PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670340}
8,4 6 256
ocen
8,4 10 1 6256
Wentworth. Więzienie dla kobiet
powrót do forum serialu Wentworth. Więzienie dla kobiet

Foxtel i FremantleMedia Australia ogłosiła produkcję 4-go sezonu serialu Wentworth, która odbędzie się w drugiej połowie 2015r. Premiera 4-go sezonu
( 12 0dc.) jest przewidywana w 2016r.

jag55

Wiesz może coś o zwiastunie 4 sezonu? Ktoś napisał w komentarzach na zagranicznej stronie sugestię że jest, ale chyba za wcześnie na to.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

Po napisach końcowych była mała zajawka z Ferguson w kaftanie bezpieczenstwa i szaleństwem w oczach

Olanda

Pobrałam odcinek i rzeczywiście jest. Myślałam, że to już jej koniec.

Fajnie się zapowiada 4 sezon ze względu na blondynkę, która dołączyła. Czy tam nie było małego błysku uśmiechu u Bea jak ją zobaczyła? U mnie był. Przeciwniczka jak się patrzy i mają porachunki.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

Bea i Kaz, na bank bedzie ostro. Bea wyglądala na mocno zaskoczoną jej widokiem. Bridget az sie prosi by ją przywrócić do pracy, Fergusonowej zwłaszcza sie przyda teraz psycholog. Franky tez moze wrócić, po cos to prawo studiowała, może jako doradca prawny w więzieniu. Tyle czekania teraz :(

Olanda

Mnie też dobija oczekiwanie, a że nic więcej nie oglądam, to może być ciężko. Z tego co się orientuję z innych seriali na których się wzorowali, Franky już raczej nie będzie. Na FB ludzie pisali, że aktorka wyjechała do USA. Bridget nie lubię i nie będę płakać, jeśli nie wróci. Chciałabym natomiast żeby wróciła Sky.

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Polecono mi Wayward Pines, trzy pierwsze odcinki były takie sobie, ale już następne całkiem obiecujące, nawet główny aktor trochę mniej drewniany w 5 i 6 odcinku, może Cię zainteresuje. Bridget może się przydać jako świadek.

to_nie_peruka

Dzięki za polecenie, zaznaczyłam. Nie mam jeszcze ochoty zaczynać nic innego.

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Ja rzadko oglądam seriale, te które mam wpisane na FW to praktycznie jedyne jakie kiedyś widziałam, na bieżąco byłam z WW i teraz wciąga mnie Wayward Pines, nie zanosi się na tasiemiec więc pewnie wytrwam;)

to_nie_peruka

Jeśli lubisz takie klimatyczne miasteczka, to może Cię zainteresować Les Revenants i Broadchurch.

Cairns

Ogólnie to jeśli chodzi o Fletcha, wróci?

suckinsyn

ok, obejrzałem, widziałem, my bad :)

ocenił(a) serial na 9
jag55

oryginalny serial Więźniarki (Celblok H) ma 692 odcinki. Nigdy nie oglądałam i nie znam fabuły ale widziałam na YT scenę Freddy en Erika - kopiuj wklej jak z WW. Zastanawiam się czy w późniejszych sezonach oryginału pojawiają się postacie Ferguson albo Bridget... i jak bardzo Wentworth jest wierny oryginałowi, np hot girl in a hot car? Kusi mnie żeby się dowiedzieć, a z drugiej strony nie chcę sobie zepsuć przyjemności oglądania s04 w 2016. Ktoś z Was obejrzał może Celblok H?

czerwona_pantera

Wyguglowałam sobie to na YT. Czy oba te seriale nie powstały na podstawie tego: http://www.filmweb.pl/serial/Wi%C4%99%C5%BAniarki-1979-114768 ? Ja obejrzałam pierwszy odcinek i podziękowałam. W przypadku Więźniarek należałoby podziękować Australii za Franky, a w przypadku Celblok H za Bea:P

ocenił(a) serial na 9
czerwona_pantera

Wentworth jest bardzo luźną, współczesną interpretacją tasiemcowej australijskiej dramy z lat 80. bodajże. Świat przedstawiony i niektóre postacie mają jakieś podobieństwa, ale nie można absolutnie nazwać tego remake'iem, bo z tego co wiem, fabularnie jest to odosbniony twór. Chociażby Meg Jackson żyje całą serię 692 odcinków, w Wentworth pada w pierszym epie.
Natomiast Celblok H z kolei jest duńskim remake'iem Wentworth. Dlatego scena Freddy en Erika jest podobna, bo była całkowicie odwzorowana ze sceny Franky z Ericą z Wentworth. Resumując: Celblok H jest remake'iem Wentworth. Wentworth jest interpretacją Prisoner. Mam nadzieję, że pomogłam : )

Soonrisa

Dzięki za wyjaśnienie. Wiesz może jak się ma do tego wszystkiego "Bad Girls"?

ocenił(a) serial na 9
Cairns

Z tego, co wiem Bad Girls to osobna produkcja nie powiązana w żaden sposób z Wentworth i pochodnymi : )

ocenił(a) serial na 9
Soonrisa

dziękuję bardzo za info :)

ocenił(a) serial na 9
czerwona_pantera

Ale masakra. A żeby coś już tak perfidnie zjechać to trzeba być antykreatywem.

ocenił(a) serial na 9
jag55

właśnie zaczęli kręcić 4 sezon :) Franks potwierdzona - będzie pokazane jak próbuje być odpowiedzialnym i wartościowym członkiem społeczeństwa :D Bridget też potwierdzona, coś czuję że będziemy mieć bittersweet love - seksownie i gorąco lecz równie wybuchowo i impulsywnie jak na rollercoasterze, w końcu to Wentworth - DRAMA series ;) widziałam również info że nie zabraknie Ferguson - super! Czyli tak jak myślałam nie rezygnują z największych perełek tego serialu. Już NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ <3

czerwona_pantera

Twój wpis uświadomił mi jak bardzo nie lubię Bridget - info że kręcą 4 sezon (super), będzie Franky (fajnie), będzie Bridget (i... odeszła mi cała radość związana z dwiema poprzednimi informacjami).

Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w większości, ale Ferguson też dałabym w spokoju siedzieć w jakimś wariatkowie. Dla mnie zamknęli ten wątek. Niech lepiej myślą co zrobić z tą nową przeciwniczką Bea. Psychopata jej patrzy z oczu, ale jeszcze musi się dziać coś ciekawego.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

zgadzam się, postać Ferguson ma już mały potencjał rozwoju, a praktycznie nawet żaden - siedzi zamknięta w wariatkowie - jedyne co mogą wymyślić to to że stamtąd zwiewa i znów się mści. Na kim, za co (znów) i po co? Bez sensu i bez logiki. No chyba że mega nas czymś zaskoczą i będzie super, ale wątpię.
Rozbawiłaś mnie tym wpisem o Bridget :D za co jej tak nie lubisz? Dla mnie to jedna z ulubionych postaci. Chociaż fakt, wiem że poprowadzili ją trochę przesadnie i mogłaby mieć więcej rys, skaz i wad żeby to ją jakoś pełniej ujęło. Wiesz mało jeszcze znamy tą postać, co w sumie daje nadzieję na rozwój w s4, może jeszcze ją polubisz :D
Nowa przeciwniczka Bea to Kaz Proctor i założę się że będzie kawałem ostrego agresywnego babska. Coś w stylu Jacs tylko z bardziej drapieżną energią. I wydaje mi się że będzie też solidnie popieprzona, no na stówę, bo właśnie totalnie jej psychopata z oczu patrzy. Wypełni tutaj lukę po Ferguson, w sumie logiczne.
Mam też nadzieję na jakieś nowe postacie, no i na masę akcji. Trochę się obawiam czy serial sprosta bez postaci Ferguson która była tu motorem głównym i niezaprzeczalną zaletą tej produkcji...

pierwsze foto z 4 sezonu
http://41.media.tumblr.com/493ab2bc03002927f87888a9556d4bff/tumblr_nt1uqfod9S1si 9fjqo1_500.jpg

czerwona_pantera

Nie wiem jak to będzie. Na pewno wokół Bea przydałoby się więcej osób. Sama, tylko z Maxine, tego nie pociągnie. Ciekawi mnie też jak zmienią się relacje pomiędzy Bea a strażnikami, z którymi przecież współpracowała przeciwko Ferguson. A oprócz tego chciałabym powrotu Sky.

Mam dobre przeczucia co do Kaz Proctor. Kiedy na nią patrzę, już się boję. Wygląda jakby miała wybuchnąć. Ma właśnie taką energię w sobie.

Bridget nie lubię za to, że zachowała się skrajnie nieprofesjonalnie. Wykorzystała młodziutką i głupiutką Franky, czy też jej skłonność do szukania autorytetów (matki). Jest psychologiem, ma znaczny staż pracy, nie powinna dopuszczać do takich sytuacji, a już w żadnym razie nie wykorzystywać swoich pacjentów. Od razu przypomina mi się sprawa sprzed kilku miesięcy - trzydziestoparoletnia nauczycielka zaszła w ciążę ze swoim uczniem (liceum czy gimnazjum) i nikt łącznie z jego rodziną nie widzi problemu. Gdyby to był jakiś chłopiec z mojej rodziny, tam by się dział armagedon. Ok, że Franky jest dorosła, ale kiedy psycholog, któremu się ufa, wyciąga z człowieka całą duszę, to powinien to uszanować, pamiętać kim jest, po co to robi. Nie sądzę, aby ten związek pomógł Franky uporać się z jej problemami i jakoś normalnie pożyć. A psycholog bierze za to pieniądze żeby poukładać pacjentowi w głowie i pomóc.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

"Wykorzystała młodziutką i głupiutką Franky" - aktorka ma 34 lata, zakładam więc, że jej postać jest w zbliżonym wieku. To jednak już nie tak mało. Taki opis raczej pasowałby do Sophie, która ledwo co wkroczyła w pełnoletność, nie do kobiety około 30stki :) To jednak jest zupełnie inna sprawa niż relacja nauczycielka (dorosła) i małoletnia uczennica. Po za tym Bridget zachowywała dystans i nie zrobiła nic niewłaściwego w stosunku do Franky. Gdy zrobiło się "gorąco" i zwolnienie Franky było zagrożone, to od razu się wycofała. Po za tym zauważ, że Franky wykorzystuje swój magnetyzm i to ona najczęściej panuje nad sytuacją, poprzez onieśmielenie i gierki.

Gaja99

O to chodzi, że jej postać tyle nie ma. Gdzieś na forum się zastanawialiśmy ile mają lat.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

Raczej nie ma mniej niż 25 lat i nie jest takim nieświadomym niewiniątkiem ;) Widać to po sposobie, w jaki osiąga swoje cele, jak korzysta ze swojego uroku kiedy chce.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

Franky ma 29 lat. Jak Bridget przegląda jej dokumenty widać datę urodzenia: 2.05.1987 :)

ocenił(a) serial na 9
jag55

Czy ktoś wie kiedy pojawi się 4 sezon Wentworth? A tak swoją drogą to liczyłam na jakiś potajemny romans Franky z Bridget... Trochę mi żal, ze obie w sumie wykruszyły się z serialu. Tak czy siak dostaję szału bez tego serialu.

Olka_Johnny

Franky ma 28, a Bridget 44. Poza tym nikt z serialu się nie wykruszył i obie panie będą w kolejnym sezonie. Uważam, że Bridget nikogo nie wykorzystała i zachowała klasę do końca. Komuś wkręconemu ciężko przerwać spotkania z ważną dla niego osobą; takie kwestie dużo kosztują ;). Do końca też nie chciała udupić Franky w żaden sposób, klasa! Co do Ferguson, to mogę tylko się domyślić, że wpierw będzie w zakładzie psychiatrycznym, a potem karma come back i wsadzą ją do Wentworth ;). Najbardziej interesuje mnie jednak czy B i F przetrwają i będą razem ;).

ocenił(a) serial na 9
madness81

Mi się jednak wydaje, że to bez sensu, zeby Ferguson pojawiała się jako więźniarka, bo prawie natychmiast wyjechałaby nogami do przodu... Co do B&F masz rację. Bridget do końca zachowała się jak należy.. Mam nadzieję, że ta para przetrwa, bo w sumie Franky jest moją ulubioną bohaterką od samego początku.

Olka_Johnny

Wczoraj gdzieś wyczytałam, że ponoć ma iskrzyć coś pomiędzy Kaz a Bridget. Jeśli zrobią taki motyw, to lipa, bo obie panie już w innym serialu miały swój wątek lesbijski. Co do Ferguson, to zawsze może być na chronionym ;).

ocenił(a) serial na 9
madness81

Ej nie. Jeśli będzie coś między Kaz a Bridget, to się mocno zdenerwuję... Nie ukrywam, że akcja mogłaby być niezła ale cóż. Co do Ferguson, chroniony nie chroniony, myślę, że to nie problem się tam dostać. :)

ocenił(a) serial na 9
Olka_Johnny

Gdzieś wyczytałam, że w kwietniu ma się pojawić 4 sezon :)

ocenił(a) serial na 9
nieprawdziwaprawda

Ja dostałam teraz info na fanpaga, że 17 czerwca. Czy rzeczywiście tak będzie, nie wiem, ale jesteśmy na bierząco.

ocenił(a) serial na 9
Olka_Johnny

No to masz pewnie bardziej wiarygodne info, ale ja wierzę, że to jednak będzie 25 kwietnia :-) zobaczymy.

ocenił(a) serial na 9
nieprawdziwaprawda

Miejmy nadzieję...

ocenił(a) serial na 9
Olka_Johnny

No i premiera będzie w maju :)

nieprawdziwaprawda

10 Maja : https://www.youtube.com/watch?v=h_fOppmt4bc

kam_84

I jest F+B!!!!

ocenił(a) serial na 9
kam_84

:)

https://www.youtube.com/watch?v=54H7HlfcKYE

ocenił(a) serial na 9
jag55

https://www.facebook.com/Wentworth-Polska-237088383293514/

Zapraszam na stronkę o "Wentworth". Myślę, że wymiana informacji na takiej stronie jest dużo prostsza. Ew, gdyby istniała gdzieś już polska strona na facebooku , a ja po prostu nie mogę jej znaleźć to będę wdzięczna za linka :)
Z ludźmi, którzy żyją tym serialem tak samo jak ja chętnie utworzę konfę :)

ocenił(a) serial na 10
Olka_Johnny

jakby ktoś chciał to 1 odc 4 sezonu jest juz w sieci !! http://2016.karbonalia.pl/content/blogcategory/37/59/

ocenił(a) serial na 10
aniate13

http://vodlocker.com/81t7671spimb tutaj jest zdecydowanie lepsza jakość

aniate13

Oglądał ktoś? Nie był zły jak na rozpoczęcie, ale spodziewałam się czegoś innego. No i za mało Bea. Przydałby się też jakiś motyw przewodni.

ocenił(a) serial na 9
aniate13

Myślę, ze motywem przewodnim teraz będzie Joan :P Mimo wszystko pewnie będzie lepszy wątek z nią niż z Kaz.
Joan za szybko pojawiła się w więzieniu.

ocenił(a) serial na 10
Olka_Johnny

Zdecydowanie masz racje w kolejnym czytałam opis kolejnego odcinka i będzie się ona starała o to aby mogla przebywać z reszta więźniarek, możne być ciekawie. Dla mnie zdecydowanie jest za malo Franky bo jest moja ulubiona postacią <3.

ocenił(a) serial na 9
aniate13

Moją tez. Jak nie bedzie Franky to nie wiem czy bede tak chetnie ogladała

ocenił(a) serial na 9
aniate13

Witam, czy 4 sezon będzie tłumaczony? Bo nie wiem czy odczekać czy męczyć bez napisów...

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

Nie mam pojęcia możliwe ze ktoś wrzuci tłumaczenie. Moze spróbuj obejrzeć po angielsku ? Czasem trzeba się wsłuchać w akcent ale idzie wszystko zrozumieć.

ocenił(a) serial na 9
aniate13

Jasne że idzie i prawdopodobnie tak zrobię, ale jest sporo gadania więc jednak akurat ten serial preferuję z napisami, w każdym razie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

mitrus80

Poprzednie sezony były tłumaczone przez titi (i miała tłumaczyć dalej), ale dopiero jak pojawiły się angielskie napisy, a to trochę trwało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones