PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 117
ocen
8,8 10 1 381117
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

S05E08 - MIAZGA !!!

użytkownik usunięty

ŚWIETNY ODCINEK :)

nie będzie spojlerów , sami zobaczcie !!!

ocenił(a) serial na 8

A było jakieś łupanko wreszcie, czy nie?

ocenił(a) serial na 6

A ja myślę, że odcinek zrobił tak duże wrażenie przez to, że reszta sezonu jest tak słaba i zwyczajnie żenująca. Hardhome było faktycznie bardzo dobre, ale bez przesady z tymi zachwytami...

ocenił(a) serial na 9
litwosxd

Na imdb ten odcinek też zrobił furorę i na chwilę obecną jest najwyżej ocenianym odcinkiem z wszystkich 9.9.
Niższą ocenę mają nawet krwawe gody, które były liderem z oceną 9.7.

ocenił(a) serial na 6
returner

No i myślę, że to zasługa jedynie tego kontrastu między tym odcinkiem a resztą sezonu.

Odcinek spoko. Inni fajnie są zrobieni i fajnie się prezentują, podobnie sobie ich wyobrażałem czytając książki. ale to jak zrobili zombiaków to porażka. Nie chodzi mi o ich wygląd ale o to że biegają, poruszają się szybko i sprawnie. Do tego szkoda że nikt nie używał płonących strzał skoro powszechnie wiadomo że to najlepszy sposób na zombiakow.

ocenił(a) serial na 10
ceglany

Nieumarłych w książce tak zabijano-był to jedyny sposób. Niestety książka a serial się troche różni :((

ocenił(a) serial na 10

NOOOOO i na to czekałem !!

Takich odc. na cały sezon powinno być minimum 3 !!

Choć zostały jeszcze tylko 2 odc. , mam ogromną nadzieje że 10 czy 9 będzie również jakaś konkretna wojna :) efekciarska że tak powiem :)

ocenił(a) serial na 9
nea_filmweb

Bitwy najszybciej będą w 6 sezonie. O Winterfell oraz ewentualnie o Meereen,
chyba, że odejdą od wydarzeń z sagi i z niej zrezygnują skoro uśmiercili Barristana.

ocenił(a) serial na 9
returner

Spoiler









W 9 odcinku głównym daniem będzie atak synów harpii na arenie.
W 10 odcinku marsz pokutny Cersei oraz atak braci ze straży nocnej na Jona Snowa.

ocenił(a) serial na 10
returner

oooo ja dziękuje za spoiler :) zwiększyłeś moje oczekiwania :) nic tylko czekać jeszcze kilkanaście godzinek

ocenił(a) serial na 9
nea_filmweb

Mimo wszystko serial wiele traci w porównaniu do sagi, bo:
-Wycięli wiele wątków lub je spłycili tworząc jedną postać z kilku
-Prawie całkowicie brak odniesień do przeszłości
-Skupienie się na rodach Targaryen, Baratheon, Stark, Lannister, Tyrell, Bolton,
a bardzo marginalnie pokazywanie rodów Grejoy, Martell, Arryn, Tully, Frey.
-Nie ma Eurona i Victariona Grejoyów (jeden z nich płynie do Daenerys z
rogiem pozwalającym kontrolować smoki)
-Nie ma młodego gryfa, Aegona Targeryena i jego złotej kompanii, która atakuje Westeros,
kiedy jest najlepsza nadająca się do tego okazja.
Aegon to syn Elli Martell i spadkobiercy tronu Rheagara Targaryena,
(który zginął podczas rebelli) starszego brata Daenerys i Viserysa więc to Aegon ma pierwszeństwo do tronu przed Deanerys
-Słabo i nijako ukazany wątek w Dorne. Nie ma Arienne i Quentyna Martellów.
-Nie ma lady kamienne serce, bractwa bez chorągwii i zemsty na Freyach
-Nie ma Zimnorękiego
-Zmieniony wątek Jaimiego Lannistera i brak oblężenia Riverunn zamku Tullych przez Freyów
-Zmieniony i nielogiczny wątek Sansy, zamieniono rolami ją z Jeyne Poole, podstawioną Aryą
-Zapomnieli o wielu kwestiach, jak np: to, że trzy pijawki Melisandre miały zabić trzech królów,
Robba Starka, Joffreya Baratheona, Balona Grejoya, a trzeci zamiast być uśmiercony najpóźniej w połowie 4 sezonu, to do dziś tego nie pokazali, ale ma pojawić się w odcinku 5x10.
Prawdopodobnie pokażą wtedy jego śmierć, a w 6 sezonie pokażą jak jego brat Euron przejmuje władzę, wujek Theona i Yary. Z tego co słyszałem niestety Victarion/Euron może być pokazany jako jedna osoba. Oby nie.

użytkownik usunięty
returner

"-Nie ma lady kamienne serce, bractwa bez chorągwii i zemsty na Freyach"

Co wy z tą zemstą na Freyach, tylko trzech zginęło, co na tle całego rodu nie jest zbyt wielką stratą (porównując do strat takich Starków na przykład), poza tym zabito również wielu banitów przez siły Randylla Tarlyego w Dorzeczu. Trudno nazwać to zemstą. Lady Stoneheart gdyby się pojawiła to po to, żeby SPOILER!!! powiesić Brienne i Podricka. Ewentualnie innych niewinnych. A później żeby Brienne miała odnaleźć Jaimego.

Bez przesady.. odcinek przyzwoity (pierwszy w tym sezonie!!) i to tyle..

W ogóle ten sezon ..za dużo fantasy za mało intrygi!!! Jak to ktoś z mojego otoczenia powiedział "..Taka trochę bajka.."

ocenił(a) serial na 5
CZacza

no przeciez to serial fantasy.

kite_clayton

Racja... ale trzeba zauważyć że seria wyróżniała się tym że prezentowała "średniowieczny realizm" i odwrócenie typowych wątków fantasy. Najciekawszym jej aspektem (dla mnie przynajmniej) było całe to spiskowanie i kombinowanie (ciekawych) postaci.. W tym sezonie tego za bardzo nie ma, a jak jest to bezsensowne jak kombinacje littlefingera (czy jak mu tam).

kite_clayton

Sam Martin mówił często, że chciał przede wszystkim odwzorować realia średniowieczne, a fantasy to tylko dodatek. Otwarcie też mówi o tym, że inspiracją dla niego byli "Królowie Przeklęci", seria książek opowiadająca o prawdziwych wydarzeniach w królewskich rodach Kapetyngów oraz Plantagenetów. Intrygi w PLiO to czasami nic w porównaniu do prawdziwej historii ;)

NikKlik

Dokładnie.. Przykładowo wojna domowa w Anglii zwana wojną dwóch róż

ocenił(a) serial na 9

W końcu obejrzałem. Epicki odcinek, namiastka tego co dostaniemy w następnych tomach sagi. Nie wiem czy twórcy świadomie spoilerowali, ale wygląda na to, że Jon to Azor Ahai/Książe którego obiecano. Cieszę się, bo kiedyś na forum zadeklarowałem zjedzenie własnego buta jeśli okaże się to nieprawdą :)

użytkownik usunięty
killer83_2

Nie ma pewności, że Jon to azor, zabił Innego, bo miał valyriańską stal, to nawet Sam Tarly mógłby być księciem. Czerwona kapłanka twierdzi, że Stannis, inna w Essos, że Daenerys. Na razie nic nie wiadomo.

ocenił(a) serial na 9

Sekwencja w której Jon wymienia się spojrzeniami z Nocnym Królem, wskazuje, że na końcu to właśnie tych dwóch stanie do ostatecznej bitwy. Wątpię by ta scena była przypadkowa - jak pisał Czechow strzelba wisząca w pierwszym akcie musi wypalić w trzecim. W dodatku niejasna przeszłość Jona, będąca jedną z głównych tajemnic sagi Martina daje pewne wskazówki. Nie mówiąc już o wizjach Melisandre na Murze, która będąc blisko Jona wyczuwała obecność Azora Ahai, ale ku jej zdziwieniu nie był to Stannis. No i sny Jona, sugerujące, że walczył będzie Światłonoścą. Tak czy inaczej moje obsesje na punkcie martinowskiego mesjasza znów powróciły...cholera.

użytkownik usunięty
killer83_2

Mógł po prostu patrzeć na łódkę, albo jeżeli to rzeczywiście Brandon Stark to może rozpoznał krewnego :P Też według mnie Jon jest najbardziej prawdopodoną opcją, ale nie wydaje mi się, że ten odcinek to zaspoilerował. Nadal są wątpliwości, może to być Daenerys albo po prostu nikt, co najbardziej pasowałoby do Martina, bo ponoć nie chciał tworzyć typowego fantasy, gdzie bohater ratuje ludzkość.

ocenił(a) serial na 10

To będzie Bran :)

ocenił(a) serial na 10

Wreszcie dobry odcinek! Już zaczęłam wątpić po wcześniejszych,pełnych nudy. Czekam na kolejny :P

użytkownik usunięty

Uwaga, temat nieaktualny - można zamykać.

ocenił(a) serial na 8

następny epizod też daje radę...

ocenił(a) serial na 10
jimi7

9 odcinek - końcówka genialna po prostu :P szkoda że to już prawie koniec sezonu :)

BigJohn

To prawda 9 jest świetny. Ale mamy prawie koniec sezonu, a akcja nie posunęła się wcale do przodu.

ocenił(a) serial na 10
grzesiek811

Jezu 9 odcinek jest najlepszym w tym sezonie - ba najlepszy od kilku sezonów! Takie emocje to tylko podczas finału pierwszego były... ostatnie 20 minut po prostu MIAZGA.

ocenił(a) serial na 10

Mnie zastanawia o co chodzi Innym. Bo przerobienie całego świata w armię truposzów jakoś mnie nie przekonuje. Zdają się być inteligentnymi istotami i chyba potrzebują ludzi do przetrwania, bo sami się nie rozmnażają, tylko "tworzą" z noworodków.

ocenił(a) serial na 9
Agness_92

No wiesz, Adolf Hitler też chciał po prostu wytłuc wszystkich i zaludnić ziemię czystą, aryjską rasą... Widzę tu pewną analogię ;)

ocenił(a) serial na 7
Agness_92

Może ich celem po postu jest zniszczenie ludzi. ;) Przetrwanie może tu nie mieć nic do rzeczy.

ocenił(a) serial na 7

Zgadzam się - miazga :D Dla takich odcinków warto się czasem wynudzić na wcześniejszych.

To może mi ktoś streścić pierwsze 7 odcinków 5 sezonu?? Ładnie proszę, w pięciu zdaniach. Widzialem 4 sezony, ale nie chcę już tracić czasu na piaty tylko obejrzeć ze dwa dobre odcinki.

ocenił(a) serial na 7

Właśnie obejrzałam finał... Ej co się dzieje? To jest niemożliwe! Jestem w ciężkim szoku i nie mogę dojść do siebie! Jak to k*wa Jon nie żyje? To chyba jaja jakieś są! Nie wierzę, że go zabili... Powiedzcie, że to nieprawda... Jak ja teraz będę ogląda ten serial bez niego? Wszyscy tylko nie on!

Aredhel125

Siema, może Ty mi streścisz pierwsze 7 odcinków?

ocenił(a) serial na 9

UWAGA SPOJLERY!!

najgorszy odcinek. Robią w nich za superbohaterów. Takich to Martin zawsze zabijał. Scenarzyści polecieli. Chyba pomylili GoT z avengersami lub czymś takim

ocenił(a) serial na 10

najgorszy odcinek w calej grze o trona

użytkownik usunięty

Khal Drogo poradziłby sobie ze swoimi żołnierzami z tą armią umarłych ;P

ocenił(a) serial na 10

TO W TYM ODCINKU UMARL FRODO STARK?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones