PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 170 011
ocen
8,0 10 1 170011
7,0 45
ocen krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Zarobek filmu.

użytkownik usunięty

Skoro infinity war zarobiło 2 miliardy to pomyślcie ile zarobi ten:)

ocenił(a) film na 7
lukiton0589

A ile minut ma być dłuższa wersja ?

Obecna ma 181 minut, a pamiętam, że pierwotnie planowali do kin wprowadzić film 182 minutowy, ale skrócili kilka ujęć na początku kwietnia niepotrzebnie i tą minutę wycięli.
Cały nakręcony materiał miał ok 8 godzin. Ale wiadomo, że podczas montażu zawsze wycina się większość scen.

ocenił(a) film na 10
returner

Returner czy chciałbyś zweryfikować swoje prognozy? Może uwierzysz w ten wielki wzrost ha ha!

ocenił(a) film na 10
lukiton0589

A dlaczego się śmiejesz? Oczywiście, że zawsze po wypuszczeniu informacji an rynek dochodzi do weryfikacji prognoz.... Oczywiście w przypadku informacji istotnych - takich jak ta.
Lepiej Ci?

ocenił(a) film na 10
returner

Chętnie bym sobie obejrzał rozszerzoną wersję EG ;).

ocenił(a) film na 10
ziomxd

Ja też! Ciekawa jestem - bo mówiło się o scenach w których Thor walczył z Thorem

ocenił(a) film na 10
returner

Nie wiadomo... w ogóle nie jest to oficjalnie podana informacja na którymś z kanałów, tylko wzmianka podczas wywiadu - pewnie tak zrobią - ludzie też się nad tym zastanawiają - czytałam wypowiedzi że mogą skrócić coś i dodać inne sceny

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Lepiej, żeby nic nie wycinali z innej wersji, a jedynie dodali sceny. Bo jeśli rzeczywiście taka wersja dłuższa będzie to raczej taką będzie można dostać w wersji Blu-ray, a nie tą krótszą. Na razie jednak żadnych konkretów nie ma co, jak, gdzie, kiedy.





ocenił(a) film na 10
returner

No nie ma - ale wyskakują mi cały czas w social media informacje dot. tego newsa; wedle nich ma być scena po napisach (ja Wam mówię - ujawnią to, że Mysterio będzie w Spiderman XD), data wejścia do kin 28 czerwa i tylko w USA - ale jak pisałam to tylko na podstawie udostępnianych przez ludzi wiadomości

ocenił(a) film na 10
bialywilk11

Żeby było w 3d dubbing to wtedy odrazu lecę.

ocenił(a) film na 10
ziomxd

:)
jeśli tam będzie Thor z części: mroczny świat, który szuka swojego młota nie obchodzi mnie forma - idę!
co do Twojje zasady - nie dwa razy na ten sam film - to już nie jest ten sam film - tam są nowe sceny

bialywilk11

http://naekranie.pl/aktualnosci/avengers-koniec-gry-ze-sposobem-na-avatara-powst anie-rozszerzona-wersja-1560953775

ocenił(a) film na 10
wort801

czekam na te sceny!

ocenił(a) film na 10
bialywilk11

No i zajebioza (nowe sceny) ! Ja bylem dwa razy i trzeci raz wyrusze jak spiderman wleci a tym bardziej ochoczo jesli w pl tez beda te dodatkowe sceny :)

Straszne nerwy z tym czy przegoni avka czy nie, niech to sie juz skonczy! :D Oczywiscie wygraną :) oby ten spider dał mega kopa bo potem to juz bedzie pozamiatane jesli nadal bedzie sporo brakowac.

ocenił(a) film na 10
Cyrano

zobaczymy ... widać, że im też zależy...


To moje ogólne pytanie do Was .. jakie dodatkowe sceny byście chcieli zobaczyć? Co można uzupełnić a co zostało dobrze opowiedziane według was

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Ja w End Game wiele bym zmienił, bo czułem niedosyt i także lekko zostałem oszukany.
Infinity war nie był idealny, ale jako całość lepiej się prezentował. Nie tylko dlatego, że Thanos w Infinity war pozamiatał, ale też inne rzeczy dobrze współgrały ze sobą w filmie.

Film we wtorek zarobił więcej niż poniedziałek.
Po 54 dniach - 2,744 mld na boxofficemojo

ocenił(a) film na 7
Cyrano

Jeden analityk wytypował, że dogoni Avatar we wrześniu.
Pozostali byli bardziej sceptyczni i nie wierzyli, że nawet w październiku to się stanie. Więc zgodnie wszyscy twierdzili analitycy, że jedyna szansa End Game to wersja z dodatkowymi scenami. Pytanie tylko czy przed premierą Avatar 2 nie wpuszczą do kin ponownie Avatar, by film był pierwszym, który zarabia ponad 3 mld. Wszystko możliwe.
Jeśli, by tak zrobili to na luzie 400 mln dołożą i z 2,788 zrobi się minimum 3,200 mld. Zresztą takie wyniki rekordowe małe szanse mają na długie utrzymanie. Dlatego, że w Chinach z każdym rokiem przybywa kin, a bilety są co raz droższe. Łatwiej więc o te same wyniki.

Porównywanie sprzedaży biletów jest najbardziej sprawiedliwe. Obecnie, by End Game zrównał się w sprzedaży biletów do liderów musi zarobić ok 3,8 mld więc brakuje grubo ponad 1 miliard.

ocenił(a) film na 7
returner

A co do nowej wersji:

"Film nie będzie przedłużony, ale będziemy mieli do czynienia z jego specjalną wersją wzbogaconą o kilka nowości na końcu. Po napisach będzie usunięta wcześniej scena, mały klip-hołd, a także kilka innych niespodzianek."

ocenił(a) film na 10
returner

Tak czytałam o tym dziś rano + rozważania nad tym czy Chiny ponownie wpuszczą Endgame do kin - ostatecznie jeszcze nie wiadomo.

Był jeszcze jeden analityk, nie pamiętam nazwiska - jakiś specjalista od box office, który jako jedyny przewidział to co teraz się dzieje - wbrew temu co inni mówili. Czytałam gdzieś na telefonie na początku maja i nie mogę teraz znaleźć

ocenił(a) film na 10
bialywilk11

Co do ponownego wpuszczenia Avatra do kin - to nie jest dyskusja na teraz - (1) to już inny wyścig, (2) Avatr jest teraz Disneya - po co robić sobie dodatkową konkurencję skoro teraz Marvel jasno dał do zrozumienia, że chce wygrać, (3) Jeśli tak dalej bedziemy dyskutować to możemy dojść do wniosku, że za 10 lat Marvel lub jakaś inna marka wyprodukuje coś co może stać się numerem 1. Czyli - całkowicie bez sensu dyskusja.

ocenił(a) film na 10
bialywilk11

Święte słowa odnośnie kolejnego wprowadzania Avatara pozatym uważam że teraz wyścig staje się fair Avatar wersja podstawowa plus wersja bonusowa i teraz EG wersja podstawowa plus wersja bonusowa o ile nie zamkną sie na samych Stanach. Wyścig nabiera rumieńców.

ocenił(a) film na 10
MWilk84

a co bedzie za 10 lat bedziemy sie zastanawiać i pisać za 10 lat ;)

ocenił(a) film na 10
MWilk84

Dokładnie! przecież to tylko zabawa ... .
A nie mówiłam, że konkurs w weekend z premierą FFH będzie ciekawy? :)

ocenił(a) film na 7
MWilk84

Spider-man według przecieku jest znacznie lepszym filmem od poprzedniego Spider-man i jest już porównnywany do najlepszych części Spider-man z 2002 i 2004.
Sceny końcowe i po napisach w nowym Spider-man mają być jednymi z najlepszych z całego okresu filmów Marvela 2008-2019. Musieli godnie zakończyć III fazę i to co oglądaliśmy przez ostatnie 12 lat.
Niespodzianki są duże.

returner

Szczerze mówiąc wyglada na to że rynek przesycil się kinem po ostatnich Avengersach. Film dużo zarobił a że był koszmarnie słaby to ludzie obrazili się na kino i prawie wszystkie filmy przez półtora miesiąca okazują się klapami finansowymi. Bardzo prawdopodobne ze Spiderman także zostanie ofiarą i zamiast spodziewanego 1,5 miliarda dolarów przychodu ledwo uda się przekroczyć miliard.

Darq85

Wiec czemu ma takie dobre oceny na rożnych portalach filmowych skoro jest taki słaby ??

wort801

Ponieważ oceny wystawiają fani, często najwyższe bez oglądania filmu. Ci sami fani dają najniższe noty filmom które uważają za konkurencję - w tym przypadku uniwersum DC i Avatar.

Darq85

Tak tylko są też ci którzy dają Avengers 1 też bez oglądania to działa w obie strony, mimo wszystko większość widzów jest zadowolona z filmu.

ocenił(a) film na 7
wort801

Zaniżanie i zawyżanie ocen dotyczy każdego filmu/serialu.

Nawet najwyżej cenione filmy i seriale w historii miały zaniżane oceny przez młodszą i głupiutką widownię. Dowody na przykład na IMDB:

Twin Peaks 1990-1991 miał od 2000 do 2010 roku na imdb 9,4
W 2011 9,3. Między 2013, a 2015 doszło do obniżenia na 8,9.
A obecnie 8,8. Ilość ocen 1 wynosi teraz 3,7%, a była przez 11 lat w okolicach 0,5%. Spekuluje się, że fani Detektyw to zrobili.

Prawo ulicy 2002-2008 W latach wyświetlania imdb 9,7,
a później 9,6. Obecnie 9,3. Ilość ocen 1 wynosi 5,1%.
W pierwszych latach było 0,3% Podejrzenia o obniżanie dotyczą fanów Breaking Bad.

Przy filmach i serialach przy tak wysokich ocenach, gdy nie ma zaniżania ilość ocen 1 wynosi zawsze 0,3% do 1,5%.

ocenił(a) film na 10
Darq85

tak bo DC i Avatar nie mają swoich fandomów, które mogą im wystawiać recenzje... zdradzę tajemnicę: nie wszyscy fani Marvela mają 10 lat. Tak samo jak w przypadku DC/serii Avatar.

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Wątpię, by fani Avatar zaniżali ocenę filmom Marvela.
Avatar ma 10 lat i uległ zapomnieniu. Kto tym się w ogóle interesuje ? Ta marka ma tylko jeden film i dawno temu wydany. Fanów nie posiada wielu.
Głównie jest wojenka między fanami DC i fanami Marvel. Wyzwiska czy zaniżanie ocen wzajemnie głównie dotyczy ich konfrontacji.
Prędzej bym uwierzył, że dawni fani Avatar stali się fanami Marvela.

ocenił(a) film na 10
returner

w sumie - chyba nadszedł czas abym obejrzała wreszcie Avatra ...

Co do DC/Marvel - zgadzam się, ale trudno mi uwierzyć, że komuś się chce siedzieć i zaniżać oceny bo jest z innej marki niż ja oglądam....

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Pamiętaj, że istnieją wersje 162, 171 i 178 minutowe.
Najlepiej najdłuższą obejrzeć.

Ja w ogóle nie rozumiem ocen 1 dla dobrych filmów, a co dopiero, gdy ludzie potrafią dać 1 arcydziełom klasykom na złość.

ocenił(a) film na 7
Darq85

Był troszkę słabszy od Infinity war, ale End game jest wśród tych najlepszych filmów Marvela z ostatnich 12 lat.
Wśród 7 najlepszych z ok. 25 filmów. Nawet bym wstawił go w Top 3-4. A co do klap finansowych filmów jak Godzilla 2,
Dark Phoenix i nowego Men in Black to nie ma zaskoczenia, bo to słabiutkie filmy. Toy Story 4 nie będzie klapą.

A co do Spider-man masz zestawienie:
Spider-Man 1 2002 imdb 7,3 przy 640 tys. głosów
Spider-man 2 2004 imdb 7,3 przy 501 tys.gł.
Spider-man 3 2007 imdb 6,2 przy 461 tys.gł.
Amazing Spider-man 1 2012 imdb 7,0 przy 526 tys.gł.
Amazing Spider-man 2 2014 imdb 6,6 przy 389 tys.gł.
Spider-Man: Homecoming 2017 imdb 7,5 przy 428 tys.gł.
Przy tym ostatnim oceny jeszcze spadną, bo świeży film,bo ma ledwie 2 lata więc oceny jeszcze zawyżone.

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2018 imdb 8,5
Ta animacja zbiera super oceny

na oceny filmweb nie ma co zwracać uwagi, bo tu filmy słabe,. średnie i dobre często mają podobne oceny co jest niemożliwe na portalach zachodnich, gdzie nie można tworzyć multikont, a przynajmniej jest to bardzo utrudnione, bo 1 konto przypisane pod IP, gdy masz stałe IP. No i na innych stronach jak IMDB masz o wiele więcej głosów, a im większa liczba to bardziej unormowana ocena. Na IMDB po 10 latach od premiery filmu jest już ustabilizowana ocena. W pierwszych latach jest mocno zawyżona, gdy film jest na fali popularności. Przeważnie spadek wynosi od 0,5-0,7. w średniej między okresem 2-3 miesiąca od premiery do 10 lat od premiery.

ocenił(a) film na 10
Darq85

Przepraszam jakie filmy okazują się klapami finansowymi? Mówisz o tych które są wyprodukowane przez inne firmy/marki??? Pod inną serią?!!! Błagam, zastanówmy się zanim coś powiemy ... są klapą bo nie spełniły oczekiwań jakie w nich pokładano. Jeśli chcesz porównywać to zobacz jakie efekty finansowe będzie niósł Spiderman.
Po drugie, zrób jakiś research wychodzący poza portale typu imdb/filmweb i poczytaj opinie/recenzje ludzi, nawet na youtube.

ocenił(a) film na 10
bialywilk11

a i dość ciekawie teraz będzie: napisz mi kto się obraził - dajesz wniosek chcę wiedzieć na jakiej podstawie. Szczerze.

Ludzie tak samo czekają na Spiderman jak i Jokera jak i WOnder Woman, omawiają następnego Batmana.

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Jeśli w Chinach ponownie wprowadzą to 12-20 mln z tego kraju byłoby możliwe dzięki scenie po napisach. Flm był grany tylko 30 dni, a dla porównania Infinity war ok 60 dni, który w drugim miesiącu zgromadził u nich ponad 10 mln. Dodatkowy bodziec to te smaczki po napisach.

A co do Disneya to wiem, że to oni obecnie mają zarówno
Marvela, a także Star wars i Avatar.
Więc kto wie czy ponowne ewentualne reedycje nie zależą głównie od ich odgórnych decyzji. Będą podejmować decyzje z korzyścią dla siebie - własnej kieszeni, gdy zwietrzą szansę na łatwy zysk.

Rekordy pisałem są mało wyśrubowane więc nie będą wieczne. Trudnym rekordem do pobicia byłoby na ten wiek, gdyby Avatar miał 5-6 mld, a nie 2,788 mld. Zresztą nawet 5 mld nie obroniłoby go za kilkadziesiąt lat co udowadnia inflacja oraz rozwój gospodarczy Chin.

ocenił(a) film na 10
returner

Gdybać można - inflacja , IW (co ponownie mówię - jest bez sensu porównywać teraz) itp. - ale szczerze to staje się już nudne... bardzo nudne.
Teraz pozostaje tylko obserwacja jak Marvel pociągnie temat i jaką politykę wybierze.

ocenił(a) film na 10
returner

nie wiem jaka w tym prawda, ale można wyczytać w internetach, że jedna ze scen to: Luis Recapping entire 10 years of MCU - która w sumie pod tym tytułem jest do obejrzenia na youtube - więc istnieje: wersja z jakiś pokazów i trudno ją obejrzeć.

Z 20 Czerwca 2,746.314

ocenił(a) film na 10
wort801

Z tego co dziś mi mignęło - dodatkowe sceny mają podobno długość 6 min XD

a z ciekawostek - w far frome home będą dwie sceny po napisach ;)

bialywilk11

Tak będą dwie podobno uwaga spoiler!!!!!!!!! podobno ma być Norman Osborn i pozostali wrogowie Spider-mana i coś ma być na temat dziedzictwa Starka...

ocenił(a) film na 10
wort801

SPOILER - dużo pisze się na temat, że Osborn ma być tym złym w kolejnej fazie... dodatkowo: są też plotki o tym, że w 3 części spidermana ma pojawić się Venom (t. hardy)

bialywilk11

Na venoma raczej nie ma szans raczej będzie "podstępna szóstka"

ocenił(a) film na 10
wort801

Venom and Spider-Man Crossover Movie ‘Seems Likely,’ Teases MCU Boss Kevin Feige - to tylko jeden nagłówek z ostatnich dni

bialywilk11

No tak ale sony chce tworzyć swoje uniwersum ..

ocenił(a) film na 10
wort801

wiem, to tylko info z neta - może plotki ... zobaczymy...
z drugiej strony czy finansowo by się nie opłacało im gdyby np. venom lub inna postać mniej znana pojawił się w filmie, żeby przyciągnąć ludzi do kina ...
Czy się mylę czy Osborn też nie powinien być na wyłączność Sony Marvel?

bialywilk11

Wszystko zależy od umowy Sony i Marvela jakie postacie mają u siebie..np Sony z pewnością ma takie postacie Jak właśnie Venom, Kraven, Black Cat, Silver Sable i Morbius (o tych postaciach mają być podobno filmy)

ocenił(a) film na 10
wort801

tak bardzo czekam na te filmy :)

ocenił(a) film na 7
wort801

Są już wyniki łącznie z czwartkiem z Usa oficjalne.
Po 56 dniach 2,744,852 mld.

Na Youtube pokazuje na żywo 2,747,660 mld czyli uwzględnia też wyniki z tygodnia z całego świata oraz połowę piątku z wszystkich krajów więc jest to chyba możliwe ok 2,8 mln więcej.

Prognoza na weekend Usa na boxofficemojo niestety nie uwzględnia End Game, bo nie mieści się w Top 10, a tylko tyle typują w tabelce.
Podejrzewam, że skoro ostatnio było 3,7 mln dol. to teraz będzie w granicach 2,5-3,0 mln czyli niewielki spadek, bo o filmie znów zaczęły pojawiać się newsy.

Natomiast za tydzień, gdy w filmie będą sceny nowe po napisach film będzie mieścił się w prognozowanych typach, bo zaliczy wzrost więc znów wskoczy do Top 10 weekend.

ocenił(a) film na 7
returner

Obecnie na Youtube już 2,748, 716 więc doszedł kolejny milion.
Brakuje już tylko 39,2 mln.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones