PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610055}
8,2 4 717
ocen
8,2 10 1 4717
Duke Nukem 3D
powrót do forum gry Duke Nukem 3D

Była przemoc, był sex, była eRka. Ta fantastyczna gierka była od lat 18 i to było jej dużym atutem.
Mam piękne wspomnienia z tej gry, to była moja pierwsza gra na moim pierwszym PC. Ludzie
mówią że w stosunku do Quake'a Duke Nukem 3d był pozbawiony klimatu, ja twierdzę że miał
klimat i to bardzo specyficzny. Ta gra to legenda i żaden Duke Nukem Forever jej nie przebije.
Polecam. : )

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No ale w tym sęk że w Quake III można było ustaiwć na 120 FPS przynajmniej teoretycznie. No w każdym razie komendą COM MAX FPS 120 można było zwiększyć do 120. Przy czym komputer musiałby sprostać temu.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Można było w tamtym czasie.

Dziś gry mają ustawioną blokadę na 60 a bywają i takie że na 30.

Wynika to z tego że są tak napisane i twórcy w kodzie gry zablokowali możliwość pokonania tej bariery.

Zwiększenie powyżej 60 mija się z celem bo nie polepsza płynności a jedynie przyspiesza poruszanie się i strzelanie.

Dziś w grach nie masz komend które Ci to umożliwią wszystko jest zautomatyzowane.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Możesz mieć słuszność, nie kwestionuję tego.

A tutaj coś dla kolekcjonerów, ala Transformers :)

https://www.msi.com/Desktop/Aegis-Ti.html#hero-overview

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Ludzkie oko jest w stanie udźwignąć 30-35 FPS maksymalnie 65 później mózg nie odnotowuje zmian były robione badania na ten temat.

Dlatego na sztywno są ustawione takie progi jak oglądasz film to też masz 30 fps a tego nie widzisz.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No tak ale np przy zwiększeniu FPS powyżej 60 postać którą gramy poruszała się szybciej i dalej skakała no i bardzo fajnie się grało właśnie przez te "błędy Matrixa" coś właśnie ala Matrix gdzie gość skacze z jednego budynku na drugi ; )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Fantazjujesz ;).

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Nasz kolega STAMiNA wspominał coś o najnowszych układach graficznych Pascala Titan X. Osobiście myślę że jest to chwyt marketingowy i spokojnie można mieć tańszą katę ale i tak bardzo dobrą i tutaj masz właśnie taką :

inno3D GeForce GTX 980 Ti 6GB iChill AirBoss X3 Ultra

http://www.komputronik.pl/product/274623/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/inno3D_ GeForce_GTX_980_Ti_6GB_iChill_AirBoss_X3_Ultra.html

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Nasz kolega potrafił zmieniać zdanie o 180 stopni na dany temat parę razy po czym niewybrednie dorzucić coś od siebie.

Graczy grających nazywał biednym plebsem grającym na sprzęcie dla ubogich jakby urodził się jakimś księciem Meksyku.

Nie wiem nawet po co patrzysz na taki sprzęt będąc na Core Duo bądźmy realistami .

Najpierw pograj na czymś zwykłym na pc za 2k też uruchomisz gry w 60 klatkach większość z nich w ultra bądź high.

Ja po prostu nie zapominam szerzenia głupot i oceniania ludzi po zasobności ich portfela.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

"Nie wiem nawet po co patrzysz na taki sprzęt będąc na Core Duo bądźmy realistami"

No więc to nie jest tak jak myślisz bo nie rozważam kupna tej kary graficznej patrząc przez pryzmat Up-Gradowania mojego Core Duo. Myślę raczej o złożeniu kompa z tą właśnie kartą.

Masz świetne teksty ; ) doceniam to ; )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Czyli mam ekstra wizytę zapewnioną, upieczesz ciasto, herbatką poczęstujesz.

Będzie Duetto.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Pod warunkiem że uzbiera kasę na zainstalowanie sieci lokalnej bo główną atrakcją oraz celem spotkania będzie duet (dwa komputery) czyli kooperacja w takich grach jak C&C 3 Tiebrium Wars Gniew Kane'a, Qaueke Champions i Shadow Warrior 2.

ocenił(a) grę na 8
nudecroft

uzbieram!

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

No przecież ja nie jadę nolifić w chacie :) dobrze że pamiętasz o tym ale trzeba z pogody korzystać.

Możemy pokemonów na dworze poszukać :) będziemy ćwiczyć.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Właściwie to mierzyłam jeszcze wyżej, zależało mi na spotkaniu którego celem byłby turniej z licznymi nagrodami dla zwycięzców ale jak na razie pozostaje to w sferze marzeń.

Pokemony fajna sprawa choć przyznam że nie oglądałam żadnego z odcinków.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Tu chodzi o aplikację na komórce by ruszyć 4 litery :P.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Aaaaaaa no to wszystko jasne :) ok ;)

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Muszę się pochwalić, piszę książkę o tak zwanych sposobach na idealną "Grywalność" w grach komputerowych. Jak już wydam książkę to myślałam o umieszczeniu reklamy właśnie na filmwebie ale dość dużo sobie życzą za umieszczenie jakiegoś niewielkiego i krótkiego spotu reklamowego.

Chciałabym poznać Twoje zdanie gdzie najlepiej zainwestować? Gdzie i jak umieścić reklamę żeby nie była... jak to się mówi narzucająca się jak w przypadku tych wyskakujących okienek które wkurzają. Myślałam jeszcze żeby umieścić w portalu GRY Online lub nawet w telewizji ale skubani chcą za dużo.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Hmmm dziwnie mi to brzmi :).

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Wiesz, chodzi o to by czymś się zająć a nie bezczynnie siedzieć i nic nie robić, nawet jeśli to dziwnie brzmi.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

zajmij się sportem ;)

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Uprawiam Snowboard sezonowo.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

no ale jest lato ;O

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Lara Latem nie uprawia snowboardu :).

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Wiem, wiem. Chociaż podobno w latem skaczą na nartach tyle że wtedy ślizgają się po murawie ; )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Ja bym się poślizgał z Tobą po temacie ;).

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Achhh Ty zbereźniku ;

No cóż musi, Ci wystarczyć to, że dobrze nam się rozmawia.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Modlitwa różaniec i rozmowa.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Z resztą taki gość jak Ty już na pewno od dawna ma dziewczynę i to ładniejszą ode mnie. Taki Tytan Intelektu jak Ty na pewno ma duże powodzenie u dziewczyn, jestem o tym przekonana.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Tylko od Ciebie to usłyszałem ;). Poza tym co to za sztuka mieć ładną :) każdy chce. To tak jak piłkarz ma modelkę to takie oczywiste jest. Ty masz tą i koniec albo jesteś zbieraczem kamieni na polu.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Hmmm, zbieracz kamieni na polu? Nieciekawa rola ale ludzie tak żyją bo nie mają wyboru. Jak ktoś urodził się w biednej rodzinie to musi zaiwaniać a jak się jest piłkarzem super zawodowcem zarabiającym miliony to jest się ustawionym do końca życia bez kłopotów i zmartwień.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Tu chodziło o rodzaj pokuty. Pozbieram te kamienie jak tak stwierdzisz to oczywiste. Bochen chleba woda, worek w kolorek i nawet grill z tych kamlotów wybuduję. Możesz grilować na nim co chcesz.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Dzięki za skorygowanie mnie. ; )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

To czysta przyjemność.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Jak na Ciebie wołać nudziu?

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Nie musisz wołać, wystarczy mi to co piszesz tutaj ; )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

A jak bym bardzo poprosił?

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

OK, mów mi Chip! ; )

Mam wrażenie że już kiedyś ze sobą rozmawialiśmy tylko byłeś po innym Nickiem ale może mi się tylko wydaje.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Dobrze ci się wydaje jestem Serafin tylko zbrzydł mi tamten nick i go usunąłem.

ocenił(a) grę na 8
ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Ale wróciłem do Chip :). Dobry z Ciebie detektyw. Odkryłaś mnie mimo że mam włochate przebranie.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Tak, pewnie poznałam po Twoim stylu pisania ; )

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Albo i nie, myślę że to kobieca intuicja, mój mózg od jakiegoś czasu pracuje ze wzmożoną pracą.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Mogę zrobić serwis.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Spox ; )

Zaraz pogadamy tylko znajdę temat.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Wczoraj walczyłem z pokusą bo był Doom 4 przeceniony na 145 zł na PS4 bądź 200 zł z sezon passem. Jest do 25 więc się wstrzymałem, generalnie mam już Destiny i Fallouta 4 więc podobne gry dlatego się zastanawiam bo Doom 4 jest fajny ale tamte gry oprócz strzelaniny oferują explorację.

Słyszałaś o grze No Man Sky?.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Nie słyszałam ale zaraz poszukam w Google.

Z początku byłam napalona na tego nowego Dooma ale z czasem oglądając filmiki, doszłam do wniosku że gra nie oferuje nic lepszego tylko prostą strzelankę 3d. Niektóre lokację są brzydkie i nieciekawe a dobra gra powinna mieć wszystko udane prawda?

Jeśli chodzi o tę No Man's Sky to zaraz zobaczę trailera i pogadamy.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Nie są brzydkie jest to w sumie bardzo dobry Doom problem tej gry jest taki że jest to tylko sam shooter. Dziś możesz mieć shooter + coś. Nie bez przyczyny Serious Samy umarły czy inne gry tego typu.

Doom 4 jest najlepszym Doomem jaki wyszedł tu nie mam wątpliwości tylko pytanie czy mam ochotę grać w coś takiego.

Pamiętaj że grafika nigdy nie była jakąś wybitną stroną Dooma liczyła się grywalność.

Tak właśnie jest to prosta strzelanka 3d ale w prostocie jest siła bardzo często.

Zresztą to co uznajesz za brzydkie dla innej osoby może być ładne więc ile osób tyle zdań.

No Man Sky ma polegać na eksploracji kosmosu lecisz statkiem kosmicznym i zdobywasz planety jak na nich lądujesz gra zamienia się w shooter, planety mają mieć generowaną losowo florę i faunę a także istoty.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No cóż, mam wieloletnie doświadczenie w bardzo szybkim wyłapywaniu ciekawych lokacji w grach 3d no i stwierdzam że każda gra z którą miałam styczność miała ciekawe lokacje oraz te mniej ciekawe bo zawsze tak jest i nikt nie ma na to wpływu, nawet programiści.

Jeśli chodzi o Serię Serious Sam to te gry miały w sobie klimat tylko czegoś zabrakło i gra niestety umarła. Podobno mają robić część czwartą Serious Sama w co szczerze wątpię czy to się uda, a raczej nie uda się.

Z tym No Man's Sky to jestem trochę sceptyczna ale zobaczymy. Podoba mi się gra P.A.M.E.L.A to znaczy to co zaprezentowali w trailerze, może wyjść fajna gra.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Zawsze można pograć i odsprzedać.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Ostatnio handlarz na giełdzie komputerowej zaoferował mi złotówkę za Unreal Tournament 3 którego chciałam mu odsprzedać. Widać gość jest zorientowany na co jest popyt a na co nie :) Nie dziwię się że handlarz wycenił UT3 na 1 zł :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones