PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 519
ocen
7,5 10 1 182519
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Spekulujemy, analizujemy, dyskutujemy i plotkujemy na temat filmu i nie tylko.

Prosimy o oznaczanie ostrzeżeniem "SPOILER" linków/wypowiedzi z informacjami zdradzającymi fabułę filmu oraz o kulturę wypowiedzi.

Linki do produkcji niezwiązanych z MCU prosimy umieszczać na forach/tematach do tego przeznaczonych.

Zapraszamy do dyskusji. :) #StucknięciAssemble

Petycja w sprawie zmiany nazwy filmu:
https://www.change.org/p/the-walt-disney-company-prosimy-o-zmian%C4%99-podtytu%C 5%82u-filmu-kapitan-ameryka-wojna-bohater%C3%B3w-na-wojna-domowa

ocenił(a) film na 10

Wow, nawet nie wiem czy tak można :) Ale jeśli nikt nie ma nic przeciwko to nagroda wędruje do Ivelise.
Gratulacje !!

użytkownik usunięty
grubens997

Można :) przynajmniej coś wniosła poza trójką którą wymieniłem

Ivelise gratulacje :)

Flo, jak po dżentelmeńsku, jestem pod wrażeniem. :D

użytkownik usunięty
HiddenStone

cóż to chyba zasługa Jarvisa :) i jego stosunku do Anny :)

No,no, ładnie się zachowałeś...

Ja za miesiąc znikam z tego forum ze względu na spoilery.

użytkownik usunięty
LordVader345

Myślę, że spoilery będą skrzętnie tutaj oznaczane, poza tym nie sądzę, by wiele wyciekło przed premierą. A błagam, jest początek marca.

użytkownik usunięty

to że będą zaznaczane nic nie znaczy, bo na spoiler możesz natknąć się przypadkowo, jak na SW, po drugie spoty też będą wychodzić więc od spoilerów się roić będzie

ocenił(a) film na 10

Ach, spoty, spoty, spoty...
Nawet jeśli Marvel wypuści 2184573 spotów, to nie znaczy, że dostaniemy tam jakieś spoilerowe informacje. To będą tylko 2 trailery skrócone do 30 sekund i zmontowane na 202816 rożnych sposobów :]

użytkownik usunięty
grubens997

no mi te z AoU zdradziły cały film... w sumie nie byłem niczym zaskoczony, no może pojawieniem się rodziny Bartona, bo ich chyba w trailerach nie było, a tak znałem cały film :) poskładaj sobie te spoty z AoU to nawet filmu nie trzeba oglądać :D

W japońskim trailerze byli

użytkownik usunięty
LordVader345

ale to już po naszej premierze, ten zwiastun był jakoś o ile pamiętam w maju

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Byli na plakacie:
http://vignette2.wikia.nocookie.net/marvelcinematicuniverse/images/2/2f/AOU_Japa nese_poster_2.jpg/revision/latest?cb=20150514205301
Ale dla mnie byli zaskoczeniem - o śmierci Quicka czytałem przed premierą, a o Hokaju wiedziałem tylko tyle, że dowiadujemy się o nim najwięcej

grubens997

Te plakaty też już chyba były po polskiej premierze

użytkownik usunięty
HiddenStone

tak te wyciekły do internetu gdzieś po Polskiej premierze wiem bo sam właśnie dawałem linka na forum AoU

użytkownik usunięty

To też prawda. Niemniej Marvel w stosunku ukrywania fabuły Civil War przybrał inną, nową taktykę i nie sądzę, by pokazali dużo przed premierą.

użytkownik usunięty

obyś miał rację, tak czy siak obejrzę drugi trailer jak się pojawi i na tym koniec.

użytkownik usunięty

A to już twoja decyzja. Jak zobaczę, że wyciekają spoilery to też raczej wchodzić nie będę.

użytkownik usunięty

no ja o tym samym mówię :) w innym tonie

No mi się zdaje, że chyba do pewnego momentu (nawet po galowej premierze) obowiązuje embargo na recenzje, a co dopiero spoliery, także to zależy ile czasu przed wejściem filmu do kin, Marvel zdecyduje się je zdjąć. Ja liczę, że jak najpóźniej :P

Aleksandra_Anastazja

Myślę, że im później tym lepiej dla Marvela i mam nadzieję, że oni o tym wiedzą ;P

ocenił(a) film na 10
annalaura

Swoją kampanię reklamową zaczną kiedy będzie BvS w kinach. Wtedy będą musieli o sobie przypomnieć ludziom. Dlatego teraz zwlekają jak tylko mogą. ;)

paula0fm

Może wypuszczą trailer dzień przed premierą BvS, żeby troszkę ich przyćmić :D

użytkownik usunięty
LordVader345

:)

też znikam... nie chcę powtórki z AoU

LordVader345

Tak tylko wtrącę, że będziemy się na naszym forum starać, żeby WSZYSTKIE spoilery i komentarze na ich temat były ukrywane pod guzikami chowającymi spoilery. Za nieprzestrzeganie tej zasady będzie ban. U mnie na forum to się sprawdza i wszyscy się pilnują i na forum i na czacie, żeby czegoś nie palnąć, tylko, że modzi muszą być czujni, szczególnie ostatni tydzień przed premierą.

Btw. Na czym stanęło i jaki chcecie w końcu adres forum? Bardzo poproszę osoby zainteresowane o wypowiedzenie się.
marvelforum.net.pl
marvelsarmy.net.pl
marvelowisko.net.pl
marvelowcy.net.pl
Inne propozycje?
Mogę założyć pod samo "pl", ale wtedy koszty przedłużenia domeny jeżeli forum utrzyma się rok będą wyższe. Ewentualnie ".eu" i "com.pl" są w podobnej cenie.

użytkownik usunięty
HiddenStone

marvelforum.net.pl brzmi najlepiej. Serio.

Poza tym między innymi po to przenosimy się na tamto forum, by mieć możliwość pisania ze sobą bez zbędnych spoilerów/ukrywania ich :D

Dla mnie też brzmi najlepiej, najprościej.

Zaraz, ale ja nie chcę żeby mi ktoś zespoilerował, kto ginie i jak jak kończy się CW :/ Nie możę być tak, że cała moderacja zniknie z forum tydzień przed premierą, przecież można nadal rozmawiać bez psucia zabawy osobom, które nie chcą znać zakończenia. Jeżeli na forum nie będzie przestrzegania zasady pilnowania spoilerów to ja się raczej udzielać nie będę.

użytkownik usunięty
HiddenStone

Ale ja też nie chcę. Chodzi mi o to, że można pisać bez spoilerów bądź je w wygodny sposób ukrywać. Chyba się nie zrozumieliśmy :D

ocenił(a) film na 10

Nikt nie chce spoilerów, a jeśli już ktoś chce je wstawić to niech napiszę czy chodzi o śmierć, pojawienie się jakiejś postaci, plot twista etc.

Aha, ok, nie zrozumiałam o czym mówisz. U nas na forum są dwie opcje [spoiler] i [hardspoiler] http://hiddles-army.pl/viewtopic.php?f=39&t=858&p=41037#p41037

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Też mi się marvelforum.net.pl podoba z tych wszystkich wymienionych. ;)

użytkownik usunięty
HiddenStone

marvelforum.net.pl reszta mi się średnio podoba, bardziej nadają się jako nazwy grupu na facebooku

HiddenStone

Marvelforum.net.pl

HiddenStone

też marvelforum :)

ocenił(a) film na 9
HiddenStone

Marvelforum.net.pl dla mnie brzmi ok, jeżeli to coś znaczy, bo udzielać się będę tak jak tutaj tzn. czasem z tendencją do sporadycznie. Ten brak czasu mnie dobija. :)

wifi_wifi

Każdy głos znaczy ;) Ale poczekam jeszcze na ostatecznie zdanie przyszłej pani administrator. ;)

HiddenStone

Ja także jestem za marvelforum.net.pl. ;)

ocenił(a) film na 9
HiddenStone

marvelforum.net.pl.

HiddenStone

Też jestem za marvelforum :) btw, parę dni mnie nie było, a tu taka świetna wiadomość! Hidden, jesteś wielka!! :D

użytkownik usunięty

Ładny gest, niemniej na nagrodę i tak zasłużyłeś. Powiedzmy 20-30 twoich postów to off-top- i tak masz najwyższą liczbę wypowiedzi i bez tego. Ja i Vader podobnie. Ale-jak pisałem-miły gest ;)

ocenił(a) film na 10
grubens997

O Baronie Zemo:
http://www.movienewsguide.com/captain-america-civil-war-role-baron-zemo/171597

użytkownik usunięty
grubens997

War Machine odegra ważną rolę w "Captain America: Civil War"?
http://planetamarvel.net/?id=82

użytkownik usunięty
grubens997

LEGO's New 'Captain America: Civil War' Set Contains One Huge Spoiler For The Movie

http://therealstanlee.com/civil-war-ant-man-lego

PS. Odnośnie Antka, jeśli kogoś to interesuje.

Juz to dałem wcześniej,ale ok.


A Antek wygląda ładnie.

użytkownik usunięty
LordVader345

Eh, wybacz. Jak zwykle nie ogarniam.

użytkownik usunięty
grubens997

Co do kwestii trailera 2 niektórzy mówią że w kwietniu wypuszczenie trailera było by za późno ale ja uważam że nawet nie. Przykładowo trailer Finałowy do SW VII czy do Hobbita BPA pojawiły się na miesiąc przed premierą. Więc wypuszczenie trailera 2 CW w kwietniu nie było by tak złym pomysłem. Chociaż obstawiam że trailer numer 2 ujrzymy na 99% miesiąc przed czerwonym dywanem, a że ten będzie 12 kwietnia, to obstawiam że ten tydzień będzie decydujący.

użytkownik usunięty

Możliwe, choć należy pamiętać o premierze BvS i chwilowym "przyćmieniu" Civil War. Wypadałoby coś zrobić, żeby przeciętny widz/użytkownik internetu o nich pamiętał.

ocenił(a) film na 10
grubens997

London Red Carpet Premiere of Captain America Civil War will be on April 27, 2016 (Wednesday)
https://twitter.com/ChrisEvansPH/status/706332466273882112

paula0fm

Yaaas! :D Live stream by się przydał.

ocenił(a) film na 9
Ivelise

Streamy są zawsze :)

grubens997

Dzisiaj 6 marca, co oznacza, że do premiery pozostały równo 2 miesiące :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones