PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37633}

Buffy: Postrach wampirów

Buffy the Vampire Slayer
6,8 26 129
ocen
6,8 10 1 26129
8,7 3
oceny krytyków
Buffy: Postrach wampirów
powrót do forum serialu Buffy: Postrach wampirów

komisk - 8 sezon buffy

użytkownik usunięty

Hej, przeczytałam właśnie 35 - jak widać ostatnią część komiksu 8 sezonu Buffy, czy ktoś orientuje się co będzie dalej i kiedy? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

beksi

a z seriali Brytyjskich, to uwielbialam z lat 90-tych "niegrzeczni Panowie" lub jak czasem go tłumaczą "niegrzeczni faceci". Pokładam sie ze smiechu nawet teraz :)
http://www.filmweb.pl/serial/Niegrzeczni+faceci-1992-194737

użytkownik usunięty
beksi

hnm... Eric wrócił do normy jak na mój gust:) Był ni9e do zniesienia w S4, ale teraz już jest ok

Tak nie do konca, bo mimo że znów był "sobą" to moim zdaniem miłość do Sooki pozbawiła go charakteru :( Już wystarczył Bill z wiecznymi rozterkami, a tu jeszcze Erica tak zmienili...

attra

Dla mnie Eric od drugiego sezonu zrobił się taki drugi Bill którego nie cierpię i nie wybaczę tego scenarzystą.

Zgadzam się to co się serwuje teraz jeśli chodzi o seriale o wampirach jest ciężkostrawne, a jeśli już coś ciekawego się trafi jak Moonlight czy The Gates to jest zdejmowane po pierwszym sezonie.

Ja marzę o tym by ktoś nakręcił serial na podstawie Kronik Wampirów Anne Rice. Film Wywiad z Wampirem był świetny ale chciałabym zobaczyć serial złożony ze wszystkich części kronik.
A niegrzeczni panowie wyglądają zachęcają i na pewno zobaczę jak będę miała czas.

beksi

Tak, wywiad z wampirem miał klimat - nie da sie zaprzeczyć, więc serial n podstawie kronik mógłby być czymś w "starym stylu" i z niezłym klimatem.
Chociaż królowa potępionych mnie już zdegustowała niestety...
Co do niegrzecznych panów - ja uwielbiam i szczerze polecam.
Niestety każdy serial o wampirach, który nie zawiera "klasycznego obecnie" trójkąta romansowego (wampir+wilkołak/drugi wampir+ smiertelniczka - przepada po pierwszym sezonie. A szkoda, bo to zazwyczaj ciekawe projekty.

attra

W królowej podobała mi się głównie muzyka, mam cały soundtrack i przesłuchałam go już tyle razy że znam go na pamięć. Sam film dla mnie średni traktuję go z przymrużeniem oka jak filmy typu Drakula 2000, niestety jako ekranizacja albo nawet adaptacja jest naprawdę straszny prawie nic się nie zgadza z książką.

Zgadzam się co do trójkąta co mnie strasznie irytuje bo mam wrażenie że wszystkie seriale jadą na jednym schemacie i brak im oryginalności a ja bym chciała zobaczyć coś innego, świeżego.

beksi

Tez odnosze wrażenie, że wszystkie seriale sa wedle tego samego schematu. Niestety w literaturze wampirzej, ze tak powiem jest to samo. Mnożą sie ksiązki z taka samą fabulą i napisane coraz gorszym jezykiem. Trochę inna jest trylogia Księga wszystkich dusz, ktorą odkryłam niedawno, a teraz wychodzi trzecia częśc. Co najlepsze nie ma tam nastolatek tylko dojrzała kobieta a wątek miłosny nie jest tak "płytki" jak każdy dotychczasowy a'la zmierzch :)

attra

Tak też to zauważyłam nawet ostatnio byłam z siostrą w księgarni a tam dział literatura wampiryczna a na półkach tylko zmierzch i inne podobne książki dla młodzieży. Najśmieszniejsze było to że Dracula, Kroniki Anne Rica a nawet Nekroskop czyli takie dobre książki o wampirach były w dziale Horror a nie tam.
Ja ostatnio z książek o wampirach czytałam cykl Anita Blake i tak do dziewiątego tomu naprawdę świetne ale później niestety coraz gorzej więc przestałam. A tą trylogię co polecasz to sprawdzę bo akurat nie mam co czytać : )

beksi

Oooo znasz Nekroskopa?!? Ja mam 5 pierwszych tomow i strasznie je lubię.
Co do Księgi wszystkich Dusz - ja mam 2 pierwsze tomy i 18 wrzesnia bedę miała trzeci - ponoć ostatni :) Książki są fajne, bo trochę inne niż to co teraz hurtem się pojawia dla młodzieży...
Co do ksiązek, to jest oczywiście jeszcze Miasteczko salem Kinga - ale to faktycznie horro, gdzie wampiry to kanalie i potwory :)
A tak z chumorem i smiechem to polecam Księgę bez tytułu i kolejną część Oko księżyca - coś w Tarantinowskiem stylu, tyle że książki :)
A ten cykl co polecasz - Anita Blake to mlodziezowe>?

attra

Nekroskop czytałam ale tylko pięć części bo tyle jest u mnie w bibliotece i strasznie mi się podobał ale niestety nie mam jak na razie zdobyć kolejnych tomów więc się wstrzymałam, tym bardziej że nie lubię czytać na komputerze.
Miasteczko Salem też czytałam ale już dawno i zaczęłam się ostatnio zastanawiać czy nie sięgnąć po nią jeszcze raz.

Nie powiedziałabym że Anita Blake jest młodzieżowa jak dla mnie to trochę humoru, horroru, akcji i romansu. Właściwie to takie czytadło z wampirami lekko się czyta nic ambitnego. Są tomy gdzie jest naprawdę krwawo i wampiry są naprawdę fajne nie takie słodkie misie tylko bardzo tajemnicze i niebezpieczne. Występują też tam inne fantastyczne stworzenia jak zombie, wilkołaki czy ghule a sama główna bohaterka to taki rodzaj twardej babki która niczego się nie boi, co mi się bardzo podoba.

beksi

A wiesz, że postać Harrego jest tylko własnie w pierwszych pięciu częściach Nekroskopa? Ja nie kupowałam dalszych części, może kiedyś sie skuszę...
Ja tez nie lubię czytać na komputerze, więc albo kupuję ksiązki na ktorych mi najbardziej zależy albo pozyczam.
ogólnie to od dawna szukam czegoś o wampirach (filmy, seriale czy ksiązki) ale w starym stylu a nie zmierzchopodobne nic...

attra

Tak słyszałam o tym, szkoda bo postać mi się podobała.

Ja uwielbiam kupować książki gdy uda mi się odłożyć jakieś pieniądze ale tylko moich ulubionych autorów i tematyki która mnie interesuje. Często korzystam również z biblioteki.
Nie cierpię czytać na komputerze bo strasznie bolą mnie oczy i jestem tradycjonalistką w niektórych sprawach. Kocham czuć papier gdy przewracam kartki i zawszę sobie myślę ze ładnie to wygląda gdy ma się choć jeden regał z książkami w domu.

beksi

Ja mam tak samo, lubię czuc ksiązkę w dloni, zapach papieru.
Narazie mam dwa regały książek, ale cały czas coś dokupuję. Najczęściej coś na wyprzedażach, albo innych takich okazjach. Chociaz nowości na które czekałam czasem biorę z marszu jak się doczekać nie mogę :) Cały czas wertuje księgarnie internetowe w poszukiwaniu czegoś świeżego w tematyce wampirzej, ale narazie ponoszę porażkę. Za to w fantasy jest calkiem dobrze, więc obecnie czytam Gildię Magów.

Co do nekroskopa, to w 5 tomie Harry staje się wampirem, przez co traci kontakt ze zmarlymi, szkoda bo bardzo lubilam ten własnie motyw w ksiazkach o nim.

attra

Ja mam podobnie, często chodzę do księgarni oglądać wyprzedaże bo czasami można dostać świetne książki za grosze. Poluję też na okazje na przykład na empik.com i wtedy zdarza mi się zaoszczędzić kilka złotych.
Z fantasy czytam teraz cykl Miecz Prawdy, słyszałam o nim dużo pozytywnych opinii ale trochę się ociągałam bo widziałam serial który średnio mi się podobał. Wreszcie postanowiłam dać za wygraną i nie żałuję bo okazało się że książka dużo lepsza i się wciągnęłam.

Tak ten motyw z Harrym był fajny i ogólnie piąta część chyba najbardziej mi się podobała obok pierwszej. Chociaż przyznam że wszystkie pięć są naprawdę świetne.

beksi

zapisz sie też na newsletter WILTBILD - oni co tydzien mają tzw szczęsliwą trznastkę - czyli 13 książek od 6 zł. Ja tak już kupiłam dwie części harrego potteera. Jest tez super ksiegarnia wyprzedazowa:

http://dedalus.pl/
Tam mają książki już od 2 zl :)

Co do Neksroskopa jeszcze, to tam całkiem fajnie są pokazane wampiry. Jako złe i przebiegłe. podobnie jak u Kinga. Może kiedyś zabiorę sie za dalsze tomy? O Mieczu prawdy też słyszałam pozytywne opinie (książki) bo serial tak samo srednio mi sie podobał.

attra

Jestem zapisana w WILTBILD i co miesiąc dostaje do domu katalog z książkami, zdarzyło mi się kilka razy u nich zamawiać. O Dedalus nie słyszałam ale sprawdzę ich ofertę, Dzięki : )

Jeśli chodzi o Nekroskop to zgadzam się, dla mnie właśnie to jest najciekawsze bo lubię takie inne spojrzenie na Wampiry jako złe przebiegłe potwory.

Dla mnie serial Miecz Prawdy był przede wszystkim strasznie dziecinny i bohaterowie byli strasznie przerysowani. Wiele razy jak patrzałam na postać Richarda chciało mi się śmiać plus to chyba wina aktora ale wyglądał mało męsko, był zbyt wymuskany.
Książki są całkiem inne trochę dojrzalsze bardziej mroczne a postacie są poważne i nie przerysowane jak w serialu.
Mnie one bardzo wciągnęły i jak kończę jedną część nie mogę doczekać się by sięgnąć po następną.

beksi

Co do Weltbild, to mi te oferty "szczęścliwa trzynastka" przychodzą tylko na maila raz w tygodniu, tylko trzeba sie zapisać na newslater :)

Ja sie juz zastanawiałam nad Mieczem Prawdy, ale u mnie w bibliotece nie ma niestety, a nie chcę kupować bo nie wiem czy mi się spodoba.
Za to teraz po mału zaczynam kupować Wiedźmina, bo strasznie lubię cały cykl. Oczywiscie tylko książki - bo film i serial to jest jakies nioporozumienie niestety...

attra

U mnie Miecz Prawdy jest tylko w dwóch bibliotekach na całe miasto traf chciał że jedna z nich jest 10 minut drogi od moje domu. Wiele książek które chciałam przeczytać były niedostępne w żadnej bibliotece w moim mieście i było to strasznie frustrujące.

Moja siostrzenica jest fanką Wiedźmina książek i gier filmu nie lubi, ja przyznam że nie czytałam żadnej części ale może kiedyś się skuszę.

Ja teraz planuje kupić Anne Rice "Pokuta" i "Kuszenie" ostatnio zakupiłam "Sługę Kości" tej samej autorki. Uwielbiam jej książki ale tylko te z działu fantastyka, horror próbowałam kiedyś przeczytać jeden z jej erotyków, ale to nie dla mnie.

beksi

Wiedźmina naprawdę polecam. Ale absolutnie nie film ani serial. Za to książki - dla mnie rewelacja.
Anne Rice znam z kilku ksiązek, ale tak dawno je czytała, że nie bardzo pamiętam. Za to nie wiedziałam, że pisze ertotyki... Akcja dzieje sie współcześnie?

beksi

U mnie jest tylko jedn a biblioteka, więc wybór skromny.
Wiedźmina bardzo polecam, ale tylko książki. Film i serial omijaj szerokim lukiem.
Nie wiedziałam, że Anne Rice pisze erotyki... Czytałam kilka jej książek, ale wieki temu i juz nie pamiętam o czym były :(

attra

U mnie jest jedna duża Biblioteka i sieć bibliotek miejskich więc nie jest tak źle, chociaż często zdarza się że chcę wypożyczyć jakaś książkę i jej niema albo jest w fili na końcu miasta.

Tak Anne pisze również erotyki ja czytałam tylko kawałek jednego akcja z tego to pamiętam miała miejsce współcześnie. Nie jestem fanką tego rodzaju książek dlatego szybko zrezygnowałam ale inne jej książki uwielbiam. No może jeszcze oprócz tych o Jezusie bo to nie dla mnie.

beksi

No ja nawet nie wiedziałam, że coś o Jezusie pisała... To raczej nie mój klimat, tak jak i erotykie nie.

Beksi miałam Ci jeszcze pisać o tym Weltbild - mi te "szczęśliwe trzynastki" przychodzą tylko na maila. I tam wlaśnie są co tydzień 13-cie książek od 6 zl :)
tematycznie to różne są, zawsze ktos coś dla siebie znajdzie ciekawego i taniego.
A czy jest coś jeszcze zekranizowanego Anne prócz wywiadu z Wampirem i Królowej Potępionych?

attra

Ok. Sprawdzę tego Weltbilda.
Nie niestety nie ma, słyszałam że były kiedyś plany ekranizacji czwartej części Kronik Wampirów „Opowieść o złodzieju ciał” ale niestety spełzły one na niczym.

beksi

No to w sumie szkoda... Patrząc na to jaki wywiad jest genialny, to możnaby spodziewać się swietnej ekranizacji.

Ja czytam ostatnio po raz kolajny Sagę o Ludziach Lodu Margit Sandemo.
To już nie to samo, co pierwszy raz, ale jednak nadal jestem zachwycona. Szkoda, że nikt tego nie zekranizował. Mógł wyjsć świetny serial, pełen magii, duchów, romansu i przygody...

attra

Tak szkoda, ogólnie zawsze myślałam że wszystkie części Kronik idealnie nadają się do ekranizacji. Patrząc na ostatnią modę na wampiry jestem zdziwiona że nikt się oto nie pokusił.

Zgadzam się że z książek Margit Sandemo byłby świetny serial, chętnie bym coś takiego obejrzała bo lubię takie klimaty a niestety nie ma dziś zbyt wielu propozycji tego typu.

beksi

No właśnie mnie też dziwi, że takie książki o wampirach nie zostały sfilmowane... Zwłaszcza podczas mody na wampiry. Co do Sandemo - serial mialby przewage nad innymi w tym typie, że to saga i nie jest wciąż o tych samych postaciach, ale kazdy tom jest o kimś innym + duchy, tak więc ulubione postacie nie znikaja, ale pojawiają się nowe...
Gdzieś czytałam, że był taki pomysł nakręcenia serialu, ale padł. Moim zdaniem amerykanie mogliby się za to wziąć...Może kiedyś? To zdecydowanie moje klimaty, więc nie tracę nadziei.

użytkownik usunięty

Właśnie przeczytałam nowy numer Buffy i mam ochotę krzyknąć : Co to do ... było?!

Mam mieszane uczucia co do tego numeru z jednej strony nie było źle, ale z drugiej nie pasuje mi on do głównej historii Buffy i lepiej byłoby gdyby został wydany w formie One-Shot jak Riley w sezonie 8.
To znaczy jak dotąd wydaje mi się że historia samej Buffy zmierza donikąd, postać jest zbyt pasywna przez co wydaje się nudna plus brak mi postaci z serialu co jest męczące, dlatego dla mnie jest to strata papieru. Można było lepiej wykorzystać ten numer i zamiast poświęcając go zupełnie nowej postaci na przykład dać Buffy jakiś cel i wreszcie wprowadzić Big Bada albo napisać historię o Xandrze i Dawn, tak dawno ich nie widzieliśmy że byłoby naprawdę ciekawiej zobaczyć co u nich.

Jak na razie dla mnie komiksy Buffy sezon 9 są najsłabsze ze wszystkich jakie czytałam dlatego że są po prostu strasznie nudne, nawet sezon 8 był lepszy bo miał w sobie więcej życia, akcji i wszystkie najważniejsze postacie były na miejscu.

beksi

Dziewczyny, czy któraś juz widziała ten serial?
http://www.filmweb.pl/serial/Beauty+and+the+Beast-2012-645786

Podobno gdzies na necie juz można zoabczyć.

użytkownik usunięty
attra

tak, widzłąma, a dziś właśnie jest drugi odc i zamierzam zaraz oglądać. Fajny, dość dobrze się zapowiada. Zaczelam go oglądać oczywiście dla kristin Kreuk, która grała w moim kochanym Smallville:) Warty zaglądnięcia. Nie wydaje się typową romantyczną historią, główna bohaterka kopie tyłki;p

attra

Ja nie widziałam i jakoś mnie nie kręci by go zobaczyć bo coś czuję że nie moje klimaty. Chociaż może zmienię zdanie, kto wie.

użytkownik usunięty
beksi

a ja się jednak zaczynam zniechęcać. WTeraz to jest serial o rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, jak Castle, z wątkiem supernatural.
Drugi odc nudny:( A tak baardzo cieszyłam się na Kristin na ekranie...

No wiec widziałam pierwszy odcinek i podobał mi sie naprawdę. Prócz zagadki kryminalnej, jest jeszcze dodatkowa - czyli śmierć matki no i polowanie na "Bestię".
Mam nadzieję, ze sie nie zepsuje.

A gdzie oglądasz? W tv czy na necie? Bo ja nie mogę znaleźć drugiego odcinka. I faktycznie przypomina serial kryminalny.

użytkownik usunięty
attra

nie w tv i nie na necie... reszty domyśl się sama.

Ok juz wiem wszystko. Chyba będę oglądała, mam nadzieję że sie porządnie rozkręci.

użytkownik usunięty
attra

No to dobrze:) Po prostu wolę nie pisać szczegółów na forum:)

Masz rację :) lepiej dmuchać na zimne.ciekawe w którą strone pójdzie ten serial, mam nadzieję że w dobrą.
Ostatnio nie ma prawie żadnych seriali które by mnie wciągnęły. Nawet Gra o Tron przestała mnie interesowac :( Sama już nie wiem co oglądać...

użytkownik usunięty
attra

hm... mnie się bardzo podobają nowe sezony Chirurgów, Jak Poznałem Waszą MAtkę i Nikity.

Nowej NIKITY jeszcze nie widziałam, chyba sie boje że sie rozczaruję. Uwielbiałam stary serial. JPWM do mnie wogóle nie przemówił, chyba nie moje klimaty, sama nie wiem... A Chorurgów czasem oglądam, ale to sporadycznie.
Za to bardzo mi brakuje dobrego serialu SF lub czegoś o wampirach itp.

użytkownik usunięty
attra

rozumiem, ja nigdy nie byłam jakoś specjalnie fanką starej Nikity, a nową uwielbiam. Dobrze jest zrobiona, efekty świetne, fabuła też.
SF lub wampiry... hm... Czysta KRew? Mój ulubieniec;p
Jest też Once Upon a Time, ale to możliwe, że dla młodszych widzów
Fringe jest sfi ale jakoś nie miałam na to ochoty

attra

Ne wiem czy to coś pomoże ale jak ostatnio zaczęłam oglądać ten serial http://www.filmweb.pl/serial/666+Park+Avenue-2012-645413 i jak na razie po trzech odcinkach zapowiada się bardzo obiecująco.

beksi

Fringa oglądam, jak sobie nie zapomnę. Lubię ten serial. TB było dla mnie ciekawe tylko w pierwszym sezonie, potem jakoś mnie zraziło do siebie.

Beksi, serial dość ciekawie się zapowiada, może się na niego skusze ;)
Podobał mi sie Haven, ale nie wiem czy dalsze sezony są gdzieś w TV, a szkoda bo się wciągnełam.

attra

attra mam podobnie TB tylko jeden sezon i trochę drugi reszta jak dla mnie nieciekawe i zbyt kiczowate.

Przeczytałam dziś Angel & Faith 15 i przyznam że jako fan Bangel trochę się obawiałam tego numeru, na szczęście moje obawy okazały się niepotrzebne.

Sam komiks podobał mi się i to bardzo, historia Whistlera był bardzo ciekawa Spoiler nawet nie podejrzewałam wcześniej że może być dzieckiem kogoś z PTB.
Jego porównanie związku Buffy i Angela, pogromczyni i wampira do jego rodziców czyli złego demona i członka PTB było dziwne ale moim zdaniem trafne.
Podobało mi się również reszta o Bangel związana z przeznaczeniem i wolną wolą bo mam w sobie trochę z romantyczki.
Plan Whistlera wydaje się być szalony a wizje świata które przedstawił przerażające. Cieszę się że dostaliśmy trochę wyjaśnień co do sezonu ósmego oraz roli jego i Angela w nim.

Część o Pearl i Nash niebyła równie ciekawa ale fajnie wiedzieć o nich coś więcej i poznaliśmy trochę z historii rady obserwatorów, ciekawe czy również Giles był w to zamieszany.

Dla mnie kolejny świetny numer A&F i nie mogę się doczekać następnych.

beksi

Oooo to same dobre nowiny, że tak powiem. Jako fanka A&B czkekam z niecierpilowścia na każdą informację, która mogłaby mnie ucieszyć.
A odnośnie przeznaczenia w kwestii A&B możesz coś więcej napisać?

attra

Ja to rozumiem w ten sposób przeznaczeniem Buffy i Angela było się spotkać i mieć istotną role w swoim życiu ale ich uczucie pochodzi z wolnej woli. Jest nawet wspomniane że są różne opcje mogą umrzeć razem, zabić się nawzajem albo zmienić razem świat i nikt nie wiedział jaki będzie wynik.

beksi

hmmm brzmi ciekawie. I calkiem logicznie. A ich dalsze losy zalezne są od ich "bieżacych" decyzji.
Ogólnie dla mnie ich związek jest po prostu the best i niesamowity i wogóle, ale to juz nie raz pisałam.

użytkownik usunięty
beksi

Skąd wzięłaś 15 numer Angel & Faith? Szukam i szukam i nie wiem dlaczego, ale nie mogę znaleźć:/ Może mi się coś w ustawieniach google poprzemieniało?

Co do serialu to ostatnio zaczarował mnie Once Upon a Time, taa, na pierwszy rzut oka wydaje się dla dzieci, ale naprawdę jest niesamowity. Sto razy lepszy niż film Zaczarowana z którego pewnie powstał pomysł

Ściągnęłam z torrentów, ale właśnie sprawdzałam na stronie z której najczęściej ściągam te komiksy i już jest dodany http://avaxhome.ws/comics/AngelFaith15.html

użytkownik usunięty
beksi

dzieki!! Nie mam pojęcia, co się dzieje z moim google, ale ostatnio jakoś mi słabo coś wyszukuje, a ustawienia są ok;/

O czym ten serial tak w skrocie jest?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones