PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714192}

Nienawistna ósemka

The Hateful Eight
7,7 226 685
ocen
7,7 10 1 226685
7,3 49
ocen krytyków
Nienawistna ósemka
powrót do forum filmu Nienawistna ósemka

!!!

ocenił(a) film na 10

To nie kino to teatr : )

radyjko_15

A brzmiałem na cwanego? Owszem, w pewnych warunkach nie wykazuję swojej życzliwej ironii, ale nie chodzi tu o podział virtual/real. Ja nie mówię o swoich domysłach i wrażeniach. Wrażenie jest takie, jak Ty masz i podziela je większość- wrażenie, że dzisiejszy świat jest tak bardzo g*wniany. Ja stwierdziłem tylko proste fakty którym trudno zaprzeczyć i które za to złudzenie odpowiadają. Coś poza tymi prostymi faktami? Chcesz statystyki odnośnie do morderstw itd? Niestety nie pamiętam ich, musiałbym do pewnych książek zajrzeć, ale pamiętam, że obalają Twoją wizję. Ale cóż, jak wiesz, to wiedz dalej.

tadzimierz_filmweb

Jak na razie to nie znam książki obalającej rzekome wizje, mało Ci serio zabójstw, gwałtów, okaleczeń? Serio? Ciekawe jakie masz statystyki ;) Faktycznie na sto procent oglądanie zabójstw,ciezkich filmow nie wpływa na psychikę.

Przykładowo:

"Oglądany program lub gra komputerowa mogą wzbudzać silne emocje. Ponieważ emocje następują szybko po sobie, mogą prowadzić do tego, że żadna nie jest głębiej przeżyta i w rezultacie powodują tylko poczucie ogólnego pobudzenia i oszołomienia."

z innej bajki :

"Oczywiście w grach komputerowych,
użytkownik nie jest tylko biernym obserwatorem aktów przemocy. Aktywnie w nich
uczestniczy, a nawet inicjuje agresywne zachowania."

"Weźmy choćby pod uwagę
doniesienia wojenne, czy informacje o zamachach terrorystycznych. Natężenie tego
typu przekazów jest tak wielkie, że liczby ofiar podawane w dziesiątkach, setkach czy
tysiącach nie robią na nas wrażenia. Nie potrafimy sięgnąć do głębszych pokładów
współczucia, niż te, które pozwolą nam wyrazić głośno swoje zaszokowanie."

"Rozwój mediów i postęp w dziedzinie komunikacji spowodował rozluźnienie się
więzi społecznych. Młodzi ludzie nie potrzebują fizycznego kontaktu z rówieśnikami." (Jeszcze moznaby wymieniać)

Dalej trzepać internet i szukać? Ktoś to do pioruna napisał z czyichś badań!! Wiec litości przestan pisać,ze ktoś obalił moją teorię, szczególnie ze przepraszam- kto? Osoba powyzej co bazuje tylko na jakims swoim zdaniu? a bo uważa,ze inna osoba napisala dobrze?
Ja mogę mieć zdanie ze paczki sa dobre dla zdrowia bo mam taki sam kaprys jak Ty tutaj czy ktoś inny,nie zmienia to faktu,ze NIE MAM WIEDZY i moje zdanie wypowiadane ,to tylko MOJE zdanie a nie FAKTY(na podst badan).
Wiec bardzo Cię proszę... Nie wiem co czytales i nie wiem kto probuje wmowic ,ze to jest w porządku,ale za grosz temu nie wierzę,bo mam oczy i swój rozum i zanim coś powiem to chociaż wyrobię sobie zdanie na podstawie badan i prac,a nie dlatego,ze Pan X napisał to i tamto a drugi Pan X jednak mnie przekonal. I podzielam teorie wyżej wymienionych Panow. Tyle w temacie,koncze zupełnie ten temat, a kto co chce niech sobie uważa,jego prywatna sprawa.

radyjko_15

"Tabula Rasa" i "Lepsze anioły naszej natury", obydwie książki co prawda jednego autora- Stevena Pinkera, ale polecam.

To naukowiec, do tego jeden naukowiec- ale bibliografia do każdej jego książek to jakby dodatkowa, spora broszurka, bo korzysta nie tylko ze swoich badań, a może raczej przede wszystkim z wielu innych. Badań rzetelnych, przeprowadzonych na dobrych próbach.

radyjko_15

Tak, a gracze Farming Simulator zostają masowo farmerami, natomiast fani Sim City burmistrzami.

Skończ i sobie wstydu oszczędź tymi dennymi wynurzeniami o grach.

Ufos

Osiągnałeś poziom absurdu i widać słowo przenośnia nie jest Ci znana ( pomijając inne aspekty). Nie ruszyłeś chyba z podstawówki, więc lepiej tam powróć.
A obrażając ludzi ,pokazujesz swój marny poziom gry.

radyjko_15

Kto tu osiągnął poziom absurdu, ten osiągnął.

I gdzie ja niby kogoś obrażam?

Ufos

Gosciu skończysz w końcu czy nie?Jesteś nudny bardziej niż flaki z olejem,zamilknąć nie możesz? To przejdź się do psychologa, zapłacisz kilka stowek i możesz nawijac o czym chcesz i ile Ci się podoba.
Ja skonczylam z tę bezsensowną dyskusję,bo mi szkoda nerwow na takich ludzi jak Ty, co siebie uważają za niewiadomo kogo i mają monopol na prawdę. Faktycznie takimi ironiami nikogo nie obrażasz, ludzie co za człowiek.
Ale nie martw się, w końcu trafi kosa na kamień, któregoś dnia ktoś Ci nie popuści albo zrobi Ci krzywdę, jak pocierpisz to może obudzi się w Tobie słowo POKORA, zejdziesz na ziemię i zaczniesz ludzi traktować z szacunkiem, czego szczerze Ci życzę. Niektórzy muszą uczyc się na własnym przykładzie jak dyskutować z klasą i nie wynosić się ponad wszystkich.
Skonczylam, dziekuje, wiecej nie zamierzam marnować czasu.

radyjko_15

Wszyscy zdrowi?

Ufos

u Ciebie? No chyba widać nie bardzo ;) Problemy masz z czytaniem?Powtórzyć?

radyjko_15

Poproszę.

Ufos

Chciałoby się. Masz piętro wyżej, myszką ponoć sterować potrafisz ;]

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

Wiem, że trochę późno tu trafiłem, ale chciałbym również zabrać tutaj głos. Moim zdaniem branie gier czy filmów w których jest przemoc za powód wszystkich złych rzeczy, które ludzie wyrządzają innym jest głupie i mija się z prawdą. Ja również gram od wielu lat, oglądam filmy odkąd pamiętam, również te w których jest przemoc i nie wyrosłem na żadnego kryminalistę, nie krzywdzę ludzi "bo tak jest w grach". Wszystko zależy od tego jaki jest człowiek - jeśli jest jebnięty to nie musi mieć nawet styczności z grami żeby mordować, bić czy gwałcić. Jak pisali moi przedmówcy normalny człowiek odróżni świat rzeczywisty od wirtualnego.

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

No i sprawa tego, że kiedyś tak nie było.. Otóż było, i również jak pisali przedmówcy nie było takiego dostępu do informacji jak dziś. Obecnie wystarczy włączyć nawet na telefonie przeglądarkę i możesz dowiedzieć się co aktualnie dzieje się na drugim końcu świata. O ważniejszych wydarzeniach telefony już same informują. Można mówić, że kiedyś była cenzura, dziś też jest bo pomimo tego, że media dostarczają ogromnej ilości informacji to nadal podają je na swój sposób co często zakłamuje prawdę. Niech świadczy o tym choćby reportaż tvp na temat ochrony WOŚP'u (wywiad Pana Owsiaka po zamordowaniu prezydenta Gdańska). Tak jak pisałem, wszystko zależy od tego co człowiek ma zakodowane w głowie. Gry i filmy nie czynią z ludzi kryminalistów i to całe zło nie nasiliło się w ostatnich latach, zawsze takie było tylko o większości ludzie nie wiedzieli.

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Weź się babo jebnij w łeb - całe życie oglądam masowo horrory i inne filmy z przemocą, uwielbiam też "tłuc" w różne Doomy i inne Mortal Kombaty - żyję na tym łez padole prawie 50 lat - nikogo do tej pory nie zamordowałem i nawet mocno nie uderzyłem - mam kochającą żonę (z którą razem oglądamy filmy - w tym całą twórczość Tarrantino), i 11 letniego syna, który nomen omen też ze mną "tłucze" w gry pełne przemocy - sam do mnie mówi - tata to piksele a nie real...nie wierz w bełkot sprzedawany przez czasopisma "dla kobiet myślących"

ocenił(a) film na 6
RogerVerbalKint

ty nie a skąd wiesz ilu poje.ów te gry czy filmy zainspirowały?

ocenił(a) film na 10
radyjko_15

,,dlaczego jak ludzie naduzywaja gier z przemocą to zazwyczaj mają potem problemy psychiczne i zaburzenia?" Co za bzdura, 90% znajomych grało w GTA chodząc do podstawówki i jakoś nikt nie ma problemów psychicznych.

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Ostatnie zdanie nie ma kompletnie sensu :)
Film bardzo dobry i pokazuje realizm tamtych czasów między innymi ile było warte życie innego człowieka oraz jak traktowano czarnoskórych w tamtych czasach :)

ocenił(a) film na 9
Gentlemanhoopek

Wiesz no może być film bardzo dobrze zagrany, muzyka może być genialna, zdjęcia mogą być genialne, ale film może nie nieść se sobą żadnych wartości. Tu faktycznie nie ma się trochę z czego śmiać. Bo jakby na to popatrzeć z innej perspektywy, to przemoc w tym filmie upaja samego twórcę. A to już zaczyna być niebezpieczne. Zmuszanie mężczyzn do seksu oralnego, krew lejaca się z każdej strony, to wszystko jest w tym filmie. Tylko jak widać nie każdy to widzi...

ocenił(a) film na 9
mati1313

Nic tutaj nie ma niebezpiecznego jeśli już to dla młodego odbiorcy a i tak film jest dla odpowiedniej grupy wiekowej... Nie każdy widzi ? Chyba trzeba być ślepym kolego.

ocenił(a) film na 9
Gentlemanhoopek

Wiesz ze nie każdy w dzisiejszych czasach jest normalny...

ocenił(a) film na 9
mati1313

Dla tego w dzisiejszych czasach są budowane szpitale psychiatryczne :)

Gentlemanhoopek

Powaznie?Nic tu nie ma niebezpiecznego?
To siedz dniem i nocą ogladaj takie filmy. Tak jak powiedzialam wyzej,czy serio przytoczyc Ci masę badan pt co wnosi oglądanie bądz gry z przemocą w ZYCIE NIE DZIECKA tylko DOROSLEGO człowieka? Czy udajesz ze taki jestes glupi i nie slyszales o tym?
Jak mnie wkurza takie gadanie,ze oglądanie gry itd z czymś obrzydliwym co się w glowie nie miesci nie ma zadnego wplywu.
To tak samo jakbys chcial mi udowodnic ze aspartam jest dobry dla zdrowia albo syrop glukozowy :/

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Siedzę dniami i nocami oglądając takie filmy, przytocz mi masę badań a ja ci przytoczę masę badań ze dla normalnej osoby takie filmy nie są zagrożeniem. Normalny człowiek jest w stanie odróżnić fikcje od czegoś realnego, jedyne zagrożenie jak mówiłem jest dla dzieci gdyż mogą bezmyślnie naśladować zachowanie głównych bohaterów filmy. Bardziej zastanawiam się o twoje zdrowie psychiczne bo przychodzisz i bez żadnych argumentów ludzi obrażasz :)

Gentlemanhoopek

Na sto procent mi przytoczysz ;) Zenada ,szkoda czasu. Co mialam do powiedzenia napisalam powyzej, litosci nie rób z siebie znawcy skoro nim nie jestes.Podoba Ci sie film,to tak napisz,ale pisanie bzdur pt ze na doroslego nie ma wplywu agresja.. No podziwiam zupełnie szczerze.Tyle.

radyjko_15

bebebe :P

radyjko_15

Ludzie nie denerwujcie dziewczyny, bo zaraz wyjdzie z domu i kogoś zabije, - temat już nie świeży dlatego odświeżę, I i II wojna światowa (bardzo krwawe zresztą), krwawa krucjaty, itp itd, wydarzyły się w czasach gdy jak to twierdzisz ludzie byli lepsi, bo nie było neta, gier i filmów, (no sorry I i II wś były filmy), a dzisiaj mamy szalejący ISIS, nie ma różnicy między tymi a tamtymi czasami. "Dlatego nie ściemniaj mi tu, bo poprostu zgniesz - BAnia u cygana" rmpampampam i tak dalej

ocenił(a) film na 6
Gentlemanhoopek

nie ma normalnych osób, każdy ma swój sposób jest nie normalny zwłaszcza w szczególnych sytuacjach

ocenił(a) film na 10
radyjko_15

super

raven969

Ludzie nie denerwujcie dziewczyny, bo zaraz wyjdzie z domu i kogoś zabije, - temat już nie świeży dlatego odświeżę, I i II wojna światowa (bardzo krwawe zresztą), krwawa krucjaty, itp itd, wydarzyły się w czasach gdy jak to twierdzisz ludzie byli lepsi, bo nie było neta, gier i filmów, (no sorry I i II wś były filmy), a dzisiaj mamy szalejący ISIS, nie ma różnicy między tymi a tamtymi czasami. "Dlatego nie ściemniaj mi tu, bo poprostu zgniesz - BAnia u cygana" rmpampampam i tak dalej

ocenił(a) film na 6
radyjko_15

W tych czasach raczej się nie calowali po hu... tylko tak po prostu było i nie pisz tu o jakiś wartościach moralnych bo się śmieszny robisz...

dawidtsy

:/ A Ty slepy. Nie jestem "NIM". Chciałeś być mądry a wyszło jak "caelum capite, perumpere conaris".......

ocenił(a) film na 6
radyjko_15

Brak słów na takich ludzi...

ocenił(a) film na 10
radyjko_15

Pozwolisz że zapytam. W jakież to straszliwe gry, grali w noc przed rzezią wołyńską, ukraińcy. Jakie to filmy co noc oglądali SS mani, nim rankiem zaczęli mordować ludzi w obozach zagłady. Piszesz że masz setki badań na temat szkodliwości gier i filmów, a ja Ci mówię...BZDURA ludzie jako gatunek mają w sobie zakodowaną między innymi miłość do piękna, sztuki itp. Mają też niestety zakodowaną w sobie miłość do krzywdzenia bliźnich, jeżeli tylko będzie ku temu sposobność.

ocenił(a) film na 8
andrzejg_

"Ludźmi nie można manipulować. Można z nich wycisnąć tylko to, co już w nich siedzi. Gdyby ludzie nie uwielbiali mordować, gdyby nie było w nich żądzy władzy, to przecież nikogo nie można by było zmusić do wojny".

majkalipcowa

Nie tu mialam skomentować:D

andrzejg_

A skąd wiesz z czym mieli do czynienia? Zyles w tamtych czasach Andrzeju ;)? Calkowicie zmierzasz w złą stronę, podajesz przyklady których nie mozna opisać jednym zdaniem na czarno lub na biało ( Dlaczego? Poniewaz trzebaby usiąść , poczytac o zyciorysie danej osoby, prześledzić masę jej zachowan, sytuacje rodzinną, środowiskową, znajomych,byc moze wlasne zycie rodzinne, czy byldo czegos zmuszany czy nie byl,jaka byl osoba, co robil wczesniej.. . Nie jest to takie HOP do przodu. To tak jakby napisać teorię np "kazdy czlowiek,ktory chodzi do psychologa jest wrazliwy". Na jakiej podstawie? Najpierw musialbys sprawdzic jaki ma poziom wrazliwosci i jaka ta wrazliwosc jest-nabyta czy wrodzona , itd. A Ty rzucasz ludzi SS itp. do jednego wora. Wg mnie bardzo plytkie,to troche tak jakby powiedziec,ze dzisiaj wszyscy są tacy sami).

Mowisz,ze bzdura? To w takim razie przepraszam na opinii jednej osoby mam polegać,ktora stworzyla opinię swoją na postawie.........?a wlasnie czego?
czy badań, ktorym ktos poswiecil czas, pieniądze, dał odpowiednie warunki aby cos okreslic?

Dla mnie zresztą całkowicie dziwnym jest tlumaczenie mi i komukolwiek ,iż filmy z agresją są ok. Bo nie zrozumiem jak mozna oglądać rzeź ,cieszyć się z tego i na dodatek to tlumaczyc??! Wtf?
Czy to fikcja czy nie fikcja, nie chce strzelic czyms drastycznym,ale co jakby taka sytuacja spotkala Ciebie osobiscie?chcialbys to ogladać gdyby dotyczylo to Twojej rodziny? Jakos nikt sie nie smieje,kiedy sie oglada drastyczne filmy na faktach dotyczące konkretnych ludzi....to po co ogladac podobne fikcje?Azeby wyprać sobie całkowicie mozg do reszty??Albo się znieczulić?
Sorry, Nie czaję i jakoś nie chce dalej wchodzić w dyskusję,mam swoje zdanie,dla mnie przekonywanie kogoś w takiej sprawie nie ma totalnie sensu. Chcesz to siedz i ogladaj taka rzeź, nic mi do tego właściwie, Twoj wybor.

ocenił(a) film na 3
radyjko_15

Szkoda, że nie zdajesz sobie sprawy, jaką jesteś kretynką. mogłoby ci to wyjść na zdrowie.
Wystosowywanie obcojęzycznych aforyzmów w ich oryginalnej formie nie przyda ci ani majestatu, ani intelektu. Odniesie skutek wręcz odwrotny. Wzbudzisz w czytelniku jedynie śmieszność, bowiem stylistyka i meteorytyka twoich wypowiedzi nijak ma się do mądrości zawartej w aforyzmach, które są i tak kontekstowe.

Ogarnij się.

Srebrnobury

Tak tak.
Nazywanie ludzi kretynami podniesie Ci prestiz. I pisanie słownictwem z kosmosu. Eh ;] Wiecej nie skomentuję,a słowa ogarnij się zapisz sobie.Najlepiej w widocznym miejscu.

ocenił(a) film na 3
radyjko_15

"Słownictwo z kosmosu" - Tak mowę potoczną nazywają ludzie nie do końca rozwinięci umysłowo?

Srebrnobury

Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
adda_5

Podzielam twoje zdanie! Arcydzieło!

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 6
adda_5

uzasadnij, ja jestem zawiedziony. Może oczekiwałem czegoś na miarę Django.

ocenił(a) film na 6
Geli1

dokładnie to samo pomyslalem na seansie, ze to teatr :)

ocenił(a) film na 10
Geli1

dookładnie, to trzeba zobaczyć w kinie..po prostu brak słów.

ocenił(a) film na 8
muHozol_28

W kinie czy nie film bardzo fajny i jak w większości filmów QT siła tkwi w tekstach...echhh i pomyśleć, że już już miał go Q odrzucić :)

ocenił(a) film na 4
muHozol_28

Tak, masz rację. Brak słów na ten chłam...

ocenił(a) film na 3
Geli1

To udawanie sztuki na siłę. Próba ubrania kupy w ładne szmaty...

oczywazki

prosze cie... :) nie mozesz byc az takim ignorantem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones