PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 754
oceny
7,1 10 1 180754
5,6 36
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

1 odcinek

ocenił(a) serial na 8

Rzeź w Blaviken mistrzowska, całość klimatyczna, Heniek bardzo dobry.

RaveN90

A ty chyba nie czytałeś komentarzy showrunnerki-napisała, że chce być jak najbardziej wierna książkom. A już po obsadzie widać, że ona mówi jedno, a robi drugie. Ciężko jej zaufać. Tym bardziej, że skrytykowała w pewnym stopniu fanów, którzy chcą tylko zgodności serialu z książkami.

RaveN90

Ty głupi jesteś. To już nie można mieć żadnego ale żeby nie zostać zwyzywanym przez ciula z bulem dupy jak ty... ten czarny elf z afro wyglądał jak pacynka z mapetów.

Kings_Of_Pride

Większość filmów na imdb ma ocenę o ~1 więcej od ocen filmwebu. Ojciec Chrzestny = filmweb 8,6 imdb 9,2, różnica 0,6

ocenił(a) serial na 4
Kings_Of_Pride

Odezwała się elita filmweba. "To co ja lubie to arcydzieło a kto się nie zgadza ten jest gupi".

ocenił(a) serial na 4
Kings_Of_Pride

Teraz cwaniaczku 8.9 a spada systematycznie i nie wiadomo kiedy się zatrzyma także poczekaj z osądami oikofobie.

Kings_Of_Pride

Nie przesadzaj. "Polactwo" w sporej większości będzie znać książki Sapkowskiego lepiej niż widownia amerykańska, z oczywistych względów. Więc będą podchodzić bardziej krytycznie. Mnie political correctness zupełnie nie przeszkadza, książek nie czytałam, a jednak w filmie razi mnie sporo rzeczy, począwszy od drętwych dialogów, na siłę wymuszonych i mało śmiesznych przedrzeźnianek na linii bard - wiedźmin, ultra wymuskanej charakteryzacji i muzyki o kilka poziomów słabszej niż choćby ta z gry.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 5
Kings_Of_Pride

widocznie "polactwo" ma większe wymagania nie prostactwo z imdb

michaldyl

Arcydzieło XDDD, wszedłem z ciekawości w twój profil zobaczyłem inne arcydzieła i już wszystko jasne. Potem Wiedzmin ma średnią 8.0.
Zejdz na ziemie, albo nie nazywaj kina mało ambitnego arcydziełem bo to umniejsza innym twórcom.

piciu6

1 odcinek był nierówny. To co w Cintrze wypada akurat słabo.Mogli to inaczej rozegrać. A postać Ciri po pierwszym odcinku - WTF. Jaki trzeba mieć budżet by coś dobrze zrobić?

BlackPiterback

wszystkim nie dogodzisz

ocenił(a) serial na 2
BlackPiterback

Polska Calanthe wyglądała na królową - neflixowa jest do niczego.
Ciri ciągle gada głupoty i robi "wielkie oczy".
Renfri też jakaś bez wyrazu - powinna sprawiać wrażenie twardej.

ocenił(a) serial na 3
GunMeat

Wróć do Calanthe w 4 odcinku a odszczekasz...

ocenił(a) serial na 5
krzaki69

Ja wróciłem i z wybuchowej, ale inteligentnej intrygantki dostaliśmy nadpobudliwa choleryczkę. Wszystkie postacie są strasznie spłaszczone i jednowymiarowe, ale aktorka od Calanthe albo całkowicie nie zrozumiała swojej postaci albo nie daje rady aktorsko.

Artiff

Tylko że Calanthe była właśnie taką choleryczką. Idealnie to było odegrane moim zdaniem.

Sekeletu

Moim zdaniem Calanthe to jedna z genialnie odegranych ról, jestem po 4 odcinku :)

Sekeletu

Calante nie pozwalała sobie w kasze dmuchać. I wolała popełnić samobójstwo, niż przykuć się do łóżka.

ocenił(a) serial na 5
Sekeletu

Zrobili z niej chamską wrednawą, nadpobudliwą, głupawą, lubującą mordować elfy królową, jedyne co tu się zgadza z książką to to ze była silną babką

ocenił(a) serial na 2
Artiff

Dokładnie. Calanthe to miała być dumna monarchini potrafiąca zarówno narzucić swoją wolę jak i sprytnie grająca na uczuciach innych. A w netfliksie ani jednej ani drugiej cechy nie widać.

ocenił(a) serial na 1
GunMeat

W serialu Calathe wygląda jak Laghertha która właśnie wróciła z wyprawy łupieżczej. Jeszcze powinna obalić puchar do dna i o głowę rozbić :D

ocenił(a) serial na 2
HEINRICI_fw

Gdy pada jej małżonek, to wyje niesamowicie rozdziawiając gębę.
A przecież wyszła za niego z rozsądku. Ta postać została totalnie zepsuta.

ocenił(a) serial na 2
krzaki69

Chyba kpisz sobie?
Kolejna piękna opowieść przekręcona kompletnie bez sensu i smaku.
A Calanthe zachowuje się zgoła po błazeńsku.
Widzę, że ludziom byle co wystarczy - bo nie odróżniają dobrych tekstów od złych.

ocenił(a) serial na 10
GunMeat

Chyba zapominasz ze na planie komsultantem byl AS wiec gdyby Calanthe którą sam wymyślił a Ty ja sobie tylko wyobrażasz na swoj sposób była tak fatalna jak piszesz to przecież by na pewno protestował bo chyba od tego jest konsultant nie

ocenił(a) serial na 2
filipwykurz

Pewnie doszedł do wniosku, że z debilami i tak się nie dogada.
Wziął kasę i olał robotę.
:)

ocenił(a) serial na 8
GunMeat

Tak łatwo ludzi od debili wyzywasz. To znaczy, że ja też mogę cię trochę poobrazac? Tak dla hecy, w końcu posiadanie innego zdania do tego uprawnia.

platyna_2

Odpuść z niektórymi nie wygrasz, nie warto ;]

ocenił(a) serial na 8
John__88

A ja nie mam aspiracji by wygrywać cokolwiek czy z kimkolwiek :D

ocenił(a) serial na 8
John__88

Po prostu wychodzę z założenia, że nie trzeba mieć doktoratu i tysięcy fakultetow z filmoznastwa żeby wyrazić swoje zdanie na temat filmu czy serialu na stronie takiej jak filmweb. Wyzwanie ludzi od debili tylko dlatego, że polubili film czy serial jest mocno nie na miejscu, bo to czyjas subiektywna ocena. Nikt tu nikogo nie zmusza do tego by lubił serial czy film, natomiast często się zdarza, że ludzie są zmuszani do tego by znielubili film, bo jak nie to są wyzywani od debili. Wyrażajanie własnego zdania to sztuka, a wplatywanie w to emocji, a co za tym idzie rzucanie inwektywami bynajmniej nikogo nie przekona do zmiany zdania, wręcz przeciwnie.

ocenił(a) serial na 2
platyna_2

Miałem na myśli twórców serialu. Przecież tylko z nimi mógł się dogadywać.
Skoro wziąłeś to do siebie - no to faktycznie sam jesteś debilem, który ma kłopoty z rozumowaniem.
Ale nie przejmuj się - jesteś w większości :)

ocenił(a) serial na 8
GunMeat

Koleżanko, nie wzięłam tego do siebie, jedynie nie lubię chamskiego zachowania i reaguje gdy ktoś się chamsko zachowuje. Tylko tyle. Agresja z wiekiem wzrasta, zawsze zaczyna się od wyzwisk, a konczy na zadzganiu żony, bo zupa była za słona.

ocenił(a) serial na 5
filipwykurz

Z tego co twórcy wypowiadali się o roli AS w dzielę wynika że raz był na planie i nie chciał nawet zaglądać do scenariuszu. Dla mnie serial jakis poziom trzyma technicznie ale fabułowo to jeden wielki pierdzielnik

ocenił(a) serial na 2
ja_i

Można się było tego spodziewać - rzucił okiem na plan by zobaczyć jak się kręci filmy, ale tych bzdetów nie chciał czytać.

ocenił(a) serial na 4
filipwykurz

Zacznijmy od tego, że Sapkowski od dawna nie jest żadnym autorytetem jako takim. Od lat niczego nie napisał i tylko odcinał kupony od Wiedźmina. Nową książkę napisał jak chciał mieć spokój od fanów którzy go o to prosili.

Często zaczyna swoje spotkania z czytelnikami od obrażania innych autorów i umniejszania ich dokonań. Bo on jest jeden i niepowtarzalny. Dlatego jego opinie trzeba brać z przymrużeniem oka.

ocenił(a) serial na 10
terbi_2

Moze sobie byc najgorszym gnybem świata. Mimo tego stworzył Wiedźmina wiec go szanuje. W kwestii konsultacji swojego dzieła jest wybitnym ekspertem pomijając fakt jakim jest człowiekiem

ocenił(a) serial na 4
filipwykurz

To odpowiem inaczej. Według niego to gry "Kompletnie nie oddają klimatu Wiedźmina" i "Nie są tym co chciał stworzyć". Skoro tutaj jego opinia miała znaczenie i był zaangażowany w produkcję serialu to dobrze, że się nie brał za doradzanie przy grach.

ocenił(a) serial na 6
filipwykurz

Bo kogoś z Netlixa obchodziło co on ma do powiedzenia... Nie bądź naiwny. Gdyby miał cokolwiek do powiedzenia, nie byłoby wielu głupot w tym serialu.

GunMeat

Calanthe jest świetna. Baba wojowniczka.

dziadol_fw

No ta w książce to się zgadza.

ocenił(a) serial na 4
GunMeat

Fakt, te ptasie, źle dobrane szkła kontaktowe wyglądają upiornie.

ocenił(a) serial na 5
piciu6

Jestem świeżo po pierwszym odcinku. Pozytywne zaskoczenie, ale moim zdaniem nie obyło się bez wad:
- Dialogi bez polotu
- Dziwnie dobrane kolory. Pierwsza scena wyglądała okropnie i sztucznie, natomiast sceny w Cintrze były przesycone jakimś dziwnym, żółtym odcieniem.
- Sposób kręcenia. Poza mega częstymi i niepotrzebnie używanymi zbliżeniami na twarz, jakieś dziwne wyostrzanie pierwszego planu i zamazywanie tła. Po co??
Nie jest to z pewnością tragedia, niemniej psuje odbiór całości :/

ocenił(a) serial na 8
Emiel_Regis_17

Oglądałem na lapku o 9:00 w nocy :) więc takich detali nie wyłapałem .

ocenił(a) serial na 7
Emiel_Regis_17

Też mi coś do końca nie pasuje póki co, dialogi, gra aktorska. Poza Renfri to jakoś strasznie drętwo. No i sposób kręcenia też nie do końca przekonuje. Ale dam sobie jeszcze czas :)
Pierwsza scena kiepska, jak z naszego Wieśka, a potem coraz lepiej. Najazd Cintry, rzeź w Blaviken - miodzio!.
Pojawiły się ciary i nie mogę się już doczekać kolejnego odcinka!

ocenił(a) serial na 9
Mac82k

Ja na pewno pozytywnie jestem jak na razie zaskoczzony soundtrackiem. Jest bardzo klimatyczny, jak tak dalej pojdzie nie bedzie wiele gorszy (a moze na rowni) od przezajebistego ost z wiedzmina 3

ocenił(a) serial na 7
elaskawski

prawda, soundtrack daje rade :)

ocenił(a) serial na 7
elaskawski

Puki co soundtrack rekompensuje mi wszystkie mankamenty tego serialu!

elaskawski

a mnie brakuje muzyki Ciechowskiego. Jego soundtrack z tego poronionego serialu z Żebrowskim by tu pasował jak ulał, szkoda, że taka piękna muzyka się tak marnuje.

ocenił(a) serial na 1
elaskawski

Nie wierzę... Chyba oglądaliśmy inny serial.
Netflixowy Wiedźmin pozbawiony jest jakiegokolwiek klimatu m. in. a może głównie przez mdły i oklepany soundtrack, który nie wyróżnia się niczym spośród setki podobnych mu ścieżek dźwiękowych.
Przeciwnie zresztą do genialnego soundtracku Ciechowskiego z pierwszej wersji serialu (co moim zdaniem było jego najmocniejszą stroną), oraz muzyki użytej w grze.

ocenił(a) serial na 7
elaskawski

Pierwsze moje wrażenie co do soundtracku było bardzo pozytywne, chyba głównie dzięki hitowemu "Toss a coin ..."
Po obejrzeniu całego sezonu stwierdzam że soundtrack jest co najwyżej nie przeszkadzający.
Nie umywa się niestety do polskich wersji zarówno z filmu jak i z gry.
A szkoda ....

Emiel_Regis_17

Ogólnie zdjęcia są trochę skopane - kadry niezłe, ale wszystko jest bardzo cyfrowe, albo zimne, albo bardzo cieple. Dużo przepaleń na twarzach.

ocenił(a) serial na 8
Emiel_Regis_17

Cintra przedstawiona bardzo mrocznie, skupili się tylko na ataku czarnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones