Recenzje

Rocznik '85. Redaktor Naczelny portalu Filmweb.pl, absolwent filmoznawstwa UAM, zwycięzca Konkursu im. Krzysztofa Mętraka (2008). Stały współpracownik portali Polygamia.pl, Gamezilla.pl i Dwutygodnik.com. Współzałożyciel nieistniejącej już "Gazety Filmowej" i współautor publikacji "Bond.Leksykon" oraz "Skolimowski. Przewodnik KP". Prowadził działy filmowe w ?Maximie? i ?PSX Extreme?. Publikował również w "Filmie", "Machinie", "Kinie" "Tygodniku Powszechnym", "Przekroju", "Czasie Kultury", "Aktiviście", "K Magu".
 • Kapitan Ameryka (recenzja filmu American Assassin)
  American Assassin

  Kapitan Ameryka

  Szpiegowski thriller o kulisach działania służb specjalnych odsłania świat ludzi niestabilnych emocjonalnie, niekompetentnych, a najczęściej po prostu głupich. Cuesta mnoży klisze z kina klasy B i...)
  Michał Walkiewicz
 • Przychodzi facet do ministra (recenzja filmu Na układy nie ma rady)
  Na układy nie ma rady

  Przychodzi facet do ministra

  Debiutujący za kamerą Christoph Rurka całą wiedzę o kinie i życiu wyniósł najpewniej z polskich kabaretów. Bez względu na to, czy obserwujemy propozycję korupcyjną, podglądamy bohaterów przy kuchennym...)
  Michał Walkiewicz
 • Podróż czerwonego balonika (recenzja filmu To)
  To

  Podróż czerwonego balonika

  To obraz pełen paradoksów, który chciałby mieć w swoim portfolio każdy reżyser horrorów: jednocześnie kameralny i epicki, sentymentalny i stający w kontrze do nostalgicznej narracji fanów,...)
  Michał Walkiewicz
 • Złoto dla bęcwałów (recenzja filmu Renegaci)
  Renegaci

  Złoto dla bęcwałów

  "Renegaci" – w swojej skończonej powadze i całym kiczowatym majestacie –przypominają hity z pasma nocnych marków, które nasi ojcowie oglądali z rumieńcami na twarzy i butelką piwa w ręce. Są tu...)
  Michał Walkiewicz
 • Habit i zbroja

  Ciężka jazda

  Słowo "film" wydaje się w tym przypadku sporym nadużyciem, gdyż ruchome obrazy są jedynie pretekstem (i zarazem tautologicznym odbiciem) dla płynącej z offu, usypiającej narracji. Przewodnikiem po tym...)
  Michał Walkiewicz
 • Za garść orzechów (recenzja filmu Gang Wiewióra 2)
  Gang Wiewióra 2

  Za garść orzechów

  Trochę wyeksploatowana, lecz w gruncie rzeczy niegłupia opowiastka o pospolitym ruszeniu w obronie przyrody traci na wadze błyskawicznie, wraz z pierwszym żartem nawiązującym do "dobrej zmiany" i...)
  Michał Walkiewicz
 • Western

  Wschód-zachód

  "Western" sprawdza się zarówno jako hołd złożony najszlachetniejszemu z gatunków, jak i jego antyteza, film o kryzysie męskości oraz historia mężczyzny większego niż kino, popis estetycznego...)
  Michał Walkiewicz
 • Makala

  W drodze

  Pięknie sfotografowany i pozbawiony odautorskiego komentarza film można w pierwszej chwili wziąć za fabułę – ma wyraźną, trzyaktową strukturę, obliczone z matematyczną precyzją zwroty akcji, a nawet...)
  Michał Walkiewicz
 • Kuso

  Ciężki gnój

  Chociaż Flying Lotus nie miał jeszcze okazji pochwalić się swoim dzieckiem poza obiegiem festiwalowym oraz własną piwnicą, "Kuso" cieszy się (nie)sławą jednego z najbardziej obrzydliwych filmów w...)
  Michał Walkiewicz
 • Dzikie róże

  Kobieta samotna

  Kiedy bierze się na warsztat podobne klimaty, łatwo skończyć gdzieś pomiędzy "Arizoną" Borzęckiej a "Weselem" Smarzowskiego; jedną ręką podtapiać widza w gnojówce, a drugą kreślić satyryczną panoramę...)
  Michał Walkiewicz
 • Mięso

  Zjedz chociaż mięso...

  Mnie smakowało. Po pierwsze, podobał mi się sposób, w jaki reżyserka ogrywa przestrzeń. Są tutaj otulone mgłą szosy, prosektoria wypełnione trupim światłem jarzeniówek i gabinety pełne zwierząt w...)
  Michał Walkiewicz
 • Z górki (recenzja filmu Kacper i Emma jadą w góry)
  Kacper i Emma jadą w góry

  Z górki

  Świat "Kacpra i Emmy" to z jednej strony świat analogowego kina familijnego, w dodatku skierowanego do najmłodszych widzów, a z drugiej – dramat rodzinny o trudach rozstania, poszukiwaniu szczęścia w...)
  Michał Walkiewicz

Michał Walkiewicz dla fwm Filmweb magazyn

Zobacz Magazyn
0525044c46eb8916c1c0503e1e98294b