PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 525
ocen
7,9 10 1 108525
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

S01E08

ocenił(a) serial na 9

No spoko. Miały być odpowiedzi, a póki co tylko wciąż coraz więcej pytań. Dwa odcinki do końca sezonu, niestety nie serialu. Drugi sezon stał pod znakiem zapytania, więc powinniśmy otrzymać w miarę zamkniętą całość.

Co myślicie o odcinku? Sama Dolores już nie wie ile istnieje linii czasowych. Za to na pianoli dostaliśmy "Dom wschodzącego słońca".

ocenił(a) serial na 9
mikmro

Fajnie, że bracik Hemsworth dostanie jakiś większy udział w tej historii.

mikmro

gdzies czytalam artykul, ze na pewno bedzie 2sezon ale dopiero w 2018roku

mania19

no tak, potwierdzony na 2018 a przecież wklejałem to co Jimmi Simpson powiedział, że wszystkie wątki zamkną w ostatnim odcinku. Nie pozostanie ani jedna tajemnica.

Dehzz

I bardzo dobrze, jak już odpisywałem Ci w poprzednim temacie o odcinku :) Bardzo dobrze, że Jonathan i Lisa zamknęli historię w jednym sezonie (za pewne pod pryzmatem faktu, że nie było wiadomo czy będzie s2). Świat przedstawiony oferuje masę możliwości na kolejny/e sezon/y więc spokojnie można zamykać ten 'rozdział' w ostatnim odcinku. HAJP! :D

btw. co nie zmienia faktu, że zakończenie może być otwarte bo zrobili jakąś dokrętkę (w co osobiście wątpię ale nie wykluczam) :P

matiiii

Wiesz, niestety było kilka seriali, które się nagle urwały bez wyjaśnienia wielu wątków..także wolę się trzymać wersji geniuszu Nolana i Joy, którzy wymyślili patent na 10 odcinkowy serial tworzący milion tajemnic by pod koniec je wyjaśnić ale dodatkowo zbudować hype na kolejny sezon i kolejne 10 odcinków miliona zupełnie nowych tajemnic :)

ocenił(a) serial na 6
Dehzz

teraz się licytujcie dalej kto komu odpisał pierwszy.

ocenił(a) serial na 8
mikmro

Strasznie w tm odcinku namieszali, poziom spadł niestety. Szkoda bo poprzednie 4 odcinki były genialne.

ocenił(a) serial na 9
sweetgirl_fw

Czy ja wiem... Każdy z bohaterów dalej dąży do swojego celu. Kilka odpowiedzi podali na tacy, ale i tak myślę, że na koniec sezonu zostaniemy z przewagą pytań ;)

ocenił(a) serial na 8
fonntane

Mi się ten odcinek nie spodobał po prostu :)

ocenił(a) serial na 9
sweetgirl_fw

Oby tylko ten ;)

ocenił(a) serial na 8
fonntane

Nie oczywiście, 1,4,5,6,7 - genialne, natomiast 2,3,8 trochę gorzej w mojej ocenie :)

ocenił(a) serial na 9
sweetgirl_fw

Ważne, żeby całokształt był niezapomniany :)

ocenił(a) serial na 8
fonntane

Zostały dwa odcinki, oby wyszły jak najlepiej :)

ocenił(a) serial na 6
sweetgirl_fw

jak można oceniać odcinkami, przecież to tak jakby ocenić Forresta Gumpa 2/10 za pierwsze 20 minut filmu...

ocenił(a) serial na 10
braindead138

He he, niedawno podjąłem podobną polemikę przy okazji innego serialu. Rzucili się na mnie i zjeb**i jak psa, a konkluzja wyszła taka, że serial to serial i nie ważne czy procedural czy też nie, to 4 sezonowy serial można ocenić już po 1 odcinku :)
Życzę powodzenia w udowadnianiu swojej racji.

ocenił(a) serial na 8
acidity

wszystko zależy od tego czy dany serial trzyma poziom jako całość, czy są po prostu niektóre odcinki genialne a inne niestety kiepskie

ocenił(a) serial na 9
braindead138

Zgadzam się z tobą, wynika to chyba z tego, ze ludzie chcą mieć film podzielony na filmy :) i każdy film (odcinek) musi mieć wszystko co cały film w całym założeniu. Czego czasem się nie da zrobić, no ale ... :)

ocenił(a) serial na 8
braindead138

zwykle tego nie robię i oceniam seriale jako całość, dla mnie to nowość :)
ale tutaj zauważyłam niestety nierówność w jakości odcinków i zdecydowałam oceniać je pojedynczo a potem wyciągnąć średnią, chyba że końcówka mnie powali i dam 10. Ale na to muszą zasłużyć

ocenił(a) serial na 9
fonntane

Ktos zwrocil uwage w jaki sposob Ford "wylaczyl" Meave? Odpalil jej piosenke o tytule "Reverie" nazywajac ja starym trikiem starego znajomego. Ten sam kawalek lecial w 3 odcinku gdy host siedzacy u Forda gral na pianinie. Do tego za kazdym razem gdy Ford wchodzi do swojego gabinetu z automatu zaczyna leciec ta piosenka - zeby wylaczac ewentualne wrogie hosty ktore by sie tam dostaly?

Dhol

Albo uspokaja fordowskie hostowe nerwy :)
Brawo za to spostrzeżenie, pisalem juz o melodii ale nie skojarzylem ze byla w 3 odcinku.

ocenił(a) serial na 6
Dehzz

najważniejsze, że się pochwaliłeś, że już wcześniej TY pisałeś o tym...

ocenił(a) serial na 9
Dhol

a czy ktoś zwrócił uwagę na piosenkę "House of the Rising Sun" xD chwilowy zacina podczas oglądania bo coś mi nie pasowało :P

ocenił(a) serial na 10
mikmro

Ford bardzo pochopnie usuwa te wspomnienia. Po przykładzie Maeve wiemy, że mogą powrócić ze zdwojoną siłą, więc tak może być w przypadku Bernarda. A co do niego własnie, to przez usunięcie jego pamięci, Stubbs domyśla się prawdziwej natury Bernarda (a przynajmniej podejrzewa, że coś z nim jest nie tak), po tym, jak wypierał się romansu z Theresą, o którym Stubbs, jak sam stwierdził, wiedział - w końcu jest szefem ochrony.

Po drugie, Elsie niemal na pewno już nie żyje, a hipoteza, jakoby Theresa wróciła do parku jako host okazała się chybiona. To w takim razie, ciekawe, kto jest tym hostem budowanym w piwnicy Forda. Może to będzie właśnie Elsie, bo o jej śmierci najwyraźniej nie zamierzają rozgłaszać.

Maeve bardzo lubuje się w podrzynaniu gardeł. Najpierw Sylvester, potem koleżanka dziwka, a i jeszcze MiB - widać było, że krwawił po spotkaniu z Maeve: a podobno nie można skrzywdzić gości (nawet sam MiB mówi o tym Teddy'emu opowiadając o zabiciu córki Maeve), nie rozumiem. Co do MiB, to niby wyjaśnił kim jest, ale nadal nic nie wiadomo, jestem jednak przekonany, że to ani William, ani Logan. Oni dwaj najwyraźniej byli w parku wcześniej (dwie linie czasowe), ale nie tak znowu dawno - zakopane miasto, w którym hosty uczyły się ruchów, owszem pasuje, ale chyba nie zniszczyli go od razu po otwarciu parku. W teraźniejszości też się to nie dzieje, bo teraz w tym miejscu pracują koparki Forda odkrywając miasto do nowej narracji. William i Logan mogą być może kilka lat przed MiBem, ale to wyklucza ich z możliwości bycia nim (za duża różnica wieku).

Poza powyższym, znowu więcej pytań, niż odpowiedzi. Trzeba czekać do końca sezonu.

Robert_Sawyer

ja się zastanawiam nad jednym - co wywołuje "obudzenie" hosta - bo już mamy co najmniej kilka sposobów: u Meave - śmierć córki (cierpienie), a potem niby słowa Dolores lub głos Arnolda, u ojca Dolores - niby zdjęcie, u Dolores "teraźniejszej" - słowa ojca lub cierpienie (MiB) lub głos Arnolda, u Dolores "z czasów Williama" - nie wiadomo - chyba też cierpienie, może też głos Arnolda, u Teddyego - cierpienie (MiB). trochę z tym namieszali, ale wierzę, że rzeczywiście jakoś zgrabnie to wyjaśnią i połączą wszystkie wątki. na razie nie można wykluczyć żadnej z teorii. dziwne w tłumaczeniach MiB wydaje mi się, że powiedział, że dopiero po akcji z Meave i jej córką "objawił" mu się labirynt a cały czas tłumaczy, że labirynt to "poziom" Arnolda z głębszym sensem - skąd wie, że to dzieło Arnolda?

ocenił(a) serial na 10
rodmans

Musi mieć jakieś powiązania z Arnoldem. Mówiłem o tym już dwa odcinki temu. Może był jego bratem, albo przyjacielem z młodości. Wydaje się też, że odgrywa ważną rolę w działaniu parku. W rozmowie z Fordem powiedział, że dzięki niemu park przetrwał, a Teddy'emu mówi, że jest bogiem (chociaż można to zrzucić na karb jego pokaźnego ego).

Robert_Sawyer

to chyba wychodzi na to, że znał historię labiryntu wcześniej (przy dwóch liniach i założeniu, ze MIB=William, może z przygody z Dolores), później zagrzebał to w pamięci i historia z Meave na nowo mu przypomniała o Labiryncie i "człowieczeństwie" hostów. to by pasowało (jeżeli Willam=MiB) do tezy, że w finalnych wydarzeniach z Williamem i Dolores nastąpi coś po czym William straci wiarę w człowieczeństwo Dolores i dlatego stanie się MiB. scena z Meave i aktualne dążenie do Labiryntu wiązałoby się z odzyskaniem tej wiary w człowieczeństwo hostów czyli i Dolores. czy było kiedyś podane jak ma na imię siostra Logana? tutaj MiB mówił o Emily, ale nie do końca zrozumiałem czy to imię żony czy córki

ocenił(a) serial na 10
rodmans

Emily jest córką Juliet to siostra Logana.

ocenił(a) serial na 10
Robert_Sawyer

Zapomniałem o jednym. Dziewczyna - szpieg Wyatta. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że to ona witała w parku Williama. To niby nie oznacza, że MiB to jednak William, ale coś jest na rzeczy. Nie wiem tylko jeszcze, co.

Robert_Sawyer

Ano, to ta sama, więc musi to być ładnych parę lat po przyjeździe Williama. Zakopane miasto oznacza tylko tyle, że wspomnienia Dolores w tym mieście były jeszcze wcześniej, może jeszcze za życia Arnolda, tego nie wiemy. Tak na dobrą spawę, mogli zakopać miasto zaraz po incydencie.

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Wspomnienia Dolores z miasta, gdzie hosty uczyły się tańczyć, to te same, które pojawiały się w migawkach wspomnień Forda, a więc są to wspomnienia z początków istnienia parku.

acidity

ano, od razu było widać. Ciekawe tylko, że Dolores mogła tak sobie chodzić niczym człowiek w trakcie szkolenia tańca na środku drogi? dziwne były te przebłyski..

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Odczułem to dokładnie w taki sam sposób. Może Dolores to człowiek?

acidity

rozumiem, że to ironia? przecież ona nie jest człowiekiem. zresztą inne hosty też tam sobie chodziły - jedne lepiej, drugie gorzej. bardziej zastanawia mnie, że analogicznie jak Meave również Dolores chciała się zabić podczas tej masakry. czyli już wtedy miała przebłyski człowieczeństwa

rodmans

o, właśnie, i skąd ten odruch autodestrukcji ? to samo co z drwalem ?

ocenił(a) serial na 10
rodmans

W sumie nie jest to ironia, piszę całkiem poważnie. W osobnym wpisie w tym temacie postawiłem nową hipotezę dotyczącą tego, co się w parku dzieje oraz że przynajmniej niektóre z hostów są ludźmi. Zachęcam do odszukania i podjęcia polemiki.

acidity

widziałem, nie podejmę polemiki bo nie mieści mi się to w głowie,to by był twist nad twisty..

acidity

to musieliby mieć technikę przywracania życia - przecież niektóre hosty są "przywracane" po poważnych (praktycznie śmiertelnych) ranach (np Teddy) po długim czasie, w którym pewnie wykrwawiliby się do końca. a nie widać, żeby spieszyli się tak bardzo ze zbieraniem trupów

rodmans

Nie mają.ford mowil w 2 odcinku ze pewnwgo dnia beda przywracac umarlych. Ale jeszcze nie teraz.

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Czy Fordowi można wierzyć? Człowiek, który dzierży w swoich rękach nieśmiertelność może zdobyć i utrzymać władzę nad światem, więc Ford jakim go nam malują nie byłby zainteresowany tym się dzielić, co zresztą czyni.

ocenił(a) serial na 9
acidity

Ona ma wspomnienia Arnolda :) stąd te przebłyski i słowa "pamiętaj"

ocenił(a) serial na 6
raf24

jedyny spostrzegawczy.

Robert_Sawyer

to jest znaczące - ja zastanawiałem się czy ona nie jest tą nową prostytutką, ale masz rację to chyba tamta, która przywitała Williama - co robi się jeszcze ciekawsze słuchając słów MiB o jej "emeryturze" - czyli poznał ją dosyć dawno. odnośnie takich hostów, to kim była kobieta z parasolką (też jakoś znajoma), która przeszła przed Dolores w scenie "wspomnień" z miasteczka? wydaje się, że to były sceny "najstarsze" gdy dopiero uczono nieporadne hosty funkcjonowania (jest tam też Meave) - co oznacza, że mogą to być właśnie hosty skonstruowane przez Arnolda

rodmans

Niewykluczone, Maeve z pewnością należy do hostów stworzonych przez Arnolda (w myśl zasady, że tylko te zyskują samo-świadomość itp.).

rodmans

przejrzałem jeszcze raz - kobieta ze wspomnień Dolores z miasteczka to chyba ta sama co witała Williama i była szpiegiem Wyatta.

rodmans

to na bank ta sama, trust me.

Dehzz

czyli wychodzi, że to jeden z najstarszych hostów. co do Twojej poniższej wypowiedzi - nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o 47 hostów Arnolda czy 47 nie zarejestrowanych hostów Arnolda?

rodmans

trzeba by było spojrzeć w poprzednim odcinku jakie pytanie zadał Berni, ale stawiam, ze była mowa o wszystkich hostach jakie zrobił Arnold.

rodmans

nowa prostytutka? Widać, że Banshee nie oglądałeś ( genialny serial btw. szkoda, że się skończył ), dobrze tam zderzakami wywijała ( i nie tylko ona ). :)

rodmans

możliwe, że to hosty arnolda, trzeba by je policzyć, Bernard znalzł info, że ile on ich zrobił ? 47 ?

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Chodziło o generację hostów. Tych z pierwszej generacji było 82, a nadal działa 47.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones