PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Wiem, że doszukiwanie się logiki w takich filmach nie bardzo ma sens, ale... Serio? Kapitan Marvel, która porusza się z prędkością światła i właśnie rozwaliła na kawałki wielki kosmiczny statek tylko swoim ciałem nie może sobie poradzić z Thanosem? Przecież to absurd. Scarlett Witch też jakby słabsza niż była w poprzednim filmie. Za to Kapitan Ameryka oprócz tego, że jest godzien używać młota, to nagle może kontrolować pioruny? I czy Doktor Strange nie mógł zrobić abrakadabra i pomóc Starkowi? Ja wiem, że to wszystko dla dramatyzmu, ale strasznie mnie sfrustrowało.

ocenił(a) film na 10
Fass_

Pozamiatal? To chyba inny film oglądalismy

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Pare centymetrów w góre i by go zabił, jak mam ci inaczej wytłumaczyć metaforę wyrażenia P O Z A M I A T A Ł?

Himiteshu

przeciez w filmie Thanos mowil ze gdyby trafil w glowe nie byloby pstrykniecia i Thanos by przegral z Thorem w IW

ocenił(a) film na 10
Mirrela

Capitan nie kontrolowal pioronow.. Thor puszczal pieruny przez mlotek.. na odleglosc... to marvel nie myslcie za duzo :D chłońce to jak bułeczkę z miodkiem :)

kobe7

Odyn mówił w pierwszej części ten kto jest godny dzierżyć Mjolnir posiądzie moc "Thora"

ocenił(a) film na 8
Tankk17

dokladnie...to wyjasnia sprawe

ocenił(a) film na 10
Tankk17

i kto go posiadł? thor w tym samym filmie xD odyn wtedy tak jakby zakłął moc thora (którą mu wcześniej odebrał) to mjolnir i pierwsza osoba która by go podniosła dostała by moc, tą osobą był thor więc wniosek nasuwa się sam xD każdy kto podniósł młot miał być drugim thorem? to czemu vision się nim nie stał? i hela?

billu22

Hela nie trzymała młota, tylko go zatrzymała z tego co pamiętam, poza tym kiedyś nim władała, tak jest na obrazach. A Vision? może był godny, albo moc kamienia mu w tym pomogła, nie wiem :P

ocenił(a) film na 8
Tankk17

Vision nie jest postacią żywą. Podniósł młotek na tej samej zasadzie co może to zrobić winda.

billu22

Groot mógł podnieść młotek szkoda że tego nie zrobił:D

ocenił(a) film na 10
kobe7

o to to :)

kobe7

ale przecież w thor 1 odyn mówi


"ktokolwiek trzyma ten młot, jeśli będzie godzien, posiądzie moc Thora"

Mirrela

To, że Kapitan puszcza pioruny jest oczywiste dla mnie, w końcu okazał się godny bycia bogiem piorunów. "Ktokolwiek dzierży ten młot, jeśli będzie godny, posiądzie moc Thora".

ocenił(a) film na 5
Barmh_d

Kto kolwiek jest w stanie unjeść Mjöllnir jest godzien by zostać władcą asgardu a nie bogiem piorunów + sam odyn powiedział wprost thor-owi iż owy Mjöllnir miał mu tylko pomóć w kontrolowanie mocy sam Mjöllnir owej mocy nie ma jak na fanboj które bronią gówna, gówno wiecie tyle w temacie ten film to dno i kilo mułu.

sdhfu

"Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor" - Dokładny cytat Odyna z "Thor". Poza tym - "posiądzie moc Thora" =/= stanie się Thorem. Ten jest Asem, synem Odyna i bogiem piorunów. Tylko tyle chcę wyjaśnić. Nie rozumiem za to skąd te personalne ataki.

ocenił(a) film na 9
Barmh_d

Z tym że w pierwszym "Thorze" Odyn odebrał moc Thorowi i umieścił ją w młocie. Furtka aby mógł odzyskać moc jak już dojrzeje. Nie wydaje mi się, żeby młot mógł sam z siebie mógł zrobić z kogoś boga piorunów ;) Tym bardziej, że w Ragnaroku było powiedziane, że młot ma jedynie pomóc kontrolować moc a nie stanowi jej sam w sobie. Ale każdy może oczywiście interpretować to inaczej. Dla mnie troche niezrozumiałe jest czemu nagle Cap stał się godzien młota :/ nie wiem czy coś przeoczyłam, ale dla mnie było to dość mocno od czapy.

ocenił(a) film na 8
ancurr

W Avenger 2 Cap poruszył Mjolnirem podczas przyjęcia u Tonyego. Thor to zauważył.

ocenił(a) film na 10
descolada

I mógł go już wtedy podnieść gdyby tylko chciał

ancurr

Trzeba jeszcze zajrzeć do Age of Ultron, bo tam też jest mowa o tym, że kto jest godny, ten posiądzie moc -> "Whosoever, be he worthy, shall haveth the power". Steve nie stał się nagle godzien młota - był to pewien proces, ale już we wcześniej wspomnianym filmie, wykazywał predyspozycje. Udało mu się poruszyć młot na imprezie u Starka.

ocenił(a) film na 5
ancurr

Na początku też tak myślałem, że trochę przegięcie. Kapitan nagle łapie Mjolnir, ok, ale zaraz strzela piorunami? Wtedy też pomyślałem o tym co mówił Odyn w Ragnaroku, ale zaraz dotarło do mnie, że każdy kto podniesie młot po prostu posiądzie moc Thora. W komiksach chyba działało to podobnie:

https://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2014/09/fear-itself-7-018.jpg

ocenił(a) film na 10
Mirrela

no mnie tez ultra wytrzymalosc Thanosa troche draznila :/ nawet na Tytanie juz mu dali rady .. ale trzeba przymknąc oko na takie rzeczy .. To mnie wczesniej w MCU o wiele bardziej rozczarowala postać Visiona ktory po Czasie Ultrona wydawał sie niezniszczalnym najbystrzejszym kozakiem na swiecie .. a wyszło jak wyszło .. generalnie w kwestjach rozkładu sił nie ma sie co wdawać w temat :)

ocenił(a) film na 10
lbras76

Tylko że na Tytanie mieli plan jak z nim walczyć a tutaj co dopiero są po Stracie przyjaciółki a budynek zwalił się im się na łeb .

ocenił(a) film na 7
lbras76

Vision byl ciezko ranny wlasciwie przez wiekszosc IW i moze dlatego byl taka...szmaciana lalka.

ocenił(a) film na 8
lbras76

Thanos to jedna z najsilniejszych postaci we Wszechświecie. Pamiętaj, że Thanos bez rękawicy był silniejszy, czyli ten którego widzieliśmy w End Game od tego z Infinity War. Używanie kamieni wpływało na sprawność Thanosa i zauważ, że mało co go nie pokonali właśnie chwilę po użyciu kamieni. Spójrz na to jak tak potężna postać jak Hulk po włożeniu rękawicy mało co nie zginęła. Iron Man będąc w wypasionej zbroi zginął. Thanos był na tyle potężny, że mógł używać rękawicy z kamieniami, lecz ta go tylko lekko osłabiała a Hulk mało co nie zginął. Wniosek Thanos był o wiele silniejszy od każdego Avengera bez rękawicy czyli ten dodatkowo zdeterminowany z End Game.

ocenił(a) film na 10
lbras76

Vision to tylko android nic więcej, Thanos to tytan, który jest praktycznie wytrzymaly na wszystko

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

No to ja odebralem zle jak go przedstawili w czasie ultrona gdzie zrobiony z wibranium mialbyc najdoskonalsza istota w niezniszczalnej formie .. aa jak sie rodzi to wszyscy sa posrani ze strachu

ocenił(a) film na 10
lbras76

Bo nie wiedzą, czy będzie zły czy dobry

ocenił(a) film na 8
Mirrela

Ale Cap Marvel dawała mu radę. Prawie polamala mu palce, kiedy On chciał użyć kamieni. W dodatku nie ruszyła się z miejsca i głupio się uśmiechnęła jak uderzył ją z główki. Jedyne co ja zaskoczyło to to, że ją skantował w walce wygrywając kamień mocy z rękawic i ja uderzając...

ocenił(a) film na 8
voyagespetitsetgrands

Thanos to jedna z najsilniejszych postaci we Wszechświecie. Pamiętaj, że Thanos bez rękawicy był silniejszy, czyli ten którego widzieliśmy w End Game od tego z Infinity War. Używanie kamieni wpływało na sprawność Thanosa i zauważ, że mało co go nie pokonali właśnie chwilę po użyciu kamieni. Spójrz na to jak tak potężna postać jak Hulk po włożeniu rękawicy mało co nie zginęła. Iron Man będąc w wypasionej zbroi zginął. Thanos był na tyle potężny, że mógł używać rękawicy z kamieniami, lecz ta go tylko lekko osłabiała a Hulk mało co nie zginął. Wniosek Thanos był o wiele silniejszy od każdego Avengera bez rękawicy czyli ten dodatkowo zdeterminowany z End Game.

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

weź już wszędzie tego nie wklejaj, bo to bzdura, rękawica z kamieniami na odpowiednio silnej ręce zapewniała omipotencję.

ocenił(a) film na 8
edi_nie_oglada_filmow

Wklejam bo to prawda. Zauważ, że Thanos przy jej użyciu zaciskał zęby lub marszczył brwi jakby go bolało. Te gadki o przeznaczeniu to była tylko jego wersja.

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

może i go bolało, nie ma to żadnego znaczenia, kto posiadał rękawicę ten posiadał całą moc. mógł robić co chciał. sama próba zniszczenia kamieni nawet go nie zabiła

ocenił(a) film na 10
edi_nie_oglada_filmow

I nadal jest silniejszy od Hulka...

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

no i do czego to jest odpowiedź?

ocenił(a) film na 10
edi_nie_oglada_filmow

Do Muminków

ocenił(a) film na 10
edi_nie_oglada_filmow

Idz poczytaj komiksy człowieku a nie bzdury pleciesz

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

dzięki za nic nie wnoszącą odpowiedź

ocenił(a) film na 10
edi_nie_oglada_filmow

Nie ma za co :)

ocenił(a) film na 1
Alex_Tyler

Myślę, że Thanos jest na tyle inteligentną postacią, że jakby okazało się, że zbroja może go chronić przed działaniem kamieni to by ją poprostu nosił. Kamienie moim zdaniem wpływały bezpośredni na osbę a nie na to ca miała na sobie - tym bardziej, że biorąc pod uwagę, że thanos zniszczył tarcze kapitana zrobioną z Vibranium to znaczy ze thanos dysponował materiałem potezniejszym od tego z czego zrobiona jest zbroja starka. Oczywiście możemy założyć, że Thanos lubi odczuwać ból i sprawia mu to przyjemność ale raczej wątpie

ocenił(a) film na 8
Himeko_Kuran

Nie musiał mieć zrobionego z czegoś silniejszego od Vibranium, wystarczy, że będzie zrobione z tego samego. Uderzył ostrzem w tarczę. Tarcza jest płaska, ostrze kumuluje siłę uderzenia w małym punkcie. Do (oczywiscie teoretycznie) powinno wystarczyć do zniszczenia tarczy.
Doskonałym przykładem może być to, że kiedyś na Youtube oglądałem filmik jak ktoś zamiast piły tarczowej zamontował kawałek kartki i przecinał deski.
Jak dla mnie logiczne.

ocenił(a) film na 8
Mirrela

Jakby Kapitan Marvel sama pokonała Thanosa, to wyszedłbym z sali i domagał się zwrotu pieniędzy za bilet. To byłby najgorszy kibel, dobrze że nie jesteś scenarzystką.

ocenił(a) film na 8
Labret

Thanos to jedna z najsilniejszych postaci we Wszechświecie, o wiele bardziej niż Capitan Marvel..

ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

Tego nie jestem pewien, Carol jest na poziomie Supermana

ocenił(a) film na 8
Himiteshu

Nie można porównać dwóch postaci z innych uniwersów. Carol to pikuś przy Thanosie w komiksach. W filmie tez nie widać, żeby była silniejsza.

ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

Polecasz jakąś serie ciekawą o Avengersach? Może jej akurat nie znam. pozdrawiam

Alex_Tyler

Carol jako Binary jest na poziomie Phoenix i Galactusa wiec nie powiedziałbym że Thanos jest silniejszy. Thanos dopiero po upgrade przez Death jest silniejszy od normalnej Carrol Danvers...

ocenił(a) film na 10
Labret

Mogłaby by gdyby chciala go pokonać

ocenił(a) film na 8
Mirrela

Thanos był w ciul potężny, sam zobacz, że cała potyczka w IW sprawiła że tylko upuścił kawałek krwii, a przypominam, ze naparzał się ze strażnikami galaktyki, Iron Manem i mistrzem sztuk tajemnych.

Rozwaliła statek kosmiczny, bo to łatwy cel w momencie, gdy na Ziemii toczy się największa bitwa wszechczasów.

Tak, może kontrolowac pioruny, bo mjolnir sprawia, ze jest godzien miana Boga Piorunów, więc z automatu możesz takie rzeczy robić.

Doktor Strange musił za pomocą magii powstrzymać wodospad który tworzył się na polu bitwy, stąd nie był obecny podczas głównej potyczki

ocenił(a) film na 1
Nevarius

Strange blokuje wodospad bo musieli jakoś zająć jedna z najsilniejszych postaci w świecie marvel by IM mógł się wykazać. W IW strange nawet nie walczy na poważnie z Thanosem bo ma jakiś plan i musi wymiec kamień za życie Starka. Nawet thanos mówi że strange nie użył najpotezniejszej broni jaka miał.

ocenił(a) film na 8
Himeko_Kuran

Ale że kto "musiał"??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones