PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 577
ocen
8,0 10 1 169577
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Wiem, że doszukiwanie się logiki w takich filmach nie bardzo ma sens, ale... Serio? Kapitan Marvel, która porusza się z prędkością światła i właśnie rozwaliła na kawałki wielki kosmiczny statek tylko swoim ciałem nie może sobie poradzić z Thanosem? Przecież to absurd. Scarlett Witch też jakby słabsza niż była w poprzednim filmie. Za to Kapitan Ameryka oprócz tego, że jest godzien używać młota, to nagle może kontrolować pioruny? I czy Doktor Strange nie mógł zrobić abrakadabra i pomóc Starkowi? Ja wiem, że to wszystko dla dramatyzmu, ale strasznie mnie sfrustrowało.

ocenił(a) film na 3
Mirrela

A Thor który w poprzednim filmie pozamiatał Thanosa wyposażonego w rękawice nieskończoności a teraz zbierający od niego oklep XD?

Fass_

No on to przynajmniej miał jakiekolwiek uzasadnienie, że jest oklapnięty, utyty i nie ćwiczył od 5 lat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
maly_boniu

Morda młody.

Genral_Film

"Kultura dyskusji, kultura debaty, kultura sporu..." hahaha... beka z typa!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
maly_boniu

No chyba z ciebie

ocenił(a) film na 9
maly_boniu

Pomyśl czasem zanim coś napiszesz, bo możesz wyjść na idiotę. I w sumie właśnie na niego wyszedłeś.

ocenił(a) film na 8
maly_boniu

To akurat może być pewien regionalizm/slang, bo zarówno za dzieciaka jak i w dorosłym życiu słyszałam "utyty" jako żartobliwe określenie osoby otyłej (przy jednoczesnej świadomości, że nie jest to poprawna polszczyzna i w szkole bym jej nie użyła).

ocenił(a) film na 7
Hydeist

Bo to jest zabawne określenie, takie z przymrużeniem oka i nutką sympatii dla zgrubłej osoby.

ocenił(a) film na 10
Mirrela

Bogowie nic nie musza cwiczyc by byc silni a to ze zgrubnol dodalo mu sily i masy

ocenił(a) film na 8
Fass_

Thanos to jedna z najsilniejszych postaci we Wszechświecie. Pamiętaj, że Thanos bez rękawicy był silniejszy, czyli ten którego widzieliśmy w End Game od tego z Infinity War. Używanie kamieni wpływało na sprawność Thanosa i zauważ, że mało co go nie pokonali właśnie chwilę po użyciu kamieni. Spójrz na to jak tak potężna postać jak Hulk po włożeniu rękawicy mało co nie zginęła. Iron Man będąc w wypasionej zbroi zginął. Thanos był na tyle potężny, że mógł używać rękawicy z kamieniami, lecz ta go tylko lekko osłabiała a Hulk mało co nie zginął. Wniosek Thanos był o wiele silniejszy od każdego Avengera bez rękawicy czyli ten dodatkowo zdeterminowany z End Game.

ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

Dokładnie, ogólnie chodzi o to że Thanos bez rękawicy jest tak silny jak pokazano to w Endgame ale kiedy założył rękawice ta go osłabiła więc gdy nie używał mocy kamieni był słabszy.

ocenił(a) film na 1
Kam_bo

a jak Starka zakłada tą swoją rękawicę to to nie ma na niego żadnego wpływu...

ocenił(a) film na 9
Himeko_Kuran

Zginoł.

ocenił(a) film na 7
kirmarks

Co zrobił? Zniknoł na zawsze:)

emil2333

Nie zniknął! Po prostu nie ma go tu, w tej chwili...

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

Przecież umarl

Himiteshu

Zginął dlatego, że jednocześnie użył mocy wszystkich kamieni. Tak samo std był uwiąd ręki Hulka. Generalnie ta część to kompletny absurd i oderwanie się od zasad ukutych w poprzednich filmach. Pomijając już Cpt. Amerykę nie tyle co używającego młota (jak? skąd? tak nagle? - ok tłumaczę to sobie tylko tym, że Odyn nie żyje, moc Asgardu nie istnieje, a gruby Thor stał się mniej godny), ale jakim cudem władał piorunami? Ale to pomińmy. Pytaniem kluczowym jest… Jakim cudem Hulk i Hawkeye (i w sumie cała reszta też) wzięli do gołej ręki po kamieniu zanim skoczyli i osadzili je w rękawicy?
Co do mocy Thanosa tłumaczę sobie to wyłącznie tym, że zbroja (Celestialna?) dawała mu znaczny bonus.

ocenił(a) film na 10
xorandor

W sumie masz bardzo dobre opinie i pytania ale ja się nie zastanawiam oglądając taki film, tak samo jak czytam taki komiks

ocenił(a) film na 10
xorandor

Ten kto jest godny młota jest w stanie posiąść moc thora

ocgsil

Nope. W Thor: Ragnarok okazuje się, że Miaumiau jest tylko narzędziem skupiającym moc Thora i takim, które jest w stanie przekazać taką ilość energii, bez jego zniszczenia, i wcale nie jest potrzebny do władania piorunami, czyli nie ma szczególnie nic wspólnego z jego mocą, albowiem to dziedzictwo Thora daje mu tę moc. Wymóg „godności” był efektem inskrypcji wykonanych przez Odyna na młocie.

Poza tym - po pierwsze jakim cudem Kapitan tak nagle stał się „godny” (dla mnie to wyłącznie ukłon do fanów za drgnięcie z A:AoU). Po drugie skąd Kapitan o tym wiedział, że to już. Palce go zaswędziały? To było w trakcie walki i było zaskoczeniem nawet dla Thora. Po trzecie jak wyżej — młot i moce Thora to inne sprawy.

ocenił(a) film na 10
xorandor

1. „Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor” powiedział to Stan Lee oraz Odyn w pierwszym Thorze z 2011
2. Thanos jest na tyle potężny, że może nosić 6 kamieni na raz bez ginięcia pod ich wpływem ale za każdym razem jak zakłada kolejny kamień widać, że zadaje mu to fizyczny ból (obciążają go). Możesz sobie porównać ruchy Thanosa z jednym kamieniem np. walka z Hulkiem oraz z 5 kamieniami podczas walki w Wakandzie
3. Było wspomniane że tylko force stone niszczy istoty śmiertelne i trzeba być wystarczająco silny żeby go trzymać. W Infinity War Soul Stone Thanos trzyma normalnie ale w Endgame gdy trzyma force stone widać jak zadaje mu ból + force stone to jedyny kamień w pojemniku
3 Thanos ma 23 tysiące lat (przynajmniej w komiksach) oraz jest Eternalsem + zaliczył masę modyfikacji, które zwiększyły jego sprawność

niceriot55

Ad. 1. To prawda, tak było to na początku przedstawiane, dopóki w Ragnarok i późniejszych nie okazało się, że młot nie ma wcale związku z mocą, jedynie ją ukierunkowuje. (mój komentarz wyżej)

Ad. 2. Z tym noszeniem i używaniem to jest niestety dość niekonsekwentnie przedstawiane w filmach. Portal, "bąbelki" czy zniszczenie księżyca nie wywoływało specjalnych negatywnych efektów. Pominę bzdury jak branie kamieni gołą ręką bez żadnych skutków ubocznych przez zwykłych ludzi. "Only beings of immense power can directly wield the Stones, such as Celestials,[1] and the Mad Titan Thanos.[2]"

Zauważ, że efekt bólu czy fali przypływu energii występuje dopiero po założenou pełnej rękawicy lub dołożeniu ostatniego kamienia (mind stone z A:IW).

Nie zapominaj, że pełną rękawicę, jako cały artefakt (bez założenia) nosili także Spiderman, Hawkeye i in. i nic im się nie działo. Pewnym jest jednak, że im więcej kamieni jest jednocześnie używanych, tym więcej promieniowania emitują, stąd wybór padł na Hulka, który w przeciwieństwie do Thanosa ucierpiał z ręką (ręka Thanosa ucierpiała dopiero przy niszczeniu kamieni, przy snapie nadtopiło rękawicę i co prawda odrobinę rękę uszkodziło, ale to nie to co widzimy w A:E). No, ale ja zdaję sobie sprawę, że to bajka i rządzi się swoimi regułami.

PS. Podczas walki z Hulkiem nie używał kamieni w ogóle.

Ad. 3. No gdzież, każdy z kamieni był w pojemniku takim czy innym. W rękawicy nie były już "opakowane", choć z drugiej strony to rękawica była pojemnikiem.

ocenił(a) film na 10
xorandor

1 Thanos podczas walki z Hulkiem miał założony force stone
2 Za każdym razem jak zakładał kamień napinał się i krzyczał z bólu (poza time stone ale tam widać jak zielona fala przepływa przez jego ciało).
3 O tym że tylko silne istoty mogą nosić kamienie mówił collector który miał styczność tylko z force stone i reality stone (swoją drogą schowane w pojemnikach)
4 Thanos podczas zrzucania księżyca użył najpierw force a potem space stone’a. Za którymś razem gdy obejrzysz infinity war zobaczysz jak oszczędnie Thanos używał rękawicy. Jedyna niekonsekwencja to walka Thora z Thanosem gdzie Thanos strzela promieniem z 6 kamieni na raz i nic mu się nie dzieje
5 To że nosili rękawice bez zakładania jej i nic im się nie działo jest logiczne ale wprowadzenie tego, że kamienie emitują promieniowanie gamma komplikuje masę rzeczy

niceriot55

Ad 1. Tylko, że podczas tej walki z Hulkiem wcale go nie używał. W żadnej scenie kamień się nie "świeci". Nie śledzę materiałów pobocznych czy komentarzy twórców serii, więc może to być wpadka grafików.

Ad 3. Tak, a tymczasem Hawkeye bierze w rękę Soul Stone. Hulka ewentualnie możemy uznać za wystarczająco silnego, by łapać Time Stone. Ale i tak nie jestem pewien czy byliby w stanie je nosić w ręku, bez przypadkowego wyzwalania ich mocy.

Ad 4. Ja sobie tłumaczę tę oszczędność jedynie tym, że te gemy są tak potężne, że ich używanie zaburzyłoby całkowicie sens tego filmu. Mając Space Stone mógł wszystkich wrogów wysłać w przestrzeń kosmiczną czy na drugi koniec wszechświata, mając Reality Stone zmienić ich w "bąbelki", a potem na spokojnie sobie pstryknąć (Time Stone dostaje co prawda już niemal na końcu, ale też mógłby użyć tego do uwięzienia herosów). Ale bez tego nie byłoby już tak kasowego pstryknięcia.

ocenił(a) film na 10
xorandor

Znaczy z kamienia nie korzystał ale był zamontowany na rękawicy więc w jakiś sposób obciążał. A co do używania kamieni w infinity war to w 100% się z tobą zgadzam

ocenił(a) film na 10
xorandor

Wgl a propos godności kapitana to był od zawsze godny. Podczas popijawy w Stark Tower w age of ultron nie podniósł młota żeby oszczędzić wstydu Thorowi (Thor szpanował, że tylko on jest godny). To jest oficjalna wersja według braci Russo

niceriot55

A to ciekawe, tylko czy ta wypowiedź pochodzi z wywiadów tuż po AoU, czy też pojawiła się później, na fali dociekań/krytyki fanów, czy wręcz powstała dużo dużo później (w końcu to 4 lata odstępu) wyłącznie na potrzeby Endgame. Bo jak przeglądałem net po AoU to były tylko gdybania. (tak, wiem, że w komiksach CA dzierżył młot jak i parę innych osób)

niceriot55

Oni sobie tak dopowiedzieli. Dla mnie stał się godny gdy pojednał się ze Starkiem. Oczywiście oni stwierdzili, że nie chciał robić Thorowi wstydu, ale widać było jak się siłuje z młotkiem, a nie udaje, że nie może go podnieść.

niceriot55

Jak dla mnie momenty gdy Thanos dokładał kolejne kamienie do rękawicy wyglądały jakby otrzymywał coraz większą moc a nie że zadawały mu jakieś większe cierpienie/ból. Ale zależy jak dla kogo.

ocenił(a) film na 6
xorandor

Gdzieś było opisane, że dzierżąc młot może wzywać błyskawice.

Kam_bo

Było to gdzieś oficjalnie powiedziane, czy to Wasze dopowiedzenie? Twórcy ustalają zasady gry, więc co stoi na przeszkodzie żeby któraś z postaci dopowiedziała, że rękawica tak naprawdę osłabia właściciela? Jeżeli nie było to wprost powiedziane to jest to duża nieścisłość tego filmu. Można to było rozwiązać na wiele sposobów, choćby np to że Thanosa po bombardowaniu otrzymał np tylko część kamieni. Ale nie rozwiązano w żaden sposób więc jest trochę pasztet.

ocenił(a) film na 10
powelt

Było oficjalnie w filmie. Na samym początku. Thanos powiedział, że użył rękawicy i mało go nie zabiła. To wystarczający dowód na to, że rękawica osłabia...

_AnToS_

Sorry, ale to akurat żaden dowód. Jej użycie ze wszystkimi kamieniami jest wyniszczajace z powodu promieniowania gamma - o tym mówi Hulk. W IW nie widać żadnych oznak tego aby z każdym kolejnym zdobytym kamieniem Thanosa stawał się słabszy, wręcz przeciwnie. W takim razie wytłumacz np to - jak Thanos uderzył kapitan Marvel tylko jednym kamieniem, to ta poleciała jak szmaciana lalka? Myślę że bez rękawicy i kamieni ten nie miałby z nią najmniejszych szans.

powelt

Tak dla pełnego zrozumienia - noszenie samej rękawicy i używanie mocy pojedynczych kamieni nie osłabia. Użycie pełnej mocy wyniszcza - ja to tak rozumiem.

ocenił(a) film na 9
powelt

Wiesz, na poparcie tezy, że korzystanie uzbrajanie rękawicy w kamienie osłabia użytkownika, można uznać fakt, że każdy klejnot który Thanos dodawał, powodował lekkiego laga u tytana, jakby faktycznie samo noszenie tych kamieni wpływało na siłę.

_AnToS_

To nie jest prawda, co piszesz. Rękawica nie osłabia. Nie wiem skąd ten pomysł (chyba ktoś w ten sposób próbował tłumaczyć sobie dlaczego Thanos z gemami jest słabszy od Thanosa w zbroi). Thanos o mało co się nie zabił tylko dlatego, że używając mocy kamieni zdecydował się je zniszczyć. To sprzężenie zwrotne zniszczyło mu rękę.

xorandor

Zgadzam się z Tobą. Nie wiem jak używanie np kamienia mocy może go osłabić, zamiast dać mu mocy xD Jest dokładnie powiedziane, że posiadacz kamieni jest najpotężniejszą istotą we wszechświecie. Bardzo wiele jest nieścisłości w tym filmie. Mnie najbardziej dotknęła podróż Thanosa do przyszłości... Było powiedziane, że bez problemu można się przenieść w przeszłość i nie załamie to czasoprzestrzeni ale podróż w przyszłość (i jeszcze na dodatek śmierć w tej przyszłości) według tłumaczenia twórców powinna nieść za sobą ogromne skutki.

ocenił(a) film na 9
powelt

Wprost powiedziane może nie było ale było sugerowane i pokazane.

ocenił(a) film na 10
powelt

Jak czegoś nie wiesz to zapraszam do komiksów, nie bolą :)

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Na komiksy chyba jestem za stary ale jeśli można to proszę wytłumaczyć: jak wraca Ant-man to jego córka jest starsza o 5 lat, a jak wraca Spiderman to jego kumpel ze szkoły (grubasek) wciąż ma tyle samo lat?

ocenił(a) film na 7
alex_gawlas

Bo córka nie znikła i żyła dalej, czyli dorosła, a kolega grubasek zniknął i dlatego jak przywrócili wszystkich ludzi to miał tyle lat jak w momencie zniknięcia

użytkownik usunięty
Kam_bo

No.. i dlatego Kapitan Marvel siłowała się z nim jak dziecko. Ta sama laska, która rozwala statki kosmiczne. Powinna go roznieść na strzępy w ułamku sekundy. Bzdura na resorach psująca bardzo ten film. Takich niedorzeczności jest tam mnóstwo.

ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

dokladnie, thanos to przedewszystkim "kosmita" haha

ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

Włąśnie, ludzie nie rozumieją jak potęzny jest thanos, który jest tytanem

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

Ż tym że używania kamieni go osłabia jest bez sensu. Jeśli tak by było to w infinity war by je w jakieś specjalnie zrobiony teczkę schował. Endgame ma wiele dziur i dziwi minę tę zarobki i dobre opinie. Uważam że infinity war jest najlepszym filmem marvela.

angelus_5

Za wysoko postawili poprzeczkę w IW i nie było siły, żeby EG go pobił. Wydaje mi się, że zarobki są właśnie efektem tak dobrej i najlepszej w marvelu poprzedniej części!

Alex_Tyler

Nie, porównujesz dwa różne użycia rękawicy. Hulk oraz Thanos użyli rękawicy na tą samą skalę i w bardzo podobny sposób, jeden chciał odwrócić to, co zrobił drugi dzięki rękawicy i OBAJ prawie przy tym zginęli.

Thanos w normalnej walce nie używał wszystkich kamieni na raz, tylko pojedynczo albo dwa max trzy.

ocenił(a) film na 10
Fass_

Stormbreaker byl stworzony by przeciwstawiac się głownie magii. W IW to było ładnie pokazane. Tutaj Thanos nie użył przeciwko tej siekierce mocy rękawicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones