PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak Thanos bez kamieni nieskończoności radził sobie lepiej w walce i był silniejszy niż z rękawicą w IW? Przecież w IW część Avengersów prawie go pokanała na Tytanie, a w Wakandzie Thor pokonał go jednym rzutem młota. Tutaj mamy wymaksowanego Thora z dwoma młotami, Iron Mena z jeszcze lepszą zbroją i turbo doładowaniem od Thora, Capa z Mjolnirem... Czyli the best of the best i nie dają mu rady.... Chyba zabrakło logicznego sensu?

Trias

Na pewno?

ocenił(a) film na 8
forek23

Tak, nawet Antman mówił o "zasadach podróżowania w czasie", tj. nie rozmawiać z samym sobą, nie zmieniać biegu wydarzeń itp., a Hulk go wyśmiał.

Trias

Czyli miałem rację. Dzięki.

ocenił(a) film na 8
forek23

To po kiego grzyba oglądasz trailer, a później płaczesz? Zmuszał Cię ktoś do to tego? Wepchnęli Ci ten trailer łopatą do buzi? Twój wybór. Ja byłem w kinie wczoraj (czakałem na żonę, która wyjechała na miesiąc) i przez ponad miesiąc udało mi się uniknąć jakichkolwiek spoileróe, tak że wszedłem na salę nieświadomy absolutnie niczego (trailera żadnego też nie obejrzałem). Jeśli się chce to można... A seans był wyśmienity!:)

elgordo7

Ale nikt tutaj nie płacze. Mówię tylko, że film był przewidywalny, dobry ale przewidywalny. Pierwsza cześć była lepsza. Miała lepiej rozpisaną fabułę. A trailery są po to, by je oglądać przed seansem.

Nethvoy

Nie, to faktycznie było bez sensu. Nawet to, że Thanos w zasadzie jednym ciosem pokonał Kapitan Marvel (zresztą spodziewałam się jej większej roli w tym filmie). Ale jakoś to musieli ograć. Były też inne nieścisłości. Na przykład Walkiria. Nie było jej w IW, trzeba więc zakladać, że uciekła z połową Asgardczyków ze statku. Pokazać jednak tego nie pokazali. To że w taki a nie inny sposób zabili Lokiego to też się trochę kupy nie trzyma. Mogli mu jednak dać szansę na lepszą śmierć. Uduszony przez Thanosa... Meehhh :/

Chihire

Kapitan Marvel miała swoje długie 5 minut, a może nawet wiecej, z pewnością więcej niż wiekszosc innych postaci. W końcu dzięki niej Stark wraca na Ziemię, potem niszczy statek Thanosa no i pościg z rękawica był dość długi w jej wykonaniu.
Zastanawiam się tylko gdzie oni wszyscy gnali z tą rękawica i skąd wiedzieli w ogóle gdzie lecieć? Nie mogła Kapitan Marvel założyć rękawicy i zmieść Thanosa? Wydaje mi się, że skoro posiada w sobie moc jednego z kamieni to raczej dałaby radę w miarę kontrolować resztę i zrobić z nimi użytek.

ocenił(a) film na 10
Nethvoy

Gnali tylko po to aby dać Starkowo rękawice bo tak było w wizji doktora. Stark był kluczem. Miał pstryknąć, pstryknął i odszedł.

motator

A oni nie gnali do busa Antmana, żeby wysłać kamienie w przeszłość? A rękawica koło stara znalazła się przypadkiem gdy nie zdołali dotrzeć do małego wehikułu?

Chihire

Dokładnie. Lecieli do busa Ant-mana. I w momencie jak rękawice tam wrzucili to Thanos rzucił mieczem w busa i go rozwalił.

ocenił(a) film na 5
neo_41

Tylko po co lecieć do tego Vana.
Pff bo ja wiem jakby był jakiś prostszy sposób, jakieś Deus ex machina które mogłoby załatwić sprawę szybciej niż pstrykniecie palcami :D

chochomiak

Bo w Vanie była zamontowana ostatnia maszyna którą mogli wysłać rękawicę w przeszłość (przy jej pomocy Ant-man w swoim filmie się przenosił). Główna maszyna w ich siedzibie została zniszczona atakiem rakietowym ze statku Thanosa

ocenił(a) film na 5
neo_41

Odesłane miały zostać kamienie a nie rękawica którą można było łatwo, szybko, może nie dość przyjemnie wykorzystać do zwrócenia ich na właściwe miejsce w czasie.

ocenił(a) film na 6
neo_41

Co jest bezsensu bo Stark by i tak w tydzień zrobił kolejny wehikuł czasu. A wysłać w przeszlość kamienie mogą teraz lub za rok, to nie ma znaczenia. W tym filmie fabuła i to co się działo na ekranie było naciągane, byle pokazać to co chcieli twórcy, nie łączyło się to w logiczną całość. Nie mówiąc też o tym, że gdyby po 5 latach przywrócić tych wszystkich ludzi to zapanowałby gigantyczny chaos.

motator

To zupełnie odpada, bo nawet sam Stark do samego końca nie wiedział co dokładnie ma zrobić i jakie czeka go przeznaczenie.
Rzeczywiście, zapomniałem o tym busie. Nie mogli po prostu użyć Space Stone i teleportować się do busa?
Zastanawia mnie również z jaką łatwością Stark pozyskał nagle kamienie z rękawicy... Skoro to było takie proste, to dlaczego nie można było tego zrobić duuużo wcześniej... chociażby w IW?

ocenił(a) film na 10
Nethvoy

Bo w IW rękawica nie była stworzona z tego samego materiału co zbroja Iron Mana? Tutaj mamy rękawicę z nanotechnologią, więc można założyć, że to było przyczyną.

ErinBlack

Możliwe. Pomimo wszystko, mógł to Iron Man zrobić dużo szybciej, zrobić jakoś tak że technologia nie będzie działać jakby Thanos dobrał się do rękawicy.

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

W Infinity War watek reakwicy wydawal sie bardzo wazny, w kocu pojawil sie watek skad zostal pozyskany, ze to wielki i potezny artefakt ktory potrafi w pojedynke ukierunkowac moc z kamieni.
W Endgame kompletnie to olano, wystarczy magiczna technologia Starka.

ocenił(a) film na 7
Razengoroth

Nikt z was nie czytal komiksów, że takie komentarze? :D Przecież te wszystkie pomysły który widziecie w filmie, sa z komiksów! Nawet SPAŚLAK THOR. W komiksie Thanos pokonuje Captain Marvel jednym ciosem, tak samo jak w filmie. Nie widzicie też różnicy pomiędzy thanosem pewnym swego z rękawicą, który się bawi, a Thanosem walczącym o swój cel którego nie jest pewien?

motator

Gdzieś słyszałem że rękawica osłabiała Thanosa gdy ją miał .A bez niej to była jedna z najpotężneisjzych istot w Wszechświecie .Prawie że chyba anwet trochę boskich :)

Chihire

I pytanie, skąd walkiria wzięła pegaza? :)

Raphaelus

Też mnie to zastanawia

ocenił(a) film na 8
Raphaelus

Nie dziwi was ze ktos w ogole przezyl z Asgardu? Ja przecie myslalem ze Thanos wykosil wszystkich krajanow Thora, dlatego bog piorunow jest tak zmotywowany do zemsty na Thanosie.

Razengoroth

No, ten wątek też taki olany trochę został. Potem zaczęli mówić, że niby połowę ludzi. Więc zakładam, że jakoś, nie wiem jakim cudem (bo w IW ich statek został zniszczony) Valkiria z tymi ludźmi chyba trafiła na ziemię. No ale to film, wszystkiego nie zmieszczą :/

ocenił(a) film na 8
Chihire

Bo na początku IW widać jak odlatuje jeden ze statków z połowa asgadczykow.

ocenił(a) film na 8
Chihire

A poza tym w rozmowie z Quillem w IW mówi że Thanos odebrał mu kamień przestrzeni po zniszczeniu jego statku, i zabiciu połowy jego ludzi.

ocenił(a) film na 9
Chihire

Walkiria mi bardzo nie pasuje... czy ona na koniec Thor:Ragnarok nie była na statku razem ze wszystkimi. Fakt, że nie pojawiła się o niej nawet wzmianka w IW, a teraz przemierza nieboskłon na pegazie mnie przeszkadzał.

I jeszcze jedna rzecz, czy aby zdobyć kamień duszy nie należało kogoś poświęcić w sensie zabić? Bo Nat sama się poświęciła oddała życie, ale nie została poświęcona przez Clinta - on jej nie poświęcił, ona sama to zrobiła. Tu mam wątpliwość.

ocenił(a) film na 9
JagSzev

Jaki nieboskłon? Ostatni akt Endgame rozgrywa się na Ziemi, a tutaj właśnie Walkiria i pozostali asgardczycy teraz mieszkają (chyba w Norwegii), więc daleko nie miała.

ocenił(a) film na 9
mippek

Nieboskłon od nieba, przecież nie galopuje tym pegazem po ziemi. Nie chodzi o to, czy ma daleko czy nie, ale o pozostawienie w sferze domysłu co się z nią działo w czasie ataku Thanosa w IW na asgardczyków. O ile dobrze pamiętam była na tym samym statku co Thor i reszta ekipy, więc jej nieobecność w IW a teraz pojawienie się bez słowa wyjaśnienia trochę dziwi.

ocenił(a) film na 8
JagSzev

Tylko połowa ludzi ze statku zginęła. Thor mówi o tym w IW, w rozmowie z Quillem.

ocenił(a) film na 9
JagSzev

Tak by bylo gdyby sama spadla,ale koniec koncow to clint ja puscil

kacpera

Nie puścił jej, ona się odepchnęła nogami.

ocenił(a) film na 6
Chihire

Thanos pokonał Cap Marvel jednym ciosem, ale przywalił jej kamieniem mocy, który potrafi niszczyć całe planety, więc to akurat według mnie miało sens.

Meliona

Racja, racja :)

ocenił(a) film na 9
Chihire

Loki żyje, oglądałeś uważnie end game ? Loki zabrał cube i znikną

Gambit171

Nie jest to dokładnie wyjaśnione w której ramie czasowej żyje i jak potoczą sie jego losy, ale rzeczywiście, otwiera to furtkę do tego, że jednak ta osoba przeżyje. Poza tym, będzie w końcu o nim serial na Disney+, może tam własnie sie pojawi ten wątek.

ocenił(a) film na 10
Nethvoy

Przecież Thanos na początku IW pokonał Hulka bez problemu

Himiteshu

Ok, a do czego się teraz odnosisz, bo się troche pogubiłem, a filmweb mi tego nie ułatwia ;)

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

Również jestem tym faktem oburzona, przecież to zupełnie nielogiczne. Stark z takim uzbrojeniem, Capitan walczący z tarcza i z mjolnirem i Thor. Zdecydowanie mogli sobie tę scenę darować bo tylko burzy logiczne myślenie. Tak samo postać Thora w tym filmie.. no zrujnowali mi całe wyobrażenie o bogu piorunow.

ocenił(a) film na 8
wisniewska_06

Mi się osobiście Thor podobał. Wszyscy oczekiwali, że będzie królem Nowego Asgardu i powieli los swojego ojca jako wielkiego przywódcy i wojownika. Każdy jednak w głębi duszy wiedział, że ta postać się do tego nie nadaje, że tego tylko od niego oczekiwali inni. Sam zaczął stanowić o własnym losie.
Jedyny plus w tej walce to oczywiście moment podniesienia Mjolnira przez Capa. Tylko co z tego jak i tak dostaje lanie od "zwykłego" Thanosa... ? Jeżeli bez rękawicy rozprawił się bez większych problemów z Iron Manem, Capem z Mjolnirem i Thorem to z rękawicą powinien mieć ich wszystkich na "hita"... Bez sensu...

Kanonier90

Mnie również raziło to, że Cap dobywając Mjolnira posiadł też częściowa moc piorunow... Same moce młota rozumiem, ale te pioruny? Dlaczego? Burzy to kwestie która w Ragnaroku mówił Odin, że moc Thor bierze się z niego samego, a nie młota... To było dla mnie trochę za dużo. No i przywłaszczenie sobie Mjolnira przez Capa... po cholerę był mu młot kiedy "odprowadzał" kamienie na swoje miejsce? Na dodatek wrócił oczywiście bez niego...

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

"Kto okaże się godzień posiądzie moc Thora"

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

Odsstawił młot na swoje miejsce.

Kanonier90

Wydaje mi się że była mowa o samym młocie, żeby go posiasc, a nie moce W takim razie Thor nie ma dużego sensu skoro Cap posiada Mjolnira z mocami Thora, swoim serum superzolnierza, treningiem i tarcza... Jestem pewien że Odin mówił o samym młocie w Ragnaroku. Aż jutro odpalę tą scenę na blu-ray i sprawdzę

ocenił(a) film na 7
Nethvoy

"Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor." Taki napis jest na młocie, takie zaklęcie rzucił Odyn w filmie jak i mitologii Nordyckiej :). Tak było tez w komiksach, gdzie nie tylko Captain America był godzien, a też wielu innych w danych sytuacjach. Nie rozumiem, czego tutaj można nie rozumieć :D. Thor jest Bogiem Błyskawic, a młot daję tą moc Thora każdemu kto jest godzien, mocy tej samemu Thorowi nie odbierając. Taka nagroda, powiedzmy.

ocenił(a) film na 10
Nethvoy

Myślę że nie bez powodu wrócił bez młota. Z tego można korzystać w przyszłości. Zawsze może być thor4 i odniesienie do endgame

motator

Tylko musiałoby znowu pojawić się podrózowanie w czasie. Bardziej przypadłby mi do gustu cross Guardians of Galaxy i Thora w postaci filmu GoG3 i to miałoby sens, mam nadzieję że to właśnie zapowiadają ostatnie sceny z Endgame. W MCU nie zdarzył się chociaż jeden film więcej niż trylogia dla żadnego z bohaterów, więc na Thora 4 bym nie liczył. Liczyłem bardziej na powrót Mjolnira jako kluczowej broni Thora. Stormbreaker mimo że możliwe że jest potężniejszy to już nie wywołuje takich samych emocji.

ocenił(a) film na 10
Nethvoy

Odprowadzał kamienie oraz młot na miejsce, dlatego wrócił bez. A co do korzystania z młota to każdy kto go posiada może strzelać piorunami. Natomiast to co przekazał Thorowi Odym, to że jako bóg piorunów tak na prawdę go nie potrzebuje bo Moc wychodzi z niego a młot jest tylko ogniskową.

Nethvoy

Był tak godzień, ze az strzelał piorunami i jak dla mnie to fajnie wyszło, bo i tak nie jest w stanie wykrzesać z siebie tyle mocy z piorunów co Thor i to jest akurat rzecz normalna :D

ocenił(a) film na 7
Cannibal3

Jest w stanie tyle samo :), bo każdy kto jest godzien posiąść Mjolnir, posiada moc Thora. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones