PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 591
ocen
8,2 10 1 36591
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Tak mnie zaciekawiło, ile jest ludzi, którzy uwielbiają ten serial, więc proszę, aby wpisywały się tu tylko i wyłącznie te osoby.
Ci, którzy go nie lubią, bardzo proszę - zignorujcie ten temat na forum, możecie założyć drugi - kto nie lubi serialu ;)
No. To ja jestem pierwsza ;) Kto następny?

ocenił(a) serial na 10
trifle

Po prostu uwielbiam ten serial, mogę go oglądać na okrągło :)

trifle

Najlepsza ekranizacja powieści, uwielbiam :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

I ja! A najlepsza scena to ta z jeziorem!

użytkownik usunięty
trifle

najlepsza i jedyna genialna interpretacja "DiU'. gdyby nie była dobra, nie przeczytałabym pewnie dwa razy także wspaniałej ksiązki. Wspaniała Jennifer i wspaniały Colin. Wersja z 2005 nie umywa sie do tej - Darcy jest tam miągwą, a Lizzie jakaś krzykliwą idiotką. Sorry za wywód. Peace, Love and Austen!!! ;*

trifle

Mogę się tylko podpisać pod tymi wszystkimi pozytywnymi opiniami nt. miniserialu. Moim celem jest obejrzenie wszystkich ekranizacji wszystkich powieści, jakie Jane Austen napisała. I jeśli chodzi o "Dumę..." właśnie, to ta ekranizacja jest najlepsza i wątpię, czy kiedykolwiek powstanie cokolwiek, co ją przebije. It's indeed, such an exquisite film version!
@karla_kucz: miągwa... ;-) Ja za to, od razu pomyślałam "Jakie ciepłe kluchy z niego", bo Mcfaydenowi brakowało tej stanowczości i nutki uporu w całej jego grze aktorskiej. Firth się za to idealnie spisał.

ocenił(a) serial na 10
trifle

A to mój znak :) - http://literacie.blogspot.com/2012/12/duma-i-uprzedzenie-czyli-za-co-kochamy.htm l

ocenił(a) serial na 10
trifle

Kocham ten serial i nie zamierzam oglądać żadnej innej wersji tej świetnej historii! TO JEST TO! Geniusz nad geniuszami!!!! <3 <3 <3

trifle

Zostawiam znak;)

trifle

Ja również uwielbiam ten serial <3

trifle

jeszcze mnie tu nie ma? :O
podnoszę obie łapki i jeszcze nogami macham!!!
lubię, kocham, uwielbiam serial z 1995!!!

trifle

ja również :)

trifle

Też bardzo lubię ten serial;) Świetny jest po prostu.

trifle

Uwielbiam ten serial <3
Colin Firth po prostu genialny :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

No cóż... po prostu muszę się tu wpisać. Ja też należę do miłośniczek tego serialu. Dodam,że mój mąż jak tylko słyszy motyw przewodni to przewraca oczami i pyta "znowu?." Ale Pan Darcy - do zjedzenia. Świetna jest też Lizzy i Lidia, Państwo Bennet i Pan Colins. Co do Jane i Wickama mam mieszane uczucia.
Film z 2005 roku mnie osobiście rozczarował. Niby podobała mi się i Elizabeth i Jane i Państwo Bennet, ale ten Darcy? -moim zdaniem (ale też mojej siostry i przyjaciólki) porażka

ocenił(a) serial na 10
trifle

Ja uwielbiam ten serial! Po prostu arcydzieło! A najlepszą sceną jest scena z jeziorem i Mr. Darcy w białej, mokrej koszuli - to już przeszło do historii kinematografii.

trifle

Też jestem fanką może nie jakąś zagorzałą, ale uwielbiam ten serial.
Pozdrowienia dla fanów i fanek. :)

ocenił(a) serial na 10
Kasjopeja69

Polecam też Filmy, w tym..nawet.. Duma i Uprzedzenie 2004. Idealnie im wyszło, połączyć w filmie jakby dwie kultury. Bollywood + film angielski. Więcej takich!.

ocenił(a) serial na 10
trifle

Kocham ten serial! :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Zdecydowanie najlepsza wersja 'Dumy i uprzedzenia'.
Również jestem wielbicielką. ;)

trifle

I ja także pozostawię znak obecności:) Uwielbiam większość ekranizacji Austen, jedne mniej, inne bardziej. Ten serial jest moim numerem jeden. I całkowicie zgadzam się z tym, co ktoś napisał w innym wątku: im dłużej patrzy się na serialową Lizzy, tym ładniejsza i bardziej urocza się wydaje;)

trifle

I ja się dopiszę. Uwielbiam ten serial, moim zdaniem zdecydowanie najlepsza wersja „Dumy i uprzedzenia”. Idealnie dobrani aktorzy i perfekcyjne oddanie ducha powieści Jane Austen sprawiają że lubię do niego wracać co jakiś czas : )

trifle

mogłabym go ogladać, ogladać i oglądać...... UWIELBIAM GO!!!

ocenił(a) serial na 10
trifle

Kocham ten film.Dołączam się

ocenił(a) serial na 9
trifle

Wspaniały serial i oczywiście książka :)

ocenił(a) serial na 9
trifle

Dzięki temu serialowi zapoznałam się z całą twórczością Jane Austen...
Podpisuję się oburącz :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Nie znoszę takich filmów, ale tego jestem wielbicielem (i jeszcze :Rozważnej i romantycznej", oczywiście w wydaniu BBC z Hattie Morahan). Przez przypadek obejrzałem ostatni odcinek "Rozważnej" i już było po mnie. Kupiłem nawet i przeczytałem książkę. I obejrzałem wszystkie (ufff ...) filmy na podstawie opowieści tej starej panny Austen, która jednak posiadała przepiękną fantazję. Szkoda że w realu takie kobitki jak autorka są raczej rzadkością :(

ocenił(a) serial na 10
Witek_9

Tak, a ja żałuję, że po świecie nie chodzą sami Mr Darcy w mokrej koszuli ;-) Fikcja to fikcja.

ocenił(a) serial na 10
ewej

Zapewne nie chodzą. Ale nie chodzą też stadami takie dziewczyny jak Ty. Przypuszczam że podobnych Tobie i panu Darcy jest w populacji kilka, najwyżej kilkanaście procent. Czyli możliwość spotkania się takich osób to (iloraz) około 1%. Ale nie żałuj; rzeczywistość zwykle przeczy wyobrażeniom. Najpiękniejsze jest oczekiwanie. No i marzenia :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Jestem w tym serialu zakochana! Oglądam go kilka razy w roku odkąd byłam baardzo mała (pewnie zaczęłam jakoś w przedszkolu). żałuję, że nie umiem oszacować ile razy go widziałam. Na pewno ponad15. Czytałam tez książkę i widziałam inne ekranizacje - nie ma lepszej niż ta. Nie mogę się do niczego przyczepić. Wolałabym tylko, żeby było więcej odcinków - byłoby więcej do oglądania, ale za to akcja pewnie stałaby się rozwlekła.

ocenił(a) serial na 10
trifle

Ja również dołączam do grona fanek tego świetnego serialu : ) Miniserial podoba mi się tak samo, jak film z 2005- mimo iż diametralnie się różnią, nie potrafię żadnego z nich obiektywnie skrytykować- w obu panach Darcy jestem zakochana : )

Pozdrawiam wszystkich fanów DiU.

trifle

Serial zrealizowany jest bardzo fajnie razem z mężem go uwielbiamy. Mąż jest oddanym fanem Pani Bennet:)

ocenił(a) serial na 10
trifle

serial jest znakomity! dałam 10/10, bo mogłabym go oglądać na okrągło. Film pełnometrażowy jest okropny, zła obsada aktorów jak dla mnie. Colin Firth w roli Mr. Darcy'ego sprawdził się rewelacyjnie.

ocenił(a) serial na 10
trifle

Też uwielbiam ten serial. Wspaniała gra aktorów,którzy zostali dobrze dobrani. Można ciągle go oglądać :)

trifle

Zakupiłam sobie ten mini serial na płytkach przeszło 4 lata temu i oglądam pare razy w roku, uwielbiam :)

ocenił(a) serial na 9
trifle

Znalazłam informację na innym forum, że taka statystyka istnieje i pomyślałam że to nic, ze post sprzed 10 lat - nie może mnie tu zabraknąć. Kocham całym sercem!

ocenił(a) serial na 10
Alicja95

To i ja się dopisuję, uwielbiam ten serial! ;D
Gra aktorska, kostiumy, wszystko jest rewelacyjne! :)

ocenił(a) serial na 9
trifle

Warto było obejrzeć sześć odcinków żeby zobaczyć Colina w koszuli i kalesonach, wyglądał fantastycznie.

ocenił(a) serial na 10
trifle

I ja. Oglądam ten serial przynajmniej 10-15 razy na rok. Moi znajomi martwią się o moje uzależnienie od papierosów a, tak naprawdę moje prawdziwe uzależnienie to ten serial. Colin Firth jako Darcy jest cudowny, a Jennifer Ehle jest po prostu czarująca, śliczna dziewczyna. Nie taka typowa piękność Hollywodzka, ale po prostu piękna dziewczyna. Serial jest super i gdyby Jane Austen żyła i to obejrzała na pewno była by zachwycona. Każdy chce znaleść Pana Darcego ale ja najbardziej chce znaleźć przyjaciółkę jak Lizzy lub sama być jak ona.

ocenił(a) serial na 9
trifle

Jak można go nie uwielbiać?

ocenił(a) serial na 9
trifle

dopisuję się i przy okazji podbijam wątek :-) po raz kolejny oglądam powtórkę w tv i na pewno nie po raz ostatni; to serialowy ever green

ocenił(a) serial na 9
trifle

Ja dopiero miałam okazję obejrzeć ten serial na TVP Kultura, nie wiem co ja robiłam przez te lata..., ale jest świetny, z utęsknieniem czekalam kolejnej edycji w każdą niedzielę

ocenił(a) serial na 10
trifle

właśnie obejrzałam... cały serial na raz, bo nie mogłam się oderwać xd niby znałam fabułę (przeczytałam książkę i widziałam wcześniej film z Keirą Knightly i wersję z zombie), więc raczej powinno mnie to już znudzić, ale ten serial był najlepszą wersją tej historii, bardzo wierny książce, a dzięki Firthowi myślę, że nawet od niej lepszy ;p a i pod względem technicznym (ujęcia, adaptacja fabuły, kostiumy etc.) uważam, że jest to prawdziwy majstersztyk <3

ocenił(a) serial na 9
trifle

Najlepsza ekranizacja "Dumy i..." jaką widziałam do tej pory

trifle

Uwieeelbiam! Nie zliczę nawet ile razy widziałam :)

ocenił(a) serial na 9
trifle

Niezmiennie od lat, kocham❤️

ocenił(a) serial na 9
trifle

Dopisuję się! Właśnie oglądam po raz kolejny. Pokazuje go tvp historia.

ps. Serial dostał nagrodę na kostiumy. Serio? Za te okropne koszule nocne? Uważam, że te suknie to jedyna wada tego serialu.

ocenił(a) serial na 10
trifle

Uwielbiam twórczość Jane Austen, jak i ten serial, także dopisuję się :) Uważam, że to najlepsza ekranizacja "Dumy i uprzedzenia" jaką widziałam - aktorzy grają fantastycznie!
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
alicjar20

Leci znowu na Romance TV. Tłumaczenie i lektor gorszy, ale za to w HD

trifle

najlepszy uwielbiam

trifle

Uwielbiam ten serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones