PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak Thanos bez kamieni nieskończoności radził sobie lepiej w walce i był silniejszy niż z rękawicą w IW? Przecież w IW część Avengersów prawie go pokanała na Tytanie, a w Wakandzie Thor pokonał go jednym rzutem młota. Tutaj mamy wymaksowanego Thora z dwoma młotami, Iron Mena z jeszcze lepszą zbroją i turbo doładowaniem od Thora, Capa z Mjolnirem... Czyli the best of the best i nie dają mu rady.... Chyba zabrakło logicznego sensu?

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Tylko według Ciebie i twojego odbioru filmu. Fakty i świat Marvela mówi inaczej, czy to Ci się podoba czy nie. Sprawdź sobie w komiksach z jakimi postaciami Thanos poległ bez rękawicy i kto był w stanie go pokonać. Da Ci to realne odniesienie do poziomu mocy tej postaci. Jakbyśmy mieli bazować tylko na przypuszczeniach i własnych interpretacjach to każdy by miał inne zdanie.
Użycie wszystkich kamieni w jednym momencie wiąże się koniecznością zmierzenia się z ogromnym ładunkiem energetycznym i jednoznacznym wyczerpaniem sił właściciela. To chyba normalne? Koleś pstryknięciem zabija połowę życia na świecie... Dziwne jakby to po nim spłynęło. W innych przypadkach rękawica jest wzmocnieniem. W walce kiedy nie ma potrzeby wykorzystywać w całości potencjału rękawicy. Hulk nie ucierpiał od założenia rękawicy tylko od jej użycia, a to różnica. IM jako człowiek dzierży wszystkie kamienie, ale dopiero po ich użyciu umiera od obrażeń.
Hulk po użyciu odniósł podobne obrażenia co Thanos. Thanos miał uszkodzoną rękę jeszcze 5 lat po pstryknięciu...

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

" Sprawdź sobie w komiksach"

No człowieku, na tym tekście nie mam co kontynuować dyskusji. Komiksy a film to inna logika. Równie dobrze mógłbyś mówić dlaczego Venoma nie ma w walce z Avengers. Przedstawiłem Ci logikę filmu, co obala Twoje tezy.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Pewnych niedopowiedzeń trzyba szukać w komiksach. Czy tego chcesz czy nie MCU opiera się na komiksach Marvela! Podobnie jak filmowy Władca Pierscienia na sadze Tolkiena i tam też fani szukali uzupełnienia w książkach. Dlaczego inna logika? Film zapożycza kreacje świata, wątki, bohaterów, prawa w nim rządzące więc dlaczego inna logika? Film lub nawet cała saga opiera się na komiksach! Ogarnij się! A Venoma nie ma bo to akurat nie ta historia.

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

Opiera się ale zazwyczaj luźno! Wiele postaci z komisków zostało zmienionych. Giną inne postacie niż w komiksach. Nie byłoby wątków zaskoczenia gdyby odwzorowywali komiksy na 100%. Inaczej przed premierą każdy film miałby masę spoilerów, bo by fabuły filmów się z nimi zgadzały. Jeśli tak podpierasz się komiksami to sprawdź jak wyglądała walka z Thanosem. Dlaczego nikt dokładnie nie był tego pewien przed premierą skoro przeczytali komiksy?
P.S. Nawet nie skumałeś ocb z Venoem. Tak Ci napisałem bo miał styczność z Avengersami. Skoro bierzez komiksy w skali 1:1 to poszukaj czy w którejś scenie go nie ma.

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

Dobrze powiedziałeś. Opierają się na komiksach, nie znaczy to jednak że MCU i komiksy są kropka w kropkę. W komiksach Iron Man, Black Panther czy Spider-Man użyli rękawicy bez uszczerbku na zdrowiu, a w MCU ? Hulk (jedna z najpotężniejszych komiksowych postaci) i Iron Man potężnie obrywają po samym jej założeniu.

Często pojawia się odniesienie że Thanos bez rękawicy jest na poziomie Hulka w komiksach. To przypomnij mi, jaki był wynik walki Hulk vs. Sentry w serii World War Hulk. A Sentry był uznawany za naj naj naj.

MCU czerpie z komiksów, ale tłumaczenie nieścisłości filmów komiksami jest działaniem pozbawionym całkowitego sensu.

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

Tez się dziwie i mam pewne wytłumaczenie. Tajności jest o10 lat młodszy niż w IW a dla kolesia w średnim wieku to przepaść. Kap nie do końca umie władać młotkiem a Thor to zwykły lump i nawet Stormbracker tego nie zmieni. A tak na poważnie, jak sobie scenarzyści wymyślili tak się stało, komiksowo bardzo spójna narracja. Ludzie nie rozkminiajcie Marvela na atomu bo to niema sensu. Zabawa była super fajna.

Lsobkowicz

Jeżeli tak na to patrzeć i Thanos był taki silny, to dlaczego nie zabrał kamieni z asgardu lub mrocznym elton którzy nie ukrywali posiadania eteru? Lub właśnie Odynowi i Hel którzy byli w posiadaniu podobno 2 lub 3 kamieni, bo widzimy nawet prototypy rękawicy. Zgarnął by od razu kilka kamieni na raz

ocenił(a) film na 8
Lsobkowicz

Nie masz pojęcia o tym uniwersum i prawach, które w nim obowiązują. Tłumeczenie Ci tego to jak grochem o ściane. Wróć do wcześniejszych postów lub sięgnij po komiksy. Tam znajdziesz wyjaśnienia pewnych zasad działania takich przedmiotów jak Mjolnir i Stormbraker.
Scenarzystów rozlicza się właśnie z takich błędów i niejasności.

ocenił(a) film na 9
Kanonier90

Myślę, że thanos w "infinity war" chciał się z nimi pobawić i nie sądził, że sprawy się tak obrócą. Natomiast w "endgame" zrozumiał swój błąd i chciał za wszelką cenę postawić na swoim.
SPOILER!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Abstrahując od mojej wypowiedzi Scarlet witch mogłaby go pokonać z łatwością gdyby ten nie dał rozkazu o ostrzelaniu.

Kanonier90

hor z przyszłości zabrał Mjolnira Thorowi z przeszłości. Czyli tamten już go nie ma. A mieli nie wpływać na bieg wydarzeń. Ciekawe co teraz tamten zrobi bez młota.

A Kapitan Marvel to porażka w tym filmie. Tyle ją promowali, a ona nic specjalnego nie pokazała. Nawet nie miała wpływu na przebieg fabuły. Poza tym twórcy filmu zrobili coś niewybaczalnego - ujawnili w trailerze, że jeden z Avengersów umrze. To jest przykład największej głupoty jaka może być. Taki spoiler w finałowej części. Każdy kto widział ten fragment szedł do kina z nastawieniem, że ktoś z nich zginie. Był już na to przygotowany.

I to jest największa wada tej cześci - przewidywalność. Że będą podróże w czasie - było wiadomo. Że ktoś z Avengersów umrze, to ujawnili twórcy w zwiastunie. Że prawdopodobnie odwrócą to co zrobił Thanos - raczej tak. Gdzie tu element zaskoczenia?

Poza tym wątek z podróżami w czasie był nudny i mdły. A powinno być odwrotnie. Ten spotyka matkę, ten ojca, ten ukochaną bla bla bla...trochę z tym przesadzili. Mogło być lepiej ale co zrobić.

Jeszcze jedna rzecz- twórcy filmu zapewniali, że pokażą nam w Endgame coś, czego jeszcze nikt nie pokazał w filmie o superbohaterach.
Ja do dziś się zastanawiam co to było.

ocenił(a) film na 6
forek23

"hor z przyszłości zabrał Mjolnira Thorowi z przeszłości. Czyli tamten już go nie ma. A mieli nie wpływać na bieg wydarzeń. Ciekawe co teraz tamten zrobi bez młota." Po to Kapitan Ameryka na końcu bierze młot do podróży w czasie by go odstawić na miejsce.

ocenił(a) film na 8
forek23

Z tym "nawet nie miała wpływu na przebieg fabuły" nie przesadzaj. Gdyby nie ona Stark z Nebulą dołączyliby do Strażników Galaktyki 3, jako wędzone breloczki. :)

ocenił(a) film na 7
Kanonier90

Na Tytanie chwilowo pokonali go bo Mantis go uśpiła. Pozatym w IW chciał by śmierć przyszła przez pstryknięcie. W EG wiedział że dopóki Avengersi żyją jego plan nie uda się więc walczył by zabić, a nie pokonać. Tak więc nie widzę nielogiczności.

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

Mi się wydaje, że Thanos w Avengers IW za bardzo polegał na mocy kamieni. A w End Game mogliśmy zobaczyć na co go stać bez tych kamieni.

Kanonier90

Nie macie wrażenia że trochę przesadzacie z tymi kamieniami nieskończoności? Po co zbierać coś i zakładać jeżeli cię to tylko osłabia a nie wzmacnia? Spójrzcie na Ronana który był silny bez kamienia, a jaki stał się z posiadając jeden z nich. Więc dla mnie są to już głupoty jak ktoś piszę że Thanos w IW z kamieniami jest osłabiony i słabszy. Wiadomo że po pstryknięcie go osłabiło, ale używając ich jak w walce na tytanie jest nieporównywalnie silniejszy niż w EG. Chociaż można mieć inne wrażenie ale to pewnie wina scenarzystów :)

ocenił(a) film na 8
Krzysztof_Przewozny

Dokładnie. Przykładów na to, że kamienie lub rękawica wzamcniają odpowiednio silnego osobnika jest dużo więcej. Vision, dla którego kamień był jak nieskończone źródło zasilania, Ronan, Ultron (w komiksach wszedł w posiadanie rękawicy) itd... Głupoty piszą ludzie, którzy oglądali tylko filmy i opierają swoję wypowiedzi na tym, że "im się tak wydaje". Tak jak w Gwiezdnych Wojnach tak i w MCU są pewne ustalone zasady i logiczne zależności... a to, że scenarzyści postawili bardziej na emocję niż racjonalnośći logikę jest lekką solą w oku w przypadku tego filmu.

ocenił(a) film na 9
Kanonier90

tak się trochę podepnę, ale jak to się stało, że nagle pierścienie z rękawicy Thora zniknęły i pojawiły się na rękawicy Iron Mana? Nie zauważyłem czegoś? :)

ocenił(a) film na 8
LoveFist

Uważam, że to było tak - W decydującym momencie łapiąc Thanosa za rękę Tony użył nanobotów do zgarnięcia kamieni, nawet było widać że samoistnie nasuwają się na odpowiednie miejsca na ręce Iron Mana.

użytkownik usunięty
Kanonier90

ogólnie w tym filmie thanos został przedstswiony najsłabiej obok hulka i thora

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

Thor był gruby a nie wymaksowany

ocenił(a) film na 8
keradkaine

Thor czerpie moc z tzw. Cosmic Power, a nie mięśni czy tężyzny fizycznej. Ile razy trzeba to tłumaczyć?

Kanonier90

W sumie jeżeli mówimy o tym kto jest silniejszy, kogo broń jest mocniejsza to zastanawiam sie jeszcze nad jednym. Dlaczego Thor nie używa swojej najpotężniejszej broni czyli bifrostu. Z tego co widzimy w Thor 1, Loki za jego pomocą jest w stanie zniszczyć cały Jotunheim. A dzięki stormbreakerowi Thor może go otworzyć. Więc co za problem otworzyć go na początku walki i skierowac np. na statek, Thanosa lub armię i w kilka minut zniszyc połowę? Hmm chociaż pomyślmy, pewnie musi przelecieć Kapitan Marvel i scenarzyści muszą pokazać jaka to one nie jest silna. Więc to ona niszczy statek, a reszta niech na nie czeka zanim się wogóle zjawi.
Co o tym myślicie?

ocenił(a) film na 8
Krzysztof_Przewozny

Dlatego, że scenarzyści nie są konsekwentni. Stworzyli OP Thora i potem nie wiedzieli jak się z tego wycofać... Dobre spostrzeżenie! Kolejna nielogiczność EG :)

ocenił(a) film na 7
Kanonier90

Scenariusz tego filmu jest dziurawy jak ser szwajcarski. Tak jakby reżyserzy nie oglądali poprzednich części. Ewentualnie lubią innych bohaterów niż poprzednicy. Takich błędów jest mnóstwo i praktycznie do każdej sceny można się przyczepić. Wynalezienie podróży w czasie w 5 minut? Jak Thanos dostał się do 2023 roku skoro nie mieli już fiolek? Nawet jeśli to jak się tam dostał bez lokalizatora? Skąd Avengersi wzięli drugą rękawicę na kamienie? Jak to jest, że na początku filmu nie mogą znaleźć Thanosa i nagle po prostu do niego lecą? Jak to możliwe, że kamienie zniszczyły siebie nawzajem? Skąd Walkiria wzięła Pegaza? Jak Kapitan zwrócił kamienie, szczególnie the Soul Stone? Jak to możliwe, że Hulk tak długo się nie wyleczył? Dlaczego tyle tęgich umysłów pracowało nad planem powrotu w przeszłość i jedyne co wymyślili to ponowne zdobycie kamieni? Było tyle innych, logicznych opcji... Generalnie zasada jest taka, jeśli nie masz pomysłu na scenariusz, wymyślasz jedną z 3 najgorszych opcji: brat bliźniak (ewentualnie sobowtór), utrata pamięci oraz podróże w czasie. Dużo ciekawsza była teoria, że 50% populacji pochłonął Soul Stone i Avengersi muszą zmusić Thanosa do uwolnienia ich. Tak, to wyszło takie cuś.

ocenił(a) film na 10
Pawel_Gosia

Widze większość tutaj nadal nie rozumie wielu rzeczy, które są podane jak kaszka bobasowi. Film jest spójny i logiczny. Oprócz ostatniej sceny Capa. A poza tym to komiks i tam biega szop pracz więc o co kaman?

ocenił(a) film na 7
motator

Spójny?! Ponoć żadne wydarzenie z przeszłości nie wpływa na teraźniejszość tylko tworzone są alternatywne rzeczywistości. Dlatego nie dało się uratować kilku bohaterów. Nie przeszkodziło to Thanosowi użyć kamienia czasu by ożywić Visiona, ale avengersi którzy widzieli to na własne oczy już na to nie wpadli potem? Czy to oznacza, że kamień czasu działa inaczej niż podróże w czasie? A może Thanos nigdy nie wygrał? Bo w momencie wskrzeszenia Visiona utworzyła się alternatywna rzeczywistość i END GAME toczy się w innej rzeczywistośći ;-)

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

W walce najlepiej wypadł Kapitan Ameryka. W ogóle mnie to nie dziwi. Thor 5 lat w bezruchu, podlewany alkoholem. Iron Man nie odzyskał formy po powrocie na ziemię, bo niby kiedy miałby to zrobić? Czas spędzał tylko z rodziną. Więc dwóch słabych Avengers mieliśmy w tej walce.

ocenił(a) film na 7
nillvo

Thor wrócił do formy po rozmowie z matką. Miał też dwa młoty. Był więc duuuużo mocniejszy niż w pierwszej części.

ocenił(a) film na 10
LiYuan

W takim razie powinien wystarczyć fakt, że Thanos był młodszy i lepiej przygotowany, na Tytanie Avengers zaskoczyli go swoją siłą :)

ocenił(a) film na 8
Kanonier90

JEŚLI NIE CHCESZ SPOILERÓW- NIE CZYTAJ MOJEGO KOMENTARZA!
Ja bym nie porównywała walki Avengersów z Thanosem na Tytanie (tam, gdzie prawie doszło do ściągnięcia Thanosowi rękawicy) do pojedynku w Endgame, a to zwyczajnie dlatego, że w IW mimo że Thanos miał już rękawice, to Avengersi nie mieli żadnych dodatkowych przeciwników do pokonania i mogli spokojnie skoncentrować się wyłącznie na postaci Thanosa. I to, że prawie im się udało przechwycić tę rękawice nie było jakieś absurdalne, bo po pierwsze Thanos nie miał jeszcze wtedy wszystkich kamieni- brakowało kamienia umysłu od Visiona, ponadto za sukces odpowiada nie tylko siła, ale i strategia. W Endgame poza Thanosem nasi bohaterowie mieli do pokonania praktycznie całe siły militarne Thanosa, a jeżeli chodzi o walkę z Thanosem sam na sam to nie jest dla mnie niczym dziwnym to, że pojedynczy Avenger nie był w stanie go pokonać (czy nawet kilku-osobowa drużyna Avengersów) dlatego że Thanos był przecież na tyle potężny jeszcze przed zdobyciem kamieni, że jako jeden z nielicznych był w stanie udźwignąć brzemię kamieni nieskończoności; jeśli chodzi o Avengersów taką moc posiadał jedynie Hulk a Stark przecież zmarł po użyciu kamieni, także mamy tutaj do czynienia z bohaterem naturalnie dysponującym ogromnym potencjałem, a w dodatku walczącym u boku praktycznie całej swojej armii. Poza tym nie zgodzę się z tym, że w IW lepiej sobie radził w walce- tak jak mówię, został obezwładniony tylko dzięki dobrej strategi, a ta nie miałaby miejsca gdyby poza Thanosem byli inni przeciwnicy, w momentach kiedy Thanos walczył "świadomie"- jak w Endgame, jedyne co to byli w stanie lekko go zadrasnąć.

ocenił(a) film na 10
nowhore94

Dobre podsumowanie. Myślę, że również podczas walki na ziemi, Thanos był lepiej przygotowany, w końcu widział własną śmierć z rąk Avengersów, natomiast na Tytanie ich moc mogła go zaskoczyć.

Kanonier90

Thanos był słabszy z rękawica. Samo noszenie rękawicy bardzo osłabia, zobaczcie na Hulka. A Thanos w iw nosił ja cały film i jeszcze używał co wpływa na jego siłę

Kanonier90

A najwiekszym debilizm​em jest to że Thanos przeniósł się w czasie kilka lat do przodu po czym w przyszłości bezpowrotnie zginął. Innymi słowy nie było go w czasie trwania wydarzeń z filmu Avengers 3 a czwórka się na nich opiera

ocenił(a) film na 10
Darq85

ale ta linia czasowa, z której zniknął Thanos to już inna linia czasowa, nie ta główna - gdzie Ty tu błąd widzisz?

gizmo666

W momencie przenosin do przyszłości Thanos przerwał swoją linię w teraźniejszości. Tak wynika z logiki użytej na Avengersach

ocenił(a) film na 10
Darq85

WUT?
Thanos z PRZESZŁOŚCI przeniósł się do naszej teraźniejszości. W jego linii czasowej nie doszło do wydarzeń z Avengers 2 wzwyż (wydarzenia potoczyły się inaczej - jak? nie wiadomo), a w oryginalnej linii czasowej wszystko pozostało bez zmian, bo podróże w czasie nie wpływają na nią. Jak Ty oglądałeś ten film? Linia czasowa nie może zostać przerwana, tylko powstaje nowa - alternatywna. Łącznie w filmie powstało (jak mnie pamięć nie myli) 5 alternatywnych linii czasowych. W jednej nie ma Thanosa, w innej Loki zwiał z kamieniem, jeszcze w innej Thor przez jakiś czas nie ma Mjolnira.

gizmo666

Ale to są linie gdy bohaterowie z przyszłości cofają się wstecz czyli przeszłość żyje swoją normalną drogą a tu było w odwrotnym kierunku. Naprawdę tak trudno to pojąć?

ocenił(a) film na 10
Darq85

toć po to była Nebula, żeby w komputerze namieszać - ona była łącznikiem tamtej linii czasowej z oryginalną. Naprawdę tak trudno to pojać?

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

Nie powiedzą tego w filmie, ale moja interpretacja tego jest taka, jak to wygląda w życiu. Jak masz przepotężną rękawicę która daje Ci moc. To podchodzisz do wszystkiego na chillu bo masz świadomość że jesteś lepszy. Jak jej nie masz, wtedy musisz się postarać. Tak bym to tłumaczył. Thanos w IW wyglądał jakby nawet nie próbował z nikim walczyć.

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

Thanos od zawsze jest jedną z najsilniejszych postaci w uniwersum Marvela, nawet bez rękawicy. Przecież pokonał Hulka w 3 części

Himiteshu

Pokonał bo miał już kamień mocy

ocenił(a) film na 10
tomcio55_2

ale nie użył go na Hulku

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

Film jest naprawdę świetny, byłam w kinie, a teraz kolejny raz obejrzałam na dobre-filmy. pl Łzy się polały ale warto było obejrzeć

Kanonier90

Podzielam Twoje zdanie. Też nie mogłem zrozumieć tej nierównej walki. I IW walczą, jak równy z równym, w ogrodzie bez problemu odrąbują mu łeb, a decydującym starciu Thanos gniecie ich jak robaki.

Poza tym nie rozumiem czemu CA mógł strzelać z piorunów, młot to chyba atrybut Boga, a nie generator "burzy"?

Poza tym piękne pożegnanie z rolą Roberta Downey Jr.

ocenił(a) film na 4
bubs0n

Kto będzie godny unieść młot, ten zdobędzie moc Thora. Tak leciało zaklęcie, jakie rzucono na Mjolnir. Dlatego Thor w swoim pierwszym filmie, kiedy jest znów godzien młota, odzyskuje całą swoją boską moc.

ocenił(a) film na 6
Kanonier90

Najgłupsze w tym filmie jest to, że oni nie zmienili swojej linii czasowe przez pokonanie Thanosa z przeszłości. Przecierz mieli użyć kamieni w swojej linii czasowej. A nie zrobili tego.

ocenił(a) film na 6
Muhomorniczy

Ta cała walka też była beznadziejna i bezsensu.

Kanonier90

Wszyscy, którzy w tym wątku miauczą o tym jak to Thanos powinien dostać wp... bez kamieni, nie czytali komiksów i nie mają pojęcia o potędze jaką stanowi ten tytan. On był w stanie stawić czoła nawet Galactusowi, więc dla niego ci nasi superbohaterowie nie są czymś niespotykanym. Takich Hulków to pokonałby kilku na raz... Siła Avangersów nie polega na tym, że mają silnego koksa (czy kilku), który każdemu wleje, tylko na tym, że działają razem, w słusznym celu. Polecam lekturę komiksów, te o Ininity Stones są bardzo dobre.

ocenił(a) film na 10
Kanonier90

Rękawica dawała nowe możliwości osobie która ma ją założoną ale jednocześnie fizycznie osłabiała właściciela, w infinity war widać, że thanos cierpi z każdym kolejnym włożonym kamieniem, dlatego Thanos z infinity war jest fizycznie słabszy od tego z endgame ale za to ma większe możliwości (np. rzucenie księżycem).

użytkownik usunięty
Kanonier90

Dlatego ta część mnie jeszcze bardziej drażniła swoją niekonsekwencją niż poprzednie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones