PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592775}

Mroczna wieża

The Dark Tower
5,5 66 773
oceny
5,5 10 1 66773
4,0 10
ocen krytyków
Mroczna wieża
powrót do forum filmu Mroczna wieża

Zniesmaczony cukierkową poprawnością polityczną współczesnego świata chcę wyraźnie podkreślić, że obsadzenie w roli Rolanda czarnoskórego aktora jest karygodnym odstępstwem od pewnych norm przyjętych przez samego Stephena Kinga. Dlaczego? Ano dlatego, że z założenia Roland był biały, co niejednokrotnie jest nawet podkreślane w książce określeniami typu: białas. Po drugie, sam King inspirował się Clintem Eastwoodem, mało tego, kanon rewolwerowca to mężczyzna w sile wieku, z ogorzałą twarzą, wysoki, szczupły, około 40-50 lat, szybki, małomówny, brutalny, ale i sprawiedliwy. Nie jestem rasistą, wręcz przeciwnie. Uważam, że wszyscy ludzie są równi, bez względu na kolor skóry, ale nie dajmy się zwariować idąc za poprawnością polityczną, która jest tak sztuczna, że wręcz jest wymierzona w białych. Jest wielu wybitnych czarnoskórych aktorów, wręcz geniuszy kina, których stawiam w czołówce aktorskiej wszechczasów: Samuel L. Jackson, Morgan Freeman, Denzel Washington, Eddie Murphy, Weasley Snipes. Byłbym tak samo zniesmaczony i idzie to w drugą stronę, gdyby w rolę Blade'a obsadzono kogoś o białym kolorze skóry. No sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Czy to nie jest wszystko sztucznie nakręcane przez jakąś lewacką propagandę? Robi się problem na siłę z czegoś, co problemem być nie powinno. W końcu wylałem swoją frustrację. Amen.

ocenił(a) film na 7
elfka77

Tyle że oni mają równe prawa od bardzo dawna, a poprawności politycznej używają jak narzędzia do osiągnięcia sukcesu bo bez tego by sobie nie poradzili. Użalanie się nad sobą stało się orężem. Prawda boli ale lewackiego liberała nie przegadasz (oni zawsze mają rację i tyle, widzą tylko "czubek własnego nosa"^^), więc oszczędź sobie odpowiedzi.
Pozdrawiam

viaxon

Roland był tak nazywany głównie przez postać, która wyzywała wszystkich i wszystko,a więc ten szczególny epitet nie ma większego znaczenia. W którym momencie kolor skóry Rolanda ma znaczenie dla jego charakteru? Hm, zaraz, no... A, już wiem - w żadnym:P

elfka77

Ma znaczenie dla fabuły, klimatu i tak- również dla charakteru postaci. To jest stereotypowy bezimienny rewolwerowiec z dzikiego zachodu i szlachcic. Wskaż mi choć jednego czarnoskórego rewolwerowca w filmie. Albo podaj chociaż jednego czarnoskórego szlachcica z dzikiego zachodu. Już nie mówiąc o tym, że to przeczy opisom z książki. Gdyby Rolanda grała kobieta, też byś temu przyklasnął?
Twórcy mieli jedno zadanie do spełnienia- Roland ma wyglądać jak z westernu. Tyle. Ale jak widać poprawność polityczna jest ważniejsza, bo to nie jest tak, że już jedna główna postać jest czarnoskóra. Ale znając życie Susannah albo wyrzucą, albo drastycznie zmienią. Ale skoro tak... po co wykupywać licencję na nieznaną ksiażkę, jeśli WSZYSTKO sie zmienia?

viaxon

Nie zmieniają wszystkiego, poza tym Mroczna Wieża wcale nie jest typowym westernem, ani razu przez żadną książkę nie wróciłam myślami do żadnego z westernu, które znam. Nigdy też nie wyobrażałam sobie Rolanda jako Clinta. Mroczna Wieża to zupełnie co innego niż jakiś zapyziały archetyp z tamtej epoki. Świat poszedł naprzód. Moim zdaniem taka nieznaczna nie będzie miała wpływu na bohatera. Sam autor też nie ma z tym problemu.

elfka77

*nieznaczna zmiana

elfka77

Serial "Merlin" to kiepski przykład, bo w tym serialu nic nie trzymało się kupy. Ani kolor skóry ówczesnych mieszkańców wysp brytyjskich, ani ówczesny poziom technologiczny. Wszyscy wyglądali jakby żyli 500 lat później niż w czasie przedstawianych wydarzeń. Równie dobrze, można by zrobić film serial pod tytułem "Ogniem i Mieczem" i zamiast szabli, dać bohaterom kałasznikowy. Tak więc, ten serial to gó@#@, tak samo jak czarna Ginewra i czarny rewolwerowiec, który jest biały.

barry1500

Dokładnie.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elfka77

Raland nazywany jest Ostatnim Rewolwerowcem, chyba Eddie czy Jake pomylił go z Clintem Eastwoodem, tom 1 i 4 w całości dzieją się na pustyni (a "czarnoksiężnik i kryształ" to już w 100% typowy western), bohater zachowuje sie jak typowy bezimienny rewolwerowiec, co kilka stron pada jakieś zdanie o szacunku do ojców i broni.
I nadal- z perspektywy świata, który JEST wzorowany na Dzikim Zachodzie idiotyzmem jest, że czarnoskóry jest szlachcicem i doppelgangerem Clinta Eastwooda.
King nie ma problemu? Od lat wszyscy na swiecie starają się, by ani jedna ekranizacja od czasów Lśnienia i pierwszej Carrie nie wyszła. "To", "Pożeracze czasu", "Pokój 1408", nawet "Mgła" to co najwyżej filmy średnie. Tutaj mogło być inaczej, bo Mroczna Wieża jest dużo bardziej opasła i w 100% idzie to przełożyć na język filmu. Bo na film akcji, western i film drogi to stylizowano.

Byłem i jestem zdania, że jedynym godnym sposobem na ekranizację jest serial- Mroczna Wieża pełna jest smaczków, które ciężko byłoby wrzucić do filmu. Już nie mówiąc o tym, że nikomu raczej nie uśmiechałoby się robić 7 filmów (no, 6- bo pierwsze dwa można spokojnie upchnąć w jeden).

viaxon

w pelni sie zgadzam :) sama zapowiedz fimu wrecz zniecheca do obejrzenia i obsada to kompromitacja... lodowato niebieskie oczy u ego aktora ciezko odnalezc

viaxon

zgadzam się. do tego film wg filmwebu ma około półtorej godziny długości co już samo mówi jaka to będzie ekranizacja.

ocenił(a) film na 1
viaxon

dobrze powiedziane !

elfka77

co znaczy ze sam autor nie ma z tym problemu? czy king podpisuje sie pod tą ekranizacją?

ocenił(a) film na 1
elfka77

to dlaczego ludziom się to nie podoba?? bo tylko ty jesteś taka z tym światem do przodu?? ... o co ty tutaj walczysz??? hollywood już miało swojego czarnego rewolwerowca Django ...

użytkownik usunięty
viaxon

Wg jej logiki szlachcic w powieści stylizowanej na western z silnymi elementami wasalnej, średniowiecznej, patriarchalnej Europy może być czarny. A chomik, który urodził się w stajni jest koniem. Hahaha, lewacka logika.

Spokojnie w nowym robin hoodzie wieśniaczek-prostaczek angielski plebsik mały dżon jest czarny ;) To ci dopiero heca.

Może w którejś części okaże się też gejem? Jeżeli z kapitana Flinta w Black Sails zrobili geja to może tu też? I będzie pięknie , kolorowo i tolerancyjnie?

viaxon

Django ;)

ocenił(a) film na 2
Lukas_Art

DJANGO jak i Fury bardziej pasują na czarnych poza tym od kiedy to w kajdanach zakuwano jako NIEWOLNIKÓW na dzikim zachodzie BIAŁASÓW?!

elfka77

W którym płec ma znaczenie - żadnym to zrobmy z niego kobietę... Nie mozna wziąść pewnej hispotrii i naginac ja wg. poprawności politycznej - czyli na siłę.

ocenił(a) film na 2
elfka77

Skoro w żadnym, to czekam na Twoje protesty, że nie jest nazywany w co dziesiątym zdaniu "czarnuchem". Przecież to nie ma żadnego znaczenia.

elfka77

Śnieżkę też byś obsadziła afroamerykanką?

maxizer

Nie wiem, to by zależało od wielu rzeczy. Zabawne, że pytasz, w czwartym odcinku serialu This is us to właśnie dziewczynka z afroamerykańskiej rodziny gra Śnieżkę w szkolnym przedstawieniu:)
Popatrz: w prawdziwym życiu nauczyciel powinien dawać równe szanse uczniom. Gdyby główne bohaterki wszystkich znanych nam sztuk były grane przez białe dziewczynki, co byłoby z tymi o odmiennym kolorze skóry? Nigdy nie mogłyby poznać jak to jest grać w szkolnym przedstawieniu? Tylko z powodu strasznej historii czarnych, tego jak byli traktowani przez białych i nie mieli równych praw? Historia niewolnictwa niestety nie jest taka stara. Kiedyś afroamerykańskie dziewczynki nie mogły uczęszczać do szkoły z białymi, a co dopiero grać w szkolnym przedstawieniu.
Wszyscy powinni mieć równe szanse.

elfka77

Równe szanse?! Ręce mi się załamały. Mamy dawać im zagrać rolę dla białego tylko dlatego bo to taki biedny murzynek bambo? A co jeśli powiedzmy... Czarni po prostu muszą się postarać? Tak jak biali? A film powinien odwzorowywać jak najbliżej 100% dzieło na podstawie którego jest tworzony dla zachowania klimatu. Czarny nie pasuje i już. Film jest słaby nie tylko przez to, ale czarny Roland to jak biały Luter King, biały gangsta z czarnoskórej gangsterskiej komuny rapujący o tym jak to rasistowska biała policja zabija jego kumpli i jak to życie gangstera jest ciężkie bo trzeba sprzedawać ćpanie na rejonie. To jak wlewanie ON do silnika benzynowego i na odwrót. To jak uczciwy żyd, pracujący murzyn, odważny Francuz, Anglik nie pijący herbaty, Cygan pytający "czyj to zegarek bo go znalazł na chodniku" albo nienarzekający Polak. W tym ostatnim zdaniu posiłkowałem się internetem.
Po za tym na boga miłego nie wiem gdzie się wychowałaś ale na planecie Ziemia od kilku setek lat wytwarzała się kultura, popkultura, kanony i stereotypy. U nas, na Zachodzie, w Europie i Ameryce biali tworzyli historię większość czasu, a zbliżając się do tematu - biali rządzili na Dzikim Zachodzie. Tak się przyjęło, a jeśli czarnym to nie odpowiada niech tworzą historie a nie próbują ją zakrywać i fałszować. Może wtedy za jakieś 200 lat jakiś czarny King napisze swoją opowieść w której obsadzi czarnego aktora i będzie to cool, będzie to kultowe i będzie współgrać z klimatem. Na obecną chwilę sorry - taki mamy klimat. Po prostu to się nie klei, nie trzyma kupy. Zrozum, to tak jakbyś założyła sandały na skarpety, jakbyś wsadzała rękę we wrzątek i mówiła że jest zimna pomimo błyskawicznie rosnących na ręce bąbli. Zrozum, ktoś sobie wymyślił białego i ma być biały.
Do czarnucha raczej nie logicznie jest mówić białasie. Ktoś mi może zarzucić nie tolerancję i że narzucam ograniczenia na czarną część społeczeństwa ale nie to mam na myśli! Ten zabieg był celowo użyty przez samego autora!!!
WTF?!
Po za tym równe szanse... W szkole też jak 1000 uczniów musi się nauczyć dodawać, mnożyć, całkować i różniczkować to żeby nie dyskryminować słabszych dasz im dyplom za samo dodawanie? Na mistrzostwach atletycznych w takim razie czarni powinni mieć sprinty na dwukrotnie dłuższych odcinkach bo biali nie mają równych szans!!! Czarni nas dyskryminują na mistrzostwach atletycznych!!!
Jeśli czarny może skoczyć wyżej od białego o 20cm to białym trzeba obniżyć sprawiedliwie poprzeczkę.
Skoro jedni są w stanie się nauczyć jeździć poprawnie i dostają prawo jazdy ale inni nie to żeby było sprawiedliwie rozdasz wszystkim dokumenty?
Halo!!! Przestań bujać w obłokach!!!
Jak się nie nadajesz to się nie dostajesz, to nie możesz czegoś robić do c*** wafla!!! A jak jest napisane dress code to masz wejść tylko w takim ubraniu jakie jest ustalone i nie wejdziesz w tenisówkach i dresach na imprezę w ubiorze wieczorowym!!! Nosz **** są zasady jakieś i tyle.
Tak jakoś się utarło, dużo dzieł, powieści, książek, filmów traktowały głównie o białych. Czarni mają inną kulturę, przynieśli ją ze sobą tam gdzie ich wywieziono i pozamiatane, sami sobie to urządzili.
Równe szanse - śmiechu warte...

Piniata

Zupełnie nie rozumiesz, o czym napisałam - nie mówię, że ktoś ma dostawać coś z góry, bo mu się należy, chodziło mi tylko i wyłącznie o aktorstwo. To co dobudowujesz do tego wątku, cały ten światopogląd, to już Twój problem, ja na tym forum rozmawiam o kinie.

elfka77

Właśnie zrozumiałem i wypowiedziałem się całkiem na temat kina dokładniej Twojego zdania i poruszyło mnie dawanie równych szans (i nie tylko). Nie dobudowuję nic. Odniosłem się już w pierwszym zdaniu do Twojego o tym że Ci nie przeszkadza czarnoskóry aktor jako biały rewolwerowiec. Uznałem, że jest on całkiem nie na miejscu a usprawiedliwianie Twojego zdania tym że trzeba dawać równe szanse wszystkim też jest nie na miejscu. Może i Tobie to nie przeszkadza, ale usprawiedliwianie tego tym że za mało różnorodności jest w kinie i powinno być więcej czarnych to jak mówić "to spaghetti jest zbyt mało różnorodne, dodajmy do niego mleka, cukru, może nawet wsypmy kawę, będzie bardziej różnorodnie". Wyobrażam sobie, że jeśli zrobią kiedykolwiek remake Ojca Chrzestnego to mimo że Michael Corleone jest białym Sycylijczykiem to nic nie przeszkodzi w jego roli dać czarnego, pal to licho że nawet jego ojciec i matka i cała rodzina są biali a w tamtych czasach mieszane pary i małżeństwa były źle widziane. Po prostu to dodaje różnorodności, no nie? I trzymasz się takiego zdania mimo że nie ma sensu. Roland był biały. I nic nie usprawiedliwia, nawet być może dobre aktorstwo Idrisa Elby (ja tam go nie znam) wyboru czarnego aktora w miejsce białego bohatera. Szczegółów trzeba się trzymać.
A dajmy na to inscenizacje bitew z drugiej wojny światowej, Naziści kontra Alianci, albo lepiej! Film. O Nazistach. I w roli Hitlera Morgan Freeman. A na miejsce Stalina L. Jackson.
A Harry Potter niech będzie czarny.

Piniata

"Michael Corleone jest białym Sycylijczykiem "
Owszem, był, ale zakończenie Mrocznej Wieży jest na tyle niezwykłe, niesamowite i wieloznaczne, że wybór ciemnoskórego aktora naprawdę może być usprawiedliwiony.

ocenił(a) film na 5
elfka77

Martin Luther King w najnowszym filmie będzie biały :) Mimo,że to postać historyczna.
Kolejna ekranizacja ,,W Pustyni i Puszczy" : Kali będzie biały, a i Mea niech tez jest ...żółta. Staś będzie Eskimosem, a mała Angielka ....Aborygenką z Australii.
Nie zmieniamy nic na siłę.

elfka77

Ty jestes zabawna w swoich wypowiedziach, czarny Aragorn, czarny rewolwerowiec, czarny bialas, moze jeszcze czarny Jezus i czarny Hitler? W nowym "Thorze" nordycka boginie tez gra murzynka, dla Ciebie to nie problem, natomiast dla mnie owszem bo Norwegia to lud skandynawski o bialych wlosach i niebieskich ślepiach. Moze niech najlepiej nakreca film o niewolnictwie afroamerykanow, ktorych zagraja chinczycy. Murzyni na pewno nie beda protestowac, w koncu to tacy ugodowi ludzie, ktorym obce jest pojecie rasizmu. O oskary tez mieli problem, ze zaden bambus nie dostal, tak jakby nie mogli zrozumiec, ze to nie kolor skory, a umiejetnosci aktorskie o nich decyduja? Decydowaly, bo teraz juz tylko poprawnosc polityczna.

krolowa_sniegu_2

Dobra wypowiedź

ocenił(a) film na 4
krolowa_sniegu_2

Przepraszam, ale muszę... Thor i piciotki mają tyle wspólnego z mitologią krajów skandynawskich, co zakonnica z panią lekkich obyczajów. Myślę, że tak naprawdę należy podyskutować o kolorze skóry... Hulka. Naprawdę nie pojmuję, jak on może być zielony,skoro wszyscy wiedzą, że zielone to są ufoludki. Ech...

użytkownik usunięty
elfka77

Nie, nie powinni. Mikołaja czarnego też nie za bardzo bym chciał bo to legenda oparta na legendzie Odyna i należy do folkloru ludów środkowej i północnej Europy. (uprzedzę, że nie wyskakuj czasem z chrześcijańskim Mikołajem, bo to całkiem wymyślona pierdoła, nic takiego nie było i wymyślono to wiele lat później...całe boże narodzenie to mity skandynawskie-germańskie) Chcą murzyni czarnego Mikołaja to niech go sobie najpierw wymyślą. Tak samo jest ze wszystkim. Nie mają swoich baśni, legend, bajek, postaci...to przyroda. Pechozol i tyle. Niech sobie wymyślą coś, a nie czerpią ze zdobyczy innych. No przykro, ale tak było, tak się złożyło i koniec, ale nie można naciągać rzeczywistości, kłamać, zmieniać tylko po to aby walczyć z rasizmem. To, ze teraz tak jest jest właśnie pokłosiem sztucznej walki z rasizmem. Jaki problem jest wytłumaczyć dziecku, że nie może grać Śnieżki, bo jest czarna? Poza tym jest różnica między przedstawieniem w szkole, a filmem i prawdą historyczną. Ale tak samo nie będę jako niewierzący posyłał dziecko na komunię, bo nie mogę mu wytłumaczyć, że nie dostanie prezentów i nie ubierze się w sukienke jak inne dzieci. Wytłumaczę mu, że to nie dla niej. Pójdziemy dalej. Zawsze to wielkie psy są pokazywane jako groźne. Dość tej dyskryminacji. Ja chcę chihuahuę jako Cujo w następnej ekranizacji, a jako Puchatka trzeba tym razem obsadzić niedźwiedzia brunatnego, a nie ciągle ten jasny niedźwiedź. Pasuje ci tak? Przecież to głupota.

Mikołaj z Miry, Święty Mikołaj (gr. Άγιος Νικόλαος, łac. Sanctus Nicolaus), znany również jako Mikołaj z Bari – święty katolicki i prawosławny. Najstarsze o nim przekazy pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Współcześnie baśniowa postać wzorowana na świętym Mikołaju jest wykorzystywana w kulturze masowej przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

użytkownik usunięty
Negerfeld

Spiderman też istnieje czy istniał...tak piszą w wielu komiksach, a nawet filmy widziałem.
Postać Mikołaja jest wzorowana na mitach skandynawskich (Odyn przemierzający niebo na ośmionogim koniu Sleipnirze - osiem reniferów... itd... Poczytaj trochę więcej niż mitologię żydowską czerpiącą garściami z innych mitologii), a nie na biskupie Mirry, który nie istniał. I jeszcze wsławił się cudami...które również są bzdurą. Fajne dowody :) Dowody na istnienie postaci mitycznych biorą ze swoich mitów :) No super :)

Pierwotnie swiety mikolaj byl utozsamiany z biskupem. Ale rozumiem ze urodziles sie juz w latach 90tych albo pozniej i mozesz nie pamietac. Czerwone wdzianko i renifery dolozyli Amerykanie (w duzym uproszczeniu). Obecnemu mikolajowi blizej do dziadka mroza niz swietego mikolaja. Jak sama nazwa wskazuje... Swietego... Pozdrawiam...

użytkownik usunięty
Negerfeld

Urodziłem się w latach 70 bratku. Poza tym...to tylko chrześcijanie zaczęli utożsamiać Mikołaja z biskupem, którego wymyslili. Jak wszystkie święta chrześcijańskie (boże narodzenie, wielkanoc, święto zmarłych...), również i sam Mikołaj jest elementem zapozyczonym z kultur, religii pogańskich. Czerwonego wdzianka nie dołożyli amerykanie, bo czerwonym wdziankiem Mikołaj czy raczej wcześniej krasnale (nisse w mitologii skandynawskiej) były okryte...dużo wcześniej. Krasnale były też czerwone i w zapożyczeniach mitologii słowiańskiej. Poczytaj trochę więcej książek, mitologii niż plagiat jakim jest mitologia chrześcijańska. Biskup Mirry nie istniał, a Mikołaj jest zaczerpnięty z mitologii germanów. Koniec kropka. Ale rozumiem, ze urodziłeś się w kraju katolskim i wszystko co wiesz jest zmanipulowane przez kościół i możesz tego nie rozumieć lub/i nie wiedzieć.

Wow jakis ty madry. Krasnale istnialy i latajace renifery. Bratku z psychiatryka. Poczytaj swoja diagnoze lepiej i zacznij lykac leki to sie jeszcze moze podkurujesz zamiast decydowac kto istnial a kto nie...

Poza tym nikt nie neguje ze religia chrzescijanska to zlepek zapozyczen ale jak uwazasz ze cuda to bzdury to nie ma o czym mowic. Szczegolnie ze jeszcze 200lat temu to "cuda" zdazaly sie regularnie. Dzis nawet plagi egipskie mozna naukowo wytlumaczyc. Zreszta co bede tlumaczyl... Niby lata 70 a oceny filmow jak gimbaza... Chyba filmow jednogwiazdkowych nie ogladales... A chcesz uchodzic za wielce uczonego bo czytales ksiazke o krasnalach.. Gdybym mial katar to bym sie obsmarkal ze smiechu...

użytkownik usunięty
Negerfeld

Wow...a jakiś Ty głupi. Nigdzie nie pisałem, że istniały, ale że chrześcijaśtwo to plagiat, a Mikołaj nie został stworzony na podstawie jakiegoś ich świętego. Trochę się zapędziłes i już nawet sam nie masz pojęcia co ty tłumaczysz. Ja nie mam problemów laryngologicznych, ani innych z utrzymaniem płynów ustrojowych i pomimo tego, że piszesz farmazony i nawet jeśli miałbym z tym problemy jak ty i potrafiłbym się posmarkać ... to te twoje komentarze nie są nawet śmieszne. To są po prostu głupoty jakieś i tak samo jak nie zwykłem chodzić do szpitala psychiatrycznego i naśmiewać się z pensjonariuszy, tak samo przemilczę twoje wypowiedzi...bo są bez sensu. Nie ma sensu tłumaczyć głupkowi, że jest głupi. P.S. Ty sądzisz, że jak ocenisz film w pewien sposób to może jesteś ten mądrzejszy? :) No świetnie...może tak będą na studia przyjmować, albo dawać tytuły naukowe...patrząc na oceny filmów na filmweb :) No ty jesteś widzę prof. nadzwyczajny. Bez odbioru.

To na zlosc ci odpowiem. Piszesz ze swiety Mikolaj (biskup) nie istnial, ze chrzescijanstwo to plagiat, pierwszy obrazasz innych i p...sz farmazony ze swiety Mikolaj to mieszanka skandynawskich wierzen o odynie i krasnalach i jeszcze smiesz innych nazywac glupkami. Dostales czerwonej goraczki na widok skopiowanej z wiki informacji (zgodze sie ze sa lepsze zrodla). Sam cos mowisz o zrodla ale ich nie podajesz. Bo to sa czyjes wypociny. Skoro wiesz lepiej to szkoda ze gowno to kogo obchodzi. Poczytaj swoje wczesniejsze wypowiedzi i sam sie zastanow. Moze ze skandynawii tez imie Mikolaj pochodzi? Chciej czy nie to piszesz tu jakis niszowe teorie w ktore sam wierzysz. A najsmieszniejsze ze Biskup nie istnial ale co istnialo z tych twoich argumentow? Odyn? Wlasnie krasnale? O to chodzilo. Ale co bede downowi logike tlumaczyl. Zdrowia zycze, idz spal jakis kosciol i puknij krasnala. Dobrze ci zrobi. Odpisz sobie bo tacy jak ty nic nie znacza wiec na forum musza miec ostatnie zdanie ale nikogo to nie obejdzie...

elfka77

W takim razie uważam, że Susannah powinna być długonogą blondynką o bardzo jasnej skórze, jeżdżącą na wózku, przecież to w ogóle nie zmieni niczego, a już na pewno nie jej charakteru XD jak patrzę na Twoje rozumowanie to mnie głowa boli.

efkarolina12

Hm, wiesz, to akurat bardzo prawdopodobne! Ale dyskusji o tego typu zmianach już raczej nie widać w necie, bo "wybielanie" postaci w kinie jest na porządku dziennym... Lepiej dać białą aktorkę, którą wszyscy znają.
W drugą stronę natomiast pojawiają się protesty, jak ten temat na forum :P

ocenił(a) film na 4
elfka77

jezeli nie ogarniasz eugeniki to przestan pisac lewackie bzdury.
Kolor skury jest nie tylko kolorem skury... Ci co maja ckemniejszy kolor odrozniaja sie od jasniejszych pod wieloma wzgledami. Poczawszy od ilorazu inteligencji przez zachowanie stadne, charakter lub różne inne skłonnosci do wszelkiegorodzaju czynow.
Zamykajac dziesieciolecia badan eugenicznych nad czlowiekiem mozna eugenike skwitowac takim oto stwierdzeniem:
czarni niech sobie pochodza od małpy bo sa jak zwierzeta.
biali to ludzie.. przykro mi ale niestety eugenika nie klamie ;/

ocenił(a) film na 5
elfka77

Ach jaka jesteś nieszczęśliwa przez to, że żyjesz w kraju, w którym za mała jest różnorodność: ( skoro tak bardzo potrzebujesz obcowania z ludźmi o różnych kolorach skóry, to proszę wejdź do Włoch lub Grecji, zamieszkaj na plaży i witaj napływające fale migrantów z szeroko otwartymi... ramionami. Może przysłużysz się w ten sposób tamtejszym rdzennym mieszkańcom zmniejszając ryzyko, że zaspokojeni już troglodyci zgwałcą i zabija kolejną dziewczynę. Dość z kneblowaniem ust pod hasłem poprawności politycznej. Uważam, że tą hołotę która nie chce pracować tylko bierze kasę oraz napastuje, gwałci i zabija nasze Kobiety powinno się wyrzucać z powrotem do Afryki i Azji. Wynocha z Europy, przygarniajmy tylko ludzi pracowitych i szanujących na kulturę. Niezależnie od koloru skóry. Jak to się komuś nie podoba do niech na pontonie płynie z powrotem. Nie jestem rasistą, tylko pragmatykiem. Uważam, że te masy migrantów są zagrożeniem dla naszej kultury i naszych Kobiet. Podpisano ojciec dwóch córek.

mialczek5

Wystarczyło mi mieszkać w Danii przez kilkanaście miesięcy, tamtejsza różnorodność wcale mi nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie. Sama wyjeżdżając na ten czas za pracą byłam emigrantką, więc bardzo hipokrytyczny byłby brak akceptacji dla takich ludzi jak ja sama. A że wywodzą się z innej kultury? Co z tego? Wiadomo, że raz na jakiś czas może zdarzyć się jakiś dupek, albo szaleniec, ale heloł, w Polsce na własnym podwórku też mamy takich. Stereotypy są złe.

viaxon

Dokładnie :(

viaxon

Hehe..dobre!

viaxon

Dokładnie.

elfka77

O rany. Bo USA jest państwem w większości białym. To BIALI produkują filmy, na filmy chodzą w USA w większości BIALI ludzie, i oni płacą najwięcej za tę rozrywkę. W usa jest najwięcej BIAŁYCH aktorów. Rozumiesz teraz? Nasza kultura stworzona jest przez BIAŁYCH, baśnie, legendy itd. Nie mam nic do ludzi innej skóry, z uwielbieniem oglądam koreańskie kino opowiadające koreańskie historie, oglądam anime japońskie i nie marzę o białych bohaterach, czyja to wina, że kultura czarnych generalnie sama nie potrafi nic stworzyć. Potrafią śpiewać, tańczyć i szybko biegają. To nie jest wina białych ludzi.

greedo23

A ściślej mówiąc, całym Hollywood rządzą i trzęsą ŻYDZI. To ŻYDZI w 99% są posiadaczami wielkich wytwórni filmowych i producentami filmowymi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones