PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610055}
8,2 4 717
ocen
8,2 10 1 4717
Duke Nukem 3D
powrót do forum gry Duke Nukem 3D

Była przemoc, był sex, była eRka. Ta fantastyczna gierka była od lat 18 i to było jej dużym atutem.
Mam piękne wspomnienia z tej gry, to była moja pierwsza gra na moim pierwszym PC. Ludzie
mówią że w stosunku do Quake'a Duke Nukem 3d był pozbawiony klimatu, ja twierdzę że miał
klimat i to bardzo specyficzny. Ta gra to legenda i żaden Duke Nukem Forever jej nie przebije.
Polecam. : )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Jaka stagnacja życiowa :)?

Ja grałem na pc od 1990 do 2009 później to przygasło. W pewnym momencie znajomy mnie namówił na PS3 później PS4 i zrozumiałem że nie muszę wydawać fortuny na kompa a dwa że grafika nie jest dla mnie najważniejsza tylko tytuły.

To tak jak masz medium i high ale jak ci się coś podoba to nie ważne są dla Ciebie ustawienia.

Co jeszcze ja nie chcę mieć już z ustawieniami wiele wspólnego bo to jest babranie się i strata mojego czasu chcę aby stabilnie działało.

To tak jak wielbiciele mac od apple kupują te kompy bo mają gwarancję stabilności i jakości tak samo ja wybrałem wygodę.

PC w pewnym momencie bardzo mocno sobie nabruździły tym że zmuszały do Ciągłej wymiany bebechów a 90% ludzi ma to gdzieś chce się po prostu cieszyć.

Teraz sądzę że PC jest znów liderem ale dało sobie już sporo odzyskało przy pomocy STEAM.

Radykalni pudełkowcy pouciekali na konsolę bo tam jest taka zasada że każdy tytuł który jest w sprzedaży detalicznej musi mieć możliwość odsprzedaży no i nie ma przez to CD-Keyów wkładasz instalujesz i masz.

Oczywiście są też rozwiązania jak w steam że kupujesz elektronicznie jest tam system hybrydowy masz wybór na PC ten wybór już wymarł na rzecz wersji elektronicznych nawet jak kupisz wersję pudełkową to ona automatycznie musi się zarejestrować na steamie czy innym kliencie i ściągnąć.

To jest oczywiście logiczne bo te sklepy mają monopol na PC.

Co do Windows Vista najgorszy system na ziemi nie wiem jak możesz myśleć o nim mam laptopa z nim i doprowadza mnie do szaleństwa.

Tak naprawdę możesz grać w stare gry na nowym kompie jest taki sklep gog*com polski konkurent steama w każdym razie słynie z tego że przenosi stare gry tak że można w nie swobodnie grać i jest tam tego największy wybór.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No więc jeśli chodzi o system Vista to jest mi on potrzebny do kilku gier a mianowicie C&C 3 Tiberium Wars oraz dodatek Kane's Wrath. Na chwilę obecną mam Windows XP i... to ważne! Direct X 9.0c a Vista posiada Direct X 10 a może wyżej a więc teoretycznie będę miała lepszą grafikę na Viście. Po drugie pod Vistę składam nowy sprzęt na którym mój C&C będzie działał szybciej i płynniej i to o wiele. Spokojna sprawa, Vistę będę miała tylko do paru gier ale mam w planach zbudowanie potężnej maszyny z Windows 7 Ultimate. A tak swoją drogą chciałabym poznać Twoje zdanie na temat jaki system wg Ciebie jest najlepszy? Windows 7,8 czy 10?

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

www*ea*com/uk/command-and-conquer-generals-zero-hour
przez EA Shop można kupować ich gry.

Nie musisz dziadować na Viście by pograć w command and conquer. Ściągnij klienta EA i tam poszukaj ich gier.

Pozatym jak taki stary klocek jak C&C może ci płynniej działać :), przecież Vista ma taką samą architekturę jak XP i widzi 4 giga ramu. Jak gra jest napisana pod DX 9.0 to nie będziesz tam mieć nic więcej.

Jak nie masz bibliotek DX 10 a nie masz ich w c&c i podejrzewam że jest on na DX 7 bądź 8 bo powstał grubo przed zanim pojawił się DX 9 to dosłownie nie ujrzysz żadnej różnicy w działaniu i graniu.

Co do potężnej maszyny to też nie szalej zrób dobrą maszynę bez picu marketingowego. Nawet jeszcze nie wiesz w co chcesz na tym grać a już jakieś plany robisz co do zakupu a to pojawia się u Ciebie cyklicznie :P.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Od DirectX 10 oczekiwałam tej niesamowitej głębi kolorów i tego nasycenia barw ale skoro powiadasz że nie da się : /

Jest jeszcze jedna sprawa, na kompie z Vistą będę instalować różne modyfikacje do gier nie bojąc się że złapie jakiś Malware czy inny szajs z sieci. Taki komputer zastępczy który testuje rożne podejrzane programy więc... jeśli tu się coś sknoci to będę maiła drugi komputer na którym nic nie ściągam z sieci. To mądra taktyka, polecam.

Co do Twojego ostatniego zdania to faktycznie wytknąłeś mi to, masz rację.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Wystarczy mieć świadomość co się ściąga i instaluje.

Przecież jak coś kupujesz na gogu/EA to nie złapiesz malware. Wirus zazwyczaj trzeba samemu uruchomić.

Stare gry kupuj w odświeżonych wersjach tak abyś już je miała przypisane do konta kosztują zwykle grosze.

Serio pograj w nowsze tytuły nie ma sensu grać w coś co zna się na pamięć no chyba że to NBA :).


ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Ktoś kiedyś powiedział że FIFA to lamerska gra. a ja na to : "Cóż, kwestia gustu"

Jeśli chodzi o Malware i Spyware oraz inne szkodliwe oprogramowania to jakiś czas temu mój Avast (antywirus) wykrył szkodnika na stronie poświęconej C&C 3 zrobionej przez fanów. No więc tak: Może to fałszywy alarm ale jeśli wyłączę Avasta i spróbuję zainstalować mody mogę potem tego żałować jak złapię wirusa. Więc niestety nie ma jak tego sprawdzić czy to fałszywy alarm czy nie. Jestem z tego powodu trochę sfrustrowana bo tam były świetne plansze. I tu narodził się pomysł na komputer testowy na którym będę ściągać co mi się podoba.

Dzięki za polecenie gog'a, fajny portal.

Nie przepadam za modami do gier z rozszerzeniem COM bo to jest podejrzane choć może jestem uprzedzona.

ocenił(a) grę na 8
nudecroft

To znaczy pomyłka chodzi mi o rozszerzenia EXE, nie lubię tych modyfikacji do gier z rozszerzeniem EXE bo nie wiadomo co się za tym kryje.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

FIFA może jest lamerska ale do EA należy seria C&C wystarczy spojrzeć że właśnie w sklepie EA jest.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Zamierzam w przyszłości zainstalować u siebie sieć lokalną LAN z dwoma komputerami. Jak będę zbierała ekipę to pomyślę o Tobie ; ) i wyślę Ci zaproszenie.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Jak browary będą i pizza to się zjawię.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Pomyślę o tym. Na pewno Wódka Baczewski, pizzę też da się załatwić.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Oj nie wiem czy jesteś gotowa na taki reaktor atomowy.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No cóż, cenię sobie dobry produkt.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Lubisz Tomb Ridera co sądzisz o nowym? W sumie gra jest głównym konkurentem Uncharted 4.

Microsoft ma na nią roczną licencję ale niedługo się kończy.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No właśnie apropo nowego Tomb Raidera to grafika jest naprawdę na wysokim poziomie zwłaszcza ściany pokryte lodem wyglądają tak jak w rzeczywistości. Przyznam się że jeszcze nie grałam w nowego TR ale jak tylko zmienię kompa to chyba się skuszę. Grafika niewątpliwie jest dużym atutem ale dla mnie ważniejsza jest fabuła oraz ciekawa wciągająca akcja. Tak więc grafika schodzi na plan dalszy.

Nie grałam w Uncharted w żadną jego cześć ale zaraz obejrzę filmiki.

No cóż gdyby nie Windows to i tak producenci gier poradziliby sobie z tym faktem robiąc gry pod Linuxem lub na konsole, no jeszcze jest Macintosh (Apple). Microsoft wcale nie jest monopolistą i nie ma wyłączności na gry.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

To znaczy źle skonstruowałam zdanie, chodziło mi o to że jakby nie było systemu Windows to i tak poradziliby sobie z tym faktem i byłyby gry na innych systemach.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Microstoft zapłacił Square Enix za roczną wyłączność stąd pojawiło się pierw na Xboxie One a później na PC teraz się pojawi jak skończy im się wyłaczność też na PS4.

Nowa Lara Croft już nie Żyleta rodem z filmu xxx :P ale wciąż się na nią dobrze patrzy może nawet lepiej.

Zarówna Lara Croft jak i Uncharted bazują na Indiana Jones.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Nowa facjata Lary nie bardzo mi się podoba ale ze wszystkich części Tomb Raidera postać Lary wygląda chyba najlepiej, mimo że twarz nie do końca mi się podoba.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Ja tylko zauważyłem że jest mniej silikonu ;), a przeszłaś ten z 2013?. Bo Rise of Gold Tomb zanim zaczniesz wypadałoby tamten skończyć.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Zatrzymałam się na Tomb Raider : Underworld ale przymierzam się kolejnej części po Underworld.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Underworld jest sprzed 8 lat trochę już dawna melodia w między czasie wyszło sporo części.

EIDOS wykupiony przez Square Enix wziął się do kupy i zrobił Tomb Raider 2013 oraz Rise of Gold i te części są mocno wzorowane tym co robiło naugthy dog.

I dobrze bo wreszcie Lara Croft tam coś potrafi robić np polować na zwięrzęta, wytwarzać przedmioty. Sama gra też jest dużo lepsza.

Lara Croft na awatarze a nie znasz tych produkcji ;).

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No jak to nie znam? Oczywiście że znam ale nie grałam bo sprzęt mam przestarzały jak na te produkcje.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

To pewnie nic nie zmieniałaś od 9 lat co?.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

9 lat, szmat czasu. Faktycznie czas jakby się zatrzymał na korzyść Lary Croft. Wystarczy popatrzeć na coraz to nosze produkcje z Larą, wciąż jest młoda i piękna : )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

W Mortal kombat X główne postacie mają po 40-50 lat.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Ładny wiek.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Story mode ;).

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Cassi Cage córka Johnego i Soni ma tam 20.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Pewnie masz rację ; )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Ja ci opowiadam co tam się wydarzyło a ty pewnie masz racje :P. Mortal Kombat 9 to reset serii i wydarzenia z pierwszych 3 części Mortal Kombat X to 20 lat po tych wydarzeniach i bohaterowie są już podstarzali pojawia się część nowych część starych też zginęło "całkiem sporo".

Jak to ED BOON ma w manierze sporo zmienia z Mortala na Mortal.

I z początku mnie wkurzył bo np w trybie historii jest baraka a do grania nie jest.

Zastąpili go obcym, tak w Mortal Kombat X jest Obcy jak i Predator, co zabawniejsze obcy nie jest sformowany z człowieka ale z Tartakanina czyli rasy Baraki więc ma jego ciosy.

Część osób zadowolona że obcy część wkurzona że zastąpił Barakę.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

https://www*youtube*com/watch?v=Vfiz4zh1GrU co sądzisz?

* to .

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Bardzo fajna nawalanka. Z serii Mortal Kombat to zatrzymałam się na MK Trilogy, chyba najbardziej grywalny Mortal w jakiego grałam. No właśnie, powiesz mi pewnie skoro nie grałam w nowsze to skąd mogę wiedzieć czy MK Trilogy jest najlepsze? No więc tak się długo przymierzałam do kupna MK X no i zrezygnowałam, powód? brak sparring partnera! bo jakoś nie bardzo chciało mi się grać z komputerowym przeciwnikiem. Drugi powód to za słaba maszyna.

Wiem że zamiast gwiazdek wstawiamy kropki już takim ciemniakiem to ja nie jestem.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Sparring partnera można mieć online a często wolę AI bo jest dobrze zrobione.

Pierwsze części Mortala miały parę ciosów na krzyż tu jest jest to bardziej rozbudowane doszły wzmocnienia ciosów, X-ray.

Pierwsze części Mortala można porównać jedynie do pierwszych Street Fighterów no wtedy były dobre ale później wyszły bijatyki znacząco lepsze.

Jaki masz system operacyjny windows 7?.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Windows XP Professional. A więc staroć ; )

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Właściwie to całe skomplikowane kombinacje ciosów zwane kombosami powstały już w Mortal Kombat 3 dlatego "trójka" była taka fajna.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

ale tam komb nie dało się wzmacniać. Np potężniejszy ślizg sub zero z wykopem itp. Wiem że to istniało ale bijatyki to gry w których ewolucja dała bardzo dużo.

Grałem w najlepsze jak i najgorsze części MK nawet w takie Unchained czy Defiance o którym prawie nikt nie słyszał bo wyszły jedynie na PS2.

Generalnie seria MK się stoczyła jak próbowała nadgonić Tekkena i robiła 3d areny MK 4 to była prawdziwa porażka ale także dalsze też nie były wybitne.

Dopiero w 9 postanowili wrócić do korzeni i nie robić Mortala w pełnym 3d a tak jak to było w 3 pierwszych częściach. Wyszło im to na dobre bo obecnie jest to najlepsza bijatyka.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Może i masz stary komb ale jaki setup? Bo nawet na kompie z przed 8 lat można windows 7 zainstalować.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No więc mam tak : Intel Core 2 Duo E6750 2.66 Ghz
2.67 GHz 2,00 GB Ram
Service Pack 3

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Ten procesor jest z 2006 roku ale największą bolączką jest 2 giga ramu dlatego nie zainstalujesz windows 7.

Generalnie Microsoft ogłosił koniec wsparcia dla Windows XP w 2014 roku więc nie możesz liczyć na żadne aktualizacje, nowe sterowniki itp.

Nawet surfowanie na tym sprzęcie po necie jest niebezpieczne bo podatny jest na spam i różnego rodzaju proste wirusy.

Nie dziwie się że pisałaś o wirusach na Windows 7 trzeba się zgodzić aby dany program się zainstalował ale w XP może się to czasami odbyć tak po prostu.

Nie wiem czemu sobie po prostu nie kupiłaś zwykłego PC i3 to byłby przeskok 3 generacji.

Bo bez sensu wypisujesz tam jakieś power PC skoro i tak pewnie zostanie to zawsze w strefie Twojej filozofii a normalny komp zawsze można rozbudować w razie potrzeby a pewnie i tak starczyłby Ci do 99% rzeczy które na nim robisz.

Tak więc już nie troluj z kompem za 8k tylko zastanów się z czymś do 2,5k maks nawet za 2k czymś co nie będzie dla Ciebie gadżetem a normalną rzeczą.

No chyba że chcesz wejsć ze Staminą na wyższy stopień piekła umysłu ale na tyle go znam że wiem, że te głupoty co wypisuje to robi to specjalnie i nigdy nie należy czytać tego poważnie.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Widzę że jesteś bardzo skrupulatny i pamiętasz o mich wcześniejszych wpisach.

STAMiNA przedstawił całkiem dobrą konfigurację na pewno lepszą niż ta :

https://www.overclockers.co.uk/8pack-supernova-intel-core-i7-6950x-4.4ghz-ddr4-e xtreme-overclocked-pc-fs-001-8p.html

Która jest o wiele droższa a większość gier nie wymaga takiej mocy.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Zacznę od tego że to nie jest dobra konfiguracja.

Zapłacisz za kompa 40k zł? a po 4 latach ten komp będzie bardzo przeciętny.

Sprzęt jest przewartościowany że ja p... chcesz się przesiąść z Core Duo na coś takiego to jakbyś nie wiem chciała przesiąść się z malucha do bulidu formuły 1 ale możesz mieć Lexusa za 1/10 tej ceny który się równie sprawdzi.

Dla mnie ludzie którzy kupują kompy od tej firmy mogą równie dobrze palić pieniądze w piecu.

Problem w tym że ta formuła nie jest niczym nadzwyczajnym i gry które nie są zoptymalizowane nie będę tam mieć 60 klatek, co więcej ten sprzęt się zestarzeje po szybkim czasie i straci swój walor.

Czym ten komp jest lepszy od chociażby tego?

https://daktyle*net/pl_PL/p/Acer-PC-Predator-AG6-710-Win10-i7-6700K8G21000G1-8GD SM16XSGTX9602GBUSB/152165?gclid=CjwKEAjwz4u9BRCbioK3stnBznESJADA75xbJp3yNOsGzorf l9bDbgvvDwFxR2ey0R8v8HqD9TY1VhoCAXHw_wcB

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Wiem, wiem co chcesz powiedzieć, przy czym, jakiś sprzęt trzeba kupić i tak naprawdę każdy komputer się starzeje albo są jakieś wady np coś jest niekompatybilne. Producenci gier w tym wypadku musieliby robiąc grę, pracować na tym konkretnym sprzęcie z taką, a nie inną konfiguracją. Potem w wymaganiach sprzętowych musieliby napisać że gra będzie chodziła ale tylko na takim i takim sprzęcie. Pofantazjujmy trochę i powiedzmy że producenci gier wchodzą w układ z gościem od Overclockers i będą programowali gry pod ten konkretny sprzęt na którym gry chodziłyby idealnie. Zastanówmy się trochę czy to ma sens... Sprzęt jest dość drogi bo te 60.000 zł trzeba na niego wydać ale jak już wydasz to masz pewność że gra będzie chodziła. Inni producenci gier także wchodzą w układ z tym gościem a i następne gry też będą programowane oraz optymalizowane względem tego sprzętu. Więc wbrew pozorom taki zabieg nie jest zły a jak sprzęt jest drogi to przecież można kupić na raty.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

A tu patrz www*komputronik*pl/product/301585/Elektronika/Komputery_Serwery/Komputronik_Sens ilo_SX_700_Z001_v2*html znalazłem jeszcze taniej te same komponenty co w Super Novej nie to nie może być prawda :).

Za resztę zaoszczędzonych pieniędzy jedziemy na rok do Tajlandii.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

I takie tanie? Dziwne...

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Co w tym dziwnego jakbym poszedł do sklepu i sam kupił te części i sam poskładał to bym Ci jeszcze przyniósł z 200 zł.

Przecież procesor I 7 kosztuje 1k zł karta graficzna high end 800 zł plus dodatki i jest komp.

Ja nie wiem jak trzeba się dać omotać by za to samo dać 40k zł bądź 8.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Może ten "angol" bazuje na tym że jest wielu laików i ktoś kupi jego sprzęt. Masz słuszność.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

To raczej jest sprzęt dla kolekcjonerów nie chodzi nawet co to ma w środku ale jak to wygląda jak się świeci jak mocno EGO podnosi towar luksusowy na pokaz.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Za 2500 zł masz sprzęt o 10% słabszy. Tamto co ci wysłałem i tak jest przeładowane. Ale jeszcze w granicach ludzkiego rozsądku.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Wiem, widziałam a tutaj masz taki sprzęt na którym taki nowy Doom będzie śmigał ze 120 FPS czyli takie ustawienia jak w Quake III

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe _na_sierpien_2016?page=0,20

To oczywiście z tych gotowych zestawów ale na pewno znajdziesz jeszcze lepszą ofertę jak się postarasz.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Lol ale wiesz że większość gier ma mechaniczną blokadę na 60.

Nie podoba mi się ten poradnik bo procesory AMD i Radeony są sporo gorsze a się tam przewijają.

Pozatym powyżej 60 klatek ludzkie oko nie odczuwa różnicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones