PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670340}
8,4 6 258
ocen
8,4 10 1 6258
Wentworth. Więzienie dla kobiet
powrót do forum serialu Wentworth. Więzienie dla kobiet

Foxtel i FremantleMedia Australia ogłosiła produkcję 4-go sezonu serialu Wentworth, która odbędzie się w drugiej połowie 2015r. Premiera 4-go sezonu
( 12 0dc.) jest przewidywana w 2016r.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

To nie moda na sukces, ale przy niedotlenieniu mózgu przy czasie dłuższym niż 4 minuty dochodzi do uszkodzeń mózgu ;) Zresztą, zobaczymy co jej będzie! Pewnie najbliższy odcinek będzie w jakiejś śpiączce i będą się rozstrzygały sprawy Kaz i jej gangu i Świruski.

Gaja99

Na pewno Kaz dostanie po gębie :D Na to czekam!

ocenił(a) serial na 9
Cairns

W wielu serialach główni bohaterowie giną, więc to nie jest takie niemożliwe i na pewno ktoś ma umrzeć w tym sezonie, może to być Bea, może to być Allie.. byle nie Franky.

nieprawdziwaprawda

Ja mam za to nadzieję, że nie będzie to Allie. Myślę, że może to być Maxine. W końcu ten rak jakoś bardzo się już rozszedł po organizmie. Zobaczymy, tylko to czekanie wyczerpuje.

ocenił(a) serial na 9
monkkkey

Odcinek ósmy najlepszy w całym sezonie. Szaleństwo. Natomiast odcinek dziewiąty strasznie przykry, sądząc po trailerze dziesiąty też się taki zapowiada. Będzie płacz.

ocenił(a) serial na 9
nieprawdziwaprawda

Eh, poprzednie sezony to też był emocjonalny roller coster, ale chyba właśnie na tym ma polegać dobry serial ;) liczę na happy end jak w 3 sezonie, ale dwa pierwsze raczej kończyły się dość dużym mind f*ckiem, więc pewnie z tym będzie podobnie. Mimo wszystko trzeba przyznać, że po dosyć statycznym (a przez to może trochę na niższym poziomie) sezonie 3, scenarzystom udało się wrócić do stylu, za jaki pokochałam Wentworth od pierwszego odcinka pierwszego sezonu :)

monkkkey

Oj, ja też liczę na happy end, ale jak to mówią - umiesz liczyć, licz na siebie ;-). Chciałabym żeby Bea i Allie przetrwały. Niech nie robią z Be pieprzonego Króla Edypa. Myślę, że na końcu jednak ktoś umrze i może to być Maxine. Oczywiście można tylko gdybać, a jak będzie już niebawem się okaże.

ocenił(a) serial na 10
madness81

8 odcinek był extra, natomiast 9 dołujący i po zwiastunie 10 jestem przekonana ze ten też taki będzie :/ Oczywiście już się nie mogę doczekać kolejnego odcinka, jak zwykle te tygodnie się tak dłużą ;) Widziałam gdzieś na necie wywiad z Danielle filmową Bea, która wyjawiła że jej postać
będzie na końcu tego sezonu "tragic hero". Nie wiem co o tym myśleć ale mam nadzieje że jej nie uśmiercą!!!

Madzissss

Błagam powiedz gdzie można obejrzec 4 sezon najlepiej z polskim napisami będę mega wdzięczna...

ocenił(a) serial na 10
NaZewr

Czwarty sezon z napisami, możesz obejrzeć na kinoman kropka tv.

ocenił(a) serial na 10
madness81

Czyżby miłe złego początki? Coś wydarzyć się przecież musi...

[spoiler]

https://www.instagram.com/p/BHwoxc_jKtm

ocenił(a) serial na 9
areiwaz

No i mamy odpowiedź :D Jest mi coraz gorzej z tym, że zostały tylko 2 odcinki :/

ocenił(a) serial na 10
monkkkey

Ojej, mój obrazek się nie otwiera... szkoda, bo był naprawdę uroczy.

Mamy, mamy odpowiedź. Nie mogło być inaczej, trailer jak zwykle namieszał w głowach. Pan Jackson znacząco pomógł w rozwianiu wątpliwości. Cóż, dwa odcinki do końca i nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki za Franky - czegokolwiek nie robi, myślę, że będzie to istotne w finale sezonu.

ocenił(a) serial na 10
areiwaz

Jednego watku nie rozumiem przez slaby angielski. O co chodzi z Franky i z synem Joshua?

ocenił(a) serial na 9
psztrong

https://drive.google.com/file/d/0B2ISx8fGbydHT2xGckFHa2lKenR3Z3BvQlZkTlFiUEpFRnl J/view?usp=sharing

Opis 10 odcinka - może to ci coś wyjaśni :)

areiwaz

nie wyswietla się ten instagram. podasz co tam było?

jestem po odcinku i uśmiecham się maksymalnie jesli chodzi o Ballie. :D
ale.. obawiam się bardzo o Bea po streszczniu następnego.

no i tylko 2odcinki, a my wciąż nie wiemy co z kolejnym sezonem. chcę zobaczyć dziecko Booms.. chociaż. pewnie i tak go nie urodzi ;p

ocenił(a) serial na 10
zawa94

Było tam ładnie przerobione zdjęcie All i Be z 10 odcinka. Pełno już tego w sieci, więc mała strata... ale wtedy było jako jedno z pierwszych i strasznie mnie ucieszyło.

Coś mi się wydaje, że wszystko ładnie zmierza do końca i zamknięcia serialu. Chciałabym się mylić, ale przeczucie jest silniejsze. Wyleczona Max, Booms z dzieciakiem, Allie z Bea. Kaz spotulnieje i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

ocenił(a) serial na 9
areiwaz

O niee. Wydaje mi się, że jeśli będzie kolejny sezon, to to, czym będą spojone to coś z wątku Franky-Shane-Freak. Po prostu mam przeczucie, że Franky wpląta się w coś, czego Freak jej nie daruje i np. jej zwolnienie warunkowe stawi pod znakiem zapytania (chociaż kibicuję Franky na wolności) ;)

Kaz znowu szuka problemów :D sceny w trailerze z tą od dragów - to nie wróży nic dobrego dla Bea Nie wiem, czy zauważyliście/łyście, ale Allie pojawia się tylko na początku trailera, potem, np. jak Bea wchodzi na dziedziniec nigdzie jej nie ma - coś czuję, że znowu jakiś super plot twist :D

Tak bardzo chcę kolejny odcinek, ale jednocześnie nie chcę, żeby się sezon skończył :/

ocenił(a) serial na 10
monkkkey

Jest, w 0:49. Stoi tuż za plecami Bea: https://youtu.be/WZQJJ8HhdCQ

ocenił(a) serial na 9
areiwaz

Ah, okej, moje niedopatrzenie ;)

ocenił(a) serial na 9
monkkkey

Ja się ciągle boję, że tę Beę uśmiercą na koniec sezonu. Znów chyba szykują zamach na Nią i jeśli tak jest to teraz się z tego nie wywinie, bo ile można. Myślę też, że Franky w ostatnim odcinku wróci do więzienia.
Strasznie krótkie te sezony, a na następny pewnie będzie trzeba czekać do przyszłego roku.

nieprawdziwaprawda

Kto by to oglądał, gdyby nie było Bea? Nie ja. No i kto za nią? Nie ma kandydatki. W Australii to bardzo popularny serial, nie zdejmą go. To tylko u nas prawie nikt nie ogląda:(

ocenił(a) serial na 10
Cairns

Skrót 11 odcinka sugeruje, że między A&B dojdzie w końcu do fizycznego zbliżenia. Zakładając, że scenarzyści to inteligentni ludzie, obstawiam, że w finale na pewno stanie się coś złego. Skoro widz dostał to, na co tak długo czekał, trzeba się nim teraz zabawić. Równowaga musi być zachowana.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe finały, nie były one jakieś wstrząsające. Z tego co pamiętam, w I sezonie Bea zabiła tę blondynkę, w II została Top Dogiem, w III było wyjście Franky na wolność... NO DRAMA. Może nie będzie tak źle.

PS. Rudej jest zdecydowanie lepiej w krótszych włosach.

areiwaz

Jak Ty oglądasz? :) Nie były wstrząsające? W I sezonie Bea przeszła taką przemianę, że przebiła babce gardło długopisem. I to nie byle jakiej. Zemściła się za swoją zabitą córkę (już samo to było dla mnie mega wstrząsające). W drugim sezonie zabiła jej syna, aby dokończyć zemstę i mimochodem została liderką, bo pobiła Franky i ta się wycofała. Trzeciego sezonu nie bronię, bo najmniej mi się podobał, ale był najbardziej widowiskowy (pożar i wszyscy myśleli, że Franky w nim zginie). Także, jeśli Wentworth nie ma wstrząsających finałów, to nie wiem jaki serial ma:)

ocenił(a) serial na 10
Cairns

Być może źle się wyraziłam. Chodziło mi bardziej o kwestię śmierci. Nie umiera przecież nikt z "ziomali" - tak jak zakładamy, że stanie się to pod koniec tego sezonu. Finałów w aspekcie emocjonalno - duchowo - przemianowych nawet nie ruszam, bo można by o tym niejeden elaborat napisać... takie były dobre.

areiwaz

W kwestii śmierci ziomali najbardziej wstrząsnęłaby mną śmierć Maxine.

ocenił(a) serial na 10
Cairns

Hehe, Allie chyba nie uśmiercą - jest w zbyt dobrym humorze. Oglądajcie szybko, bo pewnie niedługo znowu usuną: https://www.instagram.com/p/BH1sA-vA_Xd

Szkoda by mi było Kaz. To przecież Bea ją wykorzystała, a później odrzuciła. Gdzieś tam wewnątrz mam olbrzymie pokłady sympatii dla tej postaci. Fakt, że jest/była bliska dla Allie też o czymś świadczy.

ocenił(a) serial na 9
jag55

Bardzo czekałem na czwarty sezon, poprzednie trzy wciągneły mnie bez reszty.... Niestety, ten sezon wyraźnie odstaje od poprzednich.... Zmieniła się rytmika serialu, inaczej się go ogląda, już tak nie przyciąga jak poprzednie serie a szkoda :(

mocherman

a na ktorym odcinku jestes? po 10?

ocenił(a) serial na 9
zawa94

Skończyłem na 8 i szczerze mówiąc to nie mam za bardzo chęci aby oglądać dalej..... coś mi naprawde nie gra w tej serii.... zmienił się producent, może to przez to.

mocherman

Jak to zmienił się producent? Mi się wydaje, że po słabym sezonie 3, serial wrócił na właściwe tory. Jest trochę nudno, bo dramat miłosny, dziecko Boomer, ale to chyba ma jakiś cel.

ocenił(a) serial na 10
Cairns

Heh...Wentworth jest najlepszym serialem jaki miałam okazję oglądać...sezon 4 najlepszym, niestety prawdopodobnie nigdy nie powstanie kolejny http://www.australianetworknews.com/wentworth-season-5-cancelled-due-to-piracy/
Jestem prawie pewna, że pod koniec tego sezonu umrze Maxine natomiast Bea i Allie zostaną razem. Mam nadzieję, że moje przeczucie co do końca serialu i informacje, które wyżej podałam okażą się nieprawdziwe, ale musimy się przygotować na najgorsze. W końcu...jakby mięli pociągnąć dalej wątek? Nie mam pojęcia, ja nie mam pomysłów na dalszą kontynuacje. Oczywiście, wręcz modle się o kolejny sezon, ale to cholerne przeczucie...:c

Mag26

To chyba nieprawda. Ma dobre oceny w Australii, to czemu mieliby zdjąć? Z tego co piszą sukces serialu jest jego problemem, bo ludzie nie są w stanie czekać i piracą. Gdybyśmy my w Polsce mieli czekać, nigdy bym go nie obejrzała. Powinni wymyślić jak go lepiej spieniężyć, tzn. żeby wszyscy ludzie mieli od razu dostęp.

Mag26

Na ich facebooku ludzie piszą, że 5 sezon potwierdzony.

Cairns

Dzisiaj potwierdzono kontynuacje serialu. 5 Sezon powstanie! Jest rowniez zmianka na ang wersji wikipedii.

ocenił(a) serial na 9
jag55

Okej, po 11 odcinku mogę powiedzieć, że spodziewałam się tego, że dobiorą się do Bea przez Allie. Ale żeby Freak? I żeby tak całkowicie? Eh, jest mi cholernie przykro, że tak to się skończy :( Tylko się zastanawiam, jaki cel w tym miała Freak, żeby skończyć z Allie? To chyba raczej nie był najlepszy sposób, żeby przypodobać się Kaz (jej raczej zależało na Allie), poza tym przecież jest w odosobnieniu. No i raczej jej to nie pomoże podczas procesu. Niech to, #saveAllie

ocenił(a) serial na 10
monkkkey

5 sezon potwierdzony!!! Rany, jak się cieszę, a co do śmierci Allie...ona przeżyje. W wywiadze Kate mówiła, że będzie w serialu, jak długo będą ją chcieli, więc sama raczej nie odejdzie. Wątpię też, by twórcy zrobili wątek Ballie jako jednosezonowy, ponieważ ma jednak liczną rzesze fanów, a Bea należy się coś od życia. Kolejną kwestią jest, że w ostatnim odcinku sezonu musi się dużo dziać (pod koniec każdego sezonu tak było), więc tutaj musieli jakoś "dotknąć" widza, ale myślę, że za tydzień dowiemy się, że Allie będzie żywa, przynajmniej na to liczę.

Co by z tego miała Freak? Dotknęła by Bea i to bardzo, a na tym jej zależy...
No nic...módlmy się o mądrość scenarzystów by nie zabrali nam wątku Ballie, choć jestem dziwinie spokojna o to...może i źle, przeczucie ostatnio mi nie służy :/

ocenił(a) serial na 10
Mag26

Ja niestety nie podchodzę do tego tak optymistycznie. Wydaje mi się, że Allie zginie. Nie sądzę, żeby Ferguson okazała się nieskuteczna po raz drugi.

ocenił(a) serial na 9
Snowbird

Niestety, ale mam takie samo wrażenie. I jeśli pod koniec 9 odcinka scenarzyści zostawili jakąś nadzieję, że Bea przeżyje, to w tym wypadku ja nic takiego nie zauważyłam. Hej, stop, chyba że to nie była trucizna śmiertelna, tylko coś co, nie wiem, paraliżuje. Ale to by raczej nie miało sensu. I w sumie to oglądałam Q&A z Allie i Verą i był taki moment, kiedy Kate Atkinson mówiła o ep. 12, że wydawało mi się, że Kate Jenkins jakby to nie dotyczyło. Ale liczę na to, że się mylę :3

ocenił(a) serial na 10
monkkkey

Obyśmy nie miały racji ;).

ocenił(a) serial na 8
Snowbird

Mam podobne przeczucie co do Allie :( Nie pokazują jej w promo odc 12...

ocenił(a) serial na 8
_AGENT_NSA_

Na bank Allie zginie! Zrobią z tą postacią to samo, co Lexą z "The 100"... Kiedy widz zaczyna sie przyzwyczajać do danej postaci, booom wkur...wienie.

ocenił(a) serial na 9
_AGENT_NSA_

Pokazują ;) i właśnie dopiero teraz oglądnęłam trailer i stwierdzam, że chyba nie jest tak źle z Allie - Bea byłaby bardziej załamana rozmawiając z Willem. Natomiast Freak mówiąca: "I have a good feeling about today" i ta migawka z Franky łapiącą się za głowę - ogólnie mam wrażenie, że Bea miała zeznawać przeciwko Freak, ale wydarzenia z 11 odcinka i chęć zemsty na Kaz sprawią, że to nie dojdzie do skutku. Tak więc finał sezonu jak zwykle z emocjami do samego końca :)

ocenił(a) serial na 8
monkkkey

Owszem pokazują Allie... martwą.

ocenił(a) serial na 8
monkkkey

Ciekawe kim jest osoba w masce i do kogo strzela w trailerze 12 odc :)

ocenił(a) serial na 9
_AGENT_NSA_

Niee, pokazują nieprzytomną :D poprzednie trailery nauczyły mnie, że nie zawsze jest tak źle, jak to wygląda (no dobra, czasami jest jeszcze gorzej ;)) I jeśli po oglądnięciu 11 odc. byłam przekonana, że Allie nie żyje, tak ten trailer jakoś dał mi nową nadzieję.

A ten gość z postury i z oczu mi przypomina Jake'a :D

ocenił(a) serial na 9
_AGENT_NSA_

Aa, no i jeszcze ten link wrzucony przez Mag26 poniżej może dawać nadzieję, że jest inaczej niż nam się wydaje po 11 odcinku ;)

ocenił(a) serial na 9
Mag26

Wrzucisz linka do potwierdzenia? Bo albo jestem ślepa, albo nie umiem szukać :D

No ja wiem, że to by dotknęło Bea. Ale raczej chodzi mi o czas, kiedy to się stało. Mamy próbę zabicia Bea w 9 odc., potem Freak zostaje odosobniona i wydawać by się mogło, że koncentruje się raczej na swoim procesie, a co za tym idzie, na manipulowaniu Shane'm (Shay'em?)

ocenił(a) serial na 10
monkkkey

Więc tak, najpierw: http://www.news.com.au/entertainment/tv/wentworth-is-allie-still-alive-the-freak -actor-pamela-rabe-hints-there-are-twists-coming/news-story/57862f604aaa7e5c68e6 0e47ab4f5ba0

https://www.instagram.com/wentworth__prison/ - pierwsze zdjęcie potwiedza :) . Dodatkowo Danielle zamieściła post na Twiterze, w którym również potwierdza 5 sezon.

Hmmm...od początku celem świruski było zdjęcie Bea, teraz może robi to "bocznymi" drogami, ale...
Myślę, że scenarzyści chcieli wprowadzić niepewność i poczucie, że Allie umrze, natomiast w finałowym odcinku umrze...Maxine, czego co raz bardziej jestem pewna.

ocenił(a) serial na 9
Mag26

Oh, dzięki. Nawet nie wiesz, jak mi tym poprawiłaś nastrój ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones