PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37633}

Buffy: Postrach wampirów

Buffy the Vampire Slayer
6,8 26 129
ocen
6,8 10 1 26129
8,7 3
oceny krytyków
Buffy: Postrach wampirów
powrót do forum serialu Buffy: Postrach wampirów

komisk - 8 sezon buffy

użytkownik usunięty

Hej, przeczytałam właśnie 35 - jak widać ostatnią część komiksu 8 sezonu Buffy, czy ktoś orientuje się co będzie dalej i kiedy? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

beksi

Nie zdążyłam dodać bo filmweb znów mi się zacina. Z boku na pasku w spisie komiksów musisz wybrać i kliknąć Buffy the Vampire Slayer - The Origin.

użytkownik usunięty
beksi

dzięki:*

Właśnie szperałam trochę po Internecie i znalazłam zapowiedź numeru 37.
http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=6451&disp=table
Wreszcie dowiadujemy się więcej co się dzieję. Już nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie ten numer.

użytkownik usunięty
beksi

jak myślicie, czemu Xander zoatwaił Anyę przed ołtarzem?

użytkownik usunięty

nie weim na tym forum była ta dyskusja, ale ktoś powieedział ,że spike chcial pozbyć się chipa w 6 sezonie a nie odzyskać duszę, właśnie oglądałam wywiad z whedonem i whedon powieedział, że spike chciał odzyskać duszę, a to co było w tym epizodzie - ten nagły obót fabuły to tylko taki chwyt, żeby zaskoczyć widza

Dawno mnie tu nie było. Więc tak sobie czytam i czytam :) Co do Spikea, to jesli faktycznie chciał odzyskać duszę, to sprytnie to ukrywał, bo mnie nabrał :) A tak na poważnie, to mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczę tego zlego Spikea, bo go wtedy uwielbiałam. Ciekawa jestem jak się rozwinie jego postać w dalszych częsciach komiksów, bo to jeden z moich ulubionych bophaterów. Co do Angela, to go uwielbiałam i jako Angela własnie i jako Angelusa :) Obaj mają dla mnie "to coś" :) Szkoda, że nie udalo mi się zobaczyć komiksów, nie wiem czemu nie moge ich pobrać na mojego laptopa :(

użytkownik usunięty
attra

a próbowałaś z chomiczka? Do tego też trzeba takiego programu: CDisplay, łatwo go ściągnąć za darmo z neta

Spike ma podobno zostać w tym sezonie do końca, też się zastanawiam jak jego postać się rozwinie. Na razie jest fajnie, podoba mi się prawie tak samo jak w piątym sezonie Angela ale zobaczymy jak będzie dalej.
Co do Angela to mam nadzieje że dostanę więcej odpowiedzi na jego temat. Bo jak na razie to nie jest za dobrze, przynajmniej dla mnie. Szczerze mówiąc spodziewałam się więcej i bardziej konkretnych odpowiedzi dlaczego stał się twilightem. Do końca jeszcze 4 numery więc mam nadzieje że dadzą coś więcej.
Jeśli chodzi o komiksy to ja jeszcze polecam ściągać za darmo z rapidshare albo megauploud., Wystarczy wpisać w Google Buffy season 8 i numer komiksu, od razu wyskakują strony linkami . Ostatnio robię tak coraz częściej żeby być na bieżąco.
Ja nie posiadam programu cidisplay i spokojnie mi się otwiera, po prostu mam swój sposób.

Ostatnio odkryłam chomika z komiksami Buffy przetłumaczonymi na polski. http://chomikuj.pl/patunia4/Buffy+The+Vampire+Slayer+sezon+8+(komiks)/Buffy+komi ks+PL
Na razie jest tylko 9 numerów. Zawsze to jedna coś jak ktoś nie za bardzo sobie radzi z angielskim. Miejmy nadzieję że nie długo posiadacz chomika zamieści więcej. Komisy mają rozszerzenie rar co jest dużym ułatwieniem bo można je spokojnie otworzyć na komputerze, wystarczy że ma się bardzo popularny program winrar ( zazwyczaj większość osób ma go w komputerze).

użytkownik usunięty
beksi

no i czytam czytam ten komiks origin, bardzo jest podobny do tego filmu Whedona o Buffy... tego, co nie wyszedł, wręcz taki sam:D Ale jakoś lepiej się go czyta niż tamto nudziarstwo ogląda:D

Fajnie że ci się podoba. Ja ten komiks przeczytałam jeden numer po drugim i byłam strasznie zdziwiona że tak mnie wciągnął. Szczerze przy filmie myślałam że nie dam rady obejrzeć do końca bo momentami był strasznie nudny aż przysypiałam.
Ten komiks jest podobno właśnie na podstawie oryginalnego scenariusza Whedona do filmu o Buffy.
Myślę że gdyby nakręcili go na podstawie jego scenariusza to mógł z tego wyjść naprawdę dobry film, ale niestety postanowili go zmienić i wyszedł straszny bubel.

użytkownik usunięty
beksi

dokładnie, dobrze, że dali Whedonowi wolną rękę w trakcie kręcenia serialu, a całkowicie wolną chyba gdzieś koło 4 czy 5 sezonu, tak słyszałam

A tego że dali mu wolną rękę około sezonu 4 lub 5 to nie słyszałam. Czytałam natomiast że jeśli chodzi o cały serial to Joss Whedon była producentem wykonawczym, a w sezonach od jeden do pięć był również tak zwanym Showrunnerem i był odpowiedzialny za każdy aspekt produkcji. W tych sezonach także w rzeczywistości trzymał najwyższe kierownictwo nad serialem. W sezonach sześć i siedem jako że był zajęty nowymi projektami na stanowisku Showrunnera zastąpił go Marti Noxon, ale Joss był nadal czynie zaangażowany w pisanie scenariuszy i reżyserowanie Buffy.
Wiem jeszcze że jego ulubionym odcinkiem jest odc 14 (Innocence) drugiego sezonu.

użytkownik usunięty
beksi

to ja wam napisze coś fajnego;d Mam takąksiażeczkęco byłą dołączona do dvd buffy i whedon tam napisał jakie są jego ulubione sezony:D
oto lista:
1. the pack (1x6) bo cieszyło go, że był taki mroczny
2. ted 1x11
3. passion 2x17 - bo jak sie wqyraził nic lepszego niż widok Tonyego Heada z kijem basebolowymm;]
4. I only have eyes on you 2x19
5. the wish 3x9 i jak to whedon dopisal: pierwszy raz Willow wypowiada niezapomniane "BORED NOW"
6. the zeppo 3x13
7. earshot 3x18
8. pangs 4x8
9. fool for love 5x17 z powodu przeszłości Spike świetnie według jossa pokazanej i pokazanie Angela i Darli
10. tabula rasa 6x8 - wielkie według niego osiągnięcie zaraz po odcinku musicalowym (musical 6z7)
11. selfless 7x5 bop były króliczki, jedna piosenka, dźganie i dobra zabawa
12. conversations with dead people 7x7

No ale Joss też pod spodem tutaj napisał, że ulubione epizody cały czas mu się zmieniają, więc na pewno podał więcej list:)

Ja znalazłam Internecie na tej stronie
http://www.usatoday.com/life/television/news/2003-04-28-buffy-top10_x.htm
taką listę ulubionych epizodów podaną przez Jossa Whedona:

1. Innocence (14x2)
2. Once More With Feeling (7x6)
3. Hush (10x4)
4. The Body (16x5)
5. Doppelgangland (16x3)
6. The Wish (9x3)
7. Becoming, Part II ( 22x2)
8. Restless (22x4)
9. Conversations With Dead People (7x7)
10. Prophecy Girl (12x1)

Dodatkowo na tej stronie
http://slayageonline.com/EBS/btvs/DVD_Commentaries/innocence.htm
w opisie odcinka Innocence pisze że jest to właśnie ulubiony odcinek Jossa Whedona.

użytkownik usunięty
beksi

heh, no to jest właśnie to, co mówię:) Że mu się to odmienia

O.k. Muszę jeszcze przyznać że jeśli chodzi o obydwie listy, to uważam że Joss ma naprawdę dobry gust.

beksi

Pojawiły się właśnie okładki do numeru 39 z opisem.
Opis:
„It's war, and there will be casualties not soon forgotten as Buffy faces her most fearsome enemy.
Buffy creator Joss Whedon and series artist Georges Jeanty join forces for the most emotional issue to date as they approach the finale of Season Eight.”

Pierwsza okładka:
http://www.tfaw.com/Themes/Buffy-The-Vampire-Slayer/Profile/Buffy-The-Vampire-Sl ayer-Season-Eight-39-Last-Gleaming-Part-4-Variant-Cover-Edition___372433

Druga jest niestety w wersji ocenzurowanej ponieważ twórcy uznali że zawiera za duży spoiler.
Żeby zobaczyć ją w całości prawdopodobnie trzeba będzie poczekać do wyjścia tego numeru, ewentualnie na co bardzo liczę na jakiś wyciek.
http://buffyfest.blogspot.com/

użytkownik usunięty
beksi

hej, nie wiem czy wiecie ale jest komiks Buffy - Found and Lost, który opowiada wydarzenia po jej śmierci w 5 sezonie i co działo się z bohaterami Buffy zanim ona wróciła
SPOILER
Przybywa do nich demon i mówi Anyi, że jej Xander kochał Buffy bardziej niż ją samą...

Nie wiem czy demon chciał dokuczyć Anyi, ale wydaje mi się, że nie, że to prawda

Moim zdaniem demon chciał jej tylko dokuczyć albo wprawić ją w stan niepewności jeśli chodzi o uczucia Xandra.
Co do komiksu słyszałam o nim, wiem nie jest on uważany za kanoniczny więc go jeszcze nie czytałam. Jak będę miała czas to może po niego sięgnę z ciekawości.

użytkownik usunięty
beksi

ja właśnie ściągnęłam wszystkie z tej strony co podawałam wcześniej, wiesz to co myślałam, że chodzi o origin i niektóre są bardzo fajnee, jest tam też książka o buffy któa ma ponad 100 stron, czyta się jak odc serialu, tylko0l że wszystko po ang

Ja w tej chwili ściągnęłam tylko komiksy które należą do kanonu oraz Buffy Orgin. Właśnie jestem w trakcie czytania Fray. Jak tylko skończę, to sięgnę po pozostałe żeby umilić sobie czas czekając na następne numery sezonu 8.

Jeśli chodzi o sezon 8, to jutro wychodzi numer 37.
Już nie mogę się doczekać na pierwsze spoilery i od razu rozpoczynam poszukiwania w Internecie.

użytkownik usunięty
beksi

Je! To mi poprawiłaś humor;] czekam na linka

użytkownik usunięty

jest już może komiks? Szukałam ostatnio, ale nie znalazłam:(

Ja też szukam i znaleźć nie mogę. Mam nadzieję że szybko się pojawi do ściągnięcia, bo nie mogę się doczekać żeby przeczytać :(
Oczywiście jak na coś trafię pierwsza to dam znać.

A tak przy okazji pojawiły się dziś okładki oraz opis do ostatniego 40 numeru.
http://buffyforums.net/forums/showthread.php?p=508903#post508903

użytkownik usunięty
beksi

a to właśnie dziś czytałam;]

Znalazłam :)
http://hotfile.com/dl/74801508/f42ab48/Buffy_the_Vampire_Slayer_37_(2010)_(two_c overs)_(Minutemen-DTs).cbz.html

użytkownik usunięty
beksi

aa! Normalnie kocham cię Beksi:):)

użytkownik usunięty

kurcze, dopiero za miesiąc dowiemy się co z Dawn...

Też się strasznie denerwuje z tego powodu. A jeszcze czeka nas podobno najbardziej zaskakujący i emocjonujący numer sezonu ósmego czyli 39. To w nim mamy poznać zdrajcę.
Trzy ostatnie numery najciekawsze i najbardziej ekscytujące, aż się nie mogę doczekać :)

użytkownik usunięty
beksi

oglądałam część odcinka 5 sezonu siódmego gdzie Buffy chce zabić Anyę z komentarzem, bo byłam ciekawa czy ta piosenka, którą Anya śpiewała tam to była jakaś pozostałość po szóstym sezonie czy nie, no i powiedzieli, że chcieli zrobić jakiś moment z przeszłości Buffy, na początku chcieli z Hush, ale ciężko by było im przedstawić jakąś oczywistą scenę Anya-Xander, więc zwrócili się do Jossa czy nie napisałby piosenki, on powiedział, że chyba zwariowali, ma trzy seriale na głowie i nie ma czasu i... nastepnego dnia rano przyniósł ją gotową:)
Cały Joss, podziw dla jego talentu!

użytkownik usunięty

właśnie coś mnie zdziwiło, nigdy żadnemu wampirowi nie przyszło do głowy, żeby zrobić pogromczynię wampirem? Byłaby zła, byłaby silna, była świetna:D Szkoda, Buffy miałaby super przeciwnika! To mogłaby by być bigbad sezonu

Jest świetny komiks - Tales of Slayer 2001, o historiach poprzednich pogromczyń, bardzo mi się spodobał

Wie ktoś może z kim umawia się Nick Brendon? Wszędzie pisze o wszystkich tylko nie o nim...

Ciekawe spostrzeżenie co do pogromczyni wampirzycy. Uwielbiam odcinek Damage w piątym sezonie Angela z chorą psychicznie pogromczynią Daną, dlatego uważam że wątek z pogromczynią przemienioną w wampira byłby bardzo ciekawy.

Co do komiksu Tales of Slayer to mam go na komputerze i właśnie w najbliższych dniach zabieram się za jego czytanie bo należy do kanonu.
Dzięki za jego rekomendację, jeszcze bardziej mam ochotę go jak najszybciej przeczytać : )

Co do tego z kim aktualnie umawia się Nick Brendon to nie wiem niestety.

użytkownik usunięty
beksi

hejo:D Widziałaś ten temat? http://www.filmweb.pl/serial/Buffy+Postrach+wampir%C3%B3w-1997-37633/discussion/ Scenariusz+a+%C5%BCycie,1480416

Dziwne, już mu odpisałam, bo to naprawdę jest... powtarzając - dziwne:D Chyba coś źle koleś skumał

A chciałam się zapytać, oglądałaś może jakieś inne seriale Jossa? Do Firefly jakoś mnie nie ciągnie, widziałam film Serenity i nudził mnie, ale Dollhouse po prostu kocham prawie na równi z Buffy!

Widziałam ten temat, może rzeczywiście coś źle zrozumiał tym bardziej że jak napisał Amber Benson strasznie kręciła i jej wypowiedzi były bardzo mgliste.

Wstyd się przyznać ale jeszcze nie oglądałam żadnego innego serialu Jossa ale właśnie przymierzam się do obejrzenia Firefly i Serenity. Czytałam o nich dużo pochlebnych opinii więc bardzo chce je zobaczyć. Udało mi się je już zdobyć tylko z powodu przygotowań do halloween i święta zmarłych nie mam na razie czasu przysiąść i obejrzeć.
Jeśli chodzi o Dollhouse to obecność w obsadzie Elizy Dushku i Amy Acker brzmi dla mnie bardzo zachęcająco więc nad nim też się zastanawiałam.
Właściwie to ostatnio szukam dobrych seriali na jesienne wieczory do oglądania, więc po Dollhouse też sięgnę skoro go polecasz :)

użytkownik usunięty
beksi

Dollhouse jest przecudowne:) Smutne, ale przecudowne

użytkownik usunięty

oglądałam właśnie wywiad z Jossem na temat Dollhouse i w sumie... przesadziłam z tym przesmutnym:D Powiedział: I Dollhouse dostało najbardziej szalony i zakręcony happy end jaki kiedykolwiek wymyśliłem
To nie jest spoiler, bo w żaden sposób nie można się tego domyślić i nie wygląda to całkiem tak;]

użytkownik usunięty

http://www.whedonsworld.co.uk/interviews/buffy/main/nick/2010/buffyfest2.html wywoad z Nickiem Brendonem, mówi trochę o Buffy
What do you think is the best relationship he had with anybody as afar as the women he had interactions with - Cordy, Anya, Buffy, Willow.

NB: I think probably, at the end of the day, it's Buffy. You know, the other ones, both Cordy and Anya were very dysfunctional which, um, kinda really mirrors my life, tragically.

nicy:)

użytkownik usunięty

a tu ważniejsze:
Buffyfest: So, this is a comic question. We're going to feed you a little information and you're going to tell us what you think. We found out at the end, 2nd to last issue, that someone who's close to Buffy is going to betray her. Do you think Xander would ever under any circumstances betray her?

NB: I don't think Xander would betray her.

Buffyfest: Okay, then he's not the betrayer!

Trochę mnie uspokoiłaś tym drugim pytaniem. Xander to w tej chwili jedna z ostatnich osób, którą bym chciała na zdrajcę. W komiksie to chyba moja ulubiona postać.
A z Buffy zawsze będzie go łączyć szczególna więź, której nikt nie jest w stanie zniszczyć :)

użytkownik usunięty
beksi

sama się uspokoiłam:) Chociaż to tylko co myśli Nick... ale ktoś tam kiedyś mówił, że Xander to zawsze będzie dobry chłopak:)

ocenił(a) serial na 9

http://www.youtube.com/watch?v=_26uW9JaHak

Obejrzałem 1 sezon Dollhouse zachęcony nazwiskiem reżysera i aktorki pierwszoplanowej i niestety serial zawiódł mnie po całości. Oglądając ten serial czułem tą wibrację serialu Angel, który miał dorównać Buffy ale coś nie wyszło...

użytkownik usunięty
Hunter_THE_Watcher

tą Buffy Reunion co wkleiłeś link widziałam:)

Dollhouse kocham, ale no cóż... musi coś podpasować się w gust, dla mnie to jest bardzo ciężki dramatyczny serial, ale piękny.

ocenił(a) serial na 9

Oglądałaś Valentines? Boreanaz się spisał :)

użytkownik usunięty
Hunter_THE_Watcher

nie, a to jakiś film czy serial?

użytkownik usunięty

jakąś tu mam niezgodność, która mi się nie podoba... mianowicie pod koniec siódmego sezonu Buffy Giles odciąga ją od domu, żeby Wood mógł policzyć się ze Spike'iem i Buffy mówi, że gdyby teraz miała pozwolić Dawn umrzeć, by świat się nie skończył to by to zrobiła... ale co sprawiło, że zmieniła zdanie? Nie rozumiem jej postępowania...

Też się nad tym zastanawiałam. Rozumiem że Dawn nie była idealna, ale to wciąż jej siostra i jedyna osoba która jej została z najbliższej rodziny.
Wielu rzeczy w sezonie siedem nie lubię i nie rozumiem, ta sytuacja jest jedną z nich.
Przypomniało mi się jeszcze jak powiedziała Gilesowi że na nikogo ze Scooby’s nie może liczyć. Strasznie byłam na nią wtedy zła, przecież tyle razy ryzykowali życie walcząc u jej boku.
Ogólnie miałam czasami wrażenie że Buffy w tym sezonie traktowała swoich przyjaciół i Dawn jak zbędny balast, co mnie bardzo irytowało.

użytkownik usunięty
beksi

mnie też zaczyna:/ chyba ona już sama ma dość tych końców świata i tego, że wszystko jest na jej barkach, ale... no cóż... nie mogę nie kochać Gilesa pomimo tego wszystkiego do czego był zdolny i co zrobił, tak samo mam z Buffy, ale i tak naj lubię Xandera:D

użytkownik usunięty

i willow

Ja samą Buffy bardzo lubię. Zwłaszcza w sezonach 1-5 jest to moja ulubiona postać, bo wtedy najbardziej się z nią identyfikowałam. Tak samo mam z Willow.

Co do postaci ja się cieszę że nie są idealne, bo wtedy były by po prostu nudne np. Feith. Za pierwszym razem jak oglądałam trzeci sezon Buffy to jej strasznie nie lubiłam. Z czasem pokochałam jej postać. Lubię w niej najbardziej właśnie to że jest taka nie idealna, przez co wydaje mi się bardziej ludzka. Równocześnie kocham w niej to że z postaci negatywnej stała się pozytywną.

Podobnie Xander na początku wydawał mi się postacią niedojrzałą i strasznie podoba mi się w nim właśnie to jak z czasem powoli stawał się coraz dojrzalszy. Xander z pierwszego sezonu i Xander z sezonów siedem i osiem to moim zdaniem zupełnie inna osoba, lepsza. Naprawdę to widać i to w nim uwielbiam.

Jeśli chodzi o Gilesa to w jego przypadku kocham go tak samo w każdym sezonie ( chociaż podpadł mi tym wyjazdem w szóstym). Chyba dlatego że od początku jest tą osobą dorosłą od której można się dużo nauczyć. Uwielbiam w nim również to że jest taki inteligentny, jednocześnie ma w sobie dużo charyzmy. Kocham Gilesa również za to że jest jedną z najbardziej skomplikowanych postaci, często nie potrafię go jednoznacznie określić.

użytkownik usunięty
beksi

a ta scena, kiedy widzimy Xandera po raz pierwszy w siódmym sezonie jak przyjeżdża po Dawn, by zawieźć ją do szkoły... garniturek:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones