Wiedźmin
powrót do forum 2 sezonu

Ten serial to nie jest ekranizacja, ani nawet adaptacja. Ten serial to marny jakościowo spin-off... Historia alternatywna jak kto woli...

Jeżeli ktoś czytał książkę, to oglądając ten serial dostanie jedynie krwotoku oczu. Nic się nie pokrywa z historią z książki. To tak jakby napisać nową historię, tylko bohaterom nadać te same imiona, co w książkach Sapkowskiego, i udawać że to to samo.

Ostatnie takie rozczarowanie przeżyłem na ostatnich sezonach Gry o tron. Tam przynajmniej dało się to usprawiedliwiać brakiem kolejnych części książki, na których scenarzysta mógłby się wzorować. Tutaj książka jest, a scenarzyści uznali, że potrafią napisać tę historię lepiej... efekt do przewidzenia, czyli dramat.

Aquarius27

A ja z chęcią obejrzę. Serial mi się podoba. Takie są prawa adaptacji. Eskel może sobie ginąć wiem z wcześniejszych informacji że zginie w starciu z Leszym. Nie jest żadną ważną postacią. Pojawia się tylko w Krwi Elfów i znika, to znaczy z tego co pamiętam wyrusza na szlak? Niech ginie. Mało istotna postać.

ocenił(a) serial na 3
Igi1997

Ja tylko napisałem że nie pokrywa się z książką w stopniu rozczarowującym dla fana książki. Jeżeli Tobie się podoba, to się cieszę ;)
Dla mnie poziom dużo niższy niż oryginału, a nie mam nic przeciwko adaptacjom.

ocenił(a) serial na 7
Aquarius27

Pfff kocham książkę, znam każde zdanie z nich. I jakoś nie przeszkadza mi to w przeżywaniu serialu

ocenił(a) serial na 2
risha

Co konkretnie przeżywasz? Pytam z czystej ciekawości, bo mnie ten serial niemożebnie nudzi w swej prostocie

ocenił(a) serial na 6
Scrach

niemożebnie? - w polskiej wersji rażą mnie takie potworki

ocenił(a) serial na 2
pandada

Rozumiem. "Okropicznie" będzie lepszym synonimem być może...

pandada

Potworki? Mało kto umie się dzisiaj bawić językiem polskim tak jak Sapek.

ocenił(a) serial na 9
Danaan

Sapkowski zdaje się robił to raczej z niewiedzy, w przeciwieństwie do Scrach'a.

NieMamSwojegoZdania

Tak. Szczególnie, że prawdopodobnie chodziło mu nie o "okropicznie"a "okropecznie", które to słowo Sapek włożył w usta małej Ciri.

ocenił(a) serial na 9
Danaan

Ta, jak ktoś mi coś mówi też zwykle lepiej wiem co ma na myśli, i wiesz co, zawsze mam rację, chociaż nigdy nie dopytuję.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

"Sapkowski zdaje się robił to raczej z niewiedzy" i "jak ktoś mi coś mówi też zwykle lepiej wiem co ma na myśli, i wiesz co, zawsze mam rację" XDDDD ojojoj... powiem ci tylko że bardzo trafnie wybrałeś sobie zdjęcie profilowe :)

ocenił(a) serial na 9
kgibas666

Dziękuję, to moja ulubiona postać z całego uniwersum. Lord Sith pokroju Jar-Jara zasługuje moim zdaniem na osobną trylogię.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

....sorki ale "star warsy" są martwe od 40 lat... może z wyjątkiem na "mando" ale tylko pierwszy sezon...

ocenił(a) serial na 3
pandada

Jakie potworki, przecież to przestarzale: strasznie.

Aquarius27

Dziwie się, że ludzie czytający książki oczekują wizjobooka, człowieku skąd się urwałeś jeśli chcesz w łeb, łeb każda stronę książki to polecam tobie audiobooka. Serial może nie wysokich lotów, ale drugi sezon oglądało się przyjemnie.
Powiedz mi gdzie twórcy maja obowiązek prowadzić fabułę zgodnie z książką? Sapkowski miał możliwość w drugim sezonie jakąś tam konsultację, więc skoro godzą się twórcy na to wszystko to taki jest ich zamiar a nie stworzenie Pana Tadeusza jak to zrobił Wajda i moim zdaniem spier... sprawe bo w takiej formie mogę sobie poczytać oryginał a od filmu oczekuję relaksu i zabawy a nie wizji przełożenia książki z detalami.

ocenił(a) serial na 9
Ybor

Dokładnie tak!

Ybor

Nikt nie oczekuje wizjobooka. Gierka nim nie jest i jakoś nikt nie ma do niej pretensji, jest to bardzo dobrze zrobiona świeża fabuła, czyli to czego nie potrafi netflix. Fabuła ma znane wszystkim wątki, przez co jest nudna i przewidywalna, słabo napisane dialogi, a do tego traktuje widza jak idiote podając mu wszystko na tacy i tłumacząc wszystko co się dzieję, więc się nie ma co dziwić co do pretensji osób bardziej wymagających, bądź tych co znają bardzo dobrze napisany pierwowzór.

ocenił(a) serial na 1
Kazioreq

Ja oczekiwałem wizjobooka. Rozczarowałem się i wystawiłem ocenę 1.

ocenił(a) serial na 9
prowrocek

Rozumiem Cię. Kiedy zamawiam obiad dnia na nowej stołówce zawsze daję jej jeden, bo nigdy dotąd nie dali mi schabowych.

ocenił(a) serial na 2
NieMamSwojegoZdania

False equivalency. Na lepsze porównanie nie było cię stać?

ocenił(a) serial na 9
xari_xarxas

Lubię schabowe, wyraźnie nie potrafisz się wczuć.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

...bzdety są to! koledzy wyżej traktują książki sapka jak ogólnie znaną literaturę. tymczasem zapewne nie bardzo pomyliłbym się gdyby książek tych nie znała większa część fanów wiedźmińskich gier... i to wśród samych polaków. o zachodzie nawet nie wspominając. zatem argumenty delikwentów wyżej są zwyczajnie z dupy. dla większości widzów na "zachodzie" ten serial jest pierwszym kontaktem z treścią tych książek. tzn nie jest żadnym kontaktem bo ten nędzny serialik nie ma z książkami sapka prawie nic wspólnego.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

To zamawiaj schabowe a nie obiad dnia.

ocenił(a) serial na 9
DzieXik

No dokładnie to powiedziałem i jeszcze inne

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

ty wyraźnie nie wiesz co piszesz. kiedy zamawiasz "danie niespodziankę" to dostajesz "niespodziankę". jeśli ktoś zamawia "wiedźmina" to oczekuje że dostanie "wiedźmina" a nie wszystko inne, oprócz "wiedźmina".

ocenił(a) serial na 1
DzieXik

...on sam chyba nie wie co chciał powiedzieć... chyba to, że zadowoli go cokolwiek o ile 'etykietka/nalepka z nazwą' się zgadza...

NieMamSwojegoZdania

To co piszesz kolego czyta się naprawdę ciężko. Mam wrażenie jakby to 5-latek pisał. Porównanie również jest słabe. Ja bym porównał to bardziej tak, skoro chcesz to porównywać z ulubionym posiłkiem: "Zjadłem zaj****tego Drwala w McDonaldzie na ul. Sapkowskiego i chciałbym powtórzyć to niesamowite przeżycie, więc zamówiłem Drwala z McDonalda na ulicy Netflix, niestety uraczony zostałem gu**em na talerzu (Ani to wygląda, ani nie posmakuje). Drwal = Wiedźmin. P.S: To już chyba moje 5te podejście do tego S02 tego serialu i znów wymiękam po 3 odcinku. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
VeriPr

Sam jesteś 5latek i już! To bardzo głupie co piszesz o tym drwalu - że smakował Ci kiedy dostałeś drwala, a nie chciałeś jeść kiedy nie dostałeś tylko coś innego dostałeś. Łał
Ja mówiłem o czymś innym - jak idziesz do McDonalds i zamawiasz g* na talerzu mówiąc "Poproszę coś innego niż drwal - o, tamto, tamto g*..." i Ci nie pasuje że dostajesz g*, to może przestań zamawiać g*, i jedź na drwala, a nie narzekasz na coś co sam sobie robisz i wmawiasz innym że im ma też nie smakować :D A może to Twój drwal to g* :D

NieMamSwojegoZdania

Myslę kolego że nie ma sensu się wdawać w dyskusje z Tobą skoro masz problem ze zrozumieniem tak prostej metafory którą się chciałeś nieudolnie posłużyć.

ocenił(a) serial na 9
VeriPr

Rozumiem co sam napisałem i posłużyłem się tym poprawnie :) Ciężko się czyta to co piszesz.

ocenił(a) serial na 3
Ybor

Odstępstwa od książki to najmniejszy problem, najgorszy jest brak logiki. Mp ta sytuacja chyba w 7 odcinku pod cintrą kiedy to wyrusza ten oddział pojmać Ciri, radośnie wpada tam Geralt z kompaniom Krasnoludów, rozkładają pod murami miasta oddział wojska i znikają sobie bezproblemowo. Nie wspomnę o tym że Geralt ich dogania mimo ze one się teleportowały a on podróżował konno i jeszcze ich bez problemu znalazł. Albo ta walka w siedliszczu wiedźminów, Tłum zabójców potworów walczy z dwoma bazyliszkami i te ich siekają jak chcą, wychodzi dwa razy większa maszkara i Geralt kładzie ją w 10 sekund. Takich kwiatków jest masa.
Do gierki nikt nie ma pretensji bo ma dobrze napisana fabułę wciągającą i spójną, do tego zachowaną w klimacie książek, tu mamy kaszankę na poziomie ostatnich dwóch sezonów GOT albo całego Hobbita.

ocenił(a) serial na 3
crreeyz

@crreeyz w pełni się zgadzam

ocenił(a) serial na 9
KNDaedX

Ja się nie zgadzam. To fantasy pełne magii. Może jestem nowszej daty i nie muszę mieć wszystkiego napisane słowo w słowo w książce i dla tego jestem sobie w stanie wyobrazić (słowo klucz) dlaczego tak mogłoby być.
Mam przy tym ogromny ubaw, szkoda że starzy ludzie nie mają.

ocenił(a) serial na 7
crreeyz

a mi właśnie ta ostatnia bitwa, bardzo sytuację z gry przypomina, gdzie npc walczą na boku z potworami i nie mogą im dać rady, aż główny bohater nie zrobi ruchu.

ocenił(a) serial na 6
crreeyz

Yen i Ciri teleportowały się do przypadkowego miejsca. Z niego podrużują już w normalny sposób. Geralt podróżował przez portal otwarty przez Nenneke.

ocenił(a) serial na 3
Ybor

Dla takiej zabawy to można oglądać komedie, a nie dark medieval fantasy :)

Airwaves

I na tym polega kino, jedni się bawią inni marudzą. Nie widziałem jeszcze potrawy , która by wszystkim smakowała.

ocenił(a) serial na 2
Ybor

Pomidorowa?

Ybor

To radzę nie oglądaj żadnego filmu na podstawie książek Stephens Kinga szkoda twojego czasu

Aquarius27

Przeczytałem wszystkie książki i faktycznie dużo pozmieniali... Ale moim zdaniem dobrze że jest troszkę inna historia bo po co przerabiać tą samą historię parę razy. 1 sezon był średni 2 jest już lepszy zobaczymy co przyniosą nowsze sezony

GonZ_1316

Dokładnie jestem tego samego zdania. Jak ktoś jeszcze nie przeczytał książek (odsłuchał audiobooków) to może to zrobić po obejrzeniu serialu i nie zawiedzie się.
Mi się podoba i absolutnie nie przeszkadza że to "inna historia". Dla mnie 7/10 spokojnie może nawet 8/10.

ocenił(a) serial na 3
GonZ_1316

Tyle, że ta historia jest prawie wyłącznie złożona z niezliczonej ilości bzdur! Świat wiedźmina się już kompletnie rozpadł, bo nie ma w nim żadnej logiki i spójności. Totalna entropia.

ocenił(a) serial na 10
ladywhitesnake

Tylko jak widzisz, nikt tego jakos nie rozumie. Nie mam pojecia dlaczego. to tak jakby zmienic prawa fizyki i chciec zeby wszystko nadal dzialalo. Najwazniejsza rzecz w calej sadze, magia plomienia potraktowana w taki sposob. wszystko traci sens.

ocenił(a) serial na 3
Gand_1

To dlaczego dałeś serialowi 10/10? Rajcuje Cię ten brak logiki? Moja koleżanka, która nigdy nie czytała książek i nie grała w gry, i liczyła na lekką rozrywkę z jej ulubionym Heńkiem, stwierdziła, że fabuła to mięso mielone, ona nie rozumie tego serialu i nawet Heniek tego nie ratuje.

ocenił(a) serial na 6
ladywhitesnake

flaczego oceniłeś na 3? Poziom Smoleńska?
Fabuła niezrozumiała? Księżniczka z mocami jest dla wszystkich łakomym kąskiem, a samotny najemnik w jej chronieniu odnajduje sens.

ocenił(a) serial na 3
pandada

Nie oglądałam "Smoleńska", ale jeśli była tam pancerna brzoza i trotyl, to "Wiedźmin" Netflixa z pewnością dorównuje mu głupotą i brakiem logiki.

użytkownik usunięty
GonZ_1316

Wy wszyscy macie IQ 69 lub niższe? Nikt nie mówi o tworzeniu obrazu 1:1 do książek, ale, na litość boską, tu jest prawie wszystko POZMIENIANE! Postacie nie wyglądają, nie zachowują się i nie kierują motywacjami jak z książek... Więc po cholerę to się w ogóle nazywa "Wiedźmin"?! Ano tylko i wyłącznie po to, żeby jechać na popularności marki.

To żadna adaptacja, to jakiś wysryw ludzi, którzy nie potrafiliby stworzyć własnego uniwersum, więc rujnują inne, bo mają takie ego, że uważają, iż podołają je pozmieniać wg własnego widzimisię i będzie to równie dobre.

ocenił(a) serial na 1

Dokładniej to jest wysryw ludzi, którzy przeczytawszy tę książkę (a może i nie?) nic z niej nie zrozumieli. Ja rozumiem - dodane, usunięte wątki, ale sory - w kwestii oddania motywów postaci to już nawet nasz polski Wiedźmin, mimo że też pozmieniany jest lepszy.

ocenił(a) serial na 1
DzieXik

oczywiście że "nasz" jest lepszy! pozdro.

GonZ_1316

Cóż, ta historia nie jest "troszkę inna" tylko to inna historia. Powinno się nazywać "Wiedźmin - inna droga" albo coś w tym rodzaju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones