PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 754
oceny
7,1 10 1 180754
5,6 36
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

1 odcinek

ocenił(a) serial na 8

Rzeź w Blaviken mistrzowska, całość klimatyczna, Heniek bardzo dobry.

ocenił(a) serial na 7
Palma_Kokosowa

Rili, dziecinko, rili :) Sama mam w ogrodzie czarnopłatkową różę :) Czy są niebieskie, to nie mam pojęcia :) Ty mi powiedz, znaffco :)

ocenił(a) serial na 4
baba_yaga

a ja mam w stajni jednorożca

Nie, nie istnieją niebieskie róże, podobnie jak czarne.

Bruc3k

"logicznie uzasadnione"? U Sapka nie ma czarnych elfów. Nie ma.

ocenił(a) serial na 7
Vitcher

A skąd wiesz? Napisał, że wszystkie jego elfy są białe?

ocenił(a) serial na 1
baba_yaga

A skąd wiesz, że nie są?

ocenił(a) serial na 5
Bruc3k

"ojczyzna cebuli" i już wiem, że pisał to dzieciak albo idiota

ocenił(a) serial na 10
pingwin_z_Madagaskaru

Patrząc na pesel to raczej idiota. Miło mi wielki POLSKI DUMNY POLAKU. Wyjedź na tydzień zagranicę to zobaczysz czemu polska to cebula

ocenił(a) serial na 5
Bruc3k

No to nie masz się czym chwalić, a co do wyjazdu to żyłem w Niemczech dłuższy okres, regularnie wyjeżdżam na wycieczki po Europie, tak więc Tobie "światowcu" proponuję wyjechanie na dłuższy czas a nie na tydzień do hotelu na last minute i koniecznie all inclusive żeby dużo alkoholu było. I wytłumacz mi idioto (skoro tak przyznałeś) dlaczego Polska to cebula. Pewnie bazujesz na stereotypach o Polakach w skarpetach i sandałach, rozpowszechniane przez takich "światowców" jak Ty, którzy nosa ze swojej wsi nie wystawili i nie widzieli jak noszą się Niemcy, Czesi, Holendrzy, Austriacy i wielu innych. Musisz być bardzo zakompleksiony

użytkownik usunięty
pingwin_z_Madagaskaru

Akurat mistrzami chodzenia w sandałach i skarpetach są Niemcy, sami się z siebie z tego śmieją. (Ale nie w takim kontekście jak my, że cebula, tylko z przymrużeniem oka)

ocenił(a) serial na 5
RaveN90

ale pytanie nie było o filmy historyczne tylko o filmy o samurajach, których mieliby zagrać czarnoskórzy. To również mogą być filmy fantasy, dramaty komedie itp.

ocenił(a) serial na 1
RaveN90

Jak nazwać tych co dają 2-3 pytasz? Ja bym ich nazwał entuzjastami.

RaveN90

No po co murzyn tej Ciri. W ogóle nie pasuje. Z tymi szpiczastymi uszami wygląda bardziej jak jakiś faun, a nie elf. Także to akurat idiotyczna decyzja.

ocenił(a) serial na 5
dzapanq

Nie wiem jaki był budżet, ale miał być odpowiedzią na grę o tron a jej do pięt nie dorasta, pomijając niepasujące wyglądem postacie i poprzeinaczane i spłycone opowiadania to niekiedy wieje nudą, bitwa kiepsko i bezsensownie pokazana walki z potworami słabe, na plus sie wyroznia w miare Geralt Tisaia i Jaskier, no i scena walki w blaviken ale większość to tragedia

ocenił(a) serial na 6
ja_i

A polską tragedię z Żebrowskim widziałeś? To dopiero nędza, Przykro powiedzieć ale wole tą adaptację mimo sympatii do Michała Żebrowskiego czy Anny Dymnej czy Andrzeja Chyra

ocenił(a) serial na 5
boundless

Widziałem, w polskim serialu też swoje pozmieniali ale nie, aż tak jak w netflixowym. Netflix nagrał w moare ładnie pod względem technicznym, ale nie wiele po za tym. Polski serial pomimo braków budżetowych ma fajny klimat i zastanawiam się, czy jednak nie jest lepszy od tego netflixowego.

ocenił(a) serial na 6
ja_i

Wiesz, marzyłam by wiedźmina zrobiono z dbałością o szczególny niczym w adaptacji :LOTR przez Jacksona.. Nawet swojego czasu na forum Sapkowski.pl śmieliśmy się iż anglojęzyczne wydanie trzeba by wysłać na Gwiazdkę. reżyserowi Władcy pierścieni.. Hmm, a może zmarnowaliśmy szansę na dobry film, nic nie robiąc? Do dziś dnia zastanawiam sie co by zrobi Jackson z powieścią, bo jak widać LOTR do majstersztyk na lata 2003-5 , Komputery dały radę z grafiką wg mnie super ( a inna technika cyfrowa była)

ocenił(a) serial na 7
boundless

I jeszcze list jakbyście dołączyli, to by może faktycznie zadziałało. Jackson w tamtym latach stworzył dzieło, które nigdy nie pobił i nigdy nie pobije. On i prawdopodobnie nikt inny. Jakbyśmy dostali coś takiego na podstawie dzieła Sapkowskiego, to kurcze... aż trudno mi sobie wyobrazić radość ludzi.

Aczkolwiek też niemało namieszał w tych filmach, co do zgodności z książką :)

ocenił(a) serial na 5
ja_i

Polski Wiedźmin zdecydowanie ma lepszy klimat od netlixowego. Gdyby tylko był odpowiedni budżet. Szkoda.

ocenił(a) serial na 7
ja_i

Polski serial jest w większości bardziej spójny. A w Netflixie jest zbyt duże tempo w stosunku do ilości wątków. Od 5 odcinka jest nieco lepiej. Realizacyjnie Netflixowy serial dużo lepszy, fabularnie już nie do końca. Ostatecznie mi się podobał myślę, że drugi sezon będzie dużo lepszy.

ocenił(a) serial na 5
barman_2

Teraz raczej nie bedzie 3 historii w jednym odcinku więc powinno być lepiej, nie mniej jak nie zrezygnują z wymyślania kolejnych nielogicznych rzeczy (zamienianie ludzi w kule ognia, węgorze, wróżba z bebechów kogoś kto jadł skórę królowej) i z płytkich dialogów to będę znowu się denerwował ze zmarnowanego potencjału. Powinni też pokazać wiele odcieni szarości, tak żeby nie było mozna ocenić kto ma racje kto jest tym dobrym czy państwa północy czy Nilfgaard. Czy ludzie czy elfy i pokazać bardziej złożoną politykę świata, wtedy może być na prawdę dobrze.

ocenił(a) serial na 8
ja_i

To nie było zamienianie człowieka w kule ognia tylko zakazana przez bractwo magia na tyle wyczerpująca ze pochłaniała rzucającego. Aby coś powstało coś musi zniknąć czyż nie? Łatwo napisać „bzdury”, trudniej zrobić lepiej. Serial jest dla całego świata, w szczególności dla tych co nie czytali książki aby ich zainteresować tematem - co zadziałało - książka i gra bije rekordy. Wg mnie sukces a porównania do GoT są zupełnie niepotrzebne - Tylko dlatego ze są smoki i miecze?

ocenił(a) serial na 5
szela81

Masz swoje zdanie, dla mnie nielogiczne jest marnowanie żyć czarodziejów dla kuli ognia którą bez większego problemu od tak odbija Yennefer.

ocenił(a) serial na 1
ja_i

Ogólnie jest lepszy (polski od netflixowego), pomimo niedoróbek technicznych i innych wad. Zresztą pod względem technicznym netflixowy to też kiepścizna.

boundless

Proszę cię, przy tej papce nasz pl serial to arcydzieło.

ja_i

Nie rozumiem czemu wszyscy wciąż porównują Wiedźmina do Gry o Tron ?
Chyba tylko Bagiński wciąż trzyma swoje zdanie, że Wiedźmin idzie swoją drogą, i nie zamierza konkurować z Grą o Tron, bo raczej nie o to chodzi, plus każdy porównuje Grę o Tron do jednego sezonu Wiedźmina, gdzie porównując sezon do sezonu, dostajemy dwa zupełnie inne seriale, gdzie jeden jest nastawiony na wydarzenia bardziej waleczne, że tak to określę, a drugi raczej od początku stara się pokazać swoją siłę postaciami, i oczywiście mam tu na myśli GOT, gdyż to ona nastawiła się na eksploatację postaci od początku do końca, a elementy walk dopiero pokazywano później stopniowo, natomiast sytuacja z wiedźminem jest zupełnie odwrotna, tam postawiono na akcję kosztem postaci, co może się zmienić w przyszłości.

ocenił(a) serial na 4
PvPM4gister

Tylko według mnie problem leży w nie w samym podejściu tylko, że nie potrafią tego dobrze zrobić.

Zbroje jakby skórzane. Elitarne oddziały Nilfgaardu mają spodnie zamiast zbroi. Miecze z ostrymi zakończeniami od strony wojownika.

Wielka bitwa o Sodden wygląda jak z filmu fantasy klasy B. Pomijam brak jakiejkolwiek logiki w tymże szturmie. Przykładem niech będzie np zniszczenie bramy. W momencie jej rozbicia nikt nie przechodzi przez nią do szturmu. Ten mały oddział co tam był poszedł atakować mury a Fringilla w tym czasie pomyślała "A może by tak bramę rozwalić?".

Chodzi mi o takie najbardziej podstawowe sprawy. Strasznie się takie rzeczy w oczy rzucały.

terbi_2

Owszem są takie babole, jak właśnie ten, który już wymieniłeś. Ja w innym poście stwierdziłem, że Wiedźmin jest nasączony materiałem, który mógłby spokojnie być rozbity na jeszcze pięć odcinków, co zmieniłoby diametralnie odbiór, bo na razie z postaci, które są w miarę rozwinięte to Geralt, Jaskier, Yen, Myszowór, oraz Stregobor, a reszta obsady niestety potrzebuje jeszcze czasu antenowego. Wymieniłeś jeden z baboli, a ja np zauważyłem, że są w niektórych momentach szczegóły, o których ktoś nie zapomniał, i tutaj dodam jeden z pierwszych, jaki można wyłapać, to podczas walki z watahą Renfri, kusznik strzela do Geralta drugi raz, i jest to moment, kiedy odpycha drugiego w kolejności od początku najemnika, a zabija trzeciego, i wraca do tego odepchniętego, wówczas odbija drugi bełt z kuszy, i widać to może tylko z sekundę, a nawet nie, a wspominam o tym w sumie tylko po to, aby potwierdzić, że są babole, jak i smaczki dla oka. Ja osobiście uważam, że projekt ma jedną z cech Gry o Tron... mianowicie tak samo startuje, czyli powoli, chodź Wiedźmin nieco mocniej szarżuje, tak z czasem wszystko w GOT nabrało kształtu, i na pewno będzie tak samo z tym projektem, w końcu to perełka Netflixa, produkcja fantasy na dużą skalę, i raczej będą go szlifować.

ocenił(a) serial na 4
PvPM4gister

Podobno mają już przygotowane 7 sezonów niezależnie od tego co się stanie. No cóż, niech pracują i szlifują. Muszę zajrzeć na recenzje na Rotten Tomatoes aby zobaczyć co pisze o serialu brać filmowa poza Polską.

terbi_2

Krytycy, jak to krytycy, nie znają materiału, i jadą w ciemno, natomiast fani, ewentualnie zwolennicy gier, są przychylni produkcji, i to zjawisko występuje na wielu portalach, ale chyba najmniej na filmwebie :P

ocenił(a) serial na 5
PvPM4gister

Nigdy nie ma się szansy zrobić dwa razy pierwszego wrażenia, GOT zrobiło dobre pierwsze wrażenie. Wiedźmin wzbudza mieszane odczucia, tutaj według mnie przeplatane są ciekawe wątki z nudnymi w podobnych proporcjach, serial nie zachwyca.

ja_i

Wiedźmin zrobił dobre wrażenie, natomiast GOT zrobił znakomite pierwsze wrażenie, i tu jest różnica, że może i GOT wystartował dobrze, ale każdy wie, jak się skończyła ta przygoda, którą wszyscy dobrze znali miesiąc przed premierą ostatniego sezonu, dlatego wciąż uważam, że Wiedźmin ma szanse, bo nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy :)

ocenił(a) serial na 10
terbi_2

Zdajesz sobie sprawy, że to jest kino klasy B?

ocenił(a) serial na 8
terbi_2

Nilfgardczycy to nie elita tylko masowy pobór.

ocenił(a) serial na 1
PvPM4gister

A do czego mają porównywać, do Xeny? Zresztą w tym porównianiu też zresztą Xena by wygrała.

ocenił(a) serial na 4
ja_i

Mam bardzo podobne odczucia. Serial bardzo przeciętny.

ja_i

Ja żałuję, że to netflix położył łapę na prawach do ekranizacji. Co by było gdyby wzięło się za to HBO. Musimy się obejść smakiem. Wg mnie temu serialowi czegoś brakuje.

ocenił(a) serial na 9
RaveN90

Jeżeli ty nie wiesz dlaczego ludzie czepiają się czarnego elfa i tego co ci debile zrobili z pięknej Triss, to tam są drzwi, idź i sobie oglądaj ten badziew.

ocenił(a) serial na 3
xlandia1

A mnie zastanawia jeden fakt. Skoro już jest zabawa w multi-kulti i dali tam tylu czarnoskórych, to czemu nie dali też np. azjatów?

ocenił(a) serial na 9
Ogniozbytmistrz

bo "the great USA" ma na pieńku z chinami :P

a tak na serio też mnie to zastanawia

ocenił(a) serial na 5
RaveN90

Może na castingu byli słabsi od innych?

ocenił(a) serial na 9
JasonCCC

Nie... to za proste ;)

ocenił(a) serial na 9
Ogniozbytmistrz

Wiesz nawet nie bolą mnie tak mocno ci czarnoskórzy ale, Triss mulatką? No proszę was...

ocenił(a) serial na 4
Ogniozbytmistrz

I czemu wszystkie gołe baby w iluzji Stregobora są białe?

ocenił(a) serial na 5
Palma_Kokosowa

ha ha, bo to rasista?

ocenił(a) serial na 4
TheBadGoodAndUgly

też mi to przyszło do głowy. albo, że tych nie-białych się bardziej szanuje?

ocenił(a) serial na 9
xlandia1

Triss niestety jest strzałem w kolano, bo aktorka mimo, że ładna dziewczyna ma manierę bez przerwy marszczenia czoła przez co ma widoczne zmarchy jak u starej babci

mnie osobiście Tris nie przeszkadza tak jak Istredd, który powinien być ok40-letim mężczyzna z inteligentnym spojrzeniem, aktor robi czasami miny nieskalane głębszą myślą :/

ocenił(a) serial na 8
xlandia1

Myślę że czepianie się czarnego elfa podchodzi pod upośledzenie.

ocenił(a) serial na 6
bytrek

Myślę, że źle myślisz.

ocenił(a) serial na 5
bytrek

Czarnoskóry elf, zbroje Nilfgaardu, to jak przypadkiem prawem niespodzianki zyskał dziecko przeznaczenia (w książce powiedział że wróci za 6 lat i sprawdzi czy los był dla niego łaskawy, a tu jakby miał niechciane dziecko), chudy smok i chude krasnoludy, to wszystko chwilami sprawia że czuję się jak bym oglądał parodie wiedźmina.

ocenił(a) serial na 8
ja_i

Dobra, nie ma sensu kontynuować dyskusji, a się przy tym serialu świetnie bawiłem, a eksperci z internetu próbują wmówić mi że jednak nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones