PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 778
ocen
7,8 10 1 172778
6,1 16
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

Zabili Glenna. :| Kompletnie się tego nie spodziewałem, to jak cios w twarz. Amerykanie na fejsie i forach są wściekli z rozczarowania. Co prawda natknąłem się wcześniej na sugerujące to doniesienia z The Spoiling Dead, ale nie chciałem w nie wierzyć, myślałem, że to tylko zwykła plotka. Byłem przekonany, że AMC nie zmieni jego losów (choć w pewnym sensie zrobiło to wcześniej, rozwijając ósmoplanowego tchórzliwego konsumenta powietrza w naprawdę ważną i odważną postać).

To kogo odpali Negan wespół z Lucille, Daryla? Mam nadzieję, że nie zrezygnują z tej sceny, jest wręcz legedarna. Brutalność Negana, bezradność Ricka, wściekłość Maggie, gdy opada kurz. Szkoda też Nicholasa, ma taki bardzo fajny wątek rehabilitacji i osobliwą śmierć w oryginale, wydaje mi się, że zaprzepaszczenie tego jest błędem. No chyba że to też przeniosą na kogoś innego.

Chociaż jest jeszcze płonna nadzieja, że Glenn żyje, bo nie pokazano jego śmierci w sposób nieulegający wątpliwości. Poza tym, Stevena Yeuna nie było w Talking Dead (taki tematyczny talk show na AMC, nadawany po każdym odcinku), a do tej pory zawsze było tak, że gdy ginął jakiś istotny bohater, to zapraszano wcielającego się w niego aktora. Z tego co czytam w Internecie, nie było nawet pożegnalnego hołdu (tak zwany "farewell clip" to również tradycja) dla niego. W spoilerach sugerowano też, że to może być halucynacja Nicholasa. Kolejną szansą na pomyślne rozwiązanie sprawy jest to, że na planie zdjęciowym widziano Yeuna obok odtwórcy roli Jesusa, co może sugerować wspólne sceny. Oby!

Ale w tym sezonie mają rozmach sku*wysyny, trzeba przyznać. Jeżeli sprawa Glenna nie wyjaśni się w ciągu najbliższych godzin czy dni, to będzie długi tydzień. Albo i dwa, bo znając życie, za tydzień specjalnie będzie flashbackowy odcinek poświęcony w całości Morganowi. :)

Proszę o łapkowanie, żeby odwiedzający forum widzieli ten temat i żeby koło południa nie powstało kilkanaście jego wersji.

Evangarden

No jeżeli podtrzymają poziom akcji przez resztę odcinków, to ten sezon będzie najlepszy ze wszystkich.

ocenił(a) serial na 9
lisu_9

Przez te trzy odcinki działo się praktycznie tyle samo co przez 5 sezon.

ocenił(a) serial na 10
Madramix

dokładnie ! 3 odcinki i powiem krótko- ku#rwa chcę JESZCZE !!!

ocenił(a) serial na 9
cyklonos

Racja, jak na razie sezon jest znakomity, a mam nadzieję, że rozkręci się jeszcze bardziej :) Szkoda mi tylko Glenna, bo bardzo lubiłem tę postać, ale jego śmierć chyba jednak nie jest jeszcze definitywnie przesądzona. Chociaż raczej trudno mi sobie wyobrazić, jak twórcy serialu mogliby wiarygodnie ocalić go z tej beznadziejnej sytuacji w jakiej się znalazł.

ocenił(a) serial na 6
Dadelog

Wybrną z tego w taki sposób (choć według mnie będzie bardzo niedorzeczny) iż spadając Glen został przygnieciony przez tego "kumpla" i to jego zaczęły jeść szwendacze, zapewne coś je potem odciągnie i Glen przeżyje.

ocenił(a) serial na 9
PonuryUser

No właśnie o tym już pisałem w innym komentarzu poniżej, że byłby to bardzo naciągany pomysł twórców serialu na uratowanie Glenna. Nawet jeżeli to ciało Nicolasa jest pożerane, to i tak zombiaki powinny dorwać się przynajmniej do nóg Glenna, skoro trup jego kompana upadł w poprzek niego.
Będzie to wyglądało mało wiarygodnie, ale coś czuję, że twórcy serialu ocalą Glenna właśnie w opisany przez ciebie sposób.

ocenił(a) serial na 10
Evangarden

niestety bardzo możliwe ze go nie zabili.... żółty romeo przewraca się razem z "nie co lasem" który ląduje na nim i jego flaki są wypruwane... a juz mialem nadzieja ze maggie jest wolna

ocenił(a) serial na 9
ctx666

jest cień szansy że Glenn przeżył. Ponieważ dziwnie ta była scena

ocenił(a) serial na 8
magik30

Nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek miałby to przeżyć .

ocenił(a) serial na 8
czaromaro

Tak, tak. Glenn był okrążony. Zewsząd. Jak zeżrą Nicholasa wezmą się za niego.

ocenił(a) serial na 9
Jaskier16

chyba ze im bedzie pachnial jak swojak po tym jak wchlanal w ubranie resztki nikolasa, ch wie xD

użytkownik usunięty
czaromaro

Glenn przeżyje. Ujęcie dokładnie pokazuje, że rozrywane jest coś leżącego na klatce Glenna. Jego klatka musiałaby być nieźle przypakowana, żeby wystawała tak wysoko. To ciało NIcolasa (który upadł w poprzek Glenna) jest rozrywane. Jednak Glenn widzi sytuację z takiej odległośći, że trudno, aby jego twarz nie wyrażała emocji kojarzących się z bólem fizycznym.
Myślę, że coś odciągnie uwagę szwendaczy i chłopina wydostanie się z tarapatów.

ocenił(a) serial na 9

Nawet jeżeli to ciało Nicolasa jest pożerane, to i tak zombiaki powinny dorwać się przynajmniej do nóg Glenna, skoro trup jego kompana upadł w poprzek niego. Jeżeli jednak Glennowi jakimś cudem uda się wczołgać pod ten śmietnik bez zadrapania, to jak dla mnie będzie to mocno naciągana zagrywka ze strony twórców serialu...

użytkownik usunięty
Dadelog

Przepraszam, nie wyraziłem się precyzyjnie. Powinienem zacząć od: "Moim zdaniem Glenn przeżyje." Oczywiście tego nie wiem, więc nie wykluczam, że umrze. Chyba po prostu wierzę, że jest zbyt istotną postacią, by się jej pozbyć, a takie zagrania scenarzystów, które mają za zadanie budować napięcie, byłyby bezcelowe, jeśli kolejny odcinek zacznie się od śmierci Glenna. To, że przeżyje wydaje mi się oczywiste. Scenarzyści stawiają pytanie: "Jak przeżyje?" Poradzi sobie sam - wtedy byłby chyba nadczłowiekiem czy otrzyma pomoc - jeśli tak, to od kogo?

Dadelog

" jak dla mnie będzie to mocno naciągana zagrywka ze strony twórców serialu".

Jak dla mnie będzie to jasny komunikat od twórców serialu: "widzu, dla nas jesteś debilem i możemy Ci wcisnąć dowolne szit a ty to łykniesz"

ocenił(a) serial na 8
czaromaro

Nie wyobrażam sobie, serialu bez Glena.

ocenił(a) serial na 9
taksido

Ja też nie, ale tym razem chyba tylko "cud" mógłby go uratować. Chociaż nie takie "cuda" bywały już w serialach, więc chyba jest jeszcze dla Glenna i jego fanów jakaś nadzieja ;)

ocenił(a) serial na 8
Dadelog

Nie wiem czy pamiętasz ale Glen jest z Rickiem od początku serialu. On po prostu nie może umrzeć, prędzej Rick sobie rękę obetnie niż Glena ukatrupią :D

ocenił(a) serial na 5
magik30

Nawet jeżeli było na nim ciało kolegi, to jego opędzlowanie zajmie co najwyżej kilkadziesiąt sekund. Z tej pułapki po prostu nie da się wyjść. No chyba, że to jakaś halucynacja, albo sen.

ocenił(a) serial na 10
acidity

Glenn wczołga się pod ten śmietnik, obejrzyjcie tę scenę jeszcze raz - uważniej. ;-)

ocenił(a) serial na 8
krisss_96

też na to stawiam! :-)

ocenił(a) serial na 8
acidity

Zapominasz, że ten wafel się zabił i z automatu stał się zombie, tak więc jego krew strumieniem obryzgała Glena. Ostatecznie stał on się jednym z nich, niewidzialny. Glen nie może umrzeć, zobaczysz. To tak jakby supermen nie mógł latać!

ocenił(a) serial na 9
taksido

Chyba się mylisz... nie ma szans aby stał się zombi bo strzelił sobie w łeb.

ocenił(a) serial na 9
jmam_4

A z resztą od śmierci do przemianowanie w zombi jakiś okres czasu musi minąć.

ocenił(a) serial na 8
jmam_4

Kurde fakt, zapomniałem, że strzelił sobie w łeb.

ocenił(a) serial na 6
taksido

poza tym strzelił sobie w łeb co skutkuje tym ze nie miałby szans sie przemienic w łokera

ocenił(a) serial na 8
slodziutka

No tak, racja

ocenił(a) serial na 9
taksido

krew tu chyba nie ma nic do rzeczy... nawet go zalała cała cysternę zakażonej krewi to by się nie przemienił (pod warunkiem, że by się nie utopił podczas picia :P) .
Druga kwestia przypominam każdy jest zakażony... każdy się przemienia chyba że uszkodzi tą jedną maleńka część mózgu...
PS. dobrze, że jednak Glen przeżył, jakoś miałam sobie odpuścić jakby zginął. Tylko: 1. Daryl, 2. Maggie, 3. Glen, 4. Rick - oni mnie trzymają w tym serialu...

ocenił(a) serial na 8
doti_k

Bez spoilerów!

ocenił(a) serial na 9
taksido

Nie byłam pierwsza, na końcu już kilka osób opisało co będzie. Ps. Caly ten temat
jest jednym wielkim spojlerem, nie chcesz, nie czytaj...

ocenił(a) serial na 8
doti_k

Co będzie to co innego niż co już jest. Zaspoilerowałaś mi odcinek, którego jeszcze nie oglądałem!

ocenił(a) serial na 9
taksido

Przepraszam, ale dzień wcześniej przede mną napisali o tym na stronie 13 w tym samym temacie: Julia_Killjoys, DarkFieldsOfPain. Ich nie skrytykowałeś...

ocenił(a) serial na 8
doti_k

Bo ich nie czytałem. Jak widzisz, mój ostatni wpis był 1 listopada, po emitowanym odcinku. A pal szto, i tak wiedziałem, że żyje ;)

ocenił(a) serial na 9
taksido

Ja już go pochowałam i wcale nie byłam przekonana, że istnieje choć cień szansy, że przeżył. Przed oczami miałam rozpacz Maggie jak się dowie, że została sama jak palec... Bez ojca, siostry, domu i męża.

ocenił(a) serial na 5
magik30

pewnei ze tak nie zginal on byl n adole a na nial ten wafel proste to ze on przezyl ale zginie na bank tym kijem z gwozdzmi jak w komiksie ale to na pewno potem..

ocenił(a) serial na 9
Mar_28

Nie pokażą sceny z kijem w serialu, jest zbyt mocna. Tak samo jak nie pokazali śmierci Judith i Lori. Nie można porównywać serialu z komiksem, bo kilka postaci zginęło inaczej niż w komiksie. A parę postaci które zginęły w serialu w komiksie żyją aż do teraz (Andrea, Sophie)

Nie kij z gwoździami, tylko Kij z drutem kolczastym.

ocenił(a) serial na 10
Devirginator

Zależy z jakiej perspektywy kolego, można to przedstawić np z kamerą za sylwetką faceta mordującego glenna i każdy będzie wiedział o co chodzi a aż taka brutalność nie zostanie ukazana. Zresztą gorsze sceny był już w różnych filmach/serialach...

ocenił(a) serial na 9
Devirginator

Mowa o małej Judith czy jakiejś innej? Czasem mam problem z imionami drugoplanowych postaci :P

ocenił(a) serial na 9
cdyaro

Tak, o małej Judith, (SPOILER KOMIKSU) w komiksie, Lori została postrzelona z jak uciekała z Judith na rękach i upadając na ziemię zgniotła ją.

ocenił(a) serial na 9
Devirginator

Ok czyli ten motyw też nie został przeniesiony do serialu. zatem nie musowo się spodziewać jej śmierci, przynajmniej na razie. Dzięki za wyjaśnienie :)

ocenił(a) serial na 5
Devirginator

no drutem fakt nie wiem czmeu napislaem z gwozdzmi haha ale cos w tym jest chinol wisi na wlosku ..

Devirginator

Czy ja wiem? Jakbyś w trakcie emisji czwartego sezonu zapytał się ludzi, czy spodziewają się, że na ekranie będzie pokazane podrzynanie gardeł, prawdopodobnie otrzymałbyś lwią część odpowiedzi odmownych. Tak samo byłoby pewnie z zagryzieniem Joe przez Ricka, dekapitacją Hershela (w oryginale Tyreese'a) czy usiłowaniem gwałtu na Carlu. Nie przesadzajmy, w serialu też było niemało mocnych scen. Oczywiście sporo więcej byłoby, gdyby realizacja zajęło się HBO, ale nie ma co robić z tego produkcji 13+. Poza tym, ta scena jest legendarna i dużo ważniejsza od dotychczasowych pominiętych, więc jestem dobrej myśli. Zbliżenia na zmasakrowaną twarz co prawda się nie spodziewam, ale istnieje parę kamerowych trików, by to ominąć. Szlachtowania Garetha maczetą też nie pokazano wprost.

Zdecydowanie bardziej martwię się o kwiecisty język Negana.

magik30

Glenn zdechł

ocenił(a) serial na 3
magik30

Jaki kur** cień nadziei? Typ został zjedzony, było w piz** krwi i flaków...

ocenił(a) serial na 4
JimboYCS

A od kiedy flaki wychodzą z klaty?

ocenił(a) serial na 8
JimboYCS

Glen żyje kolego. To nie były jego flaki. Przy takim rozbebeszeniu każdy normalny by zemdlał a nie z kamienną twarzą się temu przyglądał.

magik30

no niestety, możliwe że żółtek będzie żył ;/

ciekawe czy zrobią z tego totalną kaszanę dla pryszczatych trzynastolatków, spośród których rekrutuje się największa masa miłośników tego serialu i glenn powróci w dramatycznej akcji w ostatniej chwili ratując któregoś z pozostałych bohaterów (taki suprajs dla intelektualnego plebsu).

ocenił(a) serial na 4
suszyMie

Oczywiście, że przeżyje, durnota tego serialu jest zbyt porażająca, żeby nie być tego pewnym.

ocenił(a) serial na 10
ctx666

tez mi sie tak wydaje ze moglby to przezyc. bo nikt nie ma jelita grubego na wyskosci klatki piersiowej. to nicholas upadl na glenna i to nicholasa jelitko jest wciagane ^^ glenn zyj plz!

użytkownik usunięty
aguxd

jelitka są bardzo długi więc zostały wyciągnięte na wysokość klatki piersiowej, pozs tym bylo cienkie jelito, przykro mi , Genn nie żyje. To była masakryczna śmierc i ja sie jej zupelnie nie spodziewalam a wiec dobra. Przeslanie: NIKT nie jest na piedestale, każdy może zostać zeżarty (oprócz Ricka i malej Judith)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones