PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak Thanos bez kamieni nieskończoności radził sobie lepiej w walce i był silniejszy niż z rękawicą w IW? Przecież w IW część Avengersów prawie go pokanała na Tytanie, a w Wakandzie Thor pokonał go jednym rzutem młota. Tutaj mamy wymaksowanego Thora z dwoma młotami, Iron Mena z jeszcze lepszą zbroją i turbo doładowaniem od Thora, Capa z Mjolnirem... Czyli the best of the best i nie dają mu rady.... Chyba zabrakło logicznego sensu?

Volcan159

Wydawało mi się, ze Thor ma to po prostu w genach ale skoro tak mówisz :D

ocenił(a) film na 8
Cannibal3

Dobrze mówisz. Thor jako Odinson był Bogiem piorunów nawet bez Mjolnira. Odkrył to w Ragnarok, a dzierżąc dodatkowo Stormbraker jest na poziomie Ultimate czyli o wiele wyższym niż Thor z Mjolnirem powiedzmy z Avengers I. Cap podnosząc Mjolnir posiadł moc Thora równą temu z Avengers I. Ja tak to rozumiem.

ocenił(a) film na 7
Kanonier90

Nie odkrył tego w Ragnarok, tylko rozwinął jak coś :). Thor to "God of Thunders", nie dlatego, że miał Mjolnir. To co widzimy w Ragnarok i później to Thor Warrior Madness, albo Berserker Rage Thor jak kto woli.

ocenił(a) film na 7
Cannibal3

Thor to Bóg i ma swoją moc, którą możesz posiąść podnosząć Mjolnir jeśli jesteś godzien. Thor nie potrzebuje młota. "Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor." Gdyby to młot miał taką moc, to by napis brzmiał "... Shall possess the power of Mjolnir".

ocenił(a) film na 6
Nethvoy

Tak jak Vision podniusł młot ale nie miał kontroli nad piorunami :>?

ocenił(a) film na 8
angelus_5

Vision podniósł młot bo nie był istotą żywą. Na takiej samej zasadzie jak winda by pojechała do góry z młotem w środku :) W jego rękach był po prostu zwykłym i mało poręcznym młotkiem :D

Kanonier90

I znowu się nie zgodzę, bo równie dobrze każdy zły nie bedący osobą żywą mógły sobie podnieść młot i nim machać. Czy wtedy stwierdzenie, że bycie godnym ma sens? No właśnie nie.
Co do kontroli piorunów, to mi się naprawde nie podobało i tego nie mogłem znieść, jak dla mnie przesada. Wystarczy to, że osoba godna mogłaby korzystać z samej mocy fizycznej młota, czy też latania. Strzelanie piorunami zostawiłbym Thorowi czy Odinowi jako coś co ich wyróznia i sprawia, że są fajni i przydatni. Odin mówił, że moc piorunów nie bierze się z młota, tylko z samego Thora. Nie jest to dokładne to co powiedział, ale tak to brzmiało, sprawdzałem z tej sceny w Ragnaroku.

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

Możesz się nie zgadzać, ale tak jest. Przybliż sobie postać Bety Ray Billa, który podnosząc młot nie tylko zyskał moc Thora i jego zbroje, ale też stał się od niego potężniejszy! Vision podniósł młot bo był maszyną samą w sobie. Nigdy nie użył Mjolnira do przywołania piorunów.
Odin faktycznie tak powiedział, ale te słowa tyczą się tylko Thora, który jest jego synem i nawet bez młota jest przecież Bogiem. Młot dawał mu boost tak samo jak jego pas i te okrągłe runy/odznaczenia na jego zbroi.
Jednek jeżeli ktoś inny okazywał się godzien to z miejsca posiadał moc Thora. W taki sposób Odin zaklął tą potężną broń żeby nigdy nie trafiła w niepowołane ręce. W komiksach było zaś tak, że bez młota Thor nie miał wcale mocy :)

ocenił(a) film na 6
Nethvoy

A obczaj to wcześniej do powstrzymania Armii Thanosa wystarczyła Wakanda, Thor i mała grupa Avengers a teraz było całe Uniwersum, wszyscy resztki Asgardu, czarodzieje, wakanda no wszyscy Cpt Marvel jakby dwóch Thorów no ale co i tak biedny Tony musiał się poświęcić bo nie dali by rady :((((((((((((((((((((

ocenił(a) film na 9
angelus_5

W Wakandzie armia Thanosa była spooooro mniejsza.

biernass

Dokładnie. Mieliśmy też do czynienia z zagrożeniem, które było w pierwszych Avengersach. Co do powstrzymania armii Thanosa z IW... sama Wakanda do końca nie wystarczyła, bo dostawali dość mocno łupnia. Kiedy Thanos osiągnął swój cel pewnie armia została po prostu zawrócona.

ocenił(a) film na 7
wisniewska_06

Nikt z was nie czytal komiksów, że takie komentarze? :D Przecież te wszystkie pomysły który widziecie w filmie, sa z komiksów! Nawet SPAŚLAK THOR. W komiksie Thanos pokonuje Captain Marvel jednym ciosem, tak samo jak w filmie. Nie widzicie też różnicy pomiędzy thanosem pewnym swego z rękawicą, który się bawi, a Thanosem walczącym o swój cel którego nie jest pewien?

ocenił(a) film na 8
Volcan159

Jasne, że widać tą różnice, ale należy rozróżnić Thanosa z rękawicą i bez i jakie to niesie za sobą poziomy dostępnej mocy głównego złoczyńcy. Tu jest pies pogrzebany... i takie głupoty jak miesz Thanosa, który był w stanie przeciwstawić się Stormbrekerowi, a nie były w stanie tego zrobić wszystkie kamienie w IW.... Coś chyba się nie klei :) Pewnych rzeczy nie da się obejść. W jednym z filmów animowanych była pokazana walka Thanosa bez rękawicy z Hulkiem i walczyli jak równy z równym, a sam Thor na poziomie Gods Mode czy tam Ultimate jest silniejszy od Hulka. W Ragnarok był w stanie pokonać Hulka bez żadnej broni wchodząc na ten level!

ocenił(a) film na 6
Kanonier90

Thanos w endgame nosi zbroję i nie jest obciążony stratą Gamory.

Lightening

To też fakt, tylko dlaczego nie miał tej zbroi w IW?

ocenił(a) film na 8
Lightening

Jaka by to zbroja nie była to nie ma szans równać się z rękawicą z choćby jednym kamieniem...

Kanonier90

Ale mówimy o zbroi Thanosa. Z czego ona była wykonana, nie wiadomo, przynajmniej nie było powiedziane w filmach. Widać było że nie łatwo jest ja zniszczyć. Sama moc rękawicy nie została użyta przeciwko Thanosowi, jedynie moce Avengersow czy też samej Kapitan Marvel, która posiada moc z jednego z kamieni.

ocenił(a) film na 6
Nethvoy

To kolejna nielogiczność :( Jeśli Thanoś miał zbroje i broń silniejszą od Vibranium (tarcza zniszczona) to pojakiego grzyba kazał elfom robić rękawicę nie mógł zrobić jej ten który zrobił mu te gadzety. Stark zrobił rękawicę na ziemii, nie potrzebował Uru. Ach uważam że Endgame trochę pare kwesti nie przemyślało :(

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

Myślę, że zbroja mogła być zrobiona z vibranium albo czegoś podobnego, tak jak miecz Thanosa. Dlatego tarcza Capa została tak zniszczona.

ocenił(a) film na 3
Kanonier90

Dokładnie. Debilizm i brak jakiejkolwiek logiki. Szczerze mówiąc, to nie mogę się doczekać fanbojów marvela którzy będą bronili tak olbrzymich dziur fabularnych XD

Wychodzi na to, że twórcy popełnili błąd, robiąc Thora tak bardzo OP w IW. Szkoda tylko, że w tej części musieli tak straszliwie go zgnoić żeby jakoś to odkręcić.

ocenił(a) film na 6
Fass_

No właśnie ja osobiście Jestem ciekaw opinii fanów bo naprawdę ta walka była bez sensu a tak się chwali tych braci Russo

ocenił(a) film na 8
angelus_5

masz dwa posty niżej.

Fass_

Fajne jest to, że wiele rzeczy można jakoś wyjaśnić, ale są takie niespójne kwestie, które swojego wytłumaczenia nie znajdą.

ocenił(a) film na 8
Fass_

Thanos bez rękawicy był silniejszy. Thanos był na tyle potężny, że mógł używać rękawicy z kamieniami, lecz ta go osłabiała. Używanie kamieni wpływało na sprawność Thanosa i zauważ, że mało co go nie pokonali właśnie chwilę po użyciu kamieni. Spójrz na to jak tak potężna postać jak Hulk po włożeniu rękawicy mało co nie zginęła. Iron Man będąc w wypasionej zbroi zginął.

ocenił(a) film na 9
Kanonier90

Czy radził sobie lepiej? Był na pewno sporo poobijany, rzucany. W IW sam powiedział "tyle zachodu dla kropli krwi" jedynie jak "prawie pokonali" to tylko i wyłącznie uspili go i prawie zdjeli mu rekawice. Czy leżał, chyba ani razu.

krzycho355

Dokładnie.
Same kamienie chyba nie dawały mu nic "pasywnie", a tylko gdy używał ich z premedytacją, a nie robił tego non stop.
Gdy dociera na Ziemię po prostu idzie przed siebie i praktycznie nic sobie nie robi z atakującej go całej ekipy. Dopiero Thor coś zdziałał, ale to już było dyskutowane, że akurat to mu się udało bo stormbreaker dzięki mocy bifrostu zignorował moc kamieni.

ocenił(a) film na 6
krzycho355

Tak ale 1 na 1 z cztera kamieniami a teraz bez kamieni i o 5 lat nowszej zbroi a jak wiesz Stark potrafi ewoluować, nie logiczne to wszystko ;(

ocenił(a) film na 9
Kanonier90

Nie wiem czy dobrze rozumiem.

W IW Thanos osobiście gołymi rękami zabija tylko dwie postaci, Lokiego i Gamore, widać że mógłby każdego z Avengers zabić lecz daruje im życie wierząc że to pstryknięcie ma dokonać selekcji! Wychodzi więc na to że Thanos nie jest psychopatycznym mordercą zabijającym kogo popadnie.
W EndGame to jest już inny Thanos, bardziej zdeterminowany po tym jak dowiedział się jak potoczyła się historia. Więc w walce z Avengers wkłada zupełnie inne pokłady swojej siły i osobowości, jest nastawiony na mordowanie...

To moje odczucia wobec tej postaci

ocenił(a) film na 9
marcin1488

Tak, mam podobne przemyślenia! Thanos zmienia taktykę, bo wie o co toczy się walka. Ma świadomość, że jeśli uda się Avengersom, to nie ma szans by on zrealizował swój zamiar, stąd większa determinacja.

ocenił(a) film na 8
marcin1488

Pamiętajmy również, że w IW Avengersów jest więcej, i aż dwóch z nich posiada kamienie (Vision i Strange) więc stwarzają mu większe zagrożenie, niż Thor z dwoma młotami, Stark z lepszą zbroją i Cap, który z Thanosem równa się jedynie zapałem do walki. Jeżeli coś tutaj było niewyjaśnione, to słabość Kapitan Marvel w tej walce, ale pewnie jeszcze do tego dojdziemy :)

ocenił(a) film na 6
Tester_Komorki

Eee tam, to dla mnie nielogiczne. Właśnie w IW uważam że działa świadomie i rozważnie. A tutaj jak furiat, uważam że powinien być łatwiejszym celem. Poszedł na nich na całość ale zbyt emocjonalnie takie rzeczy najczęściej gubią ludzi. A walce był silniejszy niż w IW i to jest widać, ja osobiście i podejrzewam że wielu czekało na rewanżyk z Hulkiem a tu x upa :(

ocenił(a) film na 8
angelus_5

Thanos bez rękawicy był silniejszy. Thanos był na tyle potężny, że mógł używać rękawicy z kamieniami, lecz ta go osłabiała. Używanie kamieni wpływało na sprawność Thanosa i zauważ, że mało co go nie pokonali właśnie chwilę po użyciu kamieni. Spójrz na to jak tak potężna postać jak Hulk po włożeniu rękawicy mało co nie zginęła. Iron Man będąc w wypasionej zbroi zginął.

ocenił(a) film na 7
marcin1488

+ Vision

użytkownik usunięty
marcin1488

Co nie tłumaczy jego mocy.

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

W IW Thanos z początku bagatelizował swoich przeciwników, a w Endgame Thanos 2k14 był zdeterminowany, żeby zdobyć rękawice i ten jego miecz chyba sporo mu pomógł w walce

ocenił(a) film na 9
Daven___

Moje odczucia były i są takie że w IW bawi się z nimi, bada ich .....
;-)

ocenił(a) film na 6
marcin1488

Wątpie, całe IW wyglądało jakby miał więcej szczęścia niż rozumu. Weźmy chociaż na Tytanie gdyby nie Peter to zapewne Strange wzioł by to rękawicę przeniósł w bezpieczne miejsce. Tak samo jak jego pojawienie się w Wakandzie przykładowo gdyby pojawił się o 5 minut później to Thor by odrazu sieknoł i nici z czyszczenia połowy wszechświata.

ocenił(a) film na 8
angelus_5

Thanos bez rękawicy był silniejszy. Thanos był na tyle potężny, że mógł używać rękawicy z kamieniami, lecz ta go osłabiała. Używanie kamieni wpływało na sprawność Thanosa i zauważ, że mało co go nie pokonali właśnie chwilę po użyciu kamieni. Spójrz na to jak tak potężna postać jak Hulk po włożeniu rękawicy mało co nie zginęła. Iron Man będąc w wypasionej zbroi zginął.

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

No trochę ja tego nie kupuje tak Sobie możemy dopowiedzieć. Ale Gamora wyraźnie mówiła że zkolejnymi kamieniami będzie potężniejszy wtedy Thor powiedział że dla was już jest za potężny. Zresztą gdyby tak było jak mówisz to nie lepiej by mu było chować kamienie w jakieś bazie a użwyać ich pojednyczą tak jak kamienia mocy np. Ja osobiście nie powiem że jakoś jestem strasznie zawiedzony po Endgame ale jednak trochę tak. Też nie rozumiem jakim cudem Thanos przeniusł całą armie do teraźniejszości. Rozumiem że w miejsce dobrej gamory wruciła zła bo mieli jeden gps czasowy i jedno fiole z cząsteczkami pyma. A potem cała armia ale jak ?

ocenił(a) film na 8
angelus_5

Tak z rękawicą był potężniejszy, ponieważ używał kamieni. Mi jednak chodzi o samą siłę fizyczną, gdzie w IW mało co go nie zabili kiedy nie używał kamieni. Kamienie czyniły go najpotęzniejszym we Wszechświecie jednak zawsze się męczył po ich użyciu. Nie mając rękawicy był silniejszy fizycznie, więc żadna z postaci w bezpośrednim straciu nie dawała mu rady.
Co do przeniesienia całej armii tez wydaje mi się niedociągnięciem filmu.

ocenił(a) film na 9
Kanonier90

offtop: a wie ktos gdzie sie podziala gamora na koniec? ze niby nie byla jeszcze tak zzyta bo dopiero ich poznala i olala pogrzeb i straznikow?

Miwost

Moze wróciła do swoich czasów?

Krubin2611

Albo pstryknięcie Tony'ego zamieniło w pył wszystkich których Thanos przez portale przywlókł ze swojej przeszłości i ją rozwiało też ?

ocenił(a) film na 8
neo_41

W końcówce, gdy Strażnicy i Thor są na statku, widać było jak Quill szuka Gamorry poprzez komputer. Pewnie o tym będzie 3 część Strażników.

ocenił(a) film na 8
neo_41

Tak właśnie powinno być. Pewnie będzie inaczej, więc uznamy to za nielogikę scenariusza.

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

a jeśli mogę wtrącić, nie jestem aż tak obeznana w tych tematach, dlaczego ta "późniejsza" Gamora nie powróciła i VIsion? Nie do końca to rozumiem. Dzięki z góry za objaśnienie:)

ocenił(a) film na 9
Elvis_Zyje

Ponieważ pstryknięcie ich nie uśmierciło, przyczyną ich śmierci było co innego.

ocenił(a) film na 8
marcin1488

rozjaśniło mi to obraz, dziękuje:)

ocenił(a) film na 7
Elvis_Zyje

Avengersi zmienili bieg wydarzen cofajac sie w przeszlosc. Przechwycili m.in. zolty kamien umyslu stad Vision nigdy nie powstal.
Dla mnie tez, niektorw sceny sa jedna wielka dziura fabularna. Thor zdobyl swoj stary mlot z przeszlosci bez spotkania z samym soba. Jedynie wystawiając rękę, zeby go przywolac.
Thanos w silniejszym wydaniu bez rekawicy niz z rekawica i rzucajacy bohaterami jak szmacianymi kukielkami to byl prawdziwy fackup.

ocenił(a) film na 7
sygnal23

A i jeszcze to upolitycznione i bardzo wymowne przekazanie tarczy przez Capa Falconowi. Nie dosc, ze Cap miotal mlotem Thora to teraz "zmienil" kolor skory i dostal skrzydla. Mega pakiet. Najlepiej poprowadzili postać Starka, zdecydowanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones