PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724735}

Człowiek z Wysokiego Zamku

The Man in the High Castle
7,5 15 260
ocen
7,5 10 1 15260
Człowiek z Wysokiego Zamku
powrót do forum serialu Człowiek z Wysokiego Zamku

W trakcie oglądania serialu w oczy rzuciła mi się pewna rzecz, można powiedzieć szczegół. Otóż, ani razu nie pada tam nazwa "Niemcy" wielokrotnie pada stwierdzenie "nazis". To "Nazis" wygrali wojnę, to "Nazis" zrzucili atomówkę, to "nazis" prowadzą okupację, ambasador u Japończyków (którzy o dziwo nazywani są Japończykami) jest ambasadorem "nazistów". Dochodzi do zabawnych scen w których używa się niemieckiego, jeden z bohaterów nawet leci do Berlina, ale zaraz jest sprostowane, że leci do stolicy "nazistów". Ot, taka ciekawostka.

PanSowa_12

No przecież Już w pierwszym odcinku pada nazwa „Niemcy”, kiedy mówią o przyjaźni między Niemcami i Japonią :)

mefli_aref

W oryginalnej wersji, czy polskiej? Bo w Polskiej czesto lektor mowi "Niemcy" kiedy w oryginale pada "Nazi"

PanSowa_12

Ale w scenie łapanki w barze dla kobiet s3e8 gliniarz pyta sie czy Niemka i puszcza wolno.

ocenił(a) serial na 9
PanSowa_12

W pierwszym odcinku jest przecież o niemiecko japońskiej przyjaźni

użytkownik usunięty
KhyraVolain

Dokładnie. I w scenie w ambasadzie jest użyte słowo Niemcy (jako narodowość)

PanSowa_12

Smith nie jest Niemcem, a jest nazistą do szpiku kości.

ocenił(a) serial na 6
PanSowa_12

Wydaje mi się, że to celowy zabieg. Po podboju ogromnej części świata, Niemcy stali się mniejszością we własnym imperium. Choć, oczywiście, są nadal siłą kierowniczą, a stolicą jest Berlin. Wydaje mi się, że dlatego podkreśla się nazistowski ustrój Rzeszy bo jego przywódcy chcą stworzyć nowy "naród Nazistów". Jest to oczywiste nawiązanie do znanych z prawdziwej historii prób zbudowania sztucznego "narodu radzieckiego" przez komunistów w ZSRR.

PanSowa_12

Jeden z najgłupszych seriali EVER..dla lewaków, Julek i POlitycznie POprawnych, wystarczy obejrzec ostatni odcinek ostatniego sezonu. Kobieta i oczywiście murzynka namawia ludzkość aby się nawrócić, bo ta przebrzydłą białą rasa to rasiści co zabili Żydów, murzynów, i innych :D. Parę głupków to kupi :D....

PanSowa_12

https://jbzd.com.pl/obr/1895599/jestem-swiezo-po-obejrzeniu-czlowieka-z-wysokieg o-zamku

PanSowa_12

Czytam i czytam... i ... gówno prawda. W książce cały czas padają sformułowania "niemcy" "niemieckie". W serialu mamy ewidentnie cenzurę PC

PanSowa_12

To dlatego, ze Niemcy zapłacili garbatym nosom bardzo dużo kasy po II Wojnie Światowej w najróżniejszych formach. Dlatego teraz w produkcjach, które w większości są finansowane z kasy garbatych nosów, Niemcy nie występują, a są jacyś nikomu nieznani naziści.

PanSowa_12

Bo nie tylko Niemcy w tym brali udział. To było pół świata. Nasi górale też byli sojusznikami Hitlera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones