeb ojca, którego nigdy nie znali. W podróży wspomnienia mieszają się z marzeniami, a śmierć jest jednym z bohaterów opowieści.

"Gayuma" reż. Alvin B. Yapan (Filipiny 2011), 86 min.

Gayuma to magiczna opowieść o miłości przekraczającej granice klas społecznych, przekonań religijnych i przesądów, a także uprzedzeń dotyczących życia na wsi i w mieście. Prawdopodobnie jedyny film w języku bikolskim pokazywany w Polsce.

"Klubbing", reż. Rosendo Ruiz (Argentyna 2010), 100 min.

Fotograf dostaje zlecenie z agencji, aby za pomocą obiektywu uchwycić ducha muzyki cuarteto pochodzącej z Kordoby w Argentynie. Komedia nakręcona w precyzyjnym i szybkim tempie przywodzącym na myśl styl Tarantino.

"Koniec samotności" , reż. Huai-Syuan (yaoyao) Jhuang (Tajwan 2011), 75 min.

Młody sprzedawca dmuchanych lalek erotycznych, zdumiony faktem, że sprzedawane przez niego lalki mogą być takie ważne dla klientów, zaczyna je udoskonalać. Historia o tym, jak dzięki gumowym lalkom nieznajomi mogą się odnaleźć w wielkim mieście.

"Mały, gruby, łysy", reż. Carlos Osuna (Kolumbia 2011), 100 min.

Animowana opowieść o mężczyźnie, który jest przekonany, że to jego wygląd - jest łysy, niski i gruby - stanowi przyczynę niepowodzeń w życiu osobistym i zawodowym. Ale tylko do chwili, gdy spotyka mężczyznę, który jest jeszcze niższy, bardziej łysy i grubszy, a mimo to odnosi sukcesy.

"Niebo za daleko", reż. Norio Enomoto (Japonia 2011), 99 min.

Ken jest studentem reżyserii, który pracuje nad swoim filmem dyplomowym. Tuż przed nakręceniem finałowej sceny ginie w wypadku aktorka grająca główna rolę…

"Obojętność", reż. Oleg Flyangolts (Rosja 2011), 82 min.

Lata 60. w Moskwie. Młody bohater zakochuje się w dojrzałej i doświadczonej kobiecie. Trójkąt miłosny, pościgi i ucieczki, dramaty i komiczne spotkania fantastycznie przeplatają się z zabawną, częściowo animowaną historią o psie kosmonaucie.

"Pompeja", reż. Tamae Garateguy (Argentyna 2010), 100 min.

Przy ekranie laptopa spotykają się doświadczony scenarzysta, jego uczeń i reżyser filmowy. Rozmawiają i zaczynają wyobrażać sobie film gangsterski, którego akcja dzieje się współcześnie na przedmieściach Buenos Aires. Najlepszy film argentyński 2010.

"Prześladowcy", reż. Min-suk Kim (Korea Południowa 2010), 114 min.

Człowiek, który potrafi kierować innymi przy pomocy wzroku, po raz pierwszy w życiu spotyka człowieka, na którego to nie działa. Poznanie kogoś zupełnie wyjątkowego i różnego od wszystkich innych wprawia obu mężczyzn w osłupienie.

"Szepczący w ciemności", reż. Sean Branney (USA 2010), 103 min.

Klasyczny horror w stylu lat trzydziestych na podstawie opowiadania jednego z prekursorów science fiction i kosmicznych horrorów, kultowego pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta.
 
"Złe zachowanie" / Bad Posture, reż. Malcolm Murray (USA 2011), 93 min.

Podczas gorącego i nudnego lata w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, dwójka przyjaciół schodzi na złą drogę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones