PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 523
oceny
6,8 10 1 149523
6,8 44
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Wróciłem właśnie z kina. Dużo sobie nie obiecywałem po kolejnych Gwiezdnych Wojnach od Disneya, ale czytają pozytywne opinie na temat ''Ostatniego Jedi'' na rożnych portalach (na Filmwebie również). Słysząc że to film tak dobry jak słynne Imperium Kontratakuje (hahahaha... wybaczcie wciąż bawi mnie to porównanie, zwłaszcza teraz po seansie) to myślałem, że w kinie urwie mi jaja z wrażenia. Ale do rzeczy. Ruch Oporu ewakuuje się z bazy na D'Qar. A Generał Hux nie jest już tak to było w ''Przebudzeniu Mocy'' karykaturą, jak można by się było domyśleć pomagierem, pionkiem w grze, jest po prostu kretynem. W ogóle mam wrażenie że iloraz inteligencji dowódców floty Najwyższego Porządku jest zbliżony do zera. Przy nich kapitan Lorth Needa czy admirał Firmus Piett z floty Imperium to arcy mistrzowie planowania, taktyki i strategii. Poe nadal jest super pilotem, a nawet radzi sobie pilotując X-winga na dopalaczu. I chociaż miło było zobaczyć w akcji ponownie A-wingi, to widząc wielki okręt przeciwnika z dwoma dużymi działami poczułem się dziwnie. Ruchowi Oporu udaje się uciec, jednak nie daleko dzięki systemowi namierzania w nad przestrzeni. Rey jest u Luke'a Skywalkera na tym Ahch-To. Oczywiście ten nie chce ją szkolić, do momentu spotkania R2D2, kiedy ten wyświetla mu wiadomość / hologram z Leią z ''Nowej Nadziei''. Szkolenie u Skywalkera różni się od szkolenia Yody, wygląda jak nauka w szkole. Tyle że są 3 lekcje, tzw. ''program skrócony na Jedi''. Gdzie jest niedorozwiniętą uczennica i gorliwy nauczyciel. Luke na tej planecie nie jest sam, są Porgi, są też opiekunki świątyni Jedi i są jakieś stwory których sutki zawierają zielonkawy pitny płyn (coś podobnego do mleka). W ogóle to on żyje na wyspie jak Robinson Crusoe. Finn budzi się na statku Ruchu Oporu, próbuje uciec ale trafia na Rose. Los rzuca ich na planetę Cantonica do miasta Canto Bight (takie wiecie Monaco połączone z Las Vegas). Dzięki informacji od Maz Kanaty szukają tam hakera. Przy okazji również odkrywają że w miejcie odbywa się ''Wielka Warszawska''. Udaje im się odnaleźć czyli DJa. Benicio del Toro gra takiego trochę błazna, trochę łotrzyka. Coś jak Han Solo. Udaje im się uciec z planety. Trafiają na okręt Snoke'a aby wyłączyć system namierzania w nad przestrzeni. Dja okazuje się zdrajcą. W między czasie okręt którym ucieka Leia zostaje trafiony, ją wyrzuca w przestrzeń kosmiczną ale niczym postać z filmów DCU niby Superman, przy użyciu mocy ranna wraca na okręt. ISTNA GROTESKA. Nowym dowódcą zostaje fioletowawa Holdo, która ma wyraźnie nie po drodze z Poe. Dochodzi tu do podziału a nawet wewnętrznego buntu w szeregach Ruchu Oporu który ostatecznie zażegna Leia. Rey nie odkrywa kim są jej rodzice, nie kończy szkolenia na Jedi. Nawiązuje za to jakąś wieź Mocy z Kylo Renem, wywołaną celowo przez Snoke'a. Opuszcza Luke'a bo wierzy że zwróci Kylo Rena na jasną stronę mocy, wyczówa w nim konflikt. A co do Luke'a ? Nawiedza go duch mistrza Yody (wyglądający okropnie, kukiełka z epizodu V wyglądała i wygląda lepiej). To po rozmowie z nim Luke'a decyduje się wkroczyć do akcji. Rey staje przed obliczem Snoke'a (który nie dorasta nawet do samych pięt Imperatorowi). Kylo Ren ma ją zabić a zabija Snoke'a o którym niczego się nie dowiadujemy. Kylo i Rey pokonują Pretorian, ten składa jej ofertę że teraz razem będą rządzić galaktyką. Ta nie chce, ucieka. Kylo Ren teraz jest przywódcą i tylko szkoda że nie zabija Huxa. Byłaby to najlepsza rzecz jaką zrobiłby w tym filmie. Finn pokonuje Phasme, a Phasma ginie. Ruch Oporu znajduje schronienie na planecie Crait ale dostaje lanie od wroga. Nikt w Galaktyce nie przychodzi mu z odsieczą, poza Lukiem który oto zjawia się ni stąd ni zowąd. Trudno nazwać jego walkę z Kylo walką, jeden facet atakuje drugiego którego de facto nie ma na polu walki bo robi za tzw. ''słupa'' odwracającego uwagę od ucieczki Ruchu Oporu z bazy. Tak więc Luke jest wciąż na Ahch-To, wykorzystując moc stworzył jakby projekcje siebie na Crait ale przez to poniósł śmierć łącząc się z nią. Ruch Oporu ucieka dzięki Rey, która mocą odsłania zawalony tunel podnosząc mocą kilkadziesiąt głazów. To chyba tyle. Jeśli coś przeoczyłem to wybaczcie, byłem mocno zażenowany i aż w kinie łapałem się za głowę.

Rinzler

Nie daje się spacji przed pytajnikiem, ani przed wykrzyknikiem, jełopie. :)))

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Nie będziesz mnie uczył gdzie mam dawać spacje a gdzie nie cepie

JESTEŚ ZEREM
Black_Metal_666

Rinzler

Uh, ale groźny z ciebie typ. Uważaj, bo się przestraszę. xDDD

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Uważaj bo ja się przestraszę ciebie, cały się trzęsę ze strachu :)

JESTEŚ ZEREM
Black_Metal_666

Rinzler

Nie dość, że się powtarzasz to jeszcze powtarzasz po mnie - oj słabo.

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666


Słabe to są ostatnio twoje komentarze tutaj. Brakuje już weny,
pomysłów ? Ale oczywiście podbijaj mi temat dalej, śmiało :D

Rinzler

To tobie brakuje weny, skoro 3-krotnie uciekłeś się do napisania "jesteś zerem". Ja tylko czytam i mam polewę. xDDD

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Wiesz nie chce się powtarzać, ale (jesteś chyba tego wybitnie i kompletnie nieświadomy) wole zmuszać cie do podbijania mi tematu :)

Rinzler

Bo ten temat to jedyne, co ci pozostało w twojej pustej egzystencji, którą ty nazywasz "życiem". xDDD

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Nie, ten temat to wyraz mojej dezaprobaty dla ''Ostatniego Jedi'' a przy okazji pomnik głupoty takich jak ty. To tutaj można was łatwo obnażyć, lub pozwolić abyście obnażyli siebie :)

Rinzler

1) Jakby ten temat nie był wszystkim, co masz to byś tak się nie spuszczał w kółko nad tym, że ci go "podbijam". RobocApie. xDDD

2) Tu nie ma więcej takich jak ja poza mną samym, więc nie wiem co ty bredzisz i nawet nie chcę wiedzieć.

3) Ja się tutaj nie obnażam w jakimkolwiek stopniu, a jeśli już to tylko dotyczącym Sztuki, której dotyczy to forum.

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

1) Z nas dwóch tylko ty się tu spuszczasz na okrągło. Miło
że wreszcie zauważyłeś RoboCopa... ''Your move, creep.''

2) Oj uwierz mi że są, jest wielu takich jak ty. Naśladowcy...

3) W tym problem że się obnażasz i tego nie widzisz. Bo widzisz tylko to co chcesz wiedzieć

4) Daj jakby co znać jakbyś chciał już zakończyć obnażanie się i spuszczanie

Rinzler

Ja się tutaj nie spuszczam, bo nie mam nad czym, więc skończ pie*dolić bzdury (wreszcie) i odwracać kota ogonem.

A co do moich "naśladowców" to ja nic o tym nie wiem.

Dotarło, RobocApie??? xDDD

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Spuszczasz się wrzucając tu co i rusz swoje komentarze które
nic nie wnoszą. Przemyśl sobie sprawę, tak jak i sprawę tych
''naśladowców''

Rinzler

No tak, bo ty lepiej wiesz ode mnie... Eh, je*nij się w łeb.
Tyle ode mnie.

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Sam się je*nij, przestań odpisywać i się spuszczać

Rinzler

...

ocenił(a) film na 3
Black_Metal_666

co wogóle sądzisz o tlj ? dla mnie to drugi najgorszy epizod sw zaraz po TFA

ocenił(a) film na 1
Gokussb

A co może sądzić, jak ma w głowie tylko The Force Unleashed

ocenił(a) film na 3
Rinzler

racja . Te pytanie które mu zadałem było retoryczne

Gokussb

GOKUSSB:
Na to jakim ścierwem jest "Disney Wars" brakuje mi po prostu słów - tak szczerze. Jedyna myśl jaka przychodzi mi w tej sprawie do głowy to: jakie czasy, takie "Gwiezdne Wojny". I jest w tym sporo smutnej prawdy...

ROBOCaP:
Ból dupki u ciebie wyczuwam. Nie idź tą drogą że, bo ku Ciemnej Stronie prowadzi ona. xDDD

ocenił(a) film na 3
Black_Metal_666

dla mnie jedyne udane sw od Disneya to łotr 1 i Han Solo gwiezdne wojny historie . Zaś TFA i TLJ to dno

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Wacek_Plastik 999 czy jak cie tam zwą. A ja u ciebie a właściwie
to raczej od ciebie wyczuwam nieprzyjemny odór i z przykrością
stwierdzam nie ma na to żadnej maści. Pomimo tego widzę tu że jednak szare komórki nie obumarły u ciebie w 100%, gdyż z tym Disneyem to masz akurat rację. W końcu napisałeś w tym temacie coś mądrego... dużo czasu to zajęło ale to się nazywa progres

Rinzler

"Wacek plastik 999", "od ciebie wyczuwam odór" - poziom podstawówki (!).

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Lepszy poziom podstawówki, niż szkoły specjalnej do której
uczęszczasz po dziś dzień :D Powiedz mi ile razu już zjadłeś
kredę do tablicy albo nabrałeś kąpieli w muszli klozetowej ?

Rinzler

Zamiast komentować te twoje żałosne "wypociny" to pozostawię cię wraz z twoją głupotą w tym gówienku, w którym się taplasz, byś mógł się bawić dalej.

Bez odbioru, przegrywie (życiowy).

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Problem w tym że stworzyłeś tutaj to gówienko i że taplałeś się w nim sam. Ale skoro już nie chcesz, to cieszy mnie to bardzo. A teraz spier****** mi stąd pókim jest jeszcze dobry i cierpliwy do takich tłumoków jak ty !

Rinzler

"Będziesz szczekał cały dzień, piesku, czy ugryziesz?" - cytując Klasyka.

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Jak nie możesz spier***** to chociaż wypier***** ok ?!

Rinzler

Poruszyła mnie twoja "bogata ideologicznie" wypowiedź.

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

A mnie twoje zachowanie...

Rinzler

"Przyganiał kocioł garnkowi."

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rinzler

Ty to jednak wstydu nie masz xD
Zamiast wprost powiedzieć "Przepraszam Panie, ale jestem ułomny i nie odpowiem na twoje pytania, tylko wdam się w dziecinną pyskówkę, bo Enchateau uraził moje delikatne uczucia" to ukrywasz to pod płaszczykiem długiego na kilometr posta xD Nawet nie czytam całości. Zakładam, że znajduje się tam to co zawsze - szczeniacki płacz połączony z infantylnymi próbami obrażania mnie xD

Nie wiem kim trzeba być, żeby nawet w wirtualnym świecie zabrakło jaj do konfontacji. Trochę to smutne, ale nie mnie to dotyczy xD

PS. Przeczytałem co tam napisałeś wyżej, w zasadzie nawet nie ma na co odpowiadać xD Wszystko już podsumowałem, a twój wpis jedynie potwierdza moje słowa o tym jakim tchórzem/za głupi jesteś. Więc nie wiem jak tu pomóc, widocznie to kwestia twojego charakteru i niektórzy po prostu nawet w internecie muszą zostać pojechani jak ścierą po podłodze :(

Żałosne ...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rinzler

Z twoich postów aż bije po oczach desperacka próba obrazy mojej osoby i próba dodania sobie centymetrów do internetowego fiuta. A wskazują na to dwa pierwsze twoje akapity, w których tak słodko wygląda twój wpis o tym, że niby jestem na twój rozkaz xD Takie zagrywki to już nawet na dzieciach nie robią wrażenia xD Już nie mówiąc o klasycznych zagrywkach w stylu "chyba Ty". Zakładam, że nawet i tego nie będziesz w stanie rozwinąć xD

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o moim pseudointelektualiźmie, skoro jedyne co robię to obnażam twoje tchórzostwo, a teraz głupotę xD A takie coś jest w stanie zrobić i 7 latek.

Tak samo nie wiem co miałoby tobie dać skonfrontowanie się ze mną w świecie realnym. Skoro nawet w wirtualu dostajesz mokrą szmatą w pysk, gdzie zawsze masz czas na odpowiedź, to w realu również byłoby to samo: czyli czmychanie przed odpowiedzią jak pies z podkulonym ogonem i infantylne próby obrażania mnie xD

Oj biduleńku, ależ chodziło mi o to, że odpowiadałem na post nie mając go przeczytanego w całości, dopiero jak go napisałem, to przeczytałem i dodałem PS xD W sumie nie dziwię ci się, że taka rzecz mogła ci umknąć xD

A jakiś argument dlaczego niby marnuję czas i życie, poza twoimi fantazjami? xD Przecież już swoją pierwszą odpowiedzią do mnie pokazałeś jakim tchórzem jesteś i jakie masz braki w umiejętności do podjęcia merytorycznej dyskusji, a takie coś zawsze zabawnie wygląda, dlatego ci odpisuję xD Nie wierzę, że po tylu postach nadal tego nie załapałeś xD

Enchateau

ENCHATEU:
Z doświadczenia wiem, że jak koleś pisze w necie, żeby "się spotkać w realu na konfrontację" to nie ma więcej niż te 15latek (w rzeczywistości lub mentalnie), a jego IQ nie jest wyższe niż frytek z McDonalda. Pozdro. ;)

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

A ten znów wpier... między wódkę a zakąskę. Co za kondon !
Co ty szukasz kolegi do pomocy, bo cie tutaj wielokrotnie już zgasiłem jak zapałkę ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Jeśli ja jestem skończonym, to ty jesteś nieskończonym a w zasadzie niedorobionym. Liż po jajkach dalej swojego nowego kolegę, sojusznika. Bo na razie to tutaj wychodzi ci najlepiej

JESTEŚ ZEREM
Black_Metal_666

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rinzler

Nie dosyć, że nie masz do wyrażenia nic poza taką bierną agresją, to jeszcze musisz powtarzać po innych.
Chyba nie widziałem tu większego nudziarza bez osobowości i charakteru. Człowiek-rozmoczona klucha. Ni to dowcipne, ni specjalnie złośliwe czy mądre, ot takie tam nędzne, cichutkie ujadanie. A biedną namiastką riposty będzie pewnie "a nie bo ty" czy coś w tym stylu, tak jak to cały czas robisz, w dodatku interesuje cie moja orientacja seksualna, co już nie raz udowodniłeś w poprzednich wpisach.
To tak całościowo podsumowując tą urągającą ludzkiemu rozumowi pyskówkę.

"Chcesz na solo ?! :) Wiesz przez kabelek od internetu i monitor to wielu jest kozakami. Może ty chcesz się ze mną sprawdzić w realu?"

A więc jednak chcesz dostać w pysk? Widocznie ktoś musi cię nauczyć pokory nie tylko w internecie. Moje imię i nazwisko jest znane każdemu kto wejdzie na mój profil. Toruń, ulica Łomżyńska 7. Zapraszam od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00-15:30. Przy okazji chętnie sprawdzę popularne stwierdzenie "Kozak w necie, pipka w świecie".

ocenił(a) film na 1
Enchateau

Zaraz zaraz, że to niby ja jestem agresywny ? To ty wchodzisz
do kogoś w temat na tym forum dyskusyjnym i go atakujesz za jego opinie o filmie i wyrażone zdanie, za sposób w jaki on to zdanie wyraził. A potem jeszcze rzucasz tutaj teksty że jest tchórzem i liczysz na konfrontacje w świecie realnym.
Puknij ty się zdrowo w czoło chłopie !

''Chyba nie widziałem tu większego nudziarza bez osobowości i charakteru.''

I vice versa

''w dodatku interesuje cie moja orientacja seksualna''

Wręcz przeciwnie, nie interesuje mnie tak samo jak nie interesuje mnie twoje przykre życie które jak widać masz.

''To tak całościowo podsumowując tą urągającą ludzkiemu rozumowi pyskówkę.''

W takim razie po kiego ch... się w nią wdajesz ?

''A więc jednak chcesz dostać w pysk?''

Jeszcze raz powtórzę - i kto tu jest agresywny. Od ciebie ?
Jasne że chce. Tak bądź moim nauczycielem, a ja ci pokaże
jak uczeń przerasta mistrza :) Myślisz kmiotku że nie mam
co robić tylko fatygować się do ciebie, do Torunia ? Sorry
ja nie marnuje czasu tak jak ty. Myślisz że jak podasz jakiś adres to uwierzę że to twój i przyjadę ? Jeśli tak, to jesteś
nawet głupszy niż myślałem. Może ty pofatygujesz się do mnie ? Zapraszam. O każdej porze dnia i nocy jestem wstanie udzielić ci darmowej lekcji którą zapamiętasz na długo.

Rinzler

A nie mówiłem? "A nie bo ty jesteś agresywny", "A vice versa", "Może ty pofatygujesz się do mnie ?"

Rozumiem, że kogoś nie stać na własną opinię, czy jest za mało asertywny i elokwentny by dyskutować [wtedy zazwyczaj zakłada taki temat jak ten, w którym pisze byle co (tak jak ty streszczenie filmu xD), ale wytłumaczyć się z opinii nie potrafi], dlatego jak ktoś jest frajerem którego w anonimowym necie nie stać na własną tożsamość to ma pełne prawo naśladować lepszych od siebie. Stąd twoje biedne "anieboty" smyku xD

"W takim razie po kiego ch... się w nią wdajesz ?"

Wyjaśnie więc temat mojej "agresji", bo widzę, że to boli cię jak nie wiem ..

Bo to zawsze zabawnie wygląda, jak ktoś, kto próbuje udawać mądrego i elokwentnego zostaje słusznie zbesztany i skrytykowany i dostaje ogromnego bólu dupy xD Z tobą jest o tyle zabawniej, że ciągniesz ten temat myśląc, że cokolwiek osiągniesz, ja tam się świetnie bawię, jeszcze przy pierwszym poście liczyłem na jakąś dyskusję, bo po to głównie wchodzę na forum, dla dyskusji, im ostrzej tym lepiej i zabawniej, sprowokuję jakikolwiek proces myślowy u ciebie xD No ale, motłoch jest równie przewidywalny co głupi, w dodatku wrażliwy na krytykę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rinzler

Już kilka osób napisało ci jaki z ciebie cymbał i hipokryta, a ty jedyne co robisz to potwierdzasz ten fakt - gratuluję!

Do tego jesteś trzaskającym w kółko byki w pisowni analfabetą.

ocenił(a) film na 1
Black_Metal_666

Kilka osób ? Tak kilka osób... ty i on. Obaj jesteście siebie warci.
Głupi i Głupszy. Naprawdę może stworzycie jakiś duet ? Wiesz
takie dwa pośmiewiska... ludzie będą chcieli was oglądać. No a
matki będą straszyć wami swoje dzieci :D

Analfabetą ? Spójrz na siebie grafomanie, wyrzutku społeczny.
Z jakimś wilkiem w avatarze. Może ty kochasz zwierzątka inaczej ?

ocenił(a) film na 3
Rinzler

Aleś mu przygadał brawo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones