PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 519
ocen
7,5 10 1 182519
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Spekulujemy, analizujemy, dyskutujemy i plotkujemy na temat filmu i nie tylko.

Prosimy o oznaczanie ostrzeżeniem "SPOILER" linków/wypowiedzi z informacjami zdradzającymi fabułę filmu oraz o kulturę wypowiedzi.

Linki do produkcji niezwiązanych z MCU prosimy umieszczać na forach/tematach do tego przeznaczonych.

Zapraszamy do dyskusji. :) #StucknięciAssemble

Petycja w sprawie zmiany nazwy filmu:
https://www.change.org/p/the-walt-disney-company-prosimy-o-zmian%C4%99-podtytu%C 5%82u-filmu-kapitan-ameryka-wojna-bohater%C3%B3w-na-wojna-domowa

grubens997

Hiperdzida i hiperwisior zdecydowanie wymiatają xDDD

użytkownik usunięty
grubens997

Infinity War pewnie przetłumaczą na Wojna nieskończoności albo Nieskończona wojna. Szczerze-mogliby raz na ruski rok zostawić oryginalny tytuł...

ocenił(a) film na 10

Z tłumaczenia Age of Ultron wybrneli całkiem dobrze, ale nie mam pojęcia co zrobią z Infinity War...
Pozostawienie oryginalnego podtytułu jest najrozsądniejszym rozwiązaniem ;)

grubens997

Avengers: Wojna o kamień :p a tak serio, też myślę, że oryginalny tytuł będzie najlepszy :)

ocenił(a) film na 10
A_Clairvoyant

Avengers: Bitwa Sześciu Kamieni ;)

grubens997

Już widzę opis fabuły: "Wolne istoty Śródziemia łączą siły przeciwko Thanosowi, który wysyła legiony Chitauri na siedzibę Avengers" :)

grubens997

Igrzyska kamieni

Skoro mamy Wojnę bohaterów, to zapewne tym razem będzie "Avengers: Wojna bohaterów ze złoczyńcami" :P

użytkownik usunięty
Aleksandra_Anastazja

Avengers: Wojna nieskończoności nie brzmi źle, choć wciąż...ssie xD

A co do brechtownych to pewnie dadzą "Superwojna bohaterów" albo "Avengers: Strażnicy Galaktyki" xD

Avengers:Thanos brzmi najlepiej...

ocenił(a) film na 10

Avengers vs. ziomek na tronie
Avengers: Gra o Tron

użytkownik usunięty
grubens997

Avengers: Gra o Tron wygrało xDD

ocenił(a) film na 10
grubens997

Z tym tytułem ''Avengers: Gra o Tron '' to radzę się wstrzymać, bo porównywanie Avengersów do poszczególnych postaci/rodzin może się okazać zwodnicze. xD

użytkownik usunięty
paula0fm

W ogóle da się porównać jakiekolwiek postacie Marvela do postaci z GoT, poza tym, że Thanos to Nocny Król/Wielki Inny? xD

ocenił(a) film na 10

A kogo przypasujesz do Lannisterów? xD

użytkownik usunięty
paula0fm

Uaaa, może być ciężko. Hydra? xD choć z drugiej strony Lannisterowie jakiejś długiej historii nie mają :d to nie mam pojęcia.

Co do Tony'ego to on mi jakoś przypomina z charakteru takiego Tyriona z MCU. Serio.

ocenił(a) film na 10

Okrutnik xD

użytkownik usunięty
paula0fm

Czemu? Tyrion, mimo że burak, to spoko postać :D i świetnie zagrana :P

ocenił(a) film na 10
paula0fm

Zgaduje że Tony jest w rodzinie Starków ; D

grubens997

Avengers:Kamienie na Szaniec :-)

Aleksandra_Anastazja

Aha, albo "Avengers: Wojna bohaterów o nieskończoność" ;p Naprawdę mam nadzieję, że przy IW zostawią oryginalny tytuł zamiast tworzyć jakieś potworki.

A_Clairvoyant

Myślę, że z naszą obsesją na punkcie tłumaczeń to o oryginalnym tytule możemy sobie pomarzyć :"")

ocenił(a) film na 10
grubens997

Nie żebym bronił naszych tłumaczów, ale Tesseract to po naszemu właśnie Hipersześcian, chociaż nazwa tesserakt też funkcjonuje ;)

ocenił(a) film na 10
grubens997

Marvel's Captain America Civil War - Widescreen Magazine - Germany April 2016
http://rdjmags.tumblr.com/post/140453318409/captain-america-civil-war-widescreen -magazine

grubens997

Znalezione na tumblr: ponoć hollywoodzka premiera Civil War ma mieć miejsce 12go kwietnia (czyli pewnie trzeba sobie rezerwować noc na oglądanie livestreamu z czerwonego dywanu :D ). http://marvel-cast-dvr-alerts.tumblr.com/post/140452945443/hollywood-premiere-of -captain-america-civil-war-is

Aleksandra_Anastazja

"Starring: Chris Evans, Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow,..."
Kolejność taka jakby Pepper miała być centralną postacią xD

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Przejmie rolę Parkera z komiksowej Wojny Domowej i dodatkowo okaże się że ma romans z Capem ;)

grubens997

Pepper z Capem... grubens, nie oglądaj więcej Trudnych Spraw xD

HiddenStone

Gwyneth ważniejsza niż Scarlett :D

użytkownik usunięty
Aleksandra_Anastazja

czyli od 12 kwietnia ogrom spoilerów więc trzeba unikać. No trudne będzie ale robię wtedy przerwę na CW

ocenił(a) film na 10
grubens997

Podsumowanie Vol. 14:

Vol. 14 zapełniliśmy w 9 dni

W dyskusji udział wzięło 25 osób

Słowo Bucky padło 36 razy

A oto jak wygląda liczba wypowiedzi poszczególnych osób:
diablo147 - 1 wypowiedź
luki62 - 1 wypowiedź
Ryloth - 1 wypowiedź
roman876 - 2 wypowiedzi
Mrs_Syncretic - 2 wypowiedzi

Mika1717 - 3 wypowiedzi
Eryk0201 - 4 wypowiedzi
oladanilko - 5 wypowiedzi
wort801 - 5 wypowiedzi
Bianka_Lg - 6 wypowiedzi
Luka71 - 8 wypowiedzi
kolo_103 - 9 wypowiedzi
wifi_wifi - 17 wypowiedzi
A_Clairvoyant - 20 wypowiedzi
thorin3 - 44 wypowiedzi

HiddenStone - 47 wypowiedzi
marvelfan_filmweb - 54 wypowiedzi
grubens997 - 56 wypowiedzi
Aleksandra_Anastazja - 58 wypowiedzi
annalaura - 62 wypowiedzi
paula0fm - 76 wypowiedzi
Ivelise - 81 wypowiedzi

LordVader345 - 120 wypowiedzi
KeMpEs_pl - 123 wypowiedzi
... a Nagrodę im. Deadpool'a dla najbardziej wygadanej osoby otrzymuje... (*werble*) Flower_34 za 186 wypowiedzi.
Gratulacje, w nagrodę do końca Vol. 15 możesz używać obrazka z Deadpool'em jako avataru.

Wypowiedzi usunięte nie zostały uwzględnione.

Tabela:
http://i.imgur.com/RFaufjR.jpg

grubens997

Gratuluję wszystkim :-) Szczególnie Flowerowi za 1 miejsce,Kempsowi za 2, i... Sobie za 3 :-D

użytkownik usunięty
grubens997

Graty wszystkim :D

grubens997

Słabo z Bucky'm w tym volu :P dzięki i gratulacje wszystkim :D

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Ojj bardzo słabo, najmniej w historii...

Na zakończenie tutejszych dyskusji (premiera CW/start własnego forum) mam już przygotowaną wypowiedź w której będą wszystkie wypowiedzi, ilość Bucków w Volach i kilka innych rzeczy których na razie nie chcę zdradzać :D

użytkownik usunięty
grubens997

Ja będę miał najmniej z was, żal xD

ocenił(a) film na 10

Nie, raczej do TOP 10 się załapiesz, ale nie będę ci spoilerował ;D

Hm, ciekawe czy forum przyjmie mi tak długą wypowiedź :)

ocenił(a) film na 9
grubens997

Przyjmie na "izi" :) Kiedyś na niemalże całą stronę walnąłem posta bo filmweb coś odwalił :D

grubens997

Noo jestem ciekawa, co tam szykujesz grubens :D

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Takie tam małe podsumowanie xD To tylko 117 linijek z pliku o nazwie kodowej "All In One" czeka na publikację :>

grubens997

117? O.O ładnie :D widzę, że jesteś już świetnie przygotowany :D

grubens997

grubens taki dobry materiał na moda :>

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Dziękuję ;)
Po prostu lubię porządek i statystyki (ale przecież to tylko 15 arkuszy ukrytych w folderze "Caterpillars") :]

użytkownik usunięty
grubens997

Jezusie, mi by się nie chciało tak pierniczyć z tym wszystkim xD faktycznie, dobry "materiał" na moderatora z ciebie :D

ocenił(a) film na 10

To jeszcze nic, problemy to ja miałem przy robieniu statystyk z Vol.6:

(Pierwszymi statystykami byłe te z Vol.4 i przy wykonywaniu kolejnych posługiwałem się arkuszem z Vol.4 jako szablonem.)

Robię sobie statystyki z Vol. 6 wszystko pięknie ładnie policzone, zapisuje plik a tu Zonk !!! To wszystko zapisało się jako Vol.4. No i co tu zrobić ?? Statystyki z Vol. 4 przepadły !!! Trudno - następnego dnia godzina wyjęta z życiorysu na ponowne wykonanie statystyk z Vol.4. Jakiś czas później (kilka godzin/dni) patrzę - a tu na drugim pendrive kopia zapasowa folderu ze statystykami a w niej arkusz Vol.4....

Taka anegdota - od tego czasu jako szablon mam oddzielny "czysty" arkusz...

grubens997

Potrzebuję 13 tysięcy stron archiwum postów z czatu skopiować do pliku, nie masz pomysłu jak to zrobić? xD

użytkownik usunięty
HiddenStone

Była kiedyś opcja "Zaznacz wszystko" xD

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

13 tysięcy ?? Na Odyna, kto tyle pisze ??

Nie mam pojęcia...

grubens997

Dwa lata rozmów na hiddles-army ;) Po prostu archiwum czatu jest beznadziejne i nie da się w nim nic wyszukać, chciałam skopiować to jakoś do pliku. Nieważne, jakoś do tego dojdę. ;)

użytkownik usunięty
grubens997

nagrody przyjąć nie mogę z powodu 10 postów nie na temat z Kempsem, i z Kolo coś tam. Tę nagrodę oddaje Ivelise która jeszcze nie wygrała ale dużo wniosła do dyskusji poza mną kempsem i Vaderem.

Dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones