PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 541
ocen
7,5 10 1 15541
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Widać, że kocha go jak szalona, stara się na powrót do niego zbliżyć a on nie ma dla niej serca. Przecież to chyba jeszcze młode dziewczę, czeka na niego bidulka całą noc na tej leżance a on zostaje z NIgar.
Ok, uraziła go kiedyś ale to było w nerwach i z zazdrości ale zawsze widać było, że go uwielbia i że jest całym jej życiem.

Ibrahim jest nadal moją ulubioną postacią w serialu, pewnie ze względu na znakomitą grę aktora i jego charyzmę ale współczuję tej dziewczynie.

littlelotte52996

https://www.youtube.com/watch?v=JMOYN9HDybY ????

MariGold_fw

Yupi. Ma jakąś lakoniczną stronę na tureckiej wiki, którą translator z ogromnym trudem mi przełożył i - o ile dobrze zrozumiałam, bo większość przypominała zlepek niepowiązanych ze sobą słów - musiano go wcześniej zakończyć, z braku finansów, czy coś. A!e to mogą być tylko plotki, bo naprawdę trudno było zrozumieć cokolwiek.
Plus to, co pisze Effka - "Wspaniałe Stulecie" cieszy się chyba popularnością dorównującą "Isaurze" w jej najlepszych latach ;)

ocenił(a) serial na 7
littlelotte52996

Może mi się coś obiło o uszy, ale nie jestem pewna, być może chodzi o to http://www.imdb.com/title/tt3150390/ ? Wiem za to, że bodajże od września tego roku ma lecieć swego rodzaju sequel Wspaniałego stulecia pod tytułem "Kosem Sultan" o (jeśli nie pokręciłam czegoś) żonie wnuka Hurrem czyli syna Selima, która to podobno była pierwszą kobieta która faktycznie rządziła Imperium. Tu trailer https://www.youtube.com/watch?v=Q-8MVugT2IY

Effka

https://www.youtube.com/watch?v=JMOYN9HDybY

Effka

Drobna poprawka :Ahmed I, mąż Kosem, był praprawnukiem Hurrem. Synem Selima był Murad III, jego synem Mehmed III a synem tegoż ostatniego - Ahmed I :-)

ocenił(a) serial na 7
MariGold_fw

I taką opinie rozumiem, "nie podoba mi się", każdy ma do tego prawo i ja to jak najbardziej rozumiem i szanuje :) aha oczywiście owy filmik i zdjęcie nie są mojego autorstwa to tak gwoli ścisłości
To na koniec tej jakże ożywionej dyskusji dorzucę jeszcze coś z YT, tym razem neutralnego więc bez obaw i mam nadzieję, że tym razem na odpowiednim poziomie ;) Enjoy!

https://www.youtube.com/watch?v=PpKXu7m245Q

Effka

Rany ale psychodeliczne to video! Ale dobre. Dzięki.

Effka

Nie, Faith to koreański serial, już doczytałam, trochę fantasy, trochę historii i trochę romansu ;)

ocenił(a) serial na 9
Effka

Beznadziejne video!!!!
Fanki Hurrem rzeczywiście muszą być puste!...
Jak można uważać, że klasyczna psycholka jest ok ( piszę o serialu, bo pewnie w realu aż taką wariatką nie była, przynajmniej nie wyrabiała takich idiotycznych min...)

ocenił(a) serial na 10
MariGold_fw

Chyba najbardziej oglądanym odcinkiem będzie śmierć Ibrahima Paszy. Odcinkowo prawdopodobnie będzie to gdzieś na przełomie września i października. Ależ serial na tym ucierpi.

executor123

W Turcji ten odcinek też miał rekordową oglądalność.
A serial ucierpi i to bardzo .

ocenił(a) serial na 10
Karina_15

Dlaczego ucierpi pojawi sie nowa zmijka pod postacia sultanki Shah ;)

ocenił(a) serial na 10
MariGold_fw

A ja tam go nie lubie zakochany w sobie bubek i intrygant a Hatice jest tak drazniaca ze nie moge na nia patrzec wielka Sultanka i pani na wlosciach. Dobrze ze Ibras w koncu zniknie z tego serialu drazni mnie okropnie. Hurrem jest the best uwielbiam jej pewnosc siebie i zdecydowanie ona robi wszystko dla rodziny i najwazniejsze uzywa do tego glowy :). Najlepszy serial jaki do tej pory ogladalam :)

Sysunia37

Pierdzielisz od rzeczy. W dodatku trzeba być niepoważnym, żeby chcieć, żeby odeszła najlepsza postać męska, mam na myśli to, że Ibrahim jest zdecydowanie najciekawszą postacią w serialu, nieważne czy się go lubi czy nie.
Hurrem to wstrętna kanalia, intrygantka i sucz, ja na przykład czekam aż ona wreszcie kipnie, bo rzygać mi się chce na widok jej wrednej gęby, powinna zabrać ze sobą do grobu tego młota Suleja, bo debil z niego że aż żal.

ocenił(a) serial na 10
CarteBlanche_filmweb

Chcialbys byc takim debilem jak on poczytaj sobie o Sulejmanie Wspanialym a dopiero potem sie wypowiadaj wogole najpierw zaczerpnij troche wiedzy historycznej a potem ogladaj serial i sie wypowiadaj ....

Sysunia37

Poczytałam, zabił dwóch synów i chyba wnuki, ktoś tu nawet o tym pisał, w dodatku krowa manipulowala nim jak chciała, bo myślał przyrodzeniem. A dyplomację i wojny odwalal za niego np. Ibrahim.

ocenił(a) serial na 10
Sysunia37

Masz rację. On jest wybitnie dwulicową postacią: z jednej strony pokorny, uniżony, spokojny (przy sułtanie, Hatice czy sułtance matce), z drugiej wyniosły, zarozumiały, przekonany o własnej nieomylności, niezbędności (przy wszystkich innych). Krzyczy na mniej ważnych od siebie, pomiata nimi, a do Hurrem aż do ślubu zwracał się "Hurrem Hatun", a nie "Hurrem Sultan", choć była już wtedy matką książąt i nosiła tytuł sułtanki.

39079288

Hatice niejeden raz pokazał gdzie jej miejsce,więc ty też pierdzielisz od rzeczy.
Poza tym nie miał szacunku dla ryżej krowy i bardzo dobrze. Ona od samego początku była wobec niego chamska, no ale taka już jej chamska natura, słoma z butów na każdym kroku.

CarteBlanche_filmweb

A co może miała mu jeszcze podziękować za: wysłanie jej najlepszej przyjaciółki do łóżka sułtana, za zabicie Leona i zgodę na zabicie dzieci jej i sułtana, za próbę jej zabójstwa na zlecenie szefowej haremu ? Puknij się w ten swój pusty łeb. Ibrahim to wyjątkowa kanalia i zbrodniarz.

jans21

Największą kanalia jest ryża krowa, która znacznie wcześniej podskakiwala Ibrahimowi i wszystkim dookoła. Leon to idiota, przez niego Hurrem omal nie straciła głowy, bo Ibrahim się zlitowal.

ocenił(a) serial na 10
CarteBlanche_filmweb

A Ibrahimowi to słoma z butów nie wychodziła? On też pochodził z gminu.

ocenił(a) serial na 10
CarteBlanche_filmweb

Hatice dla każdego poza mamusią jest chamska, taki rozpuszczony bachor

executor123

Ryża krowa to dopiero kawał chamicy i suczy, jak rozedrze tę wielką japę, to wygląda jak potwór, Belfegor z Luwru, ohydna.

ocenił(a) serial na 10
39079288

Mahidevran tak samo, ale po ślubie z sułtanem już im miny zrzedły. Mahidevran i sułtanka matka to największe kanalie w tym serialu

executor123

Poczekaj jak zobaczysz Sah w tercecie z Hatice i Nigar: to były dopiero suki i kanalie.

ocenił(a) serial na 10
jans21

Sah jest chyba najbardziej fałszywa, ale też najsprytniejsza. Natomiast dla mnie najgorsza jest Fatma - przez ten głupi uśmieszek.

executor123

Największe kanalie to ryża krowa i debil sułtan. Zaraz potem gnida Rustem.

ocenił(a) serial na 9
CarteBlanche_filmweb

Co do Rustema się zgadzam,że wyjątkowo odrażający typ ,niebudzący sympatii,ale te ciągłe obelgi pod adresem Hurrem to trochę przegięcie,bo ja np dostrzegam też i dobre strony Hurrem np w dzisiejszym powtórkowym odcinku sprawiła ,że Hatice wzięła się w garść ,a Mahidevran i Gulfem potrafiły tylko siedzieć i biadolić.
No i sprawa działalności charytatywnej ,w którą była mocno zaangażowana ,to też pozytyw na jej korzyść.
O tym co złego zrobiła to kazdy z antyfanów wyliczył już po kilka razy,ale mnie najbardziej przeszkadzało to ciągłe knucie na Ibrahima,który gotów był jej odpuścić ze względu na Sułtana,ale ona nie odpuszczała do końca.

ocenił(a) serial na 10
marimal1

W 100 % się zgadzam, ona naprawdę wiele wybudowała dla biednych ludzi, działała charytatywnie. Trzeba przyznać, że ona i Valide wiele zrobiła dla ówczesnego Konstantynopola

marimal1

Jej działalność charytatywna była na pokaz, dla zdobycia wpływów a co do Hatice, to jej słowa otuchy do niej były fałszywe, bo nikt tak jak ona nie życzył śmierci Ibrahimowi.

ocenił(a) serial na 9
MariGold_fw

Nie chodzi mi o to co naprawdę myślała ,bo wiadomo ,że chciała śmierci Ibrahima,tylko ,że była skuteczna w działaniu i czasem udało jej się coś dobrego :)

ocenił(a) serial na 10
MariGold_fw

Może i na pokaz, ale ważne że to zrobiła.

MariGold_fw

w słowach otuchy Hurrem skupiła się na Hatice i jej nienarodzonym dziecku. Nie było tym krzty fałszywości. Hurrem od samego początku bardzo lubiła Hatice. To ona przekonała Sulejmana aby zgodził się na małżeństwo Hatice i Ibrahima, gdy jeszcze go nie nienawidziła. W początkowych odcinkach Hurrem wielokrotnie pytała Ibrahima "Co ja Ci takiego zrobiłam? Dlaczego mnie nienawidzisz?" Ibrahim źle zrobił zaczynając wojnę z Hurrem. To on ją podarował Sułtanowi. Powinien był ją zmanipulować i wykorzystać dla własnych celów zamiast zaczynać z nią wojnę. W końcu to on ją wprowadził do pałacu i niejako stworzył.

lia_13

A ja zostaję przy swoim zdaniu, Hurrem była fałszywa od samego początku i to właśnie ona zaczęła wojnę z Ibrahimem zamiast całować go po tyłku za to, że dzięki niemu dostała się przed oblicze sułtana i do jego sypialni. A ona pyskowala i stawiała się, trudno, żeby ją za to lubił.
Nie wiem skąd info, że Sulej za namową Hurrem zgodził się na ślub Hatice z Ibrahimem, kosmiczna bzdura, jej ten ślub był bardzo nie w smak, bo umacniał pozycję Ibrahima. Sułtan sam podjął decyzję, po tym jak Ibrahim wyjechał, oddał pieczęć i zostawił list. Hurrem nie miała nic do tego.

MariGold_fw

"Nie wiem skąd info, że Sulej za namową Hurrem zgodził się na ślub Hatice z Ibrahimem, kosmiczna bzdura..." Info pochodzi z filmu. Niestety nie jestem taką fanatyczką i nie mam nagranych starych odcinków a z youtuba wszystkie usunięto, ale tak właśnie było.
Tak na marginesie to strasznie irytuje mnie usunięcie odcinków nadanych w tv z youtuba. Rozumiem powody usuwania kasowych hitów kinowych ale seriali? a ogół nie ma mnie w domu w porze nadawania seriali, oglądałam sobie na youtubie bo nie mam nagrywarki. Jeśli miałabym nagrywarkę to nie łamałabym prawa a oglądając na youtubie łamię prawo bo jestem piratką? To dopiero jest kosmiczna bzdura.

ocenił(a) serial na 9
lia_13

To szkoda, że nie mogłaś obejrzeć powtórek! jakbyś obejrzała, to zauważyłabyś , że Sulejman w ogóle nie brał pod uwagę gadania Hurrem( zresztą fałszywego!!!), więc nie pisz, że zawdzięcza Ibrahim małżeństwo z Hatice- Hurrem.
Tak, to jest kompletna bzdura!

miriam_22

Widocznie nie potrzebuję oglądać kilkakrotnie jak ty, aby wyciągnąć lepsze wnioski niż ty. Nie wiesz, ze Hurrem prowadziła bardzo ożywioną korespondencję zagraniczną z wieloma władcami Europy. To, że Sulejman liczył się z jej opiniami jest historycznym faktem, czy Ci się to podoba czy nie. Doczytaj sobie coś z historii na ten temat, zamiast powtarzać w kółko to, co Ci się wydaje.

ocenił(a) serial na 9
lia_13

Dyskusja dotyczy serialu, a nie faktów historycznych, więc radzę, abyś niepotrzebnie nie plątała wątków- i nie wyciągała "lepszych wniosków" :)
"Doczytałam" sobie dużo wcześniej, niż mi to zasugerowałaś, i "wyciągnęłam wnioski", że serial nie trzyma się dokładnie faktów historycznych... i dlatego nie ma sensu mieszać scen z serialu z faktami historycznymi, bo się można pogubić...

miriam_22

no to napisałam Ci na samym początku, że w filmie Sułtan również słuchał się opinii Hurrem i w filmie, ona podsunęła mu, że Hatice i Ibrahim powinni być razem, bo się kochają. Tym i na to: a w którym odcinku? Na co odpisałam, że niestety nie pamiętam w którym odcinku a na youtubie już tych odcinków ne ma, więc ne mogę podać który to był odcinek. Na co ty uznałaś, że: wielka szkoda, bo gdyby były to mogłabym sobie obejrzeć je ponownie i sprawdzić, że Sułtan niiiigdy nie słuchał się Hurrem.
No niestety, nie jestem w stanie skłonić Cię do uwierzenia w moje słowa, a ty wychodzisz z pozycji dziecka: sama nie widziałam, więc to nie istnieje. No niestety, ale istnieje ;)
Skoda mi czasu na dalszą dyskusję z Tobą. Może kiedyś obejrzysz sobie ten serial ponownie i sama dojdziesz do wniosku jak bardzo się myliłaś.

lia_13

Nawet jeśli, to była tylko obłuda i zasłona dymna, bo ona za wszelka cenę nie chciała dopuścić do tego małżeństwa. Choć ja też sobie takiej sceny nie przypominam.

ocenił(a) serial na 9
lia_13

Szkoda czasu, rzeczywiście, nie dość, że mieszasz serial z faktami historycznymi, to jeszcze mnie z inną osobą... i kto tu dziecinnie się zachowuje, co? Obejrzyj serial ponownie i dochodź sobie do wniosków jakich chcesz...
I chyba zmierzyłaś mnie własną miarą, wzięłaś mnie za dwie osoby!!!
A na youtubie odcinki są, wystarczy poszukać :) :) :)
Inie napisałam, że "niiiigdy nie słuchał się Hurrem"- chodziło mi o tę sytuacje ze ślubem!
"Szkoda mi czasu na dalsza dyskusję z Tobą"- i wzajemnie!!!!!

ocenił(a) serial na 9
lia_13

Ja myślę ,że Ibrahim przegiął zabijając Leona rękoma Hurrem i od tego momentu zaczęła się ta ich wojna. Ona nigdy mu tego nie wybaczyła. Była w ciąży ,a on chciał ,żeby to ona połknęła truciznę i jeszcze zagroził ,że zabije resztę jej dzieci.
A akurat w sytuacji z Leonem nie było jej winy ,bo to Leon za nią łaził,wodził wzrokiem i powinien dać sobie spokój kiedy zobaczył ,że została kobietą sułtana.

marimal1

Nie wiem czy Ibrahim wiedział, że ona była w ciąży. Poza tym gdyby sułtan dowiedział się o domniemanym romansie, to ON a nie Ibrahim skazałby na śmierć ją i jej dzieci, takie zwyczaje.

Ibrahim nie mógł także wiedzieć czy Hurrem była winna zdrady czy nie, mógł przypuszczać, że jednak tak, skoro Leon tak śmiało sobie poczyniał .
Wobec tego powinna dziękować Ibrahimowi za to, że nie pokazał listu sułtanowi.
W swoim mniemaniu Ibrahim zabijając Leona zmył hańbę z sułtana i ukarał przy okazji Hurrem, darujac jej jednocześnie życie, on naprawdę tak uważał. To MY wiemy, że Hurrem była niewinna ale on takiej wiedzy nie miał. Zresztą kto ją tam wie, historycznie też krążą jakieś doniesienia o jakimś Marku z Krymu.

MariGold_fw

Ibrahim doskonale wiedział, że Hurrem nie zdradziła Sułtana.
Doniesienia krążą o Marku z Wenecji. Widać jak niewiele wiesz o tej historii ze źródeł poza serialem. Hurrem nigdy nie toczyła z nikim takich wojen jak jest to ukazane w serialu. Nie była dzikuską i furiatką. Została porwana przez Tatarów jako 4-latka i całe życie wychowywana w duchu trafienia do haremu Sułtana czy innego wysoko urodzonego pana. Nie pamiętała swojej rodziny ani tego, że kiedyś nie była muzułmanką. Co jej po jakimś Marku? Zresztą, jeśli to nawet była prawda to w rzeczywistości zabił go właśnie Ibrahim, a nie Hurrem.

lia_13

Z Wenecji czy z Krymu, nieważne. Przytocz źródła swoich informacji.

ocenił(a) serial na 9
MariGold_fw

Była wówczas w widocznej ciąży,a Ibrahim wiedział od Nigar ,że była niewinna, a że nie doniósł sułtanowi,to dlatego ,że nie miał żadnego mocnego dowodu .

marimal1

Wystarczy, że pokazałby sułtanowi list Leona do Hurrem i byłoby po niej. Ibrahim nic nie wiedział od Nigar, ona tylko przetłumaczyła list. Nie była w widocznej ciąży.

ocenił(a) serial na 9
MariGold_fw

Co do ciąży to będę się upierać ,że miała ewidentnie wielki brzuch przed urodzeniem Bayazyda i dlatego nawet poród był wcześniejszy jak jej podano taką samą galaretkę jak wówczas kiedy była ta akcja z Leonem.
Co do tego ,że jakby pokazał list to mógłby być koniec Hurrem i nie ważne czy była winna czy nie to się zgodzę,ale też były sytuację ,że dla niej sułtan łamał tradycję i też mogłoby być ,żeby jej uwierzył i wybaczył.

ocenił(a) serial na 9
marimal1

Ja nie myślę, ja oglądam;) wojnę zaczęła Hurrem, jak dorwała Ibrahima na balkonie w 8 odcinku i Ibrahim zapytał, czy jest jest jakiś problem, a ona, że tak. Ibrahim:"chodzi o mnie?" , a ona na to:" nie odstępujesz sułtana na krok, więc nie ma czasu dla mnie. Dość już"- z nienawiścią powiedziła, brrr. Była od początku zazdrosna o sułtana i za szybko- ja dla mnie- zapomniała o Leonie!!! Widać, jak szybko zakochała się w pozycji sułtana... Zaczęłam serial oglądać ze względu na jej postać, ale zraziła mnie do siebie. Nie lubię takich agresywnych, po trupach dążących do celu kobiet. Leona to ona nie kochała. Ona kochała władzę!

miriam_22

Moim zdaniem ona kochała i władzę, i sułtana, tylko często władzę kochała mocniej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones