PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 267 976
ocen
7,2 10 1 267976
6,5 45
ocen krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

Już coś się nie podoba, bo Hardy plumka coś pod nosem a Leo marszczy ryja i ma więcej żyć niż kot. I stęka, o tak, tak. Zaczyna się, malkontenci. Zjawa to po prostu piękne zdjęcia i sztampowa zemsta. Leo serio się poświęcił dla roli, może czuł gdzieś Oscara po drodze. Dla mnie duet Leo&Tom wspaniały, coś między nimi jest, że idealnie ze sobą grają. To tyle, robaczki.

ocenił(a) film na 7
mikolajozzz

Czy motyw zemsty nie trącił banałem? I oczywiście finał musiał być taki jaki był...Wszystko w tym filmie było przynajmniej dobre, oprócz scenariusza.

ocenił(a) film na 7
crimson80

Forma 9, treść 4.

ocenił(a) film na 8
crimson80

chyba nie wiesz, że scenariusz po części napisało życie?

ocenił(a) film na 9
adi51193

takie zycie moim zdaniem dobrze ze takie filmy powstaja bo obcy nas badaja i wierza we wszystko co zobacza w naszych filmach i nie atakuja nas puki co bo mysla ze jestesmy hardkorowcami sie boja hehe

adi51193

Nie do końca. Życie napisało książkę a film ma się do niej jak pies do jeża. Aczkolwiek sam film oceniłem wysoko, tyle rzeczy mi nie pasowało, że w pewnym momencie poczułem niesmak. Jednak po seansie zmieniłem ocenę z 6 na 8.

ocenił(a) film na 10
perun_6

Nie kumam. Przed ibejrzeniem filmu dałeś juz mu ocenę 6? Oceniła film bez oglądania a po seansie zmieniłeś na 8 ? Chyba ze oglądałes film dwa razy o czym zapomniałeś dodac w swoim wpisie.

kenai

Jak można oceniać bez oglądania? Naprawdę nie rozumiesz mojej wypowiedzi? Nigdy nie zmieniłeś oceny po seansie? Niezależnie czy był to pierwszy, drugi czy piętnasty raz.

ocenił(a) film na 10
perun_6

Bez komentarza ... dobrze rozumiem Twoją wypowiedź cżłowieku. przeczytałeś książke. Dałes 6 obejrzałeś film dałeś 8 ... nie osłabiaj mnie ...

ocenił(a) film na 7
adi51193

Skoro tak, to to życie nie było dobrym materiałem na scenariusz:)

ocenił(a) film na 8
crimson80

Podaj proszę przykład niebanalnego (wciąż...) motywu ludzkich działań.

ocenił(a) film na 4
mikolajozzz

OKradles rezysera i aktorow, premiera 26 stycznia 2016 w Polsce !

ocenił(a) film na 5
Szybszy

Nie każdy mieszka w Polsce...

A sam film - jego tworzenie i dystrybucja, to podobno kilkaset godzin pracy 15000 osób (według informacji producenta). Jeśli to prawda, mam nadzieję, że zarabiają pieniądze za dzieło i nie są opłacani za godzinę, bo jeśli są to ich miejsce w kopalniach i fabrykach!

ocenił(a) film na 6
mikolajozzz

Jeśli twierdzisz, że nie narzekałeś na falę "mrozów" w tym roku, to oesu, tylko mogę bić brawa. Stary, nie opowiadaj takich historii, bo przy temperaturze -5, to naprawdę się żeś nie pochwalił hardością... Zresztą film nie był o tyle "męski", co "prymitywny", w sensie pierwotnym - nie używając tutaj tego w znaczeniu negatywnym. Jeśli chcesz zobaczyć "męski" film, to polecam prędzej "Deer Huntera", to jest autentycznie "męski" film.

ocenił(a) film na 8
JanPan82

To nie jest nuda i nie taki był zamysł... Mowa o czasie, zmęczeniu... Czytałeś kiedyś "Ulissesa" Joyce'a? Taki sposób prowadzenia fabuły ma zmęczyć widza/czytelnika, dać odczuć odbiorcy w drobnym ułamku to co musiał przejść Glass. Szkoda, że pojawiają się takie opinie: "film był nudny..." Trzeba zadać sobie trud i zastanowić się czemu reżyser zdecydował na taką formę... Z pewnością nie dlatego, że przeżywał ekstazę "wydłużając" czas trwania filmu...

ocenił(a) film na 4
Cephei

Takie trochę tłumaczenie na siłę. Przejaskrawiając sprawę, to może ktoś powinien stać cały dzień w odosobnionym miejscu żeby wyobrazić sobie jak to jest w więzieniu, albo podczas filmu jeść surowe mięso jak DiCaprio.

Film/książka ma mnie zaciekawić, zainteresować. Ma sprawić, że z lekkim podnieceniem będę o niej/nim opowiadał. Zastanawiał się co będzie dalej...Oglądając Zjawę mniej więcej w połowie filmu zacząłem wyczekiwać końca.

Film jak już wiele razy napisano ma w sobie dużo dobrego: zdjęcia, muzyka, dobra rola Leo i Toma...no ale co z tego skoro scenariusz do niczego. Wygląda to tak jakby w filmie zadbano o wszystko tylko nie o najważniejszą w filmie rzecz. Wyszedł z tego przerost formy nad treścią.

Przy okazji było parę nieklejących się momentów czy takich które miały wyjść na symboliczne (podejrzewam), a dla mnie były co najmniej infantylne jak pokonanie na końcu Hardego, spuszczenie do rzeki i parę metrów dalej oskalpowanie przez Indian...ktoś już tutaj w komentarzach wymienił tego więcej, nie będę się powtarzał.

Może tak słabo oceniłem ten film bo spodziewałem się po nim tak wiele i stąd ten zawód? Dalej jednak uważam, że jest on NUDNY i nie poleciłbym nikomu poświęcania 2,5 godzin na jego obejrzenie.

Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Die_by_the_Sword

haha takiego komenta mi brakowało,brawo zioomek,jesteś de best!!111 je**bać tych co płaczą:D

ocenił(a) film na 9
Skril3x

tAK XD

ocenił(a) film na 8
JanPan82

no cóż - nie każdy musi zrozumieć każdy film czy książkę... Bardzo dobrze, że są takie opinie. Na szczęście masa nie mówi że film "jest mega".

ocenił(a) film na 9
Cephei

no ale mi szkoda Glassa Leonarda bylo jak go niedzwiec próbowal zgwalcic normalnie chcialem przez monitor niedzwiedziowi zaje---bac straszna scena

ocenił(a) film na 8
JanPan82

Nie zganiaj na nude, bo to pojecie wzgledne , jak ktos ma problemy z elastycznoscia w rozumowaniu i dostrzegania to co piekne w naturze, niech sie nie udziela. Z tego co widze to sam nie jestes JanPan82 pewny tego co piszesz wiec sie zacznij leczyc.

"Może tak słabo oceniłem ten film bo spodziewałem się po nim tak wiele i stąd ten zawód? Dalej jednak uważam, że jest on NUDNY i nie poleciłbym nikomu poświęcania 2,5 godzin na jego obejrzenie."

ocenił(a) film na 4
xyCrab

Zamiast polecać komuś leczenie, najpierw naucz się poprawnie pisać.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
JanPan82

Na siłę to jest Twoja idiotyczna odpowiedz na mądry komentarz Cephei. Jest dokladnie tak, jak on napisał, są takie filmy i jest to calkowicie celowo w taki sposob poprowadzone przez rezysera, wiec 'na siłę' są jedynie Twoje urojenia. Więcej kina oglądaj, mniej glupio komentuj. Najpierw duzo poogladaj, potem sie bierz za komentowanie.

Film ma Cię zaciekawić napisałeś- wynika z tego, że wlasciwie wszedzie gdzie musisz ruszyc choc troche mozgiem albo ciałem, to już Cię coś 'nie ciekawi'. Bo tutaj zaciekawienie będzie, ale jak ruszysz mozgiem i się wczujesz w sytuacje w filmie. To tak jakbys chcial nauczyc sie matematyki bez ruszenia mozgiem- dokladnie takie prezentujesz podejscie. Szczyty glupoty

ocenił(a) film na 4
psyychopata

Ruszać mózgiem przy filmie, który operuje obrazami? Weź się puknij w główkę. Tutaj nic do ruszania mózgiem nie było. Wszystko podane na tacy.

Nie jesteś zbyt lotny i o filmach wiesz tyle co o matematyce. Porównanie słabe i niedorzeczne.

psyychopata

Głupoty to Ty piszesz człowieku. Jeśli znasz się odrobinę na kinie to widzisz w Zjawie banalną historyjkę, z banalnymi postaciami obleczoną w ładne szaty. Gdzie ten film skłania do myślenia? Przecież to "Życzenie Śmierci" albo "Rambo" w innych realiach. Film zemsty, prosty i przewidywalny aż do bólu

ocenił(a) film na 8
Cephei

Nie martw się, niektórzy muszą mieć szybkie auta i fajerwerki, najlepiej sceny w ogniu w spowolnionym tempie ! :D

ocenił(a) film na 9
naiv

no

ocenił(a) film na 9
Cephei

Jeśli ktoś spodziewał się, że "Zjawa" będzie filmem akcji, to faktycznie mógł się nieco wynudzić. Ja nie mogłam oderwać wzroku. Rzadko to mówię, bo większość współcześnie robionych filmów ma dłużyzny, ale, moim zdaniem, w wypadku "Zjawy" każda minuta była potrzebna i ważna.

ocenił(a) film na 8
tordis

Zgadzam się i myślę, że gdy ktoś może oglądał film w domu, to mógł nie odczuć tak jak w kinie pięknych krajobrazów, które można było spokojnie podziwiać gdy nie było zbyt wielu dialogów albo "akcji". Nie tlyko podziwiać, ba, można było poczuć się jakby się tam było. Trochę obawiałam się, widząc relatywnie wiele negatywnych komentarzy, że film mnie zawiedzie, mimo że uwielbiam DiCaprio i dotychczas obejrzałam wszystkie filmy Innaritu, ale wręcz przeciwnie. Film bardzo dobry, mocne 8/10. :)

Cephei

Nie ten film też się nie dłużył. Dzięki jego długości lepiej wczułam się w to,co przezywał główny bohater,czułam jego samotność.

Cephei

Zgadzam się w 100 procentach. Rozciągnięte trwanie samej akcji jest tu kolejnym zabiegiem który sprawia że przez jakąś niewygode widz jest po prostu przyszpilony i poddaje się rytmowi tak odmiennemu od naszego codziennego rytmu. Ludzie dla których film był nudny to według mnie niestety dzieci obrazkowej kultury w której na treści skupia się nie dłużej niż kilka sekund. I niestety bardzo wyzbywa to z wrażliwości. Ale może o tym też trochę jest ten film bo przecież wzory ludzkie tak bardzo od tamtych czasów się nie zmieniły. Są tacy dla których nasycona jest każda minuta tego obrazu bo fabuła cóż nie buduje się tu zewnętrznie ale wewnętrznie na poziomie psychiki i emocji samego bohatera i wybrzmiewa nie samym tylko aktorstwem ale każdym podpierajacym je obrazem. W widzu rodzi się konflikt za konfliktem, zmusza do poddania się temu wrażeniu i trzyma za gardło, zadajemy pytania które dla nas samych nie są wygodne ale poruszają te cześć jestestwa której zwykle nie używamy. No i właśnie- równie dobrze można przejść obok filmu obojętnie, nie dostrzegając tego bogactwa, pędząc po swoje 'trzysta dolców', bo nuda. Dyskusje tutaj są doskonałym przedłużeniem tematu filmu.

ocenił(a) film na 10
JanPan82

Przeciągnięty to jest najnowszy film wielkiego tarantina. Mu tam się podobal.

ocenił(a) film na 4
dream_theater_3

Podobał się Tobie, no i dobrze. Nienawistnej ósemki nie obejrzałem. Zdążyłem może pierwsze 15 minut. I to 15 minut bardzo mi się podobało...ale nie znam reszty, więc nie wypowiadam się na temat całego filmu, ani go nie oceniam.

ocenił(a) film na 8
dream_theater_3

Tarantino się odmienia. Z dużej litery :)

ocenił(a) film na 10
naiv

Akurat tego rezysera nie lubie wiec i msm to gdzies:D

ocenił(a) film na 8
dream_theater_3

msm ?

Nie ogarniam.

ocenił(a) film na 10
naiv

mam* - miało byc:) no cieeeezkie rzeczywiscie :)

ocenił(a) film na 8
dream_theater_3

Hehehehe :D no teraz to wszystko już brzmi dobrze :D

użytkownik usunięty
naiv

Tarantino się nie odmienia, tak jak Orinoko, Kilimandżaro itd

ocenił(a) film na 8

Piszę się jego nazwisko z dużej litery, to na pewno. Bez względu na to czy się go lubi czy nie. Szacunku uczą już w podstawówce :P.

ocenił(a) film na 9
dream_theater_3

mi siei tarantina film podoba dobre dialogi hehe

ocenił(a) film na 10
Die_by_the_Sword

Ja go na dwa razy wzielam bo inaczej te 3h bym zasnela:)

ocenił(a) film na 9
dream_theater_3

co prawda w filmie jednego brakuje, ostrych dupek ale pozatym jest oki

ocenił(a) film na 8
dream_theater_3

Nie od dziś wiadomo że Tarantino nie jest dla wszystkich. Na szczęście.

ocenił(a) film na 5
Die_by_the_Sword

Wypowiedzi takich imbecylów przytaczam mądralom, którzy twierdzą, że widzieli już w kinie wszystko i dalej twierdzą, że "H8" wypełniona jest dobrymi dialogami. "Nigger" to co trzeci wyraz tam użyty, a tutaj potwierdzenie tego, do kogo takie kino jest skierowane!

ocenił(a) film na 9
oczywazki

nieznasz sie marny kino nie maniaku nie masz racji wszyscy cie besztają i nie umiesz liczyć jak wyliczyłeś siebie tyle razy w tym filmie elo jol and peace

ocenił(a) film na 5
Die_by_the_Sword

Ty nie znasz się na niczym, jak widać. A "elo jol and peace" pokazuje, że jesteś prawdziwym białym murzynem!

ocenił(a) film na 9
oczywazki

wiesz co jakbyś grał w epickich dziełach Tarantino to co najwyżej chińczyka.

ocenił(a) film na 5
Die_by_the_Sword

Czyli grałbym kogoś, kto potrafi używać polskiej mowy lepiej niż Ty...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones