PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37633}

Buffy: Postrach wampirów

Buffy the Vampire Slayer
6,8 26 129
ocen
6,8 10 1 26129
8,7 3
oceny krytyków
Buffy: Postrach wampirów
powrót do forum serialu Buffy: Postrach wampirów

komisk - 8 sezon buffy

użytkownik usunięty

Hej, przeczytałam właśnie 35 - jak widać ostatnią część komiksu 8 sezonu Buffy, czy ktoś orientuje się co będzie dalej i kiedy? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

użytkownik usunięty
beksi

jej... właściwie się nie domyślam i już się boję, ale jeśli Xander żyje ... :)

Spoiler:
Angel/Twilight zabił Gilesa, podobno zrobił to w taki sam sposób w jaki Angelus zabił Jenny w drugim sezonie :(

użytkownik usunięty
beksi

HE?! <beczy> kochałam Gilesa:(

Ja też go kochałam i jestem bardzo smutna, dlatego wspomniałam że ten numer jest dla mnie bolesny :(
Bez Gilasa Buffy już nie będzie taka sama, sezon dziewięć będę chyba czytać bez jakiś większych uczuć.

Ale nie był to dla mnie duży szok ponieważ już od dłuższego czasu krążyły spekulacje że w albo będzie zdrajcą albo umrze. Główny powód to taki że od sezonu 7 nie był już z Buffy bardzo blisko. Było również często wspominane że to prawdopodobnie Angel/ Twilight go zabije żeby było bardziej dramatycznie.
Spodziewałam się po prostu czegoś bardziej niespodziewanego, myślałam że Joss naprawdę czymś mnie zaskoczy.

P.S Ciekawy wywiad ze Scottem Alie jest trochę Spoilerów dotyczących tego numeru i następnego (ostatniego w tym sezonie).
http://buffyfest.blogspot.com/

ocenił(a) serial na 10
beksi

Nie wie ktoś przypadkiem, na jakiej stronie można zdobyć dostęp do ostatniego numeru? I to najlepiej w angielskiej wersji, bo właśnie niechcący ściągnęłam sobie rosyjską ;)

Psia_Jucha

Numer 39 do ściągnięcia
http://hotfile.com/dl/86822963/1abfd92/Buffy_the_Vampire_Slayer_39__2010___two_c overs___Minutemen-DTs_.cbz.html

Jeszcze jeden wywiad ze Scottem Allie dotyczący numeru 39 oraz spoilerami dotyczącymi numeru 40.
Część 1
http://www.youtube.com/watch?v=7wgYCoGuxOA
Część 2
http://www.youtube.com/watch?v=TvbxI_mTDPI
Część 3
http://www.youtube.com/watch?v=Ma1chHg3bBE

użytkownik usunięty
beksi

dzięki! :*
Tylko kurcze, strasznie szybko się przeczytało;/ mKrótkie to

Tak krótkie i szybko się czyta.
Szczerze po przeczytaniu nie poznałam że to Buffy była zdrajcą a ty? Gdyby Scott Allie o tym nie powiedział to bym nie wiedziała bo trochę słabo to widoczne.

Szkoda że to już koniec i nie zobaczymy co dalej, bo jeśli dobrze zrozumiałam z wywiadów to numer 40 będzie się dział jakiś czas po tych wydarzeniach.

użytkownik usunięty
beksi

no właśnie ja też nie!! Muszę to przeczytać jeszcze raz, co ona konkretnie zrobiła:D Bo zrozumiałam, co zrozumiałam wyżej, ale muszę znaleźć czas, żeby to przeanalizować

użytkownik usunięty

właśnie oglądam sobie serial Angel porządnie wreszcie:D Jestem na etapie drugiego sezonu, Angel zwolnił Cordi, Weasleya i Guna i Darla powiedziała, że to nie jest już Angel, ale Angelus też nie, jak dla mnie to taki pierwszy Twilight:D

Jak tam oglądanie Dollhouse?

Uwielbiam te odcinki drugiego sezonu gdy Angel tak obsesyjnie ściga Darle i Dru A odcinek w którym je podpala i Darla mówi że to nie jest Angel i nie jest to Angelus należy do moich ulubionych.
Dla mnie pierwszym Twilightem był Angelus połączony trochę z Jasmine ponieważ zakończenie tego sezonu bardzo mi przypomina sezon drugi Buffy połączony z czwartym Angela.
Gdy myślę o jego opętaniu w sezonie osiem od razu przychodzą mi na myśl Angelus oraz opętanie Cordy przez Jasmine, jak obejrzysz do końca serial to myślę że też dojrzysz duże podobieństwo.

Dollhouse skończyłam oglądać wczoraj i jestem zachwycona, nawet się wzruszyłam na końcu dwa razy. Pierwszy raz gdy Echo się rozkleiła po śmierci Paula, a drugi gdy Topher się poświęcił i umarł. Byłam również w szoku gdy się dowiedziałam w przedostatnim odcinku o roli Boyda w tym wszystkim bo w ogóle o nic go nie podejrzewałam.
Strasznie podobało mi się w tym serialu to że wiele razy mnie zaskakiwał, na przykład sytuacja z Boydem albo Dr Saunders. Postacie też świetne na przykład Topher na początku wydaje się że myśli tylko o sobie i nie pokazuje żadnych wyrzutów sumienia, a z czasem widzimy że jednak nie jest taki zły podobnie DeWitt.
Zaskoczyło mnie również to że nie potrafię wskazać postaci której ewidentnie bym nie cierpiała nawet Alphe polubiłam :)

użytkownik usunięty
beksi

dokłądnie! Ten zabieg z tym, że Alfa na początku im pomaga,. Joss powiedział w wywiadzie, że właśnie podobało mu się to, co pokazał, że nie wiemy co tak naprawdę skłoniło do tego Alfę i ta tajemnica jest świetna!
Jak dla mnie Eliza, Fran (Topher) i Olivia (Adele) zagrali fenomenalnie!
I jeden z najdziwniejszych "happy endów" jaki można sobie wyobrazić,

beksi

Zgadzam się z tobą aktorzy zagrali fenomenalnie i Happy end był naprwdę dziwny ale przez to właśnie taki fajny.

Jeśli chodzi o Angela to W drugim sezonie widzimy przynajmniej trzy rzeczy, które mogły mieć wpływ na to że Angel został Twilightem.

Pierwszą jest jedna ważna cecha Angela, a mianowicie to że jak bardzo czegoś pragnie to nie cofnie się przed niczym żeby to osiągnąć.

Drugą jest cecha którą ja nazywam kompleksem bohatera, czyli to że często za bardzo wręcz obsesyjnie stara się być właśnie bohaterem i ratować świat.

A Trzecią jest to że lubi decydować za swoich bliskich, co jest dla nich najlepsze bez konsultacji z nimi bo uważa że to dla ich dobra i bezpieczeństwa. Co jak co ale uważam że Buffy wciąż jest mu bardzo bliska i że wciąż jest jedną z najważniejszych osób dla niego :)

Jeśli chodzi o sytuację którą podałaś, myślę że poprzedziły ją właśnie te trzy rzeczy. Dlatego nie dziwię ci się że skojarzyło ci się z Twilightem :)

użytkownik usunięty
beksi

2x11 angel, pojawia się Annie z pierwszego odc trzeciego sezonu Buffy;] Brakuje mi tylko tatuaża:D Usunęła?

Ale jesteś spostrzegawcza. Ja zapomniałam o jej tatuażu, może rzeczywiście usunęła tym bardziej że widzimy iż zaczęła nowe życie :)
Ja pamiętam że Anne pojawiła się również w drugim sezonie Buffy, w odcinku „Lie to Me”. Zawsze się zastanawiałam czy poznała Angela i pamiętała że spotkali się już wcześniej w tym klubie w którym przesiadywała z Fordem.
Bardzo lubię Anne i cieszę się że Spike wtedy nie zrobił z niej wampira jak chciała.

użytkownik usunięty
beksi

faktycznie! Tutaj ty jesteś spostrzegawcza:D

użytkownik usunięty

co do dollhouse to teraz mogę zapytać; ulubiony odcinek
Mój zdecydowanie The Attick, Whedenowski styl

Chyba nie mam jednego, moje ulubione to z pierwszego sezonu Man On The Street, i Epitaph One a z sezonu drugiego The Attic i Epitaph Two: The Return.

Przy okazji się spytam, bo właśnie zastanawiałam się czy nie przyłączyć się do jakiegoś polskiego forum o Angelu i Buffy.
Niestety nie znalazłam nic ciekawego, więc postanowiłam się spytać czy znasz jakieś fajne może należysz do jakiegoś i mogłabyś mi je polecić.
Ja na razie znalazłam tylko takie
http://www.buffy.fora.pl/ ale przynajmniej jeśli chodzi o mnie to na razie nie zachęca żeby się przyłączyć.

użytkownik usunięty
beksi

oo... nie przyszło mi do głowy poszukać polskiego forum;] Zobaczę to, które przysłałaś, ale nie, nie myślałam, żeby do jakiegośdołączyć

Szkoda mnie to forum na razie nie zachęca. Mam po prostu wrażenie że przesiadują tam głownie fani Spike i Spuffy a ja ostatnio wolę porozmawiać po prostu o Buffy i Scooby’s niż w wikłać się w rozmowy typu który lepszy Spike czy Angel i tak dalej. Chyba się starzeję bo kiedyś lubiłam takie dyskusję, a teraz uważam je za nudne i nic nie wnoszące :)

Chociaż muszę przyznać użytkownik Giles wydaję się osobą inteligentną z którą chętnie bym podyskutowała.
Nie wiem jeszcze się zastanowię, może się zapiszę i trochę namieszam moimi niepopularnymi opiniami :)

użytkownik usunięty
beksi

:) Jak znajdę więcej czasu to może też wpadnę
A nie Ciebie jedną denerwują kłótnie o facetów Buffy, bo mnie już też

użytkownik usunięty

możesz mi wytłumaczyć dlaczego Angel wszedł do mieszkania Kate bez zaproszenia, kiedy chciała popełnić samobójstwo?

Trudne pytanie. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale może było z nią tak źle że już prawie była po drugiej stronie. Dzięki temu zaklęcie dzięki któremu wampir nie mógł przejść przez drzwi zostało osłabione, albo całkowicie przestało działać.
W tej chwili nic innego nie przychodzi mi do głowy :)

użytkownik usunięty
beksi

właśnie też mi się tak wydaje, że prawie umarła i dlatego wszedł, bo ona mu tylko powiedziała: wszedłeś bez zaproszenia, ale o tym już nie rozmawiali. Hm.. ale jak przyszła do siebie to chyba coś powinno Angela "wypchnąć" z mieszkania...;]

Racja, to dziwne że wciąż tam był gdy się obudziła mimo że go nie zaprosiła. Gdyby chociaż wyszeptała zapraszam cię byłoby lepiej :)

użytkownik usunięty
beksi

http://www.eonline.com/uberblog/watch_with_kristin/b215567_original_buffy_vampir e_slayer_star.html

użytkownik usunięty

tutaj jest mnóstwo odpowiedzi na pytania fanów: http://www.whedonsworld.co.uk/interviews/crew/buffycomic/georges/2011/slayalive1 1.html

Moje pytanie: sezon zaczyna się podobno w styczniu, jest styczeń, wiecie kiedy dokładnie?:)
I kiedy wychodzi nowy sezon Angela

użytkownik usunięty

http://buffyforums.net/forums/showthread.php?t=17207 tutaj dą strony z nowego sezonu, ale nie chce psuć niespodzianki:D

Strasznie mi się podobają te sceny. Na początku czułam się dziwnie widząc uśmiechniętą Buffy ale jak przeczytałam raz i drugi to spodobało mi się. Dodatkowo jak zobaczyłam Buffy w roli kelnerki to przypomniał mi się odcinek Anne z trzeciego sezonu który bardzo lubię. Szczerze to po przeczytaniu tych stron jeszcze bardziej się napaliłam na ten numer.

Jeśli chodzi o sezon 9 Buffy i nowe komiksy Angela to ja czytałam że mają się pojawić pod koniec przyszłego roku. Konkretnej daty chyba jeszcze nie podali, ale podobno różnica między sezonem 8 i 9 ma wynosić osiem miesięcy.

Zamieściłam to w temacie o Spiku i tu też to wkleję, mój ulubiony teledysk o Xandrze specjalnie dla ciebie: )
http://www.youtube.com/watch?v=z4kadUOdRdc

użytkownik usunięty
beksi

POD KONIEC ROKU?!!!??! JEZU! NIGDY SIĘ NA TO NIE DOCZEKAM! :(:p
A teledysk świetny, dzięki
Kurcze, to co ja wyczytałam w tym wywiadzie, że koniec stycznia...

Ja też nie wiem jak się doczekam, dla mnie to również trochę za długo. 19 stycznia wychodzi numer 40 i po przeczytaniu stron jeszcze bardziej się nie mogę doczekać by go przeczytać :)

Fajnie że teledysk ci się podobał, ja od razu jak go zobaczyłam to się w nim po prostu zakochałam :)

użytkownik usunięty
beksi

aa:D 19 stycznia ale tego roku?

Tak tego roku, już za 11 dni :)

użytkownik usunięty
beksi

sięgałaś kiedyś po inne seriale czy książki o wampirach? Ja oglądałam czystą krew, czytałam też książki, ale jakoś to takie sobie jest, nie wciągnęło mnie, czegoś temu btrakuje, ostatnio jednak zaczęłam oglądać pamiętniki wampirów i w tym się już zakochałam:D Muszę to też przeczytać, Ian Somerhalder w kreacji Damona jest rewelacyjny i utrzymuje cały poziom serialu czego nie mogę powiedzieć o nikim z Czystej Krwi.

użytkownik usunięty

Ja przeczytalam Pamietniki wampirow i jestem zawiedziona. Mialam wrazenie jakbym czytala blog 13-latki z dużą wyobraźnią, która postanowiła napisać własne opowiadanie. Takie moje osobiste odczucie.

użytkownik usunięty

tak? Nie wiem, książek jeszcze nie zaczęłam czytać, ale serial bardzo mi się podoba, jak przeczytam to wyrobię sobie opinie;]

Troszeczkę tego jest ponieważ lubią tematykę wampirów i cały czas staram się zapoznawać z nowymi pozycjami :)

Z powieści kocham Kroniki Wampirów Anne Rice. Mam wszystkie części i często do nich wracam. Właśnie teraz znów czytam „Wywiad z wampirem” a w następnym miesiącu mam zamiar przeczytać „Wampir Lestat"
Bardzo lubię też „Dracule” Brama Stokera. Gdy w zeszłym roku dostałam tą książkę w prezencie od mamy to strasznie się cieszyłam, bo od dawna marzyłam o tym by mieć ją na własność.
Posiadam również „Historyka” autorstwa Elizabeth Kostova. Książka mi się podoba łatwo się ją czyta mimo że ma prawie 600 stron.
Czytałam również i zamierzam kupić w najbliższych dniach „Dracula Nieumarły” Dacre Stoker, Ian Holt, czyli kontynuacje „Draculi”. Powieść nie jest tak dobra jak jej poprzednik ale mi się bardzo podobała.
Zamierzam również niedługo sięgnąć po cykl „Anita Blake zabójca wampirów” autorstwa Laurell K. Hamilton bo koleżanka mi poleciła.

Z innych książek ostatnio na urodziny od siostry dostałam „Wampir. Biografia symboliczna” Marii Janion i jestem nią zachwycona.
Kilka lat temu kupiłam sobie również książkę autorstwa Erberto Petoia „Wampiry i Wilkołaki źródła, historia legendy od antyku do współczesności” i przyznam że książka jest świetna, zwłaszcza dla kogoś kto tak ja ma fioła na punkcie wampirów.
Ostatnio nabyłam również pozycje Barb Karg, Arjean Spaite, Rick Sutherland „Wampiry. Historia z zimną krwią spisana”. Tą książkę również polecam, jest w niej na przykład przybliżenie nam tych stworzeń w filmach i serialach (nawet jest wspomniane o Buffy i Angelu). Czytałam również Claude Lecouteux „Tajemnicza historia wampirów” i tej książki nie polecam bo zauważyłam w niej kilka błędów.

Z seriali oprócz Buffy i Angela uwielbiam „Kindred: The Embraced” w Polsce znany pod tytułem „Więzy krwi” (Właśnie teraz robię sobie powtórkę z tego serialu). Serial ma on tylko 8 odcinków, ale dla mnie jeśli chodzi o wampiry jest jedyny w swoim rodzaju i często do niego wracam.
Bardzo podobał mi się również „Moonlight” czyli „Po osłoną nocy” ale to chyba dlatego że aktor grający główną rolę by moim zdaniem świetnie obsadzony i muzyka w serialu była idealnie dobrana.
Oglądam także „Czystą krew” i serial mi się podoba tylko głowni bohaterowi Sookie i Bill mnie strasznie irytują. Dlatego między innymi na razie nie mam ochoty sięgnąć po książki, ale kto wie może zmienię zdanie.
Pamiętniki wampirów oglądam na TVN i jak na razie dla mnie serial taki sobie, bardziej dla nastolatek. Aktor grający Stefana strasznie drętwy, w ogóle uważam że nie pasuje do roli wampira. Słyszałam jednak że serial się rozkręca dopiero po kilku odcinkach więc dam mu szansę, tym bardziej że muzyka w nim jest świetna. Jeśli chodzi o książki to na razie po serialu widzę że to nie moje klimaty, więc sobie daruję.
Sięgnełam również po „Blood Ties” czyli Więzy krwi i dla mnie serial bardzo fajny.
I nie wiem czy to można pod ciągnąc pod tematykę wampirzą, ale uwielbiam „Supernatural” czyli Nie z tego świata i tam również czasami występują wampiry.

Na razie to chyba wszystko mam nadzieję że o niczym nie zapomniałam :)

użytkownik usunięty
beksi

wow... to mnie pobiłaś:D Czysta Krew jest nudna w postaci książek i nie ma sobie co głowy zawracać i podzielam Twoją opinię: Bill i Sookie irytują! Ja tam lubię oglądać Jessicę i Hoyta:)
Co do tego aktora, który gra Stefana w Pamiętnikach... drętwy i taki Edwardowski, że bardziej się nie da dlatego też nie przypadł mi do gustu, ale... Damon (Somerhalder) jest jedyny w swoim rodzaju!

Przypomniałaś mi Historyka, ale jakoś to nie moje klimaty, podobał mi się jednak Wywiad z wampirem

To cieszę się że nie sięgnęłam po książki „Czysta krew” chociaż wiele osób je poleca.

Zgadzam się co do Stefana jest taki drętwy i Edwardowski że bardziej się nie da, strasznie go nie lubię. A Demon jest rzeczywiście świetny, to jak na razie chyba jedyna postać w tym serialu która bardzo przypadła mi do gustu : )

Jeśli chodzi o „Wywiad z Wampirem” to ja właśnie od tej książki zaczynałam swoje spotkanie z literaturą tego typu, więc ma ona dla mnie znaczenie także sentymentalne.

Jednak o czymś zapomniałam przeczytałam pierwszą część sagi „Zmierzch” Stephenie Meyer i książka nie podobała mi się więc nie sięgnęłam po dalsze części. Ledwo ją doczytałam do końca i stwierdziłam że to nie moje klimaty. Co do filmu to nie mam ochoty go na razie oglądać, książka mnie do niego skutecznie zniechęciła.

użytkownik usunięty
beksi

JA przeczytałam Zmierzch, obejrzałam filmy, ale pewnie tylko dlatego, że polubiłam postać Carlise i Rosalie, bo to tam jedyne postacie nieco skonfliktowane, a przez to prawdziwe, nie podoba mi się sama idea świecących w słońcu wampirów ani takich ideałów jak Edzio, to jest nudne, nieprawdaż?:]
Wolę prawdziwe charaktery jak Damon, Angel, Spike, choćby już Eric z Czystej Krwi i nawet Stefan z VD (SPOILER) - pod koniec pierwszego sezonu wpada w nałóg picia krwi po tym jak dała mu ją Elena, żeby go uratować, więc i on kurczę mimo swojej drętwości tutaj jest prawdziwy

Ja wymiękłam czytając pierwszą część, niestety ale książka momentami była dla mnie zbyt usypiająca. Przeczytałam ją w całości tylko dlatego że jestem uparta i nie lubię przerywać czytania w połowie.
A wampiry w zmierzchu, szczerze to czytając tą książkę miałam wrażenie że to jakieś podróbki a nie prawdziwe wampiry. Niestety dla mnie są rzeczy wiązane z tymi stworzeniami które są nie do przyjęcia, jak na przykład wampir bez kłów (musi je posiadać bez nich to nie wampir).
Jeśli chodzi o Edka to nie wiem co w nim idealnego, ale to chyba dlatego że dla mnie był zbyt mdły i momentami nie wiem czemu denerwujący. Wampir również z w mojej opinii z niego żaden i już nawet nie chodzi o świecenie się w słońcu, po prostu dla mnie wampir powinien to coś co przyciąga a on mnie wprost odpychał.
Ja również wole prawdziwe charaktery, a najlepiej jak postać mnie zaskakuje i nie potrafię jednoznacznie określić czy jest dobra czy zła.
Ze Stefanem to mnie zaskoczyłaś, będę miała motywację żeby oglądać dalej ten serial :)

użytkownik usunięty
beksi

heh, no to oglądaj:D Nie wiem co z nim dalej ,ale na razie kusi go krew:D

Będę oglądać dalej bo mnie zaciekawiłaś :)

użytkownik usunięty
beksi

SPILER
wow, pogryzł już jedną dziewczynę:D I wystawił Elenę przez co musiała zatańczyć z Damonem, fajn e to było

użytkownik usunięty

ogladalam tylko pierwsza serię... nie wiem czemu, ale serial kojarzy mi sie z gossip girl.

Stefan przynajmniej wreszcie zaczął zachowywać się jak prawdziwy wampir, ale mimo to i tak na miejscu Eleny dałabym sobie z nim spokój i wzięła się za Damona :)

A co do Gossip Girl to nie oglądam tego serialu, więc nie mam niestety porównania :)

użytkownik usunięty
beksi

gossip girl? Czy ja coś wspominałam o tym? Nie przypominam sobie...
No nieważne:D Oczywiste, że pewnie będzie z Damonem, nie jest przecież żadną nowością to, że prodenci serialowi zarabiają w ten sposób, że tworzą chemię po między jakimiś bohaterami i dopóki ci bohaterowie nie są razem to ludzie oglądają i oglądają, potem napięcie opada, niestety, tak już jest

użytkownik usunięty
beksi

Tez nie oglądam, ale słyszałam o nim:P No i widziałam fragment serialu z polskim akcentem:D
Mniejsza o to.
Według mnie Elena powinna być ze Stefanem, Damon powinien być z czarownicą. Tak byłoby najlepiej:-)

Ja się obawiam tego że producenci będą starali się utrzymać trójkąt Elena/Stefan/Demon bez jednoznacznej odpowiedzi i będą trzymać fanów w niepewności aż do końca. Z czasem takie wieczne nie zdecydowanie jednej ze stron dla mnie robi się nudne a czasami wręcz irytujące.

użytkownik usunięty
beksi

heh, no cóż... ja postanowiłam poczytać książki, wiem tyle, że w szóstej Elena i Damon mają ciekawe i mocne sceny razem, ale dopiero w siódmej ma zdecydować, premiera w marcu, zobaczymy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones