PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 678
ocen
8,1 10 1 201678
7,4 44
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Po pierwsze: WOW! Cóż za film! Wyczekiwałem na niego z niecierpliwością od ponad 2 lat i w ogóle się nie zawiodłem. Wszystko było idealnie dopracowane. Był śmiech i smutek, oraz szybka fabuła pełna niesamowitych zwrotów akcji, dzięki którym ja jako fan Marvela ani na moment nie byłem w stanie się nudzić. Zasadniczo moim zdaniem jest to najbardziej emocjonujący film od Marvela. Śmierć Gamory wzbudzająca jednocześnie nienawiść, jak i współczucie w stosunku do Thanosa, czy też śmierć Petera w objęciach Tony'ego, który był dla Starka niczym rodzony syn, wołającego do niego, że nie chce umierać i że przeprasza, były niesamowicie wzruszającymi chwilami. Ponadto Powrót Red Skulla. Miałem przeczucie że może się pojawić w tym filmie, a pomimo to i tak niesamowicie mnie zaskoczył. Tak naprawdę miałem w stosunku do jego powrotu raczej nadzieję niż wiarę, że rzeczywiście się pojawi. Końcówka filmu - bardzo nieprzewidywalna. Taka w niemarvelowym stylu, a pomimo to (a może właśnie dzięki temu) niesamowicie szokująca i sprawiająca smutek w sercach fanów Marvela, a pewnie i nie tylko w tych. Do tego dochodzi masa świetnego humoru i dużo scen akcji. Cóż tu dużo mówić. Film godny polecenia. Czy będzie dobry, gdy obejrzę go po raz drugi? Nie wiem. Ważne że ten pierwszy raz mnie nie zawiódł, a nawet przebił moje dość wysokie oczekiwania.

Jednak jest jeden moment o którym myślałem znacznie więcej niż o pozostałych. Mianowicie ten w którym Strange oddaje Kamień Czasu Thanosowi.

Czytając niektóre wypowiedzi natrafiłem na takie, według których Doctor Strange oddał Kamień Czasu Thanosowi, gdyż podczas swoich wizji przyszłości przewidział, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie na spełnienie tej jedynej dobrej.

Moim zdaniem jest to oczywiste, ale jest to jednocześnie tylko częściowa prawda. Myślę, że Strange wiedział już na samym początku, że bitwa z Thanosem jest skazana na porażkę. Być może widział przyszłość w której Quill się opanował i drużynie udało się odzyskać rękawicę i ta przyszłość również w jakiś sposób była opłakana w skutkach. Być może nie zginęliby z ręki Thanosa, a stałoby się coś o wiele gorszego, co doprowadziłoby do zagłady nie połowy, a całego Wszechświata.

Dlaczego więc Strange nie oddał tego Kamienia już na początku bitwy, skoro była ona i tak skazana na porażkę? Thanos na pewno bez wahania by go przyjął. Myślę, że kluczowe tutaj nie tyle jest oddanie Kamienia Thanosowi, co oddanie go w odpowiedniej chwili. Tą chwilą był moment w którym Thanos dowiaduje się, że Strange stosuje wobec niego magiczne sztuczki i będzie miał problemy ze zdobyciem Kamienia. Strange wiedział że w ten sposób Thanos przystanie na jego propozycję.

Czym była ta propozycja? Strange już przed wylądowaniem na Tytanie powiedział, że jeśli będzie miał do wyboru Kamień albo życie Starka i Parkera to bez wahania wybierze Kamień. W czasie bitwy oddaje jednak Thanosowi Kamień praktycznie natychmiast, ale nie bez powodu. Oddaje go w zamian za życie Starka. Powiedział, że jeżeli Thanos go nie zabije to odda mu Kamień. Myślę, że w tamtej chwili nie chodziło o samo oddanie Kamienia Czasu, lecz o obietnicę Thanosa, że nie zrobi Starkowi krzywdy. Thanos prawdopodobnie nie do końca dostrzegł plan Strange'a uważając, że tak jak reszta zwyczajnie poddaje się emocjom. Tak jak zrobił to Quill po śmierci Gamory, czy też Gamora chcąc ratować Nebulę. Próbował znaleźć w tym jakiś podstęp, ale niczego nie wyłapał. Być może postawił na emocje które mogły działać Strangem, a być może nie dostrzegł w tym kompletnie żadnego sensu. Tak czy inaczej w końcu zgodził się, że w zamian za Kamień zostawi Starka w spokoju (bo w końcu czemu nie? Oszczędził sobie tym tylko trudu zdobycia Kamienia.). W ten sposób związał się przysięgą.

Tylko co w związku z tym? Równie dobrze Strange mógłby oddać Kamień Thanosowi jeszcze przed bitwą i tak czy inaczej mógłby oszczędzić Starka. Nie to jednak było powodem bitwy. Obietnica którą złożył Thanos wiązała go również w czasie użycia Rękawicy Nieskończoności. Prawdopodobnie własnie dzięki tej obietnicy Stark nie zginął na koniec filmu wskutek działania Rękawicy pomimo, że zapewne zgodnie z większością wizji Strange'a miało mu się to przydarzyć. Przysięga Thanosa związana z Kamieniem Nieskończoności i Starkiem nadal była w grze. Moim zdaniem w tej jedynej dobrej wizji Strange'a, Stark był kluczową postacią dla przyszłości, która odbędzie się w filmie "Avengers 4" i jej losy zależały od jego życia lub śmierci po użyciu Rękawicy Nieskończoności. Ostatecznie bitwa o Kamień Czasu nie była bez znaczenia, a właśnie była najbardziej znaczącym momentem w całym filmie.

Co myślicie o tej teorii? Być może macie jakieś własne? Chętnie się o nich dowiem, bo jestem fanem teorii w filmach, a zwłaszcza tych od Marvela. :)

ocenił(a) film na 8
Konrad___o

robione w kuźni czyli działały by , ale nie każdy wie gdzie je robiono i jak tam trafić

ocenił(a) film na 7
Konrad___o

To w kuźni to tylko forma na rękawicę.

ocenił(a) film na 9
Konrad___o

To w kuźni to nie jest rękawica tylko "forma" potrzebna do zrobieniu rękawicy.

ocenił(a) film na 8
m4ris

też tak myślałem, ale forma wyglądała identycznie jak rękawica. W przypadku odlewu przynajmniej zewnętrzna część powinna zostać zniszczona (jak topór). Tutaj natomiast forma jest cała

zakpolska

Kur.wa, po to robisz formę, żeby stworzyć coś wg tej właśnie formy, żeby wyglądało identycznie. Serio?! Trzeba coś takiego tłumaczyć?

cinek_1988

Pamiętajcie, że rękawica była zrobiona w takim sam sposób co młot Thora, który został zniszczony przez Helę. Więc rękawica mogła po prostu zostać uszkodzona mocą kamieni. Same kamienie pewnie mają się dobrze :)

ocenił(a) film na 10
Snajper_21

Bardziej wolałabym wersję, że kamienie zostały zniszczone bo nie chciałabym aby A4 kręciło się znów wokół Kamieni Nieskończoności, Rękawicy i Thanosa. Thanos był już gwiazdą i zajął cały film, to że powróci w A4 nie znaczy że tam też będzie główną postacią i oby był tylko poboczną! Ważną, ale poboczną. Mam nadzieję, że znajdą inny sposób aby rozsypane osoby powróciły i zapewne duża w tym zasługa będzie Strange'a.

Wanda nie umarła, ona rozsypała się tak jak wszyscy = żyje :)

Nie żyją Loki, Haimdall, Gamora i Vision. Poza tym po śmierci Lokiego Thanos wyraźnie zaznaczył, że to ostatnia jego śmierć. Nie zacytuję dokładnie ale powiedział coś w tym stylu.
Chociaż Gamora może wrócić bo skoro Kamień Duszy został zniszczony to mógł uwolnić jej duszę ale przywrócić ją chyba tylko może Ghost Rider xD Więc za bardzo popłynęłam :)

Osoby, które się rozsypały żyją, te które umarły normalnie to normalnie nie żyją, no nie wiem jak to jeszcze prościej nie którym wytłumaczyć XD

Zabili go i uciekł to to nie jest XD

kasiap_18

Ja w śmierć Gamory nie mogę uwierzyć. To był totalny szok. Mimo wszystko kompletnie nie wyobrażam sobie bez niej kolejnych filmów... Myślę na 99% że ona powróci. Widziałem już nawet teorie że sam Thanos będzie miał wyrzuty sumienia i sprawi że ona ożyje :D

P.S. Ja także wszystkim naokoło tłumaczę że 3/4 Avengersów nie umarło tylko "znikło" na chwilkę i wrócą (może nie całą ekipą) ale wrócą w Avengers 4 :) bo niektórzy chyba myślą że oni na dobre pozbyli się takich ważnych postaci jak Spider Man, Czarna Pantera czy Doktor Strange którzy nie dość że są dość nowi to jeszcze będą mieć swoje filmy jeszcze :D Jak i ekipa Strażników musi wrócić bo sam Świstak z Nebulą - nie wyobrażam sobie tego :D Ze Strażników na pewno wróci Star Lord. Pewnie pozbędą się Draxa, Groota albo Mantis.

ocenił(a) film na 10
Luki_Juki

Myśle że jakoś wróci bo przecież mają być Strażnicy vol. 3

przemeknowak

No właśnie, właśnie! Nie ma opcji, żeby Strażnicy jakoś nie usypali się od nowa. Niemożliwe, żeby nie było SG3.

ocenił(a) film na 10
Luki_Juki

No dobra, ale Stark z Nebula został na Tytanie. Bez zbroji i dość dobrze ranny, ciekawe jak on wróci na ziemię :/

angelus_5

Przecież Nebula przyleciała swoim statkiem ;)

ocenił(a) film na 9
Luki_Juki

Mają również Milano Quilla. W końcu Strażnicy też czymś musieli przylecieć.

ocenił(a) film na 10
Luki_Juki

Wydawało mi się że uderzyła w nim w Thanosa i go zniszczyła, ale sam ten moment w filmie wydawał się przerażający, bardziej niż to co stało się w Wakandzie, tam chociaż mieli Siebie nawzajem a Stark pożegnał swojego ucznia :( Aż ciary przechodziły

angelus_5

Strak weźmie części od nebuli i zbuduje sobie nową zbroję:)

ocenił(a) film na 10
Pt845

Znając Starka to całkiem możliwe, może jeszcze pozbiera to co zostało z jego i będzie, po reaktor był cały :P

ocenił(a) film na 10
angelus_5

Stark ma zbroję wykonaną w nanotechnologii, nanity mogą się replikować. Także zbroja sama z czasem się zregeneruje.

ocenił(a) film na 7
Luki_Juki

Jak mnie denerwuje takie podejście ludzi oni nie umarli wrócą wow ale super nie ? A to mnie zaskoczyli. Może trzeba mieć jaja i wkoncu kogoś zabić definitywnie a nie ktoś ginie ciul tam zara go ożywia. Gdzie tu w ogóle emocje po co te walki skoro wiadomo że nikt i tak nie zginie. Liczę na to że tych co zginęli już nie będzie i ogólnie w A4 nie będzie haapy endy jak w każdej części

Dybybcio

Taaa z pewnością pozbyli się większości avengerów, którzy będą jeszcze mieli swoje filmy i mają jeszcze parę filmów w kontrakcie. Zresztą jeden aktor w wywiadzie zdradził że w Avengers 4 będzie taka scena w której będą wszyscy (to było dla niego piękne i trwało kręcenie tej sceny sporo czasu) + obok niego będą Peter i Drax którzy się rozpłynęli. W obsadzie Avengers 4 są też aktorzy którzy się rozpłynęli. Myślisz że nie będą chcieli odkręcić tego czyny Thanosa? To oczywiste że to zrobią. Pewnie spory wkład w to będzie miała Capitan Marvel. Mieli jaja i zabili Lokiego, Visiona i Gamorę. W Avengers 4 na bank uśmiercą kogoś z ważnej trójki - Iron Man, Thor albo Ameryka. Albo i wszystkich trzech tak na zakończenie pewnej fazy.

ocenił(a) film na 10
Luki_Juki

a pomyślałeś że zawsze dla każdego avengera można zrobić film który mieści się w czasie przed wydarzeniami z infinity war ? i kontrakt wypełniony cos w stylu trylogii mroczne widmo atak klonów i zemsta sithów w star wars. przecież po takim przeciwniku jak thanos - każdy nastepny wróg w filmach wzbudzałby jedynie śmiech i politowanie :) porównaj sobie np jakiegoś skorpiona od spidermana do thanosa itd itd

ocenił(a) film na 10
rafiki111

"...zawsze dla każdego avengera można zrobić film który mieści się w czasie przed wydarzeniami z infinity war..."- Jakbym była reżyserem tak bym zrobiła ;)

ocenił(a) film na 10
Luki_Juki

Thora chyba trudno uśmiercić, stawiałabym na Amerykę lub Starka.

Luki_Juki

oglądałam jakiś wywiad z Hiddlestonem, że widzowie nie mają się martwić losem Lokiego, czyli co? jednak nie umarł? w śmierć Gamory też trudno mi uwierzyć cały czas i liczę na moc Kamienia Czasu i Kamienia Dusz.
P.S. Co do Lokiego, to cały czas nie mogę uwierzyć, że go zabili na samym początku filmu. Miałam nadzieję, że ta pierwsza scena to jest jakby końcówka filmu, a potem akcja się cofnie do tyłu i Loki będzie pokazywany jeszcze, a tu takie coś... Jeśli mieliby definitywnie pożegnać się z tą postacią po tylu latach, to trochę słabe to pożegnanie

ocenił(a) film na 10
Dybybcio

A komiksy czytasz? Wiesz ile razy tam umierali i wracali do życia w najróżniejszych okolicznościach... Jedyne postaci które nie wracają do żywych to wujek Ben i Gwen.

ocenił(a) film na 10
Dybybcio

Ci co zamienili się w pył to wrucą i to jest oczywiste, ale wydaje mi się że Ci co zgineli to zgineli na dobre, typu Gomora, Loki, Heimdail z Visionem to nie wiem, bo to maszyna więc może w jakiejś innej formie, może z nowu jako Jarvis, uważam ze Russo nie cofną tego, to byłby bał a te łagodne wymazanie, będzie

ocenił(a) film na 8
angelus_5

Vision akurat wróci, bo przecież rozpięła jego powiązanie z kamieniem prawie w całości. Będzie po prostu bez kamienia. Ciekawe tylko czy naprawią go w Wakandzie czy zrobi to Stark?
A kto zginie? Pomyślmy na szybko:

Iron-Man ma za potężny strój z nanobotów - wg mnie to trochę za dużo mocy, więc mógłby odpaść. Do tego Thanos o nim dużo mówił, a Kapitan wspomniał, że jest on największym obrońcą ziemi.

Thor - nie ma już ludzi, ani rodziny o której rozmawiał ze Star-Lordem, więc po co ma dalej żyć?

Kapitan Ameryka - najbardziej prawy, to on ma wielką moc, ale nie ma już tarczy. A co to za kapitan bez tarczy?

Wg mnie w A4 pożegnamy się ze Starkiem i Kapitanem. Tych dwóch już nie potrzebna w tym uniwersum, a bardzo dużo miejsca zajmują (np. każdy film z Kapitanem to takie małe Avengers).

ocenił(a) film na 10
Leszczu_zmienli_nick_jeb

Ja za bardzo nie jestem za tym całym likwidowaniem, postaci trochę mi szkoda. Na przykład Stark, po co on ma ginąć, nie może po prostu odejść na emeryturę, ożenić z Peper itd.
Poza tym kto będzie portfelem Avengers :)
Jeśli chodzi o Thora, to furteczka jest otwarta, teraz gdy z tego plastykiowego herosa zrobił się fajny bohater, rocket mówił wyraźnie że Thanos wybił połowę jego ludu, myślę że druga połowa gdzieś uciekła z Valkiri. NIe było widać jej ciała, a to chyba za silna postać, by tak łatwo poległa bez większej walki

Najbardziej jednak zagrożony jest Kapitan, ma dwóch następców, wyjęty z pod prawa, bez tej swojej tarczy tu naprawdę niemam pomysłów co on ma dalej robić, do życia normalnego nie da się bo jest poszukiwany, poza tym sam Evans twierdzi że jest zmęczony już tą rolą bo ciągle musi biegać na siłkę podobnie zresztą jak Hemersowth

ocenił(a) film na 10
Leszczu_zmienli_nick_jeb

szczerze to to Kapitana mogli by zabic jakos nie podchodzi mi ta postac. Co innego Iron Man. Moj ulubiony Avenger z dziecinstwa :)

ocenił(a) film na 10
Luki_Juki

Królik , szop, piesek czy w końcu Rocket ;D
Cóż uważam że jednak śmierć Gomory była tak emocjonująca że nie powinny jej wskrzeszać, aczkolwiek mogę się mylić, kto wie. W momencie gdy Stark dostał kosę na wylot, też już miałem niezłe ciary ale przeżył więc odrazu emocje opadły, i wiem że da Sobie radę, natomiast tu tak mi było przykro z powodu Gomory i nagle wraca nie wiem czy to są dobre zabiegi, poza tym sama jej smierć była obuchem w łeb, czyli niezłym zaskoczeniem a takie lubię w filmach :)

angelus_5

Mi się wydaje ze ci co umarli naprawde to juz nie wroca a Gamore w Straznikach vol.3 zastapi Nebula

ocenił(a) film na 9
kasiap_18

Dokladnie tak samo mysle Kasiu ze Loki, Haimdall, Gamora i Vision juz napewno nie wroca bo oni zgineli wczesniej przed "znikaniem"...

ocenił(a) film na 8
frogu

Loki i Haimdall na 99% umarli na prawdę. Co do Gamory to dziwne by było gdyby 3 część Strażników była bez niej...
Ale Vision... Może Zuri udało się skopiować jego świadomość tak, żeby mógł funkcjonować bez kamienia i w ten sposób da się go odtworzyć?

ocenił(a) film na 9
Ania150

No jest to opcja calkiem mozliwa...;) Zobaczymy

Ania150

Moim zdaniem postaci które zginęły nadal żyją...
- Gamora (ulubiona córka Thanosa): patrząc na inne jego dzieci, taką Nebulę, na pewno miała jakieś wzmocnienia, które złagodziły by upadek z wysokości, nawet takiej bardzo dużej. Nie bierzmy stwierdzenia "Dusza z Duszę" zbyt dosłownie... Samo zrzucenie z klifu miało być aktem wyrzeczenia się części swojej duszy tej odpowiadającejvza jakiekolwiek uczucia do innej osoby.
- Loki (bóg kłamstw i oszustw): możliwe, że zmienił kogoś w siebie lub stworzył coś na kształt kopii za pomocą swojej magii. O czym Thor mógł nie wiedzieć. Podobnie może być w przypadku Heimdala, ale nie sądzę.

Jeśli chodzi o wizję Thanosa po pstryknięciu palcem sądzę, że kryształ pokazał mu to co mógł chcieć zobaczyć ostatni raz... Swoją córeczkę.

Kamienie nieskończoności i ta rękawica... Sprawa jest prosta rękawica mogła ulec poważnemu uszkodzeniu, ale kamienie nie... Są starsze od wszechświata... Mogą mieć podobny wiek co Celestian (np. Ego, innym jest Knowhere).

Jeśli chodzi o postacie, które tak jakby się "rozpadły". Tak naprawdę nadal żyją. Tutaj należy spojrzeć ścisłym okiem fizyka i chemika, bo pojawia się tu słowo dezintegracja nie oznacza unicestwienia, ale rozdzielenia na czynniki podstawowe. Rozpad
doprowadził do zatrzymania się układów, dlatego też formalnie nie żyją...

ocenił(a) film na 8
jakubrajewski

Zgadzam się co do Gamory. To twarda laska i ten upadek nie musiał być dla niej śmiertelny, a Thanos miał po prostu dokonać wyboru.

Co do kamieni to też uważam, że to oczywiste - tylko rękawica się popsuła więc dopóki Thanos jej nie naprawi lub nie zdobędzie nowej to nie użyje jej kolejny raz. Pytanie mi się teraz nasunęło: czy może w takim razie użyć mocy jakiegokolwiek kamienia dopóki rękawica jest uszkodzona? Byłoby ciekawie gdyby przez jakiś czas był łatwiejszym celem.

Ale Loki...? Na prawdę chciałabym, żeby Twoja (lub jakakolwiek inna) teoria okazała się prawdziwa, bo lubię tą postać (i aktora). Ale trzeba przyznać, że fingował już swoją śmierć i kolejny raz byłby trochę naciągany (bo ile można powtarzać ten sam trik). Tym bardziej, że zginął zacnie. To było dobre zakończenie wątku tej postaci :(

ocenił(a) film na 10
Ania150

Nie jestem znawcą Komiksów, ale słyszałem że skład Strażników często się zmieniał

ocenił(a) film na 8
angelus_5

O widzisz... w to się nie zagłębiałam. Nie mniej poza Gamorą raczej wszyscy wrócą. I też się zgadzam, że jeśli faktycznie nie żyje to jej powrót byłby lekko kiczowaty. W końcu jakieś ofiary muszą być.

ocenił(a) film na 10
frogu

Gomora została wymieniona na kamień więc może gdy kamień wruci na planetę kto wie ?:

angelus_5

Nie bierz zbyt dosłownie słów "Dusza za Duszę"

ocenił(a) film na 10
jakubrajewski

Ale uważam że nie powinna wracać, to trochę banal by był gdyby nagle wracali jak w Dragon Ballu, myślę że dzięki tej śmierci Quill stanie się bardziej poważny

frogu

Co do Visiona to zobaczcie, że Shuri pod koniec próby wyjęcia kamienia "coś" schowała, jakiś pendrive czy inny nośnik. Tak jakby mimo wszystko COŚ zdążyła zrobić. Sądzę, że skopiowała Visiona i on wróci :)

Maciek_Kubinowski

Ta babka co miała "przerobić" kamień mówiła coś o jakieś kopi zapasowej(?) Więc....

ocenił(a) film na 9
kasiap_18

Kamienie były w dobrym stanie, jedynie rękawica ucierpiała wskutek użycia pełni mocy kamieni, ale, co do zasady, nadal działała, zatem na pewno odegrają one ważną rolę w przywróceniu osób które obróciły się w proch.

ocenił(a) film na 10
Herushingu

No wlasnie niby rekawica zniszczona ale po pstryknieciu palcami jeszcze zadzialala przenoszac Thanosa w inne miejsce. Troche to dziwne

ocenił(a) film na 9
Barricade18

użyłbym raczej sformułowania, że uległa częściowej degradacji, bo mimo widocznych uszkodzeń zachowała swoją strukturę...

Inna sprawa, że do teleportacji wystarczyłby jedynie tesseract (space stone), zatem nie potrzebował do tego funkcjonalnej rękawicy, bo ta była potrzebna do używania połączonych mocy kamieni.

Z tym, że użył rękawicy również do wyleczenia rany zadanej mu przez Thora, i tu możliwe, że użył mocy kilku kamieni, ale zapewne nie wszystkich kamieni, oraz moc potrzebna do tego nie była nawet bliska do tej potrzebnej do wymazania połowy istot żywych.

I tak jak pisałem rękawica uległa degradacji, możliwe, że znaczącej, ale zachowała strukturę, i prawdopodobnie swoje właściwości, przynajmniej częściowo.

ocenił(a) film na 10
kasiap_18

Jak dla mnie to w A4 powinni właśnie zamknąć wątek z thanosem (kręcić wokół niego i kamieni), bo to jak dotąd najlepszy antagonista, a i sam temat wydaje się być otwarty i niedopowiedziany. Ba dziwne byłoby jakby nagle to porzucili na rzecz kontynuacji w stylu "no thanos wybił połowę wszechświata, gdzieś tam się przewija coś se robi ale chvj nas to boli, bo oczywiście szybciutko to naprawiliśmy i "przywróciliśmy ich do życia" i dawajcie nam tu kolejnego złola, bo nam mało po tym jak nam poprzedni złoił dupy". A tak wgl to od biedy wszystkich dało by się ożywić, ale pewnie byłoby za słodko. W każdym razie wierzę, że spełnią moje oczekiwania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
cinek_1988

Kamienie dalej działają, bo Thanos by nie zdołał się teleportować sprzed oblicza Thora.

ocenił(a) film na 5
cinek_1988

Wg. komiksu, Thanos pokonuje Cptn Marvel (plus Thora). Później ona go przekonuje, że rękawica straciła moc. Ten pozbywa się rękawicy. Captain zdobywa rękawicę i przywraca cały wszechświat do normy.

ocenił(a) film na 10
cinek_1988

Jak Thor rozmawiał z tym karłem ci wykół mu topór to w tym miejscu była druga rękawica

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones