PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Zarobek filmu.

użytkownik usunięty

Skoro infinity war zarobiło 2 miliardy to pomyślcie ile zarobi ten:)

ocenił(a) film na 10
returner

zobaczymy, ich prognozy nie opierają na niczym. o ile dobrze pamiętam 2 lutego jest premiera FFH - więc ten weekend jest istotny.

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Na niczym ? Ich prognozy co tydzień się sprawdzają z dokładnością do 90-95%, bo bazują na danych wykupienia/zamówienia biletów na weekend online i z wyprzedzeniem na miejscu. Na spontana w ciemno zawsze idzie dość mały procent ludzi.

ocenił(a) film na 10
returner

proszę czytaj ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 10
returner

szczerze - szukałam informacji o metodyce liczenia box office i wyprowadzania prognoz stosowanych przez największe agencje - ale w sumie więcej dowiedziałam się z google scholar. Powiem szczerze - jestem pewna, że oni w sowich modelach uwzględniają wsród predyktorów liczbę kin w jakich emitowany jest film. Z drugiej strony - z ciekawszych informacji jakie uzyskłam:

heaverage of motion picture box-office revenues depends almost entirely on a fewextreme revenue outcomes in the upper tail whose chances are extremely small.Success is tied to the extremal events, not the average; the average is driven bythe rare, extremal events. The mean and variance of the distribution drift over timeand do not converge or settle to an attractor. Movie projects are, in reality, probability distributions and a proper assessment of their prospects requires one to do arisk analysis of the probabilities of extreme outcomes. The normal distribution iscompletely unsuited for this kind of analysis because when outcomes are normallydistributed, the probability of extreme outcomes is vanishingly small. The moviebusiness is not “normal” because outcomes do not follow a normal probabilitydistribution. The probability distribution is highly skewed with a “heavy” uppertail with a theoretical variance far beyond the sample variance.


i w sumie ma to w sobie gęboki sens - jeśli dodać do tego ruch sieciowy jako jakiś pośredni predyktor sytuacji ekstremalnych to może być całkiem fajna prognoza z tego.
wiesz, oni nie bazują tylko na porównywaniu kto ile zarobił w jakim okresie - bo to sensu nie ma. A przynajmniej mam taką nadzieję, bo głęboko by mnie zawiedli.
Jestem pewna też że Disney ma swoich dobrych analityków.
tylko żaden z nich nie jest w stanie przewidzieć w pełni rekacji rynku.

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Trudniej przewidzieć tylko otwarcie globalne filmów,
bo tu prognozy są na 2-3 tyg do przodu więc analitycy nie wiedzą nawet czy dany film nie jest słaby lub przeciętny co też wpływa na otwarcie, bo będą po embargo recenzje i oceny krytyków na rotten i metacritic, które zobaczy wielu ludzi.
Zdarzają się pomyłki mocniejsze też w drugą stronę jak
przy End Game. W Usa typy były 280-300 mln czyli mocno pobity rekord otwarcia, a było 357 mln.

Podobnie jak kiedyś analityków zaskoczyło otwarcie grudniowe dla Przebudzenie mocy. Typy były na 160-180 mln, bo żaden wcześniej film w grudniu nie otwarł się lepiej niż
84 mln więc dali mocne otwarcie z typem na pobity rekord grudnia o połowę, ale bez rekordu otwarcia 208 mln z lata.
A Przebudzenie mocy miał w weekend otwarcia w grudniu 247 mln i ten wynik pokazał, że nawet w grudniu ludzie pójdą na film na który czekają. Potem Ostatni Jedi mimo, że słabszy to otwarł się też bardzo mocno jak na grudniową premierę, bo 220 mln.

W kolejnych weekendach jest dużo łatwiej już przewidzieć wyniki. I to się im w miarę dokładnie udaje.

Teraz w 10 weekend w Usa End Game z tymi dodatkowymi scenami sądziłem, że wygeneruje większy wzrost z minimum 6-8 mln, a tu typ 2,5 mln mnie zaskoczył.

ocenił(a) film na 10
returner

nie zgodzę się z Tobą. Wpisz sobie w wyszukiwarkę Twitter predict box office. na podstawie analizy zachowania tłumu - prognozy generowane były z niezwykła precyzją. Liczba wpisów, sentyment -> w czasie rzeczywistym można generować krótkookresowe prognozy / punkty załamania/ nagłe zmiany. Nie twierdzę, że jest to łatwe - nie twierdzę, że każdy to robi, ani że metodyka jest już dobrze opracowana. - ale da się. odsyłam do wielu przykładów online -> wystarczy poszukać.

ostatecznie - opisujesz cały czas przeszłość i w sumie zastanawisz się dlaczego typują mniej niż Ty. A ja nadal odpwoiadam na to, że opisywanie to to zbyt proste pdoejśćie - sprawdza się bo każdy film ma podobne zachowanie - w myśl opisanego przeze mnie wcześniej rozkładu. Nie możesz porównać swoich typów z opisu do ich prognoz wygnerowanych zapewne na podstawie jakiegoś modelu.

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Ja pisze o długotrwałym typie 2-3 tyg. przed otwarciem, a ty piszesz o krótkotrwałym. Nie wiem z czym się tu można nie zgadzać. Otwarcia są trudniejsze do przewidzenia - fakt.
Kolejne weekendy dużo łatwiejsze - fakt.

A co do tego weekendu:
Mój typ w sumie był wygórowany sztucznie przez wpływ tutaj użytkownika - lukiton0589, który zaczął rozrzucać kosmiczne prognozy ze wzrostem 1600%. Z początku byłem bardzo sceptyczny, a uległem przesłaniom, że fani Marvela rzucą się.

ocenił(a) film na 10
returner

Ale piszesz o aktualizacji prognoz po recenzjach itp, ja piszę że można być bardziej precyzyjnym.
piszesz, przykłady filmów które były trudne w predykcyji otwarcia - ja twierdzę, że można być bardziej precyzyjnym nawet w takich rpzypadkach stosując alternatywne źródła danych. i włączając do wyjściowego zestawu zmiennych dodatkowe cechy.

Nie wiem czy fani Marvela się rzucą - wątpię - na pewno nie tak jak on mów. Nie ma ku temu przesłanek - ale możemy się zdziwić. Wbrew pozorom - taktyka z pownownym wprowadzeniem podzieliła fanów na tych którzy wybiorą się ponwonie (z wyłączeniem tych którzy nie dostaną kasy od rodziców ;) - tak z przymróżeniem oni napędzają dużo rozmów) plus druga grupa, tych którym ten zabieg się nie podoba. Widać komenatarze osób już znudzonych, typu:
(źródło fb mojo - ostatni post)
Does anyone pay you for comment something wrong about Endgame again and again? Every time I visit this page, I can see you are writing the same thing again and again.

he Endgame re-release is pathetic. They didn't make enough money? A new credit end scene? Donate the money instead of seeing this again. Maybe go see an independent film. Or just light a $10 bill on fire in protest of this shameless ripoff.

The scenes are already leaking online and they are lame as hell. I have already seen 3 of them in the past 2 hrs but Youtube keeps deleting them. People will keep reposting the leaked clips though. Not worth wasting a penny


Oczywiście to tylko cytaty, i druga strona ma też dużo do powiedzenia.

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Zawsze tak jest, że prognozy są inne 2-3 tyg. przed otwarciem,
a już dokładniejsze w dzień premiery filmu :)

Czasem też w sobotę po wynikach z piątku robią korektę na pierwszy weekend na plus lub minus.

Na przykład Toy Story 4 w piątek miał typ 150-165 mln dol., a po wynikach z piątku w sobotę skorygowali na 120-125 mln.
Film otworzył się z wynikiem 120 mln.

A co do End game to im bliżej film jest wyniku Avatar tym może być większa motywacja dla ludzi, by pomóc w pobiciu rekordu. 36 mln to jednak trochę odległy wynik.

ocenił(a) film na 7
bialywilk11

Analitycy podawali w Usa 2,5 mln dol. w weekend.

W sam piątek w Usa jest 1,864 mln

A sobota jest najmocniejsza z weekendu i na Youtube ostro przychód idzie do przodu.

ocenił(a) film na 10
returner

No już 32,8 mln brakuje ;). A teraz w weekendzik jeszcze troszeczkę wskoczy :D :P.

ocenił(a) film na 7
ziomxd

Na youtube mocno ten licznik się rozkręcił.
Potrafił w sobotę w 5-6 godzin dodać 1 mln,
a przecież dopiero jest sobota rano w Usa.

ziomxd

już prawie 30 mln :)

ocenił(a) film na 10
MWilk84

Ja stawiam na 2,780 mld

MWilk84

Ja daję 2,761 mld

ocenił(a) film na 7
Martinez08

Teraz nie wolno typować, gdy są już prognozy na weekend. Poza tym typujesz za dużo.
Już wiadomo, że nie ma szans na takie wyniki po weekendzie.

Widziałem, że lubisz mocno "Krótki film o zabijaniu" 1987. Polecam też z podobnie mocnych polskich filmów
"Przesłuchanie" 1982 i "Dług" 1999 oraz także "Idź i patrz" 1985 z ZSRR jeden z najmocniejszych filmów o II WŚ.

returner

Dzięki za polecenia filmów znajdę czas obejrzę zwlaszcza ten made in ZSRR

ocenił(a) film na 7
Martinez08

Zarówno "Przesłuchanie" 1982 z PL oraz "Idź i patrz" 1985" z ZSRR to bardzo wysoko cenione kino z tych obowiązkowych filmów do obejrzenia także polecam.

Tysiące osób realnie/wirtualnie korzysta z mojej ogromnej wiedzy filmowej. Tu na filmweb jestem praktycznie od początku istnienia strony, która ma ponad 20 lat.

"Dług" 1999 PL to też solidne kino, ale w Top 20 polskich nie jest, ale tu wiadomo apogeum w polskim kinie mieliśmy w latach 1955-1990. Potem bardzo mocny regres po odpływie kasy z ZSRR. Większość pluje na polskie kino ostatnich 30 lat, ale w dużym stopniu słusznie, gdy porównamy jak świetne filmy polskie powstawały kiedyś. Do poziomu najlepszych filmów z przeszłości mają duży problem się zbliżyć np:
Popiół i diament 1958, Rekopis znaleziony w Saragossie 1965, Faraon 1966,
Jak rozpetalem II wojne światowa 1973, serial janosik 1974, Potop 1974,
Ziemia obiecana 1975, Człowiek z marmuru 1976, Miś 1981, Przypadek 1981,
Przesłuchanie 1982, serial Alternatywy 4 1983, Seksmisja 1984, Krotki film o zabijaniu 1987,
serial Dekalog 1988, Psy 1992 itp.








ocenił(a) film na 10
Martinez08

Zgadza się lista zamknięta zapraszamy we wtorek na kolejne typowanie wyników podsumowujących tydzień

MWilk84

A spoko, nic się nie stało.

ocenił(a) film na 8

.

ocenił(a) film na 10

Ładnie na streamie zapieprza, może się uda : >

ocenił(a) film na 7
Protoss_Tassadar

Boxofficemojo - po 63 dniach z Usa łącznie z czwartkiem, ale bez świata 2,751,944 mld (strata 35 mln)

Youtube - po 64 dniach wraz z Usa i światem z piątku - 2,754,125 mld (strata 33 mln)

Przez całą sobotę i niedzielę podciągnie trochę wynik. Sobota zawsze jest najmocniejsza.
Ale dociągnąć do 2,760 mld po weekendzie jak widać pewnie nie da rady.

ocenił(a) film na 10
returner

A ja sądzę, że dobije do 2,760 miliarda : >

ocenił(a) film na 10
Protoss_Tassadar

Może 2,759 będzie hehe :D :D.

ocenił(a) film na 10
ziomxd

Ładnie na streamie to idzie, mówię ci, 2,760 będzie jak nic.

ocenił(a) film na 10
Protoss_Tassadar

Za piątek estimate mocno wskoczylo wiec bedzie gruby weekend i myślę że 2760 jest w zasięgu :)

ocenił(a) film na 10
Cyrano

premier Far Frome Home jest 2 -go, więc możliwe że jeszcze poniedziałek będzie mocny

ocenił(a) film na 7
Cyrano

Typ analityków na boxofiicemojo na weekend w Usa był 2,5 mln dol.
W sam piątek jest 1,864 mln, a sobota jest zawsze najmocniejsza.
No i zostaje jeszcze niedziela. Będzie mocny wzrost dzięki wersji specjalnej.

Boxofficemojo po 64 dniach - 2,753,808 mld
Wynik jest z uwzględnieniem piątku z Usa i bez doliczenia świata z ostatnich dni

Youtube - 2,755, 711 mld.
Wynik uwzględnia przychód z całego świata do połowy soboty

ocenił(a) film na 10
Protoss_Tassadar

Już 2,756 i 31,8 mln do końca !

ziomxd

Pod koniec weekendy będzie około 28 :)

ocenił(a) film na 10
Protoss_Tassadar

Coś koło 2,759-2,760 będzie coś tak czuje.

ziomxd

Ja bardziej jestem za 2,760 :)

ocenił(a) film na 10

wzrost 251,1% piątek do piątku zaczyna sie robić interesująco. Jeszcze wszystko się może zdażyć walka wciąż trwa zobaczymy kto najlepiej obstawił. Ten tydzień to czysta ruletka

ocenił(a) film na 10
MWilk84

skoro w Polsce dodatkowe sceny nie są wyświetlane - myślę, że nie ma w tym nic złego jeśli napisze, że dodatkowe sceny można obejrzeć już na youtube

ocenił(a) film na 10
bialywilk11

właśnie sobie przeczytałem że u nas też będzie z dodatkowymi sekwencjami

ocenił(a) film na 10
MWilk84

naprawdę? A wiadomo od kiedy? Raz czytam, że będą, raz - że nie ..

ocenił(a) film na 10
bialywilk11

piszą że 5 lipca strona PPE portal graczy. Już 5 lipca będzie nam dane zobaczyć nową wersję "Avengers Koniec Gry" wzbogaconą o dodatkowe sceny. Jak informuje serwis MCUCosmic, dostaniemy nową sceny wyświetlone po napisach końcowych. Ich głównymi bohaterami będą Hulk oraz Spiderman, a ta druga ma być swoistą zapowiedzią nadchodzącego, nowego filmu o przygodach człowieka - pająka. W innych ujęciach pojawi się twórca szeregu superbohaterów, czyli sam Stan Lee. cytat z artykułu

ocenił(a) film na 7
MWilk84

To o czym piszesz jakie będą to sceny wałkowaliśmy tu wszyscy od tygodnia już.

https://naekranie.pl/aktualnosci/avengers-endgame-opis-usunietej-sceny-w-jakich- krajach-film-bedzie-w-kinach%3F

"Naekranie" podali, że prócz Usa na 100% także Kanada, Meksyk, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Rosja, Australia, Nowa Zelandia oraz Japonia.
W innym miejscu pisali, że w Polsce od 5 lipca.

ocenił(a) film na 10
returner

I co w związku z tym?? każdy sprawdza na swoich źródłach. twoje mnie nie interesują wole swoje ;) pozatym rozmawiałem z bialywilk11. Data 5 lipca jest logiczna uwzględniając premiere FFH

ocenił(a) film na 7
MWilk84


Twoja osoba na portalu filmowym nie powinna się nawet wypowiadać skoro masz wiedzę na temat kina na poziomie gimnazjalisty.
Skup się już tylko i wyłącznie na boxoffice, bo wzorce dajesz najbardziej tandetne dla młodszych.


Dlaczego:

Ad1) Kłamanie lub zakłamywanie rzeczywistości z powodu małej wiedzy filmowej, że koneserzy i krytycy najsłabiej znają się na filmach, a osoby twego pokroju 100% Janusze zdające się we wszystkim na przypadek najwięcej, gdy wiadomo, że jest na odwrót. I każda zdrowo myśląca osoba to potwierdzi. Pewnie z Top 5000 najbardziej wybitnych filmów w historii kina to 80-90% nie widziałeś nawet.

Wiedza o świecie kina:
Koneserzy i krytycy >>> recenzenci>>>>>>>>>> Janusze jak ty
Ty nie wiesz nawet co to jakość, bo konsumujesz w równym stopniu chłam, przeciętne kino i dobre, a poza tym omijasz szerokim łukiem zdecydowaną większość wybitnych filmów.


Ad2) Dyskredytowanie przez ciebie największych osiągnięć w historii kinematografii. Brak szacunku do największych filmów w historii kina, do najbardziej cenionych reżyserów, scenarzystów, aktorów,
a wstawianie na piedestał drwali/rzemieślników i zachwycanie się tylko/głównie nowym, popularnym, przereklamowanym, kopiowanym od lepszych starszych odpowiedników.


Ad3) Brak rozeznania, że prawie wszystkie filmy ostatnich 20 lat to przeważnie tylko kopie starszych filmów w większym lub mniejszym znaczeniu. Wieczne Deja vu dla każdego kto zna kino.

Oczywiście w każdej dekadzie mamy sporo dobrego kina, ale pewne rzeczy są mocno zauważalne jak np:
apogeum kina grozy lat 70' i 80', a kryminałów lata 40' i 50'
Najwięcej wybitnych filmów w latach 50', 60' i 70'

ocenił(a) film na 10
returner

zaczybasz być coraz bardziej żałosny w swoich wypowiedziach . Wciskasz wszystkin do okoła swoje upodobania wywyższasz sie ponad wszystkich , nie jestem pierwsza osobą która nie zgadza się z tobą na forum . Jesteś osobnikiem który uważa że jedyna prawda to twoja prawda. Nie chce mi sie z tobą rozmawiać na żaden temat nie mam zamiaru zniżać się do twojego poziomu. Twoje wpisy to ciągłe kopiowanie informacji z mojo i nic nowego nie wnosisz do rozmowy. Człowieku jara cie kino lat 70 , 80 to sobie oglądaj ale nie każ deto robić wszystkim do okoła. To że jesteś zakovhany w sobie widać na każdym kroku a ostatnio dajesz tego znaki na każdym kroku ale pamiętaj to można leczyć :) jeszcze jedna sprawa jeśli nie rozmawiam z tobą tylko z innym użytkownikiem to zachowaj swoje żałosne przytyki dla siebie bo zachowujesz sie jak rozkapryszony dzieciak który viągle pisze jedno i to samo jest to takie żałosne że nawet nie chce mi się o tym pisać. powtażam po raz kolejny coś ci sie nie podoba to możesz nie czytać nie rozmawiam z tobą tylko z innymi a ty wcinasz sie we wszystkie rozmowy po między innymi osobami i za każdym razem wklejasz ogólno dostępne dane z boxofficu myślisz że komuś tym imponujesz ale tak naprawde to mam z ciebie niezłą banie jak czytam twoje wpisy które ciągle są takie same , aha jeszcze rwoje słaene 90% i 99.99% ani jedno ani drugie ci sie nie sprawdziło wiec z matematyką chyba też masz nie po drodze. Widocznie za łebka zamiast do szkoły oglądaleś te swoje filmy kina niezależnego ale nie martw sie jeszcze możesz sie poduczyć. Prosze cie nie pisz do mnie bo jesteś daremny i nie chce mi sie z tobą rozmaeiać nawet o pogodzie pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Dla zainteresowanych podsumowanie obstawiania wyników z wtorku na tydzień który właśnie powoli dobiega końca.
ziomxd 2759mld Pross Tassadar 2760mld MWilk84 2762mld returner 2764,760mld bialywilk11 2765mld

Na tą chwilę 2,757,315 na youtube :)

ocenił(a) film na 10
wort801

też śledzę :) jeśli nie zwolni obstawiam n 12:30 2,758 mld

MWilk84

Pod koniec niedzieli może będzie 2,760 :) ktoś wie dokładnie kiedy Marvel ma oficjalnie informować o swoich kolejnych filmach ?? wiem że w lipcu ale nie wiem którego.

ocenił(a) film na 10
wort801

na comic - con w san diego (18 -21 lipca) mają panel i wszyscy obstawiają, że wtedy uzyskamy informacje dotyczące ich następnych filmów

bialywilk11

A dziękuje ślicznie :) oby tam coś już pokazali :)

Temat się już kończy (1000 postów max ) ...jak nikt nie ma nic przeciwko założę kolejny i tam zapraszam do kolejnych dyskusji :)

ocenił(a) film na 10
wort801

ok :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones